» »

V Izraelu kljub visoki precepljenosti krivulja navzgor

V Izraelu kljub visoki precepljenosti krivulja navzgor

««
«
1 / 9
»»

mahoni ::

https://www.zurnal24.si/svet/v-izraelu-...

V clanku pise:
Večina novih okužb v Izraelu je povezanih z bolj nalezljivo delta različico novega koronavirusa, med na novo okuženimi pa je veliko mlajših.

Pol pa drugi clanek:
https://www.zurnal24.si/svet/glavna-hrv...

Poudarila je, da lahko jeseni pričakujemo četrti val epidemije, saj se pričakuje, da bo nova različica virusa delta v roku dveh mesecev prevzela "primat" v Evropi in se širila med necepljeno populacijo ter povzročila povečanje hospitalizacij med rizičnimi skupinami.

Tam so precepljeni, pa imajo ze probleme z delto, tle ni precepljenih pa imajo probleme z delto, ampak obenem se govori da se siri med necepljenimi.

Kontradiktornost ali zavajanje ali se delajo norca ali kaj? Mi lahkdo razlozi?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.
  • zaklenil: bluefish ()

kow ::

mahoni je izjavil:


Tam so precepljeni, pa imajo ze probleme z delto, tle ni precepljenih pa imajo probleme z delto, ampak obenem se govori da se siri med necepljenimi.


Zavajas predvsem ti, da so v Izraelu "precepljeni". Lahko podas definicijo precepeljenosti?

HappyPills ::

Pogoolaj si odgovor... Al cakas na antivexx da ti pove da so cepiva fail ceprav vsi podatki kazejo nasprotno.

mahoni ::

Po teh dveh clankih sodec, ja. Zato pa sprasujem kaj je prav. V Izraelu precepljeni, a spet rastejo primeri (delta), povsod drugje niso precepljeni, a spet rastejo primeri (delta), a obenem govorijo kako je pomembna precepljenost, drugace beri - delta.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

d4vid ::

Se ne spuščam v debate za/proti cepljenju in nasploh o koroni. Ampak lahko bi linkal bolj legit vir kot žurnal.

mahoni ::

d4vid je izjavil:

Se ne spuščam v debate za/proti cepljenju in nasploh o koroni. Ampak lahko bi linkal bolj legit vir kot žurnal.

Torej, to kar je napisano je laz ali kako naj razumem?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

kow ::

mahoni je izjavil:

Po teh dveh clankih sodec, ja. Zato pa sprasujem kaj je prav. V Izraelu precepljeni, a spet rastejo primeri (delta), povsod drugje niso precepljeni, a spet rastejo primeri (delta), a obenem govorijo kako je pomembna precepljenost, drugace beri - delta.


Se enkrat. Kaj pomeni, da so precepljeni? Lahko podas stevilke? Si sploh prebral originalna clanka?

mahoni ::

kow je izjavil:

mahoni je izjavil:

Po teh dveh clankih sodec, ja. Zato pa sprasujem kaj je prav. V Izraelu precepljeni, a spet rastejo primeri (delta), povsod drugje niso precepljeni, a spet rastejo primeri (delta), a obenem govorijo kako je pomembna precepljenost, drugace beri - delta.


Se enkrat. Kaj pomeni, da so precepljeni? Lahko podas stevilke? Si sploh prebral originalna clanka?

Precepljenost je mera, ki izraža, v kakšnem obsegu so izvajalci cepljenja cepili ciljno skupino na določenem področju, proti določeni bolezni, v določenem času. (vir wiki)

Za kaj vec pa vprasaj vodilne epidemiologe, ki podajajo taksne izjave.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

dild0idis ::

Sedaj lahko izbiraš cepivo pri cepljenju v Sloveniji.

Je že kak podatek oz. analiza, katero cepivo deluje najboljše proti novim sevom Covid19?

ps: Pa še malce bolj kredibilni vir glede delta variante Covid 19 in Izraela.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

kow ::

No, in koliko so precepljeni? Si sposoben napisati vsaj 1 stevilko?

mahoni ::

https://www.businessinsider.com/israel-...

Torej maske spet na gofljo. Nice.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

GrX ::

mahoni je izjavil:

https://www.zurnal24.si/svet/v-izraelu-...

