» »

Radeon 9800 pro agp, črte na zaslonu

Radeon 9800 pro agp, črte na zaslonu

mrTwelveTrees ::

Imam omenjeno grafično ki nisem uporabljal že več kot 10 let, vizualno odlična, ampak ko jo priklopim dobim popačeno sliko že v biosu, črte, pačke... itd. Testiral na dveh platah in dveh napajalnikih.
Sicer sem to delal (obujanje čipov) ampak je od tega že dolgo in sem pozabil, kje bi se lotil.
Heat gun in spajkalnik imam, ne vem ali bi pogrel ram čipe, gpu čip, ali so kondenzatorji.

Telbanc ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Imam omenjeno grafično ki nisem uporabljal že več kot 10 let, vizualno odlična, ampak ko jo priklopim dobim popačeno sliko že v biosu, črte, pačke... itd. Testiral na dveh platah in dveh napajalnikih.
Sicer sem to delal (obujanje čipov) ampak je od tega že dolgo in sem pozabil, kje bi se lotil.
Heat gun in spajkalnik imam, ne vem ali bi pogrel ram čipe, gpu čip, ali so kondenzatorji.


Za vsak slučaj se najprej zamenja vse el. kondiče, pol če ne bo nič pa se greje GPU.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kixs ::

Redke se delujejo. Imam 3 ali 4 take kartice, vse nedelujoce.

mrTwelveTrees ::

Se pred par dnevi mi je delovala ok, 3 dni igranja igric (retro), hlajenje sem dobro zrihtal, tudi namazal na novo hladilnik, mislim da bi tudi zdaj če bi parkrat prižgal računalnik še delala ok - nisem testiral ali ko se segreje - da deluje.
Po moje ga kontakt je*e nekje, ali pa kondenzatorji ?

Kontakt pod GPjum ali pod ramom.

kixs je izjavil:

Redke se delujejo. Imam 3 ali 4 take kartice, vse nedelujoce.


Pa nisi šel v iskanje rešitev ? Nisi menjal kondenzatorje ?

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

kixs je izjavil:

Redke se delujejo. Imam 3 ali 4 take kartice, vse nedelujoce.


Dej grafe u kišto, vsako posebej..., zbotaj preko navadne pci, če se sploh bo... in poglej če jih sistem zazna.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

opeter ::

Ne vem, kaj pričakujete od skoraj 20 let stare grafične ...
Ni to stari Commodore ali Spectrum, kjer si lahko relativno enostavno zamenjal stare elektronske komponente in se je naprava že nekako prebudila, če je bilo vezje okej.

Radeon 9800 (Pro) je bolj kompleksna zadeva. Sicer lahko poskusiš menjat kondiče, ampak ... kakorkoli, veliko sreče.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

Delujejo, ampak z artefakti - verjetno memory hin. Podobna storija je z Diamond Stealth64 Video VRAM PCI s S3 Vision968 chipsetom - imam 4-5 kartic in samo ena, ki dela - spet artefakti ali cisti mrk. Pa na uc brez fizicnih poskodb in to so bolj enostavne graficne.

mrTwelveTrees ::

Kondiče sem premeril (sicer ko so še na vezju) ... pa mi 2 oz 3-je piskajo da so v stiku... ne vem če je to dober podatek.
Ali bi šel v nabavo kondičev ali ne.

hojnikb ::

fuč dram. Menjaj čipe pa bo delal.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati Radeon 4870x2 kaj predlagate?

Oddelek: Strojna oprema
273765 (3422) MWMW
»

Odkup grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
193413 (3078) Riff
»

Kondenzator za grafično...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71721 (1547) SSH
»

Dodajanje kondenzatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
596467 (5591) OwcA

Več podobnih tem