» »

Facebook nateg?

Facebook nateg?

«
1
2

d0rK ::

Živjo nekaj cajta že nisem bil nategnjen in mislim, da sem izgubil malo filinga za prepoznavanje scamov. Na FB me je kontaktiral tip, ki želi kupiti zadevo od mene. On je iz anglije. Nakazal bi kupnino na TRR, kar je prvi alarm čepram sem googlal in tudi tukaj našel temo kjer je prevladujoče mnenje, da se TRRja načeloma ne da zlorabiti. Njegov profil je tudi čuden brez slike in 80 čudnih kolegov. To je drugi alarm.

Ima kdo kakšne izkušnje s FB scami? Tole je profil: https://tinyurl.com/xwker5zj
  • zaklenil: bluefish ()

Horas ::

kaj pa sploh prodajaš?

drgač pa ja nateg ki smrdi na dalč. izogn se, blokiraj ga raje pa mir.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

d0rK ::

Neko tehniko.

Machete ::

A je posebna in je ni v Angliji?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

chrush ::

Sigurno gre za nateg. Ce mas cas, lahko za hec malo chatas z njim. Jaz sem enkrat za salo, ko so mi ponujali kredite, rekel, da rabim 700mio €, da bi odkupil pogodbo z Messijem. No, potem sem imel mir.
Je pa na tedx enkrat en mojster predaval, kako se da zafrkavati te scamerje. Prav smesno za pogledat. Bom prilimal link, ko najdem, ce me nebo kdo ze prehitel.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

d0rK ::

Dobr ne daje filinga nigerijskih nategunov. Zaeenkrat je rekel da dost pošilja prek slovenske pošta in je celo zadel (falil za 4eur) kolk bi stalo da se pošlje v anglijo.

Ni, rabljena je. Ne vem zakaj noče kupiti tam. Sem že imel kupca iz češke ki je od mene kupil ogromne zvočnike preko marketplaca in ni vedno nateg... ampak ta mi je bolj sumljiv.

Gejspodar ::

d0rK ::

Naredil sem search po angliji za tako stvar in jih je kar nekaj na voljo tam. Je pa res da mam še nek dodatek in edini ki sem ga našel tam na marketplace stane toliko kot moj cel komplet.

hipertija ::

Pa dej no, pusti to, boš že našel normalnega kupca no... če ne se pa pač nategni in javi kako je bolelo.
Prekle za kurnk

d0rK ::

Tako me ne morejo nategnit da bi poslal brez preverbe. Prej bi se bal kakšnega chargebacka.

hipertija ::

Če prodajaš takšno stvar, da misliš, da je edini kupec, potem se zafrkavaj z njim... jaz se ne bi, jaz se še s slovenci ne mislim... pridi, pogledaj, plačaj ali pa vozi
Prekle za kurnk

FoxKnox ::

Naj nakaže na trr, ko dvigneš denar pa pošlješ in shraniš vso poštno dokumentacijo.Tako te tudi na chargeback ne more nategnit

d0rK ::

Dejstvo je, da tujec lažje da toliko denarja ker pri nas se vedno cenka. Saj pravim, ni črno belo ampak sivo.

In potem nikoli več nimam ničesar na TRR ker se bojim chargebacka? :))

hipertija ::

Ampak ne razumem čemu? More bit pa res hudičeva reč, da imaš edinega kupca v angliji. Prodajaš avto z volanom na desni?

Kdor cenka, naj spizdi drugam
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

d0rK ::

Prodajam dve dneva in se je pač ta javil. Ne vem če je edini, je ša prvi.

ginekk ::

Poklepetaj z njim in oceni.

To da je iz tujine in da hoče nakazat na TRR, privzeto ne more bit kar nateg. Nakazilo direkt na račun banke je za prodajalca varneje od Paypal. Nič ne more narest, če pozna tvojo številko računa. Jaz sem bil nategnjen večkrat od slovenskih kupcev kot tujih. Prodajal sem v tujino od avto delov pri katerih sem organiziral privat dostavo (prek šoferja) do kitar, ki so šle skrbno zapakirane na pošto.

d0rK ::

Najbolj me moti, da ima čuden FB profil.

hipertija ::

pa si ti vsaj uč vrgu na fb, kakšne kolege ima?
ali turkaslan, joao bosco, jose jucelio, anastats shuli... 82 kolegov, od tega en ni anglež, a un legit Gary James.

