» »

Olimpijske igre Tokio 2020 (v 2021)

Olimpijske igre Tokio 2020 (v 2021)

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

buttcrack ::

Repasaž ali repešaž?

GupeM ::

buttcrack ::

to mi je seveda jasno, ampak zakaj cel RTV uporablja spakedranščino?

scipascapa ::

GupeM je izjavil:

Tale gesta (oz več njih) francozinje pa res v duhu OI. Res pravo spoštovanje in priznanje veličine Tini.


Enkratna gesta.

Hypathia ::

Imamo torej cel komplet medalj, zdaj pa nove nabirat, da bomo najboljši per capita, včeraj je bilo pred nami le Kosovo, danes ga morda prehitimo. https://medalspercapita.com/
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

GupeM ::

Nope. Triatlonka z Bermudov je dobila zlato. Glede na to, da imajo Bermudi cca 65.000 prebivalcev, mislim da jih ne bo mogoče prehiteti.

In ravno to je razlog, zakaj medals per capita ni dobra mera. Ne da se mi zdaj računat, ampak mislim da bi kitajci morali dobiti več medalj kot jih sploh podelijo na OI, da bi lahko prehiteli države kot so Bermudi in/ali Liechtenstein, pa če ti dobijo samo eno medaljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Hypathia ::

No, če država s tako majhno populacijo da olimpijsko medalistko, potem si pač zasluži prvo mesto, per capita je še vedno ustreznejša mera od absolutnih številk.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

krneki2021 ::

Ja ampak razen tistih z medaljo ali dvema se nihce ne obremenjuje s stetjem medalj v razmerju s stevilom prebivalstva. Niti relativno majhne drzave ne. To je spet ena od zgolj nasih statistik, ker nam ni dovolj da imamo do sedaj "samo" 3 medalje in bi bili radi boljsi kot Americani ali Kitajci. Stvar je, da nikogar ne briga koliko medalj na prebivalca nekdo osvoji, ce se ze gre to stetje, je vazno zgolj in samo koliko je skupna stevilka medalj.

Okapi ::

GupeM je izjavil:

Nope. Triatlonka z Bermudov je dobila zlato. Glede na to, da imajo Bermudi cca 65.000 prebivalcev, mislim da jih ne bo mogoče prehiteti.

In ravno to je razlog, zakaj medals per capita ni dobra mera. Ne da se mi zdaj računat, ampak mislim da bi kitajci morali dobiti več medalj kot jih sploh podelijo na OI, da bi lahko prehiteli države kot so Bermudi in/ali Liechtenstein, pa če ti dobijo samo eno medaljo.

Ta podatek (medalje glede na število prebivalcev) je uporaben samo za primerjavo med vsaj približno primerljivimi državami. Recimo, za države od 1 do 100 milijonov prebivalcev.

Pa problem so ekipni športi, ker ni pošteno, da se šteje ena medalja, če potrebuješ 10 ali več vrhunskih športnikov, da jo osvojijo. Recimo Črna Gora je v Londonu dobila srebrno medaljo v ženskem rokometu - 15 športnic z medaljo na 620.000 prebivalcev.

Goody ::

Lahko gremo tudi dalje - vsaj meni ni niti približno enakovredna medalja iz športa s katerim se ukvarja manjše število ljudi z medaljo v športu s katerim se recimo ukvarja par desetkrat ali več ljudi.

Nedasemiveč ::

Že sama kvalifikacija na turnir je bistveno težja naprimer pri košarki/rokometu/odbojki kot pa pri kakšnem drugem posamičnem športu.

