» »

Večji družinski avto.

Večji družinski avto.

Seba982 ::

Pozdravljeni avto znalci. Iščem sledeče:
- enoprostorec ali mestni kombi
- 7 sedežev
- dizel
- čim nižja poraba

Kaj kupiti od novih avtomobilov?

TheBlueOne ::

Citroen Spacetourer ali pa kaksen sorodnik od recimo Toyote.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

BlueKnight ::

Jaz sem se odločal med Citroen Berlingo (imajo tudi Opel, Peugeot in Toyota isti avto z drugo masko), Spacetourer in VW Touran. Odločil sem se za Tourana in mi ni žal.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

Motion ::

BlueKnight je izjavil:

Jaz sem se odločal med Citroen Berlingo (imajo tudi Opel, Peugeot in Toyota isti avto z drugo masko), Spacetourer in VW Touran. Odločil sem se za Tourana in mi ni žal.


7 sedežev?



Med enoprostorci so sharan/alhambra, s-max pa še kaj. Kar se tiče lege na cesti zna bit s-max najboljša izbira. Je pa tako da ko je vseh 7 sedežev v uporabi ostane bore malo prostora v kofani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Utk ::

Če res rabiš 7 sedežev, rabiš kombi.

TheBlueOne ::

Menda imas podaljsane Kangoje, Doblote, potem menda gre tudi v c C8 sedem sedezev, ampak nisem 100%. Ampak je sigurno boljsi kombi ala Spacetourer, ker tudi na ceni izgubijo manj.

klemenSLO ::

Utk je izjavil:

Če res rabiš 7 sedežev, rabiš kombi.

Tako je. Jst mam ZAfiro ki ima 6/7 sedež skrit/podrt.
Ko jih dvigneš je prostora za zadnjima dvema sedežema morda 30 cm. Tako da praktično še kovčka več ponkoci ne moraš not spraviti.
+ to, da sta zadnja dva sedeža napram dnu postavljena tako ,da imajo potniki ko sedijo kolena višje. (kot bi sedal na nizkem stolu)
To je praktično le za manjše ljudi. Sicer UPorabno, da bi pa skoz fural 7 ljudi pa pomoje ni najbolj primerno, sploh če so večji.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

BlueKnight ::

Motion je izjavil:

BlueKnight je izjavil:

Jaz sem se odločal med Citroen Berlingo (imajo tudi Opel, Peugeot in Toyota isti avto z drugo masko), Spacetourer in VW Touran. Odločil sem se za Tourana in mi ni žal.


7 sedežev?



Med enoprostorci so sharan/alhambra, s-max pa še kaj. Kar se tiče lege na cesti zna bit s-max najboljša izbira. Je pa tako da ko je vseh 7 sedežev v uporabi ostane bore malo prostora v kofani.


Da, sicer tako kot so drugi omenili 6 in 7 sedež je res samo priložnostno, ker prtljažnika potem skoraj nimaš. Ima pa Touran 5 iso-fixov tudi na 6 in 7 sedežu...
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

ginekk ::

Žal ni več klasičnih enoprostorcev (C8 do Phedra), tako da je treba it na kombi izvedenko. Citroen Spacetourer, Toyota Proace, Peugeot, zdaj še Opel. Če vzameš srednjo dolžino, ostane tudi pri vseh treh sedežnih vrstah še kar nekaj prtljažnika, v najslabšem primeru daš ven en sedež (lahko tudi dva) iz zadnje vrste.

Druga opcija, če ne voziš polno naloženega avta ves čas, pa je manjši enoprostorec, Touran, S-Max, Alhambra in strešni kovček za dodatno prtljago.

modelno1 ::

Alhambre in Sharana ne delajo več. Očitno ju bo nadomestil novi Multivan, ki ni več na Transporterjevi osnovi. Afaik lahko dobiš Tourana s sedmimi sedeži.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

denabiker ::

A lahko prosim nekoga, ki ima Sharana, da mi sporoči, koliko je velik prtljažnik, če podereš vse sedeže razen sprednjih. Pa da normalno sediš za volanom...a je po dolžini preko 2.20 metra? In širina me zanima. Hvala vnaprej.

andro23 ::

tukaj pravijo da je dolžina 199cm, širina pa 109cm
https://www.adac.de/_ext/itr/tests/Auto...