Sej nisi resen. Če tole ni id satelita viden scam, kaj potem je.
Prekle za kurnk

Machete ::

daj nam link, da ga pogledamo :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

d0rK ::

Prvi post?

Tip ima med prijatelji nekoga ki dejansko študira v Lj, ima tudi na karierni strani of EF post:

https://www.facebook.com/kariernicenter...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

Machete ::

Aja sori, pogledal. Majster je scammer. Move on.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hipertija ::

Ne, kar probaj, res me zanima kaj se bo zgodilo, in poročaj.
Prekle za kurnk

ginekk ::

hipertija je izjavil:

pa si ti vsaj uč vrgu na fb, kakšne kolege ima?
ali turkaslan, joao bosco, jose jucelio, anastats shuli... 82 kolegov, od tega en ni anglež, a un legit Gary James.


Ja in? Itak ocenjujemo samo javno vidne podatke. Če je res Anglež ali ne in še marsikatero stvari reši 30sekund klica v živo.

Pa kaj ti lahko naredi s številko računa? Kako točno bo scammer kot kupec neke stvari? Nakaže denar na TRR in potem poda prijavo na UK policijo, da ni nič dobil? Ali kako gre že to?

belimato ::

d0rK je izjavil:

Dejstvo je, da tujec lažje da toliko denarja ker pri nas se vedno cenka. Saj pravim, ni črno belo ampak sivo.

In potem nikoli več nimam ničesar na TRR ker se bojim chargebacka? :))


Saj pri nakazilu na TRR ne more narediti kar chargebacka? Ali pač?

BBCW ::

ne debiljirajte. pošlji mu TRR in čakaj, da pride denar. zadeva se bo začela zapletati, denarja ne bo. chargeback na TRR ne boš doživel, tako da ne sanjaj. Pošlješ po nakazilu in adijo. Če se še kej več okol tega debatira, je scam. Mi že vemo, da je, ti pa še mal ugotavljaj, da se prepričaš.

sam, da je jasno. TRR lahko posreduješ komurkoli in si z njim ne morejo pomagati 0.

Machete ::

Reci da može, če plača v Bitkojnu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

_Denny_ ::

BBCW je izjavil:

sam, da je jasno. TRR lahko posreduješ komurkoli in si z njim ne morejo pomagati 0.

Mogoče 10+ let nazaj, zdaj je drugače.

https://www.monitor.si/clanek/zastonj-o...

Lahko ti tudi brez problema sprazni račun z Amazonom - https://www.amazon.de/-/en/gp/help/cust...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

</head> ::

100% nateg. Nekako je klasično, da je kupec "iz anglije".

https://www.varninainternetu.si/prevare...

Ne pošiljat podatov ljudem, ki so očitni prevaranti.
Od tebe poleg trr dobi še mail, ime, priimek in po možnosti naslov.

Ne pošiljat podatov ljudem, ki so očitni prevaranti.
Od tebe poleg trr dobi še mail, ime, priimek in po možnosti naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

kuall ::

slišal sem o par nategih, ko tujke pišejo slovenskim moškim, da se bodo poročile z njimi itd. so talenti, ki temu verjamejo in so pol zelo razočarani, ko slišijo, da bi rade, da jim nakažejo 4 jurje.

zobnik ::

hipertija je izjavil:

Če prodajaš takšno stvar, da misliš, da je edini kupec, potem se zafrkavaj z njim... jaz se ne bi, jaz se še s slovenci ne mislim... pridi, pogledaj, plačaj ali pa vozi


in pol te Slovenci kličejo nazaj, čeprav daš po smešni ceni tist njemu pa njemu ne odg. ker češ da zadeva ni OK, čeprav je vedu kaj kupuje.:D;((:))

UganiKdo ::

_Denny_ je izjavil:

BBCW je izjavil:

sam, da je jasno. TRR lahko posreduješ komurkoli in si z njim ne morejo pomagati 0.

