» »

Olimpijske igre Tokio 2020 (v 2021)

Olimpijske igre Tokio 2020 (v 2021)

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
»

GupeM ::

Seveda bo marsikdo prišel v Slovenijo zaradi tega. Si že slišal, da Dallas in I feel Slovenia sodelujejo? Si gledal kakšno tekmo Dallasa in videl reklame za Slovenijo? Več kot očitno ne.

Direkt zaradi Dončića mogoče res ne bo prišel nihče, ampak zaradi promocije pa zagotovo. Dončić pa je to promocijo omogočil.

Enako zaradi Michelinovih zvezdic nihče ne bo prišel v Sloveijo. Je pa opcija, da turist ki je že v Sloveniji, gre jest v restavracijo z Michelinovo zvezdico. Ampak razlog, da je turist sploh prišel v Slovenijo, je pa lahko oglas med tekmo Dallasa, ki je tam zaradi Dončića.

billy ::

Dončič je mislim da tudi ambasador slovenije. njegove objave sežejo daleč.

Samael ::

jotunn je izjavil:

Samael je izjavil:

Ne vem, koliko spremljate tuje forume, ampak praktično cela NBA javnost govori o Luki, o Slovenski reprezentanci ... s presežki.

Nihce ne pravi da ne igrajo vrhunsko. Pravim zgolj, da ce zmagajo OI, pa potem se svetovno prvenstvo pa Doncic postane prvak NBA, ne bo zaradi tega nihce prisel v Slovenijo, tako da ta "prepoznavnost" nikomur razen igralcem samim ne prinese nicesar. Zato vedno pravim da MI nimamo nobene medalje, medaljo osvoji sportnik, ne narod. Konec koncev, vsi ti, ki s presezki govorijo o Doncicu in reprezentanci verjetno na zemljevidu ne najdejo Slovenije pa ce bi se jim slo za zivljenje.

Ampak to je zgolj tvoja domneva, tvoje osebno mnenje, ane. In ne bi bilo prvič v življenju, da si se zmotil, mar ne? Vsi se kdaj. ;-)

Ampak on a serious note ... nič več nas ne menjajo za Slovaško.
Še več, po vseh teh debatah so ljudje kdaj tudi radovedni, kaj pogooglajo, pozijajo ... ugotavljajo, da ne gre zgolj še za eno vzhodno evropsko državo za železno zaveso (dobesedno o tem je tekla lani debata nekje v povezavi z Luko in Slovenijo...). Ne gre se vedno za neposreden učinek kot nekaj kar se pozna tu in zdaj, ampak pogosto tudi posreden, nekaj kar se gradi, skupek večjih faktorjev, ki botruje spremembi razumevanja, percepcije on nečem, česar še včeraj ne da nisi poznal, ampak te tudi zanimalo ni.
Ne vem koliko te zadeve spremljaš, ampak ko takole berem forume, pa tudi članke nekaterih večjih tujih medijev, prav zanimiv preobrat, percepcija glede Slovenije se dogaja na mednarodni ravni tudi zahvaljujoč uspehov Luke, Pogačarja, Rogliča ...

Ni zdaj, da te bom v karkoli prepričal in tvoje mnenje je pač tvoje ter s tem nimam nobenih problemov, to kar pišem so le moja lastna, osebna zapažanja, ki se izgleda razlikujejo od tvojih.
Samael != Samuel

drvo ::

Ko j... zdaj turizem. Tekmo glejte!

jotunn ::

