» »

Pajki

Pajki

bizgech ::

Stanujem v najemu v malce starejši hiši in opažam, da imam v sobi polno pajkov. Vsak dan najdem kakšnega. Saj ne da se jih bojim, mi gre pa na živce vsak dan po steni loviti pajke.
Domov na stalni naslov se vračam vsak drugi vikend. V tem času sobe nihče ne čisti, a nimam niti enega pajka. V celem letu jih morda najdem toliko kot tukaj v najemu v nekaj dneh.

Obstaja kakšna razumljiva razlaga? In seveda rešitev, kako se pajkov rešiti, da jih ne bom rabil vsak dan loviti po stenah?

xseki ::

Jaz uporabljam: https://mtehnika.mercator.si/izdelek/14... in https://www.navtikasport.com/index.php?... - uporabim nekje enkrat na dva tedna in je mir.

Spura ::

Priprta/odprta okna in blizina travnikov in predvsem gozdov = pajki. Ti lahko celo bajto presesas pa bodo skos pajki ce je 200m stran gozd in ti odpiras okna. V mestu pa so zelo redki.

z3ro ::

Komarnike na okna, če puščaš veliko odprta. Če ne pa poglej za posteljo/omaro/ostalo pohištvo, če ni kje kakšno "leglo".

vnetidebater ::

vztrajno dobro čisti in pospravljaj prostor in bodo manj hodili notri.

Če pustiš da pride notri kakšna samica, ki je ne takoj odstraniš in ti v hiši naredi leglo....boš imel veliko pajkov.

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

z3ro je izjavil:

Komarnike na okna, če puščaš veliko odprta. Če ne pa poglej za posteljo/omaro/ostalo pohištvo, če ni kje kakšno "leglo".


ja komarniki hudo dobro pomagajo.

bambam20 ::

Jaz imam v eno sobi v kotu enega pajkaa, ki vzrajno lovi mrčeš. Moogče pa zato ni komarjev prostoru :).

Horas ::

mi živimo v mansardi - duplex, s 6 okni in tudi imamo veliko pajkov in ostalo golazn. mamo mini ročn sesalc vedno pr roki najbolš najhitrejš :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

kuall ::

jaz vse pajke pustim. ko sesam posebej pazim, da kakšnega ne posesam, ker je misel, da bo crknil od lakote v vrečki bedna. ubijem samo žuželke, ki mi težijo, ker nisem psiho. pajki čepijo v kotu in ti nič nočejo, kvečjemu ujamejo kakšno muho.

IL_DIAVOLO ::

Jaz pa jih zvabim v kad in jih tam s tusom utopim.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Horas ::

kuall je izjavil:

jaz vse pajke pustim. ko sesam posebej pazim, da kakšnega ne posesam, ker je misel, da bo crknil od lakote v vrečki bedna. ubijem samo žuželke, ki mi težijo, ker nisem psiho. pajki čepijo v kotu in ti nič nočejo, kvečjemu ujamejo kakšno muho.


:)) sej crkne takoj ko ga potegne not jao :D eni ste pa res...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

bizgech ::

Stanujem sicer v Ljubljani, a imam takoj za hišo vrt.
Na oknih imam komarnike, zato odprto okno ne more biti problem. Bom moral premakniti pohištvo in malo pregledati.

LeQuack ::

kuall je izjavil:

jaz vse pajke pustim. ko sesam posebej pazim, da kakšnega ne posesam, ker je misel, da bo crknil od lakote v vrečki bedna. ubijem samo žuželke, ki mi težijo, ker nisem psiho. pajki čepijo v kotu in ti nič nočejo, kvečjemu ujamejo kakšno muho.


Res je, pajki so kul, sploh ker nimamo nekih nevarnih in velkih. V kleti sta v enem kotu moški in ženska in hengata že par tednov.
Quack !

borut_p ::

pajki bodo povsod. komarnik ga ne bo zadržal, vedno vragi najdejo luknje. pri meni živi v profilu zaprtega okna - kako je tja not prilezel mi ne bo nikoli jasno.

LukiYo ::

kuall je izjavil:

jaz vse pajke pustim. ko sesam posebej pazim, da kakšnega ne posesam, ker je misel, da bo crknil od lakote v vrečki bedna. ubijem samo žuželke, ki mi težijo, ker nisem psiho. pajki čepijo v kotu in ti nič nočejo, kvečjemu ujamejo kakšno muho.


Lepo, jaz tudi. Nisem se slisal, da bi pajek komu kaj naredil...

Sindrom ::

Letos sem opazil, da je veliko več pajkov, kot prejšnja leta. Sem pospravljal sobo in 3 dni po tem že najdem polno pajčevine med škatljami za shranjevanje stvari. Da ne govorim kaj vse se dogaja v kleti.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Ben Dover ::

Uff jas sem tudi škatljo odprl pa je skočil vun, sem bil prestrašen zelo, je odšel stran, zdaj me ni več strah.

janezvalva ::

bizgech je izjavil:

Stanujem v najemu v malce starejši hiši in opažam, da imam v sobi polno pajkov. Vsak dan najdem kakšnega. Saj ne da se jih bojim, mi gre pa na živce vsak dan po steni loviti pajke.
Domov na stalni naslov se vračam vsak drugi vikend. V tem času sobe nihče ne čisti, a nimam niti enega pajka. V celem letu jih morda najdem toliko kot tukaj v najemu v nekaj dneh.

Obstaja kakšna razumljiva razlaga? In seveda rešitev, kako se pajkov rešiti, da jih ne bom rabil vsak dan loviti po stenah?

a so to ta veliki poljski pajki al tamali hišni? ta male hišne puščam na miru, ker lovijo mrčes. bolj se bojim mravelj al pa črvpov.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Machete ::

Pustite jih živeti, kaj je tak problem pajčevino pobrisat sem pa tja? Esholi človečnjaški.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bambam20 ::

Nobene ni odgovoril, če se v pajkovo mrežo ujamejo tudi komarji?

Machete ::

Jaz računam na to in navijam v tej smeri, nisem pa še videl tega na lastne oči :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gagatronix ::

Pajki so koristni, poleg tega pa so izjemno obcutljive zivali, ki se ne bodo naselile v okolje kjer je polno skodljivih kemikalij (agresivna cistila in podobno). Tako ti je lahko to, da imas pajke, kvecjemu znak, da zivis v okolju dokaj prostem agresivnih kemikalij.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mravlje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711335 (8939) radmannsdorf

kako se rešit creepy pajkov? (je sploh možno)

Oddelek: Loža
202729 (2235) zee
»

Kakšen pajek je tole?

Oddelek: Loža
4515129 (12502) neon21
»

Dirt nest poln mrtvih pajkov :S

Oddelek: Loža
216681 (5529) fikus_
»

Kako se rešiti pajkov v sobi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5922445 (17057) s6c-gEL

Več podobnih tem