Mogoče 10+ let nazaj, zdaj je drugače.

https://www.monitor.si/clanek/zastonj-o...

Lahko ti tudi brez problema sprazni račun z Amazonom - https://www.amazon.de/-/en/gp/help/cust...

Ti nategi so izjemno teoreticni, ker trrjev ne mores odpirat v tri dni, tranzskcije do zavarovane in sledljive. Tudi banke sepa direktnih bremenitev ne dovolijo na kr neke trr racune.

Tako da nategi kjer bi ti nekdo spraznil trr so precej teoreticne sorte in izjemno enostavno resljivi. Dokazovanje verodostojnosti sepa direktnih bremenitev so vedno na tistem ki bremenitev vzpostavlja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

FoxKnox ::

d0rK je izjavil:

Najbolj me moti, da ima čuden FB profil.

Fb profil ne more biti znak za barabo.
Moj namreč nima niti enega resničnega podatka.Če a s kom poslujem preko fb pa mu pošljem cifro in naslov.Niso pa vsi vredni, da gledajo moje osebne podatke.

UganiKdo ::

d0rK je izjavil:

Živjo nekaj cajta že nisem bil nategnjen in mislim, da sem izgubil malo filinga za prepoznavanje scamov. Na FB me je kontaktiral tip, ki želi kupiti zadevo od mene. On je iz anglije. Nakazal bi kupnino na TRR, kar je prvi alarm čepram sem googlal in tudi tukaj našel temo kjer je prevladujoče mnenje, da se TRRja načeloma ne da zlorabiti. Njegov profil je tudi čuden brez slike in 80 čudnih kolegov. To je drugi alarm.

Ima kdo kakšne izkušnje s FB scami? Tole je profil: https://tinyurl.com/xwker5zj

Po vsej verjetnosti bos po nakazilu dobil neko fake potrdilo in pojasnilo kako bo denar sproscen ko posljes.

</head> ::

Po navadi probajo pokazat, da so ti po nesreči nakazali preveč denarja in ti začnejo grozit s policijo/FBI, če jim razlike ne vrneš. Pri tem te želijo tolk živčnega narest, da padeš v paniko in ti pol oni pomagajo, kako denar vrnit. Takrat te nategnejo, da jim kak skeniran dokument pošlješ, al pa naložiš temaviewer.

Pol si pa pečen. Zgoraj na "varninainternetu" je kar ene 30 komentarjev nategnjenega folka.

Tule je en kul izobraževalni video, kako tole zgleda v praksi. Gre za phone scam, ampak je more of the same:

Zvezdica27 ::

kako te lahko nategne, če pošlejš TRR?

PRosim, povejte, jaz te opcije ne poznam.

Če jaz kaj kupujem/prodajam v tujino, običajno zalaufam še en skype, toliko, da se s človekom pogovorim, nikdar težav.

b

_Denny_ ::

UganiKdo je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

BBCW je izjavil:

sam, da je jasno. TRR lahko posreduješ komurkoli in si z njim ne morejo pomagati 0.

Mogoče 10+ let nazaj, zdaj je drugače.

https://www.monitor.si/clanek/zastonj-o...

Lahko ti tudi brez problema sprazni račun z Amazonom - https://www.amazon.de/-/en/gp/help/cust...

Ti nategi so izjemno teoreticni, ker trrjev ne mores odpirat v tri dni, tranzskcije do zavarovane in sledljive. Tudi banke sepa direktnih bremenitev ne dovolijo na kr neke trr racune.

Tako da nategi kjer bi ti nekdo spraznil trr so precej teoreticne sorte in izjemno enostavno resljivi. Dokazovanje verodostojnosti sepa direktnih bremenitev so vedno na tistem ki bremenitev vzpostavlja.