@GupeM ne priznam da nisem gledal niti ene tekme Mavericksov, tako da nimam pojma kaksne reklame vrtijo tam in takrat. Noben sport z zogo mi ni pretirano zanimiv, pa zaradi tega ne cenim njihovih uspehov nic manj. Ampak zaradi Michelinove zvezdice se ljudje odpravijo na pot in pridejo v Slovenijo (ali pa kam drugam) izkljucno zato, da bi sli v taksno restavracijo. Vecina teh restavracij ima rezervirano dalec v naprej, tako da ni "oh sem sel mimo pa skocim se na malico spotoma v to restavracijo".
Enako pridejo v Slovenijo tudi zato, da bi v zivo videli skakalnice v Planici (za nasa smucisca ravno ne morem tega reci :| ), nikogar pa ne poznam (pa poznam in srecujem malo morje smucarskih fanov), ki bi prisel v Slovenijo zaradi Prevca ali Mazejeve.
@Samael definitivno se lahko motim in sigurno ne bi bilo prvic niti zadnjic. Sem prebil lep del zivljenja v sportnem svetu, imam se lep kup prijateljev in znancev v tem ampak na koncu je to kar sem napisal se vedno zgolj moje mnenje, ki temelji na mojih izkusnjah ne pa na kaksni realni statistiki. Mogoce ima pa kaksna organizacija pri nas kaksno pravo statistiko, ki je precej bolj uporabna kot moje mnenje :)

Samael ::

Samael != Samuel

drvo ::

Naši izenačijo, potem pa sodniki rečejo NE!! :)

The Player ::

Prodane sodniške drhali, se prav vidi, da navijajo za Francoze.

Vedno piskajo v francosko korist. Nam so zavrnili zahtevo za VAR, ko je pa Luka metal met za 3 pike, so šli pa takoj gledat.

D3m ::

Jebemti sodnika!

TOOOOOOOOOOOOOOO!

Jebeš baguette!!!!!

Šit. :((((((((
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

drvo ::

Blokade in slab met nas je pokopal. Naši skoraj niso upali pod koš, ker sk vedno dobili banano.

D3m ::

Zmagali bi. :(((((

Ajde kaj čmo.

Gremo po bron!!!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

drvo ::

Upajmo, da se poberejo do jutri.
Toliko banan nam Avstralci ne morejo dati.
Saj je jutri tekma, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

D3m ::

Čez 2 dni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

The Player ::

drvo je izjavil:


Saj je jutri tekma, ne?


Boj za 3. mesto, 7.8.2021 ob 13.00 po našem času

Kurzweil ::

V glavnem jutri Garnbretova zlata... v soboto pa košarkaši bronasti... in pridemo do 6 medalj, kolikor sem jih napovedal pred OI...

Ben Dover ::

Kurzweil je izjavil:

V glavnem jutri Garnbretova zlata... v soboto pa košarkaši bronasti... in pridemo do 6 medalj, kolikor sem jih napovedal pred OI...


17

Nedasemiveč ::

Janja je zlata. Slab dan za trolle.

scipascapa ::

ZLATO !!!!!!!!!!

ZLATO

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Garnbretova suvereno do zlate. Ce citiram komentatorja, pleza kot koza, zato je tudi goat :D.

lynxslo5 ::

Bravo Janja. Simpatična športnica, pokazala kako se bori za državo. Ne pa prepotentni košarkaši, ki so mislili, da bo za zlato dovolj že, če pridejo na igrišče.

drvo ::

lynxslo5 je izjavil:

Bravo Janja. Simpatična športnica, pokazala kako se bori za državo. Ne pa prepotentni košarkaši, ki so mislili, da bo za zlato dovolj že, če pridejo na igrišče.

Prepotentnež te je zjutraj oblekel.
Janja je zakon, enako košarkarji.

scipascapa ::

lynx ne moreš zdaj tako pisati, ni fer.

Nedasemiveč ::

Ce bi Janja ostala brez medalje bi ta lynx kretenček prvi tule trolal in kritiziral ;)

hr_natakar ::

lynxslo5 je izjavil:

Bravo Janja. Simpatična športnica, pokazala kako se bori za državo. Ne pa prepotentni košarkaši, ki so mislili, da bo za zlato dovolj že, če pridejo na igrišče.

primerjas hruske in jabolka. Pri plezalnem sportu je malo drugace, saj tekmujes predvsem sam s sabo. V kosarki pa tekmujes proti drugim in potrebujes samozavest. Skromni in ponizni ponavad v sportu kot so kosarka, nogomet ne pridejo dalec. Za moje pojme niso prepotentni, mogoce kaksen posameznik, vecina pa je zdravo samozavestnih. Je pa spodbudno, da ima vse vec slovencev zmagovalno mentaliteto.

drvo ::

O prepotentnosti govoriti, ko govoriš o porazu za eno točko proti reprezantanci, ki je premagala ZDA je kretenizem prve klase. NOBEN od košarkarjev ni bil prepotenten.