V clanku pise:
Večina novih okužb v Izraelu je povezanih z bolj nalezljivo delta različico novega koronavirusa, med na novo okuženimi pa je veliko mlajših.

Pol pa drugi clanek:
https://www.zurnal24.si/svet/glavna-hrv...

Poudarila je, da lahko jeseni pričakujemo četrti val epidemije, saj se pričakuje, da bo nova različica virusa delta v roku dveh mesecev prevzela "primat" v Evropi in se širila med necepljeno populacijo ter povzročila povečanje hospitalizacij med rizičnimi skupinami.

Tam so precepljeni, pa imajo ze probleme z delto, tle ni precepljenih pa imajo probleme z delto, ampak obenem se govori da se siri med necepljenimi.

Kontradiktornost ali zavajanje ali se delajo norca ali kaj? Mi lahkdo razlozi?

Česa točno ne razumeš? Bolj preprosto bi na Žuralu že težko napisali...

dild0idis ::

kow je izjavil:

No, in koliko so precepljeni? Si sposoben napisati vsaj 1 stevilko?


Cca 65% Izraelcev je bilo cepljenh z vsaj eno dozo cepiva.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

GrX je izjavil:

mahoni je izjavil:

https://www.zurnal24.si/svet/v-izraelu-...

V clanku pise:
Večina novih okužb v Izraelu je povezanih z bolj nalezljivo delta različico novega koronavirusa, med na novo okuženimi pa je veliko mlajših.

Pol pa drugi clanek:
https://www.zurnal24.si/svet/glavna-hrv...

Poudarila je, da lahko jeseni pričakujemo četrti val epidemije, saj se pričakuje, da bo nova različica virusa delta v roku dveh mesecev prevzela "primat" v Evropi in se širila med necepljeno populacijo ter povzročila povečanje hospitalizacij med rizičnimi skupinami.

Tam so precepljeni, pa imajo ze probleme z delto, tle ni precepljenih pa imajo probleme z delto, ampak obenem se govori da se siri med necepljenimi.

Kontradiktornost ali zavajanje ali se delajo norca ali kaj? Mi lahkdo razlozi?

Česa točno ne razumeš? Bolj preprosto bi na Žuralu že težko napisali...

Torej se delas norca?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

GrX ::

Ne, lepo te sprašujem, česa ne razumeš?

Ben Dover ::

Ne se ne, samo težave imaš z razumevanjem...

mahoni ::

Dejmo takole. Kako vi razumete oba clanka?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Ben Dover ::

a ti to resno? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

mahoni ::

Ben Dover je izjavil:

a ti to resno? :))

Kaj je tu smesno? Obrazlozi oba clanka.

Lahko tudi v enem stavku.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

kriptobog ::

Ja na Hrvaško pojdite v juliju. Avgusta bo konec zabave :))

dild0idis ::

kriptobog je izjavil:

Ja na Hrvaško pojdite v juliju. Avgusta bo konec zabave :))


Ni panike, na Hrvaškem ne bo Covida do konca turistične sezone.

Virus ve, da na Hrvaško ne sme priti! >:D
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

HappyPills ::

Ok Mahoni sej vem, da boš ta zapis gladko spregledal in naprej tumbal svojo paradigmo. Ampak za ostale, da jih ne bodo zavajali ti članki oz predstavitev le-teh.
1. Ali cepljeni lahko zbolijo za covid delta? DA
2. Ali zbolijo resneje? V veliki večini NE
Ja ampak cepljeni umirajo tudi za delto.
DA umirajo AMPAK (kle je večina antivexxa nehala brat hehe) v UK je raziskava pokazala, da med cepljenimi za Delto umirajo predvsem starejši med necepljenimi pa predvsem mlajši (teh je prav toliko kot starih!!!). Med mlajšimi od 50!!! med cepljenimi ni enege v bolnišnici. Bolnišnice pa kljub visoki precepljenosti v 75% zasedajo NECEPLJENI! Torej na srečo se jih večina mlajših izvleče nekako sicer s hudimi posledicami ampak ne vsi. Vsi mlajši so NECEPLJENI!!!

