» »

Varna komunikacija z banko?

Varna komunikacija z banko?

MrStein ::

Me je banka opozorila, da mi je potekel osebni dokument in pričakujejo, da jim pošljem fotko novega.

Imajo celo pripombo:

Pri pošiljanju elektronske pošte lahko za dodatno varnost poskrbite na način, da sporočilo zaščitite z geslom, ki ga delite z vašim svetovalcem, saj je pošiljanje nezaščitenih elektronskih pošiljk lahko povezano z določenimi varnostnimi tveganji, na katere banka nima vpliva.


Zdaj pa vprašanje, kaj je to "z geslom zaščiteno sporočilo"?

Email na splošno ne pozna "zaščite z geslom".

Da bi sprejemali enkriptirane emaile, ne vidim omenjeno nikjer (PGP ali S/MIME).
Lahko bi "dal geslo" na PDF priponko. Ali ZIP.


No, vprašanje je: ali imajo slovenske banke kako skupno dogovorjeno (ali vsaj delno) metodo pošiljanja zaupnih podatkov med sabo in strankami? Vsaka svojo?
Ima recimo katera PGP ali S/MIME?



PS: Nemški Sparkasse baje celo podpirajo PGP in S/MIME: https://www.sparkasse-rhein-nahe.de/de/...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delavec44 ::

Letos potekli dokumenti z vladno odredbo veljajo do konca leta. Smotana banka?

Jure14 ::

A ni celo v enem zakonu zapovedano, da se slik osebnih dokumentov ne sme po mailu pošiljat?

c3p0 ::

Kot kaže želijo ZIP, zaščiten z geslom na mail, geslo (upajmo, da ne 12345 ali p@ssword) pa nato na nek SMS verjetno. Secure enough. Da je tu kaj dogovorjeno, močno dvomim.

mm&r ::

Takole pravi zakon - 4 člen.

4. člen

(kopiranje osebne izkaznice)

(1) Osebne izkaznice smejo kopirati upravljavci zbirk osebnih podatkov samo v primerih, ki jih določa zakon.

(2) Osebno izkaznico lahko poleg njenega imetnika kopirajo notarji in finančne družbe, ki opravljajo finančne storitve, če jo potrebujejo za dokazovanje istovetnosti državljana. Pojma finančna družba in finančna storitev po tem zakonu imata enak pomen kot v zakonu, ki ureja bančništvo.

(3) Osebno izkaznico je za vnaprej določene namene dovoljeno kopirati tudi na podlagi pisne privolitve imetnika osebne izkaznice.

(4) Za ugotavljanje istovetnosti in državljanstva je dopusten vpogled v osebno izkaznico imetnika; kadar je to potrebno, pa tudi prepis osebnih podatkov z nje.

(5) Ob kopiranju osebne izkaznice je treba z ustrezno oznako na kopiji zagotoviti, da se kopija osebne izkaznice ne bo uporabljala za druge namene. Prepovedano je nadaljnje kopiranje kopije.

(6) Na vlogo imetnika osebne izkaznice je upravljavec zbirk osebnih podatkov dolžan izdati potrdilo o kopiji osebne izkaznice, na katerem je naveden namen rabe in rok hrambe kopije.

(7) Kopijo osebne izkaznice je prepovedano hraniti v elektronski obliki.

toro69 ::

Pa upam, da z mobijem poslikaš. Če že toliko panike. Pa Google foto backup ali iPhone foto backup vklopljen...

Sindrom ::

Tole se je tudi meni čudno zdelo, ko mi je NKBM omenila, da lahko izpiske pošiljajo preko e-pošte, ki je zaščitena z geslom.
Pa sem potem razmišljal kako je lahko priponka v e-pošti zaščitena z geslom in mi je nato le kanilo, da morda zadevo pošljejo v ZIP datoteki z geslom, ne pa kot PDF.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

harvey ::

Sindrom je izjavil:

Tole se je tudi meni čudno zdelo, ko mi je NKBM omenila, da lahko izpiske pošiljajo preko e-pošte, ki je zaščitena z geslom.
Pa sem potem razmišljal kako je lahko priponka v e-pošti zaščitena z geslom in mi je nato le kanilo, da morda zadevo pošljejo v ZIP datoteki z geslom, ne pa kot PDF.

zip z geslom je odgovor, trotl varianta, najbolj enostavno ali pa pdf, kjer je geslo, da lahko odpreš datoteko.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policija slikala osebno izkaznico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8514459 (10727) solatko
»

Preprodajalec avta hotel slikati moje dokumente?

Oddelek: Na cesti
182911 (1705) Kawl6
»

Na kaj "paziti" pri nakupu telefona preko Bolhe?

Oddelek: Loža
4913554 (11715) poweroff
»

Zdaj bi še YouTube rad, da se podpišete s polnim imenom (razen če ste iz Južne Koreje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5621482 (17356) Jupito
»

Korejska igra hoče mojo sliko in kopijo osebne (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5711216 (9815) Reycis

Več podobnih tem