D3m ::

Fuck you luzerji.

Go go naši!!
|HP EliteBook|R5 6650U|

hr_natakar ::

Kar se tice zamenjave s slovasko. Pa kaj! Nekaterim se zmeraj ne potegne, da je slovenija in slovaska, da je to vcasih bila ena drzava, dokler niso tuji narodi se vmes naselili in umetno razdvojili drzavo na dve ali vec drzav. Podobno kot srbijance in crnogorce, ko so razdvojili z zasedenim ozemljem turskega cesarstva.
A veste kako slovaki imenujejo svojo drzavo? Recejo ji Slovensko. Slovenska drzava. Svojim prebivalkam pa pravijo slovenke. Nas pa ucijo, da so kao slovakinje. Da se ja razlikujemo. Tudi jezik je podoben! Zelo podoben je jeziku, ki se je ohranil v slovenskih hribih, ko recejo namesto crke g recejo h, primer sem šu hor namesto sem šu gor. Pa na primorskem tudi se vedno tako govorijo h namest g. Kot slovaki. Taktika Deli in vladaj.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Me ne moti, če nas zamenjajo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hr_natakar ::

Samo kot zanimivost, nekaterim vasem iz gorickega (Slovenija) je blizje Bratislava (Slovaska) kot pa Ljubljana. Zracne linije. In tocno po tej zracni liniji med goricko do bratislave poteka priblizno meja med austro in ogrsko oziroma danasnjo avstrijo in madzarsko.

Zgodovina sprememb…

Nedasemiveč ::

Tudi mene ne, če se to le ne dogaja na uradnih tekmovanjih (mešanje zastav ali himne). To je pa pač fiasko za organizatorje, saj se danes s pomočjo Googla v treh sekundah da razločiti, kdo je kdo.

Da pa nek Američan ne zna točno na zemljevidu pokazati, kje je Slovenija in kaksno zastavo ima, mi je pa popolnoma logično. Slovenci in nasplošno Evropejci se potem iz tega norca delajo, ampak, grem stavit, da vas večina tule na forumu ne zna našteti vse njihove zvezne države in glavna mesta. Kaj šele, če začnem spraševati o kakšnih Afriških državah ala Gabon, Togo, Zimbabwe itd. Večina bi na zemljevidu verjetno še Brazilijo in Argentino pomešalo.

Da grem sedaj na ulice spraševat, kaj je glavno mesto Turčije, bi verjetno dobil en ali dva pravilna odgovora od desetih.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Prej bi znal nastet afriske drzave kot ameriske zvezne drzave. Gad bles amerika ...pa druge tudi. Zakaj slovenija nima take podobne mantre kot zda? Bog blagoslovi(l) slovenijo. Ali pa... in god we trust?

Zgodovina sprememb…

dild0idis ::

Bog našo nam deželo,
Bog živi ves slovenski svet,
brate vse,
kar nas je
sinóv sloveče matere!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Gregor5816 ::

Leto - število športnikov na OI - zlate - srebrne - bronaste - skupno medalj

1992 - 35 - 0 - 0 - 2 - 2
1996 - 37 - 0 - 2 - 0 - 2
2000 - 74 - 2 - 0 - 0 - 2
2004 - 79 - 0 - 1 - 3 - 4
2008 - 62 - 1 - 2 - 2 - 5
2012 - 65 - 1 - 1 - 2 - 4
2016 - 60 - 1 - 2 - 1 - 4
2020 - 53 - 3 - 1 - 1 - 5

3 zlate medalje na enih igrah bo zelo težko ponovit.

Nedasemiveč ::

Mamo še kakšnega aduta za medaljo razen košarkarjev?

Smurf ::

Mislim, da ne. To je se zadnja moznost.