Zgodovina sprememb…

negot ::

Darko Jorgić je na turnirju v namiznem tenisu po hudem boju s 4:3 premagal četrtega igralca sveta, Japonca Tomokazuja Harimota, in se uvrstil v četrtfinale. To je največji slovenski uspeh na olimpijskih turnirjih v tem športu.
Bravo, :D

dj_uro ::

negot je izjavil:

Darko Jorgić je na turnirju v namiznem tenisu po hudem boju s 4:3 premagal četrtega igralca sveta, Japonca Tomokazuja Harimota, in se uvrstil v četrtfinale. To je največji slovenski uspeh na olimpijskih turnirjih v tem športu.
Bravo, :D

mnogo boljši odnos kot pri Tokiču... poden, glede na njegovo ''znanje''
vw-klub.si

IL_DIAVOLO ::

Kar prestavit sem mogo, nisem mogel več poslušat tega japonca in dretja za vsako piko.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

no comment ::

Taktika, ki lahko deluje za njega ali proti njemu. Odvisno tudi od nasprotnika.

Je pa težko gledat odraslega človeka, ki se najbolj veseli ob napaki nasprotnika. V tenisu ne boš našel orangutana, ki bo vidno orgazmiral pri dvojni napaki nasprotnika...

D3m ::

To Rogla.

Woooohoooo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Samael ::

BRAVO PRIMOŽ!!! (matr, sem vesel zanj)
Samael != Samuel

drvo ::

Bravo Rogla!
Morem priznat, da mu bolj privoščim kot Pogiju, glede na smolo, ki jo je imel letos.

dild0idis ::

Tole je bila fenomenalna predstava Rogliča.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Samael ::

Za Dumoulina, ki je imel toliko smole zadnja leta in krizo, ki je prišla po tem, sem tudi vesel. Še vedno ni za odpis.
Imho. idealen razplet kronometra.
Samael != Samuel

Goody ::

Vse za več kot minuto, tip je fenomenalen.

krneki2021 ::

Bolj kot voznja je impresivno, kako se je po vseh porazih letos lahko spravil toliko skupaj, da je to odpeljal na takem nivoju. Samo kapo dol lahko recem.

kixs ::

Res neverjetno... pa toliko kritik je bilo izrecenih/napisanih na racun izbire tekmovalca za kronometer!

Goody ::

Ja, priznam, po tem ko je Rogla govoril po cestni dirki,da ima še vedno težave, sem tudi sam pomislil da bi raje dali priložnost Tratniku. Pol pa tole. Chapeau.

hipertija ::

Kapo dol, Roglič je pokazal svetu, kje je kolesarski bog doma! Neverjetna predstava. Ne pozabimo tudi na trenerja, ki je bil deležen kritik, sedaj pa ga vsi trepljajo po rami. Roglič je dosegel vrhunec kariere.
Prekle za kurnk

Goody ::

Ne, vrhunec bo drugo leto na TDF, ki ga bo končno dobil.

Vajenc ::

Noroooo, kr polne očke sem dobil
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

energetik ::

Noro, kolk mu pa to privoščim!

Samael ::

Kot zanimivost: vsi trije na stopničkah bodo drugo sezono vozili v isti ekipi + van Aert na šestem mestu.
Samael != Samuel

IL_DIAVOLO ::

Medalj bo ocitno bistveno vec, kot smo predvidevali.

Bravo Rogla!
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

filip007 ::

Spisek medalj, katera država je to ROC, Rusije ni?
Trevor Philips Industries

IL_DIAVOLO ::

Kosovo?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Likalnik ::

Rusija je, samo en pod svojo lastno zastavo...zaradi afer

Gregor5816 ::

Mogoče kdo ve, katere so najuspešnejše OI za Slovence po številu medalj?

ROC je Rusija, pod olimpijsko zastavo zaradi dopinške afere pred leti...

GupeM ::

Tako je. ROC pa pomeni Russian Olympic Committee.

hotig ::

BRAVO Primož. Privoščim mu iz vsega srca, sem njegov navijač in sem prav želel, da osvoji zlato in pokaže, kaj je zmožen. Vsem kritikom, ki so zednje dni "pluvali" po njemu in trenerju pa ... no ja, sej veste. Iskrene čestitke in naj gre zdej tudi on na kratek dopust, ki si ga zasluži.