Enako piše v tem članku. DA lahko zboliš saj cepiva niso 100% v resnici so pri starejši tam 50%. Ampak je ponavadi potek blažji oz v primerjavi z necepljenim imaš kar 90% manj možnosti da boš pristal v bolnišnici.
Ja ampak potem cepljenje ne pomaga, slišim Mahonija ki se dere iz ozadja.
Ne Mahoni še 1x preberi zgorni zapis pa potem še 1x pa potem še 3x.

Če bi bili vsi cepljeni bi ljudje sicer še zbolevali (precej manj kot necepljeni) bi še raznašali bolezen (precej manj kot necepljeni) vendar nebi zasedali bolniščnih kapacitet.


Tako antivexx vem da je ta zapis preskočil in bo spet jokal kako nič ne pomaga stok stok.
Pa lep dan! :)

Aja še to za Delto ima mlajši necepljeni 2x večjo možnost intenzicvke kot pri Alfa (angleški) varianti. Bomo vidl vašo rusko ruleto to zimo, bo zanimivo spremljat, kolko vas bo padlo. Le pofočkajte se ne potem zgint k bo covid pokazal zobe.

Zgodovina sprememb…

dild0idis ::

Je že kak podatek oz. analiza, katero cepivo deluje najboljše proti novim sevom Covid19?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

HappyPills ::

Pfizer je najbolj učinkovito cepivo za delto 88%. Zelo verjetno pa bo še bolj učinkovita kombinacija astra + pfizer.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Glede na stare analize se mi zdi, da sta RNA cepivi bili boljši od ostalih na različne seve - ampak to so podatki še izpred delte.

xxxul ::

@jureflux
dej pls link do info:
" v UK je raziskava pokazala, da med cepljenimi za Delto umirajo predvsem starejši med necepljenimi pa predvsem mlajši (teh je prav toliko kot starih!!!)".
8/117?
pa ali upoštevaš da je v UK ceplejih ogromno starejših pa skor nič mlajših?

https://assets.publishing.service.gov.u...

mahoni ::

Zakaj pozimi? Saj je cel svet v pandemiji in ponekod ze imajo zimo, zakaj nam grozis z rusko leto pozimi?

Zakaj je "poleti" kar naenkrat vse mozno kot pred kovid tiranijo?

Baje se ze govori o Kappa sevu. Kaj je s tem?

"The novel Coronavirus is a hundred times more contagious and deadly than any other virus!"
"The Brazilian variant is EVEN MORE deadly!"
"The British variant is STILL ten times more deadly than all others COMBINED"
"The Indian variant is even more deadly than the British variant!"
"The Delta variant is even deadlier than anything that came before it!"

Ojej ojej...

HappyPills je izjavil:

Pfizer je najbolj učinkovito cepivo za delto 88%. Zelo verjetno pa bo še bolj učinkovita kombinacija astra + pfizer.

Verjetno?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

gozdar1 ::

Cepiva naj bi varovala pred hujšim potekom(ne pa tudi pred okužbo), torej nekaj takega kot je virus za mlade že po naravi. Aampak mladi so bili kljub temu več kot pol leta zaprti ter niso smeli v šolo, dejansko zanje še vedno veljajo omejitve, ki za cepljene ne.
Med tem, ko za ogrožene skupine še vedno ne velja obvezno cepljenje, čeprav bo ravno to razlog da sledi v jeseni novo zaapiranje mladih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

mahoni ::

No saj to. Zakaj ne varujejo pred okuzbo? Zakaj cepljeni lahko se naprej trosijo virus, a obenem za njih kao veljajo bolj blazja pravila.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Ben Dover ::

Ker ga trosijo veliko manj kot necepljeni. ŽE 5000X POVEDANO

sparklyslo ::

No saj to. Zakaj ne varujejo pred okuzbo? Zakaj cepljeni lahko se naprej trosijo virus, a obenem za njih kao veljajo bolj blazja pravila.


Manj trosenja virusa, manj tezjih potekov bolezni. S tem, da smo se cepili, smo naredili nekaj za druzbo, zato tudi ugodnosti.

