» »

Nakup novega serverja in prenos Exchange serverja iz starega

Nakup novega serverja in prenos Exchange serverja iz starega

mmanson ::

Pozdravljeni,

V podjetju je začel pešati server, na katerem je nameščen exchange server in potrebna bi bila zamenjava.
Zanimam se za podjetje, ki bi izpeljalo tako nakup in pripravo serverja (trenutno HP proliant GEN8, verjetno bi ostali na isti znamki samo višji, aktualni verziji serverja), instalacijo WIN Server OS in pa prenos HYper-v Exchange serverja na novega.
Kakšen namig za podjetje, ki bi to opravilo?
Področje 07.

Invictus ::

Ceneje iti v cloud...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dreknapalci ::

koliko nabiralnikov?

psychoshorty ::

Kot je ze invictus rekel... pojdite raje na Exchange Online... toliko manj administracije in skrbi... on premise resitve postajajo passe

Cveto ::

Server je na virtualki? Kdo pa trenutno vzdržuje zadevo?

Načeloma ni ne big deal, instaliraš server, Hyper-v in migriraš. Vseeno pa je fajn, da to naredi kdo, ki ve kaj dela. Pa da potem tudi skrbi, da vse dela kot mora.

Pa naj res razmislijo o cloudu (Exchange ali MS365), ker imeti on-premise Exchange je kar drag špas.

zmist ::

Samo ne poslusat teh oblacnih hipsterjev, videl sem zelo plasticni primer, ko se je firma preselila iz Exchanga na outlook 365. Zadeva se se v outlooku vlece kot kurja creva, pritisnes na mail pa cakas nekaj sekund da ti odpre predogled. Groza.

Razen tega, pazi na stevilo uporabnikov, ce jih imas veliko bo Exchange cenejsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

jukoz ::

Pri sebi imate server z razlogom?

Ste kaj razmišljali o selitiv na kak drug server, stran od MSja?

pegasus ::

mmanson je izjavil:

Kakšen namig za podjetje, ki bi to opravilo?
www.akson.si

PrimoZ_ ::

zmist je izjavil:

Samo ne poslusat teh oblacnih hipsterjev, videl sem zelo plasticni primer, ko se je firma preselila iz Exchanga na outlook 365. Zadeva se se v outlooku vlece kot kurja creva, pritisnes na mail pa cakas nekaj sekund da ti odpre predogled. Groza.

Razen tega, pazi na stevilo uporabnikov, ce jih imas veliko bo Exchange cenejsi.


To je čisti bullshit.
Trenutna firma ima sedaj mail a o365, prej pa je imela lokalni exchange. Popolnoma nobene razlike.

Pomislek pri oblaku je to, da neki tretji firmi na pladnju serviraš vse podatke.
Sedaj, če si neka "brezvezna" firma, potem to ni nek pomislek, ker nobenga ne briga po koliko preprodajaš kitajsko šaro ali kaj podobnega.
Če si pa nek resen posel in da imaš res nekaj intelektualne lastnine, no potem pa jaz tega ne bi serviral nekomu tretjemu.

sajmon ::

zmist je izjavil:

Samo ne poslusat teh oblacnih hipsterjev, videl sem zelo plasticni primer, ko se je firma preselila iz Exchanga na outlook 365. Zadeva se se v outlooku vlece kot kurja creva, pritisnes na mail pa cakas nekaj sekund da ti odpre predogled. Groza.

Razen tega, pazi na stevilo uporabnikov, ce jih imas veliko bo Exchange cenejsi.


Tudi sam imam izkušnje z dvema prehodoma iz lastnega poštnega serverja na O365, pa na klientu (Outlook) na računalniku ne opazimo razlike v delovanju. Mogoče je razlika, če se uporablja web dostop preko brskalnika.

mmanson ::

Elektronskih naslovov cca. 200

za prehod v oblak (ki se bo prej ali slej verjetno res zgodil) pa imamo predvsem dva zadržka
1. hitrost in odzivnost
2. varnost podatkov

še kakšna firma poleg akson.si?

jukoz ::

mmanson je izjavil:

Elektronskih naslovov cca. 200

za prehod v oblak (ki se bo prej ali slej verjetno res zgodil) pa imamo predvsem dva zadržka
1. hitrost in odzivnost
2. varnost podatkov

še kakšna firma poleg akson.si?


Ste vezani na MS? Če niste, pošlji ZS.

mmanson ::

Vezani na MS

videc ::

Kakšen proračun imate za omenjeno?
Če je nizek, bo bolje, da sami naredite.

PrimoZ_ ::

mmanson je izjavil:

Elektronskih naslovov cca. 200

za prehod v oblak (ki se bo prej ali slej verjetno res zgodil) pa imamo predvsem dva zadržka
1. hitrost in odzivnost
2. varnost podatkov

še kakšna firma poleg akson.si?

Firm je kolkr češ, SRC, NIL, ADD, Unistar, SNT, SPAN, ...

Sicer pa glede zadržkov
1. Hitrost je ista. Pomisli malo na gmail, ki ga zelo verjetno uporabljaš privatno. It just works. Outlook tudi kešira vse lokalno tako da lahko mail pišeš tudi offline ali pa bereš že posyncane maile.
2. Če ste neka "brezvezna" firma je veliko večja in bolj realna nevarnost, da bo nekdo pohekal (slabo) vzdrževan lokalni exchange server in vamzakriptiral vse maile in še kaj več... Sam presodi kako zanimiv je vaš posel,...

broken/link ::

sem vprašal kolega - njim je praktično isto stvar + upgrade exchangea na zadnjo verzijo naredil arhides.

jaz sem trenutno v situaciji, ko moram uporabljat oboje:
en mailbox na self-hosting exchangeu
drug mailbox na o365

razlike v hitrosti ne zaznam.

zmist ::

Se enkrat, kar sem jaz videl je bilo obupno. Mogoce ste pa imeli ze exchange serverje postavljene na slabem hardwarju/pocasna mreza/... in se vam je ze prej vleklo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Storitve postavitve mail strežnika na lastni infrastrukturi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
727186 (5231) poweroff
»

Office 365 podjetja

Oddelek: Programska oprema
121464 (837) šernk
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
486872 (5577) tony1
»

Izvoz e-pošte iz Apple Mail

Oddelek: Programska oprema
192280 (225) MrStein
»

Izvoz vseh mailov iz Outlooka

Oddelek: Pomoč in nasveti
204660 (4272) krneki0001

Več podobnih tem