» »

Evropska centralna banka začela projekt digitalni evro

1
2
»

showsover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

V trgovini in na pumpi ne placujes s kartico? Lol

Ah, ni direktno vezano na temo, ampak tole je zakon, ko si me pravkar spomnil na (fizično) plačevanje s kartico...

ginekk ::

Ja, Petrolov app sem začel lani uporabljat zarad epidemije, da ni bilo treba v trgovino plačevat. Če hočeš samo natočit gorivo je res zakon.

Oberyn ::

To nikoli ne bo v celoti zamenjalo gotovine. Znaten del dejavnosti moderne družbe lahko poteka samo z neko vrsto gotovine. Siva ekonomija, prostitucija, droge, milijon raznih oblik drobnega in debelega kriminala. To niso obrobne dejavnosti, to je lep del prometa dobrin, sploh v južnih in vzhodnih delih Evrope. Pa saj imamo še celo pri nas znanega človeka, ki je prodal za cca pol milijarde nemških mark nakradenega orožja - za gotovino.
Teh dejavnosti ni možno kar ukiniti s takim trikom. Edino, kar bi lahko nastalo pri redukciji evrske gotovine, so nove gotovinske valute, ki bi vzniknile vsepovsod. Kar bi bilo za ljudi veliko dražje kot sedanja gotovina. Zato evrske gotovine nima smisla niti znatno reducirati, kaj šele ukinjati.

Bwaze6 ::

Pa saj Finančno upravo RS zdaj vodi pajac, ki je predlagal "finančno amnestijo" - po kateri bi v Slovenijo lahko vsakdo prenakazal tudi večje vsote denarja, brez dokazovanja izvora. Tako da bo itak vse legalno.

;)

hopsy ::

Odg. na naslov teme: Po svoje fajn novica, saj prek kesa se ne bo kaj moglo 'staknt'.

Tisti, ki ste proti in imate strah da ravno ob vasem nakupu ne bo interneta rajsi to energijo posvetite kako do tega nebi prislo.

Rajsi zivim v 'sijoci kletki' kot da mi anonimni kreten grozi z kajvemscim. Chao

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

Miki N ::

Dokler so kalorije in dopamin dostopni in poceni bodo ovčke mirne in sprejemale vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

energetik ::

ginekk je izjavil:

Bistvo gotovine ni samo da "pride prav" in da si lahko 100% anonimen pri transakciji.

Pri gotovini ne morejo devalvirat oziroma zmanjšati vrednost valute avtomatsko na nivoju banke, ne morejo enostvno zamrznit dostopa do denarja in transakcij, ne morejo se igrat z emisijo denarja. Skratka ne morejo ti vzet te gotovine enostavno

Niso Avstrijci zastonj lobirali pravice do gotovine zapisane v ustavo. Če pristanemo zgolj na digitalno je možnost potencialnega nadzora in upravljanja (ter posledično tudi zlorabe) bistveno večja.
Kako da ne, devalvirajo hkrati tako zapisi na računalnikih bank kot gotovina. Vzeti ti je sicer ne morejo, lahko pa prepovejo poslovanje z gotovino in postane tako nezaželena, da je skoraj nikjer ne moreš več uporabit, tudi na črno ne, ker je ne bi noben več hotel.

kow ::

N4g4c3N je izjavil:

Ob tem poudarjajo, da je digitalni evro dodatna oblika valute, ki ne bo zamenjala gotovine.

Ne verjamem.


Verjemi. Lahko pa ti prilepim demografsko piramido prebivalstva Evrope?

ajdov2 je izjavil:

še ena teorija zarote se uresničuje


Ni povezave z zaroto. Nimajo izbire, ker drugace bodo morali prepovedati kripto, kjer je digitalni "evro" enostavno implementirati - tako kot ze imamo dolarske stablecoine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

energetik ::

one-half je izjavil:

Osebno uporabljam kartice samo za 3 zadeve: dvigovanje gotovine na bankomatu, placevanju preko interneta in izjemoma, ce nimam dovolj gotovine (skoraj nikoli, vedno petdesetak v denarnici za rezervo). Ok, mogoce 4, ce imam samo velike bankovce in kaksen kelnar zacne jamrati. Pa zadeva ne izhaja iz zasebnosti (ceprav je vredu stranski efekt) ampak ker sem ugotovil, da manj zapravim. Ne mi zdaj o analiticnih aplikacijah itd., sami probajte za en mesec.

Edit: izgleda tega nisem ugotovil samo jaz, sem sel pobrskat: https://lifehacker.com/paying-with-cash...
To pomeni samo, da sam sebe nisi sposoben kontrolirati. Ne vem zakaj bi manj zapravil z gotovino, greš pač več dvignit.

Miki N je izjavil:

Aja kako bodo pa sedaj klošarji literce zbirali? Z appom? Ok ... kaj pa Cigosi in pjevačice, kako ji digitalnega stotaka med joške zatlačiš na poroki? Na čelo se pa tudi ne prilepi. :(
Komot, med joške si bodo vtetovirale QR kodo, pa jim boš lepo digitalni € poslal. Ali pa Rippla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Miki N ::

energetik je izjavil:

Komot, med joške si bodo vtetovirale QR kodo, pa jim boš lepo digitalni EUR poslal. Ali pa Rippla.