BigBoss ::

Za začetno različico COVID virusa je veljalo da eden okuži cca 2 osebka, za zaustavitev bi zadoščala cca 50% precepljenost.
Za alfo okuži eden cca 5 osebkov, za zaustavitev bi zadoščala precepljenost cca 70%
za delto okuži cca 8 osebkov, potrebna precepljenost je 80 %

Mi smo pa na 30%. Če do septembra ne bomo na 80% bo spet lockdown.

Mogoče naveden številke niso čisto točne, so pa dovolj dober približek, da nam je vsem lahko jasno kaj nas čaka.

zmist ::

gozdar1 je izjavil:

Cepiva naj bi varovala pred hujšim potekom(ne pa tudi pred okužbo)


Kar je tudi edina logicna razlaga, saj samo naucijo tvoj imunski sistem reagirat nanj hitreje.

Je dirka odreagiranja imunskega sistema proti hitrosti razmnozevanja virusa (in sprotnega delanja skode), prej, ko imunski sistem "zmaga" manj se bo virus razmnozil in manj potencialne skode mu bo uspelo narediti.

Kar avtomaticno pomeni, da imas pri prednaucenem imunskem sistemu (cepivo ali preboletje) krajso bolezen in manjso moznost zapleta, seveda pa te lahko se vedno poslje na respirator, ce imas v kurcu imunski sistem. In tudi pobere te lahko se vedno.

Zakaj je to tako nerazumljivo antivaxxerjem preprosto ne razumem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

gozdar1 ::

Nerazumljivo je da se kljub temu zapira tudi neogrožene, katerih imunski sistem opravi z virusom v kratkem času brez posebnih zaplezov, podobno kot pri cepljenih. Pa vendar se jih obravnava drugače. In ni vsakdo, ki izraža skepso do lockdovnow kar avtomatično antivaxxar, kot se poizkuša ustvariti vtis.
Rado se povdarja , da vse kar počnemo je da preprečimo kolaps zdravstvenega sistema , po tej logiki je ob precepljeni ogroženi populaciji to skoraj nemogoče, pb trenutni logiki se nam kaj lahko zgodi , da se bo cepila aktivna, necepljena pa bo ostala ogrožena populacija. Sledi seveda zapiranje vseh, ker logika.

zmist ::

In kaj bi ti naredil? Imas maso poblaznjenih vernikov v facebook in teorije zarot ter obcutka upora proti JJu z zavracanjem zdravstva (JJa bi dosmrtno zaprl, samo ne me hebat, da se mu pa s tem, da se ne gres cepit upiras. Boli ga kurac.), kako bos to resil? S tem, da je vsak na novo okuzeni potencialen razlog za mutacijo. Tik-tak...

Bos metal kocko, da verjetno bo pa vse cool (ker si v neogrozeni skupini) in pametoval vsem ostalim, da se nimajo cesa bati, ker jim (prikladno izpustis: meni) nic ne bo? Seveda bos. Zato je pa toliko "skeptikov". Vsi stavijo na verjetnost, da jim pa "nic ne bo". Ampak nekaterim od teh se zgodi. Poznam primer, ko je po preboletju tip (programer) dobil hude motnje v koncentraciji. In je spremenil miselnost, kot jo imas.

Seveda je pa vedno tezko gledati naprej od nosa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

FoxKnox ::

Še dobro, da kot vir info ne navajate Pionirskega lista ali Cicibana.:))

gozdar1 ::

Dokler ne pocepiš 90% ogroženih, nimaš kaj silit ostalih, kaj šele zapirat neogroženih. Mutacije so in bodo, podobno kot pri gripi, upam da si nihče ne dmišlja da jih ne bo, nenazadnje se okužijo tudi cepljeni.

Sicer pa še eden, ki me uvršča nekam, braz da bi kakrkoli vedel o meni. Mislim , da sem že več kot enkrat napisal , da sem že 2x cepljen. Obstaja tudi možnost , da se ti podr strop, pa zato ne spiš pod milim nebom. Nenazadje so ljudje potreboivali presaditev pljuč tudi po gripi, si se s tem obremenjeval tudi takrat. Si zahteval od vseh , da se za 8 mesecev na leto zaprejo v klet?

Res je oz. kot je nekdo zapisal, najllaže je zapirat mnogo težje pa odpirat.