Si si prebral linke? Še sam sem letos iz radovednosti poskusil na Amazonu plačati prek SDD in niso vprašali za nič drugega kot številko TRR. Tri dni kasneje sem na Kliku samo videl, da si je Amazon sam "vzel" denar. Kaj torej komu preprečuje, da na svoj nov Amazon z izmišljenimi podatki (oz. boljše - kupljen legit račun s preteklimi naročili) doda ukraden TRR, kupi digitalni giftcard za 500€ ali več, ki ga, mimogrede, dobi v manj kot minuti in drugje zamenja za nekaj tretjega še preden lastnik TRR-ja ugotovi kaj se je zgodilo? Večina ljudi ne preverja stanja vsak dan in so tudi brez sms obvestil o TRR transakcijah. Res je rešljiva situacija, samo je vseeno kar velika nevšečnost, ko začneš domov dobivati obvestila o spodletelih trajnikih za elektriko, zavarovanje, ipd., ker ni dovolj stanja na računu in se še potem moraš zafrkavati z banko/Amazonom ter na koncu še čakati na denar...ko mi je pred leti sestričnin goljuf izpraznil Mastercard sem moral kljub vsem zavarovanjem kartice z možnostmi chargebacka tisti mesec plačati porabo in čakati skoraj 4 mesece na vračilo; pri isti kraji s TRR-jem bi še verjetno čakal dlje.

Me prav čudi, da se to v slo ne dogaja na veliko, ker so TRR-ji poslovnih subjektov javni...sploh ne rabiš kaj pretirano iskati, ker ga ima skoraj vsaka firma objavljenega na svoji spletni strani.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

d0rK ::

Ok, da ne bo kdo se preveč v mojo naslednjo idejo pičil, recimo da bi to stvar rad prodal, da se je losam. Mogoče pa je ta kupec resen.

Kakšen posrednik za TRR je možen? Kaj pa če odprem na hitro nekje en račun in ga potem zaprem? Gre za nekaj sto eur prihodka, mogoče se mi splača malo tvegati. Saj pravim, enkrat me je en čuden čeh kontaktiral, pa je šlo vse čez BP. Za celo več denarja kot sedaj. Je pa sicer slo za plačilo preko paypala.

Kje se da na hitro in poceni odpreti TRR?

Machete ::

Ma nehaj no, veš koliko bo še poštnina pa carina? Ne seri in ne izgubljaj časa. Crypto ali gtfo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

d0rK ::

Postnina je 30eur sem ze preveril. Ceno bi mu pa spustil za 30 da pokrije. To niso problemi.

bluefish ::

Zgleda bi se rad na vsak način nategnil.
Saj se ne gre za to, da bi te prevaral direktno ob posredovani cifri TRR-ja. Resno, malo si preberi o primerih, kako tile scam-i potekajo - od fake mailov bank s potrdili o nakazilu, prošnjah po tvojem nakazilu na njegov račun za neko preverbo, fake eschrow posrednikih,...

UganiKdo ::

_Denny_ je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

BBCW je izjavil:

sam, da je jasno. TRR lahko posreduješ komurkoli in si z njim ne morejo pomagati 0.

Mogoče 10+ let nazaj, zdaj je drugače.

https://www.monitor.si/clanek/zastonj-o...

Lahko ti tudi brez problema sprazni račun z Amazonom - https://www.amazon.de/-/en/gp/help/cust...

Ti nategi so izjemno teoreticni, ker trrjev ne mores odpirat v tri dni, tranzskcije do zavarovane in sledljive. Tudi banke sepa direktnih bremenitev ne dovolijo na kr neke trr racune.

Tako da nategi kjer bi ti nekdo spraznil trr so precej teoreticne sorte in izjemno enostavno resljivi. Dokazovanje verodostojnosti sepa direktnih bremenitev so vedno na tistem ki bremenitev vzpostavlja.

Si si prebral linke? Še sam sem letos iz radovednosti poskusil na Amazonu plačati prek SDD in niso vprašali za nič drugega kot številko TRR. Tri dni kasneje sem na Kliku samo videl, da si je Amazon sam "vzel" denar. Kaj torej komu preprečuje, da na svoj nov Amazon z izmišljenimi podatki (oz. boljše - kupljen legit račun s preteklimi naročili) doda ukraden TRR, kupi digitalni giftcard za 500€ ali več, ki ga, mimogrede, dobi v manj kot minuti in drugje zamenja za nekaj tretjega še preden lastnik TRR-ja ugotovi kaj se je zgodilo? Večina ljudi ne preverja stanja vsak dan in so tudi brez sms obvestil o TRR transakcijah. Res je rešljiva situacija, samo je vseeno kar velika nevšečnost, ko začneš domov dobivati obvestila o spodletelih trajnikih za elektriko, zavarovanje, ipd., ker ni dovolj stanja na računu in se še potem moraš zafrkavati z banko/Amazonom ter na koncu še čakati na denar...ko mi je pred leti sestričnin goljuf izpraznil Mastercard sem moral kljub vsem zavarovanjem kartice z možnostmi chargebacka tisti mesec plačati porabo in čakati skoraj 4 mesece na vračilo; pri isti kraji s TRR-jem bi še verjetno čakal dlje.