janezvalva ::

katera je tista slotech tema v kateri najdeš VIN vozila?
ne znam najti. google noče pomagat.
hvala
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Blumper ::

Avtolog.si

janezvalva ::

thx
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Nejcos ::

Jaz sem nabavil peugeot Rifter L2 - podaljšana izvedba. Možnost je bila tudi 7 sedežev, ker jih ne rabim sem vzel 5. Je pa zadaj prostora 1.3m do zadnjega sedeža, 1m v širino in 1m v višino. Vozičke za otroke sploh ne rabiš zlagat, samo zapelješ noter - ZAKON. Dejansko je zadeva že na pol kombi. Diesel avtomatik 1.5 poraba 6.5l na 100km. Super zadovoljen.

denabiker ::

andro23 je izjavil:

tukaj pravijo da je dolžina 199cm, širina pa 109cm
https://www.adac.de/_ext/itr/tests/Auto...


glede na to kako deluje velik, bi pričakoval mnogo več, vsaj par 10 cm več v dolžino.

Valvoline ::

Dacia jogger na plin

llc ::

Nejcos je izjavil:

Jaz sem nabavil peugeot Rifter L2 - podaljšana izvedba. Možnost je bila tudi 7 sedežev, ker jih ne rabim sem vzel 5. Je pa zadaj prostora 1.3m do zadnjega sedeža, 1m v širino in 1m v višino. Vozičke za otroke sploh ne rabiš zlagat, samo zapelješ noter - ZAKON. Dejansko je zadeva že na pol kombi. Diesel avtomatik 1.5 poraba 6.5l na 100km. Super zadovoljen.

Kje si to kupil? Nazadnje ko sem gledal (sicer za L1) je bil avtomatik samo v povezavi z bencinom...

Nejcos ::

llc je izjavil:

Nejcos je izjavil:

Jaz sem nabavil peugeot Rifter L2 - podaljšana izvedba. Možnost je bila tudi 7 sedežev, ker jih ne rabim sem vzel 5. Je pa zadaj prostora 1.3m do zadnjega sedeža, 1m v širino in 1m v višino. Vozičke za otroke sploh ne rabiš zlagat, samo zapelješ noter - ZAKON. Dejansko je zadeva že na pol kombi. Diesel avtomatik 1.5 poraba 6.5l na 100km. Super zadovoljen.

Kje si to kupil? Nazadnje ko sem gledal (sicer za L1) je bil avtomatik samo v povezavi z bencinom...


Kupljen februarja iz zaloge, ker novi diesel avtomatik motorji pridejo šele februarja 2022 in to verjetno manj kot 1.5 zaradi emisij.

marsovcek ::

denabiker je izjavil:

andro23 je izjavil:

tukaj pravijo da je dolžina 199cm, širina pa 109cm
https://www.adac.de/_ext/itr/tests/Auto...


glede na to kako deluje velik, bi pričakoval mnogo več, vsaj par 10 cm več v dolžino.


Pri Sharanu te omejuje sredinski "tunel" med sprednjima sedežema. Če podreš drugo in tretjo vrsto sedežev ter naložiš nekaj dolgega in širokega, se bo tovor zadel v omenjen tunel. Če je na dnu prtljega prostora že nekaj podlage, npr. škatle s pohištvom, se lahko naložijo tudi daljši kosi. S podrtim sprednjim sedežem se lahko brez težav naložijo 2,5 m dolge stvari, a dno v tem primeru ni več ravno (podrt sprednji sedež je višji). Lažje stvari, ki se lahko naslonijo na armaturko, gredo čez 3 m.


Glede prvotne teme: imel sem Sharana in ga nato zamenjal za Ford Galaxy. Pri njem je v tretji vrsti dovolj prostora za kolena, da tudi odrasla potnika lahko sedita precej normalno, za razliko od S-max je tudi streha dovolj visoka da te ne utesnjuje. V primerjavi s Sharanom je prostora za sedenje primerljivo, ima pa Sharan več prtljažnika pri dvignjeni tretji vrsti sedežev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za 3 otroške sedeže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12425445 (14910) bauci
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25743225 (25884) GR2
»

Kateri avto - 6-7 sedežev

Oddelek: Na cesti
186043 (5273) WizzardOfOZ
»

C4 Grand Picasso ali Touran (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5116600 (9839) RedDrake
»

Nakup novega enoprostorca

Oddelek: Na cesti
307619 (6503) Malajlo

Več podobnih tem