Looooooka ::

Antivaxerji....so ko preberejo, ne preberejo. Ni cudno, da smo tam kjer smo.
Tale strahovlada bi lahko izkoristila dejstvo, da se jih rise kot krivce in psihopate in lepo uvedla zakon, ki bo omogocal bolnisnicam izstavljanje racuna za zdravljenje vseh pacientov, ki so bili vabljeni na cepljenje, pa se ga do takrat niso udelezili. Ce nimas utemljenega zdravniskega razloga, placaj.
Mnenje Potrca, par zobarjev in demantiranih druzinskih zdravnikov pa naj pod "utemeljen zdravniski razlog" ne spada.

zmist ::

gozdar1 je izjavil:

Dokler ne pocepiš 90% ogroženih, nimaš kaj silit ostalih, kaj šele zapirat neogroženih. Mutacije so in bodo, podobno kot pri gripi, upam da si nihče ne dmišlja da jih ne bo, nenazadnje se okužijo tudi cepljeni.

Sicer pa še eden, ki me uvršča nekam, braz da bi kakrkoli vedel o meni. Mislim , da sem že več kot enkrat napisal , da sem že 2x cepljen. Obstaja tudi možnost , da se ti podr strop, pa zato ne spiš pod milim nebom. Nenazadje so ljudje potreboivali presaditev pljuč tudi po gripi, si se s tem obremenjeval tudi takrat. Si zahteval od vseh , da se za 8 mesecev na leto zaprejo v klet?

Res je oz. kot je nekdo zapisal, najllaže je zapirat mnogo težje pa odpirat.


Zgoraj sem ti postavil vprasanje, kako bi TI to resil. Bos odgovoril, ali ne poznas boljsega nacina?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

mahoni ::

Ben Dover je izjavil:

Ker ga trosijo veliko manj kot necepljeni. ŽE 5000X POVEDANO

Vse jasno, zakaj potem take groznje o se bolj groznih valih?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

gozdar1 ::

zmist je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Dokler ne pocepiš 90% ogroženih, nimaš kaj silit ostalih, kaj šele zapirat neogroženih. Mutacije so in bodo, podobno kot pri gripi, upam da si nihče ne dmišlja da jih ne bo, nenazadnje se okužijo tudi cepljeni.

Sicer pa še eden, ki me uvršča nekam, braz da bi kakrkoli vedel o meni. Mislim , da sem že več kot enkrat napisal , da sem že 2x cepljen. Obstaja tudi možnost , da se ti podr strop, pa zato ne spiš pod milim nebom. Nenazadje so ljudje potreboivali presaditev pljuč tudi po gripi, si se s tem obremenjeval tudi takrat. Si zahteval od vseh , da se za 8 mesecev na leto zaprejo v klet?

Res je oz. kot je nekdo zapisal, najllaže je zapirat mnogo težje pa odpirat.


Zgoraj sem ti postavil vprasanje, kako bi TI to resil. Bos odgovoril, ali ne poznas boljsega nacina?


Za začetek obvezno cepljeje za ogrožene skupine, pa odprava omejitev za neogrožene.

Looooooka ::

mahoni je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Ker ga trosijo veliko manj kot necepljeni. ŽE 5000X POVEDANO

Vse jasno, zakaj potem take groznje o se bolj groznih valih?

Troll located

zmist ::

Looooooka je izjavil:

Antivaxerji....so ko preberejo, ne preberejo. Ni cudno, da smo tam kjer smo.


Antivaxerji so samo zeitgeist. To je sele zacetek nove generacije ljudi Homo Insanus, ki se bo progresivno povecevala. Najdes taksnih in podobnih norcev na vseh frontah, Facebook je zahebal clovestvo, ker je dal povprecnemu jebivetru moznost pametovati vsem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Ben Dover ::

mahoni je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Ker ga trosijo veliko manj kot necepljeni. ŽE 5000X POVEDANO

Vse jasno, zakaj potem take groznje o se bolj groznih valih?


Je bilo že napisano par postov nazaj... Na čem si ti? :))

mahoni ::

Looooooka je izjavil:

mahoni je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Ker ga trosijo veliko manj kot necepljeni. ŽE 5000X POVEDANO

Vse jasno, zakaj potem take groznje o se bolj groznih valih?