Kumbaja ::

Nedasemiveč je izjavil:

Mamo še kakšnega aduta za medaljo razen košarkarjev?


ne, poleg košarke mislim, da ima samo še Babnikova nastop v golfu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

hr_natakar ::

Ce upostevamo raznovrstnost sportov, mislim, da je slovenija na prebivalca najboljsa drzava na svetu. Na prebivalca se lahko merijo kaksni Bahami, ki imajo priblizno 400.000 prebivalcev ampak niso uspesni v raznovrstnih sportih. Le v enem sportu. Najvec dveh. Ce bi starsi manj igrali igrice in bili dober zgled svojim otrokom tudi tukaj na racunalniskih forumih, pa bi bili se boljsi.

Zgodovina sprememb…

sheeshkar ::

hr_natakar je izjavil:

Ce upostevamo raznovrstnost sportov, mislim, da je slovenija na prebivalca najboljsa drzava na svetu.

Sicer bi bilo potrebno za takšno debato postaviti neke smiselne kriterije, ampak takole na hitro bi rekel, da nam Hrvaška definitivno zelo konkurira in verjetno je celo boljša. V vsakem primeru pa smo športno zelo uspešna država.

UganiKdo ::

sheeshkar je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Ce upostevamo raznovrstnost sportov, mislim, da je slovenija na prebivalca najboljsa drzava na svetu.

Sicer bi bilo potrebno za takšno debato postaviti neke smiselne kriterije, ampak takole na hitro bi rekel, da nam Hrvaška definitivno zelo konkurira in verjetno je celo boljša. V vsakem primeru pa smo športno zelo uspešna država.

Mislim da smo v top 10 v medals per capita in celo v top v zlatih.

Tole se ni osvezeno z danasnjo zlato https://www.medalspercapita.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

sheeshkar ::

UganiKdo je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Ce upostevamo raznovrstnost sportov, mislim, da je slovenija na prebivalca najboljsa drzava na svetu.

Sicer bi bilo potrebno za takšno debato postaviti neke smiselne kriterije, ampak takole na hitro bi rekel, da nam Hrvaška definitivno zelo konkurira in verjetno je celo boljša. V vsakem primeru pa smo športno zelo uspešna država.

Mislim da smo v top 10 v medals per capita in celo v top v zlatih.

Ok, če govorimo samo o olimpijskih medaljah, potem je tukaj ena lestvica, vendar ne vem, če so že dodane letošnje OI (skoraj zagotovo pa ne današnja zlata medalja) - https://medalspercapita.com/#medals-per...

Sam sem bolj ciljal tudi na velike športne dogodke izven olimpijskih iger ter predvsem večje, bolj popularne športe (z vsem spoštovanjem do manj popularnih, ki pa so resnici na ljubo za širše občinstvo relevantni predvsem na OI). Seveda bi bilo potrebno postaviti dobre kriterije, ampak če poleg olimpijskih medalj (kjer smo si s Hrvaško zelo blizu) upoštevamo tudi dosežke iz ekipnih športov, tenisa ipd., so Hrvati vsaj tako izjemni kot mi. Morda celo boljši.

Okapi ::

UganiKdo je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Ce upostevamo raznovrstnost sportov, mislim, da je slovenija na prebivalca najboljsa drzava na svetu.

Sicer bi bilo potrebno za takšno debato postaviti neke smiselne kriterije, ampak takole na hitro bi rekel, da nam Hrvaška definitivno zelo konkurira in verjetno je celo boljša. V vsakem primeru pa smo športno zelo uspešna država.

Mislim da smo v top 10 v medals per capita in celo v top v zlatih.

Tole se ni osvezeno z danasnjo zlato https://www.medalspercapita.com/

Na Kosovu pa gledajo število medalj glede na kupno moč prebivalstva.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Darko! ::

Priznam, da sem ob spremljanju OI solzo ganjenosti potočil natanko 3x.

Ob zmagi Rogliča.
Ob zmagi Garmbretove.
In ob zmagi Rya Kiyune.

Sem pač sentimentalen.
;)
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914156674 (35353) bambam20
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15945933 (35710) WarpedGone
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539952 (32590) bambam20

Več podobnih tem