Po mojem bi bila boljša NFC nalepka, pa da ji mobija prtisneš. Isto za čelo od trubača.

To bo po mojem varianta tudi za kake kešarice. Ko boš zunaj videl da ima nek tipičen NFC nakit ali diskretne QR modne dodatke boš takoj vedel da jo bolj v "only fans" vode vleče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kriptobog ::

one-half je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Itak. Jaz gotovine ze nekaj let ne uporabljam.


Se vidi, da si mestno dete. Probaj iti kaksno pivo placat v lokal recimo na Ig.


V mestu sem zivel tocno eno leto. Sem lepo na vasi. Se vaska ostarija ima pos terminal

ginekk je izjavil:

Ja, Petrolov app sem začel lani uporabljat zarad epidemije, da ni bilo treba v trgovino plačevat. Če hočeš samo natočit gorivo je res zakon.



Ta app je app leta. Vrhunska zadeva

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Miki N ::

Hm, je pa zanimivo, da se je Petrol odločil za to, glede na to, da jim potencialno odžira najbolj donosen del točenja - štacuno. Verjetno za enkrat še ni panike.

one-half ::

energetik je izjavil:

one-half je izjavil:

Osebno uporabljam kartice samo za 3 zadeve: dvigovanje gotovine na bankomatu, placevanju preko interneta in izjemoma, ce nimam dovolj gotovine (skoraj nikoli, vedno petdesetak v denarnici za rezervo). Ok, mogoce 4, ce imam samo velike bankovce in kaksen kelnar zacne jamrati. Pa zadeva ne izhaja iz zasebnosti (ceprav je vredu stranski efekt) ampak ker sem ugotovil, da manj zapravim. Ne mi zdaj o analiticnih aplikacijah itd., sami probajte za en mesec.

Edit: izgleda tega nisem ugotovil samo jaz, sem sel pobrskat: https://lifehacker.com/paying-with-cash...
To pomeni samo, da sam sebe nisi sposoben kontrolirati. Ne vem zakaj bi manj zapravil z gotovino, greš pač več dvignit.



Dragi energetik, zakaj ima Krsko analogne "cagerje" na kontrolnem panelu? Zakaj imajo avtomobili se vedno stevec s cagerjem, tudi, ce imajo display? Zakaj se se vedno uporablja grafe, ce bi pa lahko samo tabelo stevilk naredil? Pac razmisli, ne rabis refleksno bruhati neumnosti na prvo zogo ob vsaki priliki. Probaj en mesec samo z gotovino operirati pa mi bos povedal kako se nisi bil prej sposoben kontrolirat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

one-half ::

/.../
Lahko si pa tudi kaj preberes, ampak seveda, si se ze prevec pameten rodil, da bi bral, to je prevec 20 stoletje koncept. Se bos raje pohvalil, da se nikoli v zivljenju nisi prebral teksta daljsega od 5 vrstic na twitterju, tako, da bo, BBCjev clanek cisti overhead ampak bom vseeno objavil, za tiste, ki se niso cisto blesavi:
https://www.bbc.com/future/article/2019...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

_Denny_ ::

ginekk je izjavil:

Skratka ne morejo ti vzet te gotovine enostavno

Indijci, ki so novembra 2016 doma v štumfu hranili bankovce po 1000 rupij (~11€, njihov največji bankovec do uvedbe 2000 rupij) in so kar naenkrat nenapovedano ob 20h po tv slišali, da bo ob polnoči njihov denar neveljaven, se ne bi strinjali.

Noben ECB ne brani, da ne naredijo česa podobnega...ok, iz danes na jutri verjetno ne bi, imajo pa recimo že "dobre" argumente tipa "večina transakcij je itak elektronskih" in "novi 500€ bankovci se že leta ne printajo več", ki so lahko razlog za ukinitev. Mogoče še pridejo bolj izvirne ideje, kot je bila tista za prenehanje printa - teroristi si z lahkoto v žepe ali manjše torbice zatlačijo milijonček po 500€, s manjšimi pa tega ne morejo.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

showsover ::

Miki N je izjavil:

Dokler so kalorije in dopamin dostopni in poceni...

Dobro si zmoderniziral to staro rimsko vladarsko misel.

ginekk ::

Indijcem so vzeli en bankovec in ga - z ogromnimi omejitvami - zamenjali z drugimi. Vrednost vzetega bankovca pri menjavi ni bila manjša, so pa bile omejitve koliko lahko zamenjaš. Nastalo je cel kup komplikacij. Pa niso samo Indijci to naredili, v preteklosti tudi Švica recimo.