Troll located

Lahko pises kar zelis. Prihaja se Kappa verzija, za katero bo potem potrebno koliko precepljenih? 130% ?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Looooooka ::

gozdar1 je izjavil:

zmist je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Dokler ne pocepiš 90% ogroženih, nimaš kaj silit ostalih, kaj šele zapirat neogroženih. Mutacije so in bodo, podobno kot pri gripi, upam da si nihče ne dmišlja da jih ne bo, nenazadnje se okužijo tudi cepljeni.

Sicer pa še eden, ki me uvršča nekam, braz da bi kakrkoli vedel o meni. Mislim , da sem že več kot enkrat napisal , da sem že 2x cepljen. Obstaja tudi možnost , da se ti podr strop, pa zato ne spiš pod milim nebom. Nenazadje so ljudje potreboivali presaditev pljuč tudi po gripi, si se s tem obremenjeval tudi takrat. Si zahteval od vseh , da se za 8 mesecev na leto zaprejo v klet?

Res je oz. kot je nekdo zapisal, najllaže je zapirat mnogo težje pa odpirat.


Zgoraj sem ti postavil vprasanje, kako bi TI to resil. Bos odgovoril, ali ne poznas boljsega nacina?


Za začetek obvezno cepljeje za ogrožene skupine, pa odprava omejitev za neogrožene.

Ne.
Neogrozeni ne obstajajo. V bolnisnici kradejo prostor, cas in denar VSI. Ne samo "ogrozeni".

Tisto, kar je zate "neogrozeno" v NAJBOLJSEM primeru ogroza druge, za katere again NE ves ce so ali niso ogrozeni.
Cepi se, oz zboli in preboli, potem pa zahtevaj "privilegije".
Ce ste tako "neogrozeni" in "super zdravi", potem se nimate kaj bati cepiva. Ce trdite, da je cepivo nevarnejse od bolezni boste to morali dokazati. Trenutno cifre tega ne dokazujejo. In tako bo, vsaj glede na zgodovino cepiv, tudi ostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

zmist ::

gozdar1 je izjavil:

zmist je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Dokler ne pocepiš 90% ogroženih, nimaš kaj silit ostalih, kaj šele zapirat neogroženih. Mutacije so in bodo, podobno kot pri gripi, upam da si nihče ne dmišlja da jih ne bo, nenazadnje se okužijo tudi cepljeni.

Sicer pa še eden, ki me uvršča nekam, braz da bi kakrkoli vedel o meni. Mislim , da sem že več kot enkrat napisal , da sem že 2x cepljen. Obstaja tudi možnost , da se ti podr strop, pa zato ne spiš pod milim nebom. Nenazadje so ljudje potreboivali presaditev pljuč tudi po gripi, si se s tem obremenjeval tudi takrat. Si zahteval od vseh , da se za 8 mesecev na leto zaprejo v klet?

Res je oz. kot je nekdo zapisal, najllaže je zapirat mnogo težje pa odpirat.


Zgoraj sem ti postavil vprasanje, kako bi TI to resil. Bos odgovoril, ali ne poznas boljsega nacina?


Za začetek obvezno cepljeje za ogrožene skupine, pa odprava omejitev za neogrožene.


Nerealno, ogrozene skupine se ti nocejo cepit. Bos cakal na njihovo 90% precepljenost, da ti bojo zboleli se vsi ostali?

Edina resitev, ki sem jo jaz nasel je prisilno cepljenje vseh. S cimer se pa tudi ne bos strinjal, mar ne?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Looooooka ::

Nerealno, ogrozene skupine se ti nocejo cepit. Bos cakal na njihovo 90% precepljenost?

Zahvalimo se lahko Potrcu in druzbi. No na sreco je pod zemljo vec prostora kot v bolnisnicah. Se bo ze uredilo, tako ali drugace.

gozdar1 ::

Looooooka je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

zmist je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Dokler ne pocepiš 90% ogroženih, nimaš kaj silit ostalih, kaj šele zapirat neogroženih. Mutacije so in bodo, podobno kot pri gripi, upam da si nihče ne dmišlja da jih ne bo, nenazadnje se okužijo tudi cepljeni.

