» »

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje?

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje?

1 2 3
4
5

facepalm ::

vnetidebater je izjavil:

facepalm je izjavil:


Glede parkinga pa.. proti placilu lahko parkiras par min hoje do plaze. Zastonj pa ni niti za prebivalce.


Za tisto uro plavanja ni problem plačat parkiranje, če imaš kaj od plaže.

Za urco plavanja imas toliko lepih kotickov, da se ti (na sreco domacinov) niti ne sanja.
Ce oa rines v tourist trap, pa ne pricakuj prevec.
Samo v vednost: zivim na obali in se v zivljenju nisen kopal na portoroski plazi

vnetidebater ::

Uživaj maksimalno, ti privoščim. :)

Se pa nimam namena pričkati, samo povedal sem zakaj ne maram obale. Pa živim prekleto blizu (vseeno dovolj daleč da je treba parkirat avto). :)

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

vnetidebater je izjavil:


Zdaj so izolčani postali še fini, bodo v tisti majhni vasi kaznovali tiste, ki bodo razgaljeni v kopalkah hodili po mestu. Mislijo da so benečani. lol.


ps.: sej ne da bi hotu hodit v kopalkah po mestu kot da sem "najači fitneser" ampak vseeno mi je smešen ta odnos no. Če ne želijo poletnih turistov naj direktno rečejo in naredijo ograjo okoli mesta.

To se pa gre za kulturo obnasanja. Ne vem od kod si, ampak a si predstavljas, da bi se npr po Logatcu sprehajali turisti v kopalkah? Pa sli v lokale in trgovine zgoraj brez? Nek red mora biti, ja tudi na dopustu.
Obalna mesta niso neka letovisca kot v npr Egiptu. Tukaj ljudje tudi zivimo in nimamo vsi opravka s turizmom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

vnetidebater ::

facepalm je izjavil:


Obalna mesta niso neka letovisca kot v npr Egiptu. Tukaj ljudje tudi zivimo in nimamo vsi opravka s turizmom


Hja. Prav. :)

Da pa se nek domačin pizdi nad tem kako oblečeni hodijo ljudje na večerje v restavracije kamor sam dejansko ne zahaja je pa komično.
Again...jaz ne bom nikdar hodil razgaljen po mestu ampak to, da tega ne smem mi enostavno pove da se mesto zapira in da plažni turisti tam niso dobrodošli. IN da si bodo domačini drznili me obsojati kak hodim po njihovem mestu kjer "nimajo vsi opravka s turizmom" in jim motim njihov mir.

Kaj je dovolj dostojno? Kravata in srajca? Polo majica? Ali je havaksja srajca z motivom rož še vredu ali pa sem šel predaleč? Ali lahko moja obleče krilo? Morda mini krilo?

Izola drugega kot plaž pa itak nima.

Fuck that shit.
Izola hoče turiste na plaži med svetilnikom in Belimi skalami, potem pa enostavno hoče da se spokajo drugam.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

vnetidebater je izjavil:



Kaj je dovolj dostojno? Kravata in srajca? Polo majica? Ali je havaksja srajca z motivom rož še vredu ali pa sem šel predaleč? Ali lahko moja obleče krilo? Morda mini krilo?


Lahko, ne smeta pa po mestu hodit v gatah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

vnetidebater ::

49106 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:



Kaj je dovolj dostojno? Kravata in srajca? Polo majica? Ali je havaksja srajca z motivom rož še vredu ali pa sem šel