P.S.
ROC = Russian Olympic Committee oz. Ruski Olimpijski Komite. Kot je že omenil Gregor5816 imajo omejitev zaradi dopinga in ne morejo nastopati pod svojo zastavo in nazivom države. Za himno pa imajo neko drugo muziko, mogoče nekaj od Čajkovskega, se ne spomnim. Mislim, da se ta omejitev izteče naslednje leto nekje v avgustu (ni ziher).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

kixs ::

Odlicno nasi... trenutno smo na 11. mestu od 54 drzav, ki so osvojile medalje. Skupno 4 (2-1-1). Medalje se pridejo... ;)

D3m ::

hotig je izjavil:

BRAVO Primož. Privoščim mu iz vsega srca, sem njegov navijač in sem prav želel, da osvoji zlato in pokaže, kaj je zmožen. Vsem kritikom, ki so zednje dni "pluvali" po njemu in trenerju pa ... no ja, sej veste. Iskrene čestitke in naj gre zdej tudi on na kratek dopust, ki si ga zasluži.

P.S.
ROC = Russian Olympic Committee oz. Ruski Olimpijski Komite. Kot je že omenil Gregor5816 imajo omejitev zaradi dopinga in ne morejo nastopati pod svojo zastavo in nazivom države. Za himno pa imajo neko drugo muziko, mogoče nekaj od Čajkovskega, se ne spomnim. Mislim, da se ta omejitev izteče naslednje leto nekje v avgustu (ni ziher).


Ta omejitev pa že traja dolgo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gregor5816 ::

Samael je izjavil:

Kot zanimivost: vsi trije na stopničkah bodo drugo sezono vozili v isti ekipi + van Aert na šestem mestu.

Pa Tony Martin, Vingegard, Foss, Affini, van Emden in Gesink so izvrstni kronometristi. Upam da bo na Touru ekipni kronometer naslednje leto. :)

Vajenc ::

Gregor5816 je izjavil:

Samael je izjavil:

Kot zanimivost: vsi trije na stopničkah bodo drugo sezono vozili v isti ekipi + van Aert na šestem mestu.

Pa Tony Martin, Vingegard, Foss, Affini, van Emden in Gesink so izvrstni kronometristi. Upam da bo na Touru ekipni kronometer naslednje leto. :)

Ekipni "kronometer" so vse ostale dirke, ki niso kronometer :))
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

hotig ::

No sem se mal poglobil v to omejitev za Rusijo. Leta 2019 so dobili 4-letno prepoved nastopanja zaradi dopinga, potem so jim sicer omogočili nastopati pod nazivom ROC (brez ruske zastave in himne, namesto tega je neka simfonija od Čajkovskega), po pritožbi pa so to kazen zmanjšali na 2 leti in se bo končala decembra 2022.

buttcrack ::

2019 + 2 leti = 2022 ???

Gregor5816 ::

Ne vem če bo držalo... pod olimpijsko zastavo so nastopali že na zimskih olimpijskih igrah leta 2018.

juroz ::

buttcrack je izjavil:

2019 + 2 leti = 2022 ???


pritožba... sodni mlini....
če je bila prva kazen leta 2019 za 4 leta najbž niso takoj naslednji dan rekli "ok no, 2 leti"...

krneki2021 ::

D3m je izjavil:

Ta omejitev pa že traja dolgo.

In se nekaj casa bo, glede na to, da stvari se vedno nimajo postimanih kot bi jih morali imeti oz. se niti ne trudijo, da bi jih uredili.

D3m ::

Meeeehhhh. Politika. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki2021 ::

Ja in ne. Velik del je res politike, ampak osnova pa nima veze s politiko in je stvar zares kar upravicena.

FireSnake ::

Bravo Roglič!
Malo obliža na vso smolo, ki jo je imel.

Noro!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

oo7 ::

Dobro jih je Roglič odpihnil :)

Nedasemiveč ::

Roglič je učbeniški primer, da se trud in vztrajnost poplačata.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914163387 (42066) bambam20
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15947763 (37540) WarpedGone
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17541377 (34015) bambam20

Več podobnih tem