Sicer pa še eden, ki me uvršča nekam, braz da bi kakrkoli vedel o meni. Mislim , da sem že več kot enkrat napisal , da sem že 2x cepljen. Obstaja tudi možnost , da se ti podr strop, pa zato ne spiš pod milim nebom. Nenazadje so ljudje potreboivali presaditev pljuč tudi po gripi, si se s tem obremenjeval tudi takrat. Si zahteval od vseh , da se za 8 mesecev na leto zaprejo v klet?

Res je oz. kot je nekdo zapisal, najllaže je zapirat mnogo težje pa odpirat.


Zgoraj sem ti postavil vprasanje, kako bi TI to resil. Bos odgovoril, ali ne poznas boljsega nacina?


Za začetek obvezno cepljeje za ogrožene skupine, pa odprava omejitev za neogrožene.

Ne.
Neogrozeni ne obstajajo. V bolnisnici kradejo prostor, cas in denar VSI. Ne samo "ogrozeni".
Tisto, kar je zate "neogrozeno" v NAJBOLJSEM primeru ogroza druge, za katere again NE ves ce so ali niso ogrozeni.


Seveda obstajajo, reče se jim mladi, sicer pa tudi cepljeni lahko končajo v boljnišnici, ker nič na tem svetu ni 100%, samo, da se na te očitno drugače gleda.
Ker okužen 10 letnik je smrtno nevaren vsem dedkom in babicam med tem ko je cepljen in okužen 10 letnik popolnoma "inerten".

zmist je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

zmist je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Dokler ne pocepiš 90% ogroženih, nimaš kaj silit ostalih, kaj šele zapirat neogroženih. Mutacije so in bodo, podobno kot pri gripi, upam da si nihče ne dmišlja da jih ne bo, nenazadnje se okužijo tudi cepljeni.

Sicer pa še eden, ki me uvršča nekam, braz da bi kakrkoli vedel o meni. Mislim , da sem že več kot enkrat napisal , da sem že 2x cepljen. Obstaja tudi možnost , da se ti podr strop, pa zato ne spiš pod milim nebom. Nenazadje so ljudje potreboivali presaditev pljuč tudi po gripi, si se s tem obremenjeval tudi takrat. Si zahteval od vseh , da se za 8 mesecev na leto zaprejo v klet?

Res je oz. kot je nekdo zapisal, najllaže je zapirat mnogo težje pa odpirat.


Zgoraj sem ti postavil vprasanje, kako bi TI to resil. Bos odgovoril, ali ne poznas boljsega nacina?


Za začetek obvezno cepljeje za ogrožene skupine, pa odprava omejitev za neogrožene.


Nerealno, ogrozene skupine se ti nocejo cepit. Bos cakal na njihovo 90% precepljenost, da ti bojo zboleli se vsi ostali?

Edina resitev, ki sem jo jaz nasel je prisilno cepljenje vseh. S cimer se pa tudi ne bos strinjal, mar ne?


Takoj podpišem, če podpišete, da to pomeni konec kakršnih koli omejitev, tudi v jesen in prek zime. Mislim, da ga ni junaka, ki upa kaj takega podpisat, le zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

zmist ::

gozdar1 je izjavil:

Seveda obstajajo, reče se jim mladi, sicer pa tudi cepljeni lahko končajo v boljnišnici, ker nič na tem svetu ni 100%, samo, da se na te očitno drugače gleda. Ker okužen 10 letnik je smrtno nevaren vsem dedkom in babicam med tem ko je cepljen in okužen 10 letnik popolnoma "inerten".


10 letniki niso problem. Problem so pubertetniki (danes 13-35), ki ignorirajo ukrepe. Za 1 mesec popoln lockdown, pa se ti tudi cepit ne bi bilo treba iti... dokler domaci kreteni ne bi zavohali vonja hrvaskih borovcev, morja in cvretja na soncu. Potem lahko pa naredis nov lockdown. In tocno to se je dogajalo, ko so egoisti prisli iz Hrvaskih pocitnic, kjer je Plenkovic gladko lagal o stevilu okuzb za dobro lastne ekonomije je slo z okuzbami samo navzgor.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako do visoke precepljenosti? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60475429 (56931) BigWhale

Več podobnih tem