Pri digitalnem denarju lahko arbitrarno spreminjajo vrednost in onemogočijo transkacije.

one-half ::

Bottom line: ja, seveda vam je prirocno, da uporabljate kartice in ja, seveda vam je prirocno, da googlu omogocate, da ve vse o vasih financnih zmoznostih (za tiste idiote, ki uporabljajo namesto kartice smartphone - ampak to je pac vas problem, po vseh teh novicah kako fucked up je google imate verjetno dobro razmisljeno, zakaj uporabljate produkte skrajno pokvarjene korporacije), ampak gotovina ne gre nikamor. Ostala bo kot zahtevano placilno sredstvo, kaj si pa za zraven zmislijo, pa niti ni tako pomembno. Saj so si kartice tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

multivac ::

V očeh vladajočih tehnokratov počnem kar nekaj narobe, zato stran od tega centralnega digitalnega evra.

Ampak kot so rekli zgoraj. Policija ne bo več rabila ti priti na dom. Zgolj blokirajo ti wallet in si pečen.

showsover ::

multivac je izjavil:

Policija ne bo več rabila ti priti na dom. Zgolj blokirajo ti wallet in si pečen.

Ja, cool, ne?

multivac ::

Niti ne.

Mr.B ::

Priznam, pred dopustom sem dvignil gotovino. Nazadnje sem dvignil gotovino Marca. V bisvu je meni cisto vsseno kako se "valuta" imenuje. Važno da se narod počuti bolje.

Da vem, da se bo nekdo spomnil in naštel vse te robne pogoje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

one-half je izjavil:


Dragi energetik, zakaj ima Krsko analogne "cagerje" na kontrolnem panelu? Zakaj imajo avtomobili se vedno stevec s cagerjem, tudi, ce imajo display? Zakaj se se vedno uporablja grafe, ce bi pa lahko samo tabelo stevilk naredil?
Razlaga je precej preprosta in banalna: "zato ker so digitalne tehnologije še v povojih, potrebujejo še precej precej razvoja, analogne imajo za sabo tisočletja".

Za namene kontrole pa se itak lahko vsaka tehnologija uporabi, ne zgolj nek digitalni Euro. Ampak rešitev ni v omejevanju tehnologije, ki neizbežno pride, rešitev je treba iskati na socialno-političnem nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kriptobog ::

Lonsarg je izjavil:

one-half je izjavil:


Dragi energetik, zakaj ima Krsko analogne "cagerje" na kontrolnem panelu? Zakaj imajo avtomobili se vedno stevec s cagerjem, tudi, ce imajo display? Zakaj se se vedno uporablja grafe, ce bi pa lahko samo tabelo stevilk naredil?
Razlaga je precej preprosta in banalna: "zato ker so digitalne tehnologije še v povojih, potrebujejo še precej precej razvoja, analogne imajo za sabo tisočletja".

Za namene kontrole pa se itak lahko vsaka tehnologija uporabi, ne zgolj nek digitalni Euro. Ampak rešitev ni v omejevanju tehnologije, ki neizbežno pride, rešitev je treba iskati na socialno-političnem nivoju.


Za namen kontrole je trenutno dober kar green pass. Se dolk pritozuje da so proti nadzoru in mora zato gorovina ostati, cez pol ure pa veselo na mejo kazat green pass, ker tu pa res ne gre za nadzor :))

Miki N ::

Kot rečeno, vse to je debata za funkcionalno, dobro stoječo ekonomijo. Enkrat ko gredo stvari "dol" itak nastopi črni trg, kjer so druga pravila. In je ni elektronike, ki bi ga preprečila. Zapomnite si - dokler so kalorije in dopamin poceni, država še lahko regulira, potem ne več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Mr.B ::

kriptobog je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

one-half je izjavil:


Dragi energetik, zakaj ima Krsko analogne "cagerje" na kontrolnem panelu? Zakaj imajo avtomobili se vedno stevec s cagerjem, tudi, ce imajo display? Zakaj se se vedno uporablja grafe, ce bi pa lahko samo tabelo stevilk naredil?
Razlaga je precej preprosta in banalna: "zato ker so digitalne tehnologije še v povojih, potrebujejo še precej precej razvoja, analogne imajo za sabo tisočletja".

Za namene kontrole pa se itak lahko vsaka tehnologija uporabi, ne zgolj nek digitalni Euro. Ampak rešitev ni v omejevanju tehnologije, ki neizbežno pride, rešitev je treba iskati na socialno-političnem nivoju.


Za namen kontrole je trenutno dober kar green pass. Se dolk pritozuje da so proti nadzoru in mora zato gorovina ostati, cez pol ure pa veselo na mejo kazat green pass, ker tu pa res ne gre za nadzor :))

Povej mi pet primerov, ko si z gotovino bolj svoboden.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Med tem na kitajskem..
https://asumetech.com/foreign-travelers...
Foreign residents who travel temporarily in China can open an e-CNY wallet to meet daily payment needs without opening a domestic wallet bank account, "wrote the newspaper.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropska centralna banka začela projekt digitalni evro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7615244 (12388) Mr.B
»

Kitajska začela preizkušati digitalno valuto

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3510257 (7370) 49106
»

Švedska centralna banka preizkuša digitalno valuto

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
307057 (5481) Gagatronix
»

Facebookova Libra naletela na zid skepse svetovne politike

Oddelek: Novice / NWO
2912462 (9151) MrStein
»

IMF vladam priporoča izdajo kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7517204 (13980) Unknown_001

Več podobnih tem