Me prav čudi, da se to v slo ne dogaja na veliko, ker so TRR-ji poslovnih subjektov javni...sploh ne rabiš kaj pretirano iskati, ker ga ima skoraj vsaka firma objavljenega na svoji spletni strani.

Seveda sem zato tudi pravim da je zadeva primarno teoreticna in hitro resljiva.

Po stari forumski navadi potem slaboumno potegnes povsem neprimerljiv postopek in veselo bluzis. Zqto te tudi cudijonstvari, ki jih ne razumes.

Zlorabe znotraj sepe se resujejo hitro.

Prvo kot prvo sepa direktne bremenitve ne mores kar tako enostavno odpred na nek privaten racun.

Drugo kot drugonso vecinoma ponidniki se kar pozorni na to kdo odprira bremenitev in se preverja dokumente. Ravno zato ker oni odgovarjajo za nepravilnosti.

Tretje trr nakqzilq so sledljiva, kqr pomeni da denar ne bo kar izginil. V povezavi z tocko tri tudi denqr ne more na nek privaten racun, kjer bi nekdo dvignil denar.

Dejansko eden najverjetnejsih nategov, pq se to zelo v teoriji je pri amazonu, ki zavestno dopusca sepa direktne bremenitve ob pomanjkljivi kontroli. Ampak v takem primeru tudi oni v dneh, ce ne urah resujejo reklamacije.

Zvezdica27 je izjavil:

kako te lahko nategne, če pošlejš TRR?

PRosim, povejte, jaz te opcije ne poznam.

Če jaz kaj kupujem/prodajam v tujino, običajno zalaufam še en skype, toliko, da se s človekom pogovorim, nikdar težav.

b

Teoreticno je mozno da nekdo odpre direktno sepa bremenitev preko katere potem tebi neka firma (recimo amazon) trga za njegove nakupe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

beweiss ::

d0rK je izjavil:

Postnina je 30eur sem ze preveril. Ceno bi mu pa spustil za 30 da pokrije. To niso problemi.


Ok, javi, a je bilo vse OK.

hipertija ::

eni se še kr trudite... naj proba in poroča :) komi čakam
Prekle za kurnk

Gagatronix ::

To bo se smeha (z nase strani) in solz (s strani OP-a). :))

Okapi ::

Namesto na trr naj ti pošlje z Western Union.

Ales ::

S tem, da paket pošlješ po tem, ko na WU dvigneš denar, ne ko ti on jamra, da je poslal in pošilja potrdila in novoletne čestitke in lepe pozdrave.

IMHO je verjetnost, da kupec privoli v dejansko plačilo preko WU, tam blizu absoloutne nule...

UganiKdo ::

Prej bo na odprl temo, kako ga prodajalec iz slovenije poskusa nategnit :)

Zvezdica27 ::

hm. pa sem prebral linke.

A to je dejanko možno? Like, for real?

ne morem verjeti...

zz

d0rK ::

Slotech greznica pametovanja strikes again. Sem ga vprasal ce bi poslal preko WU. Eden redkih dobrih odgovorov. Bom porocal.

</head> ::

Ne bodi pička. TRR in gas!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734711 (17742) plusdzabaka1
»

Obremenitev TRR-ja s strani amazona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10820190 (9121) bastadu
»

Bančni račun

Oddelek: Pomoč in nasveti
191789 (1275) HappyPills
»

Uporaba TRR številke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7020816 (18583) BlaY0
»

Banka trdi da je bilo plačilo izvedeno z nezakonitimi sredstvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9319577 (14903) mat xxl

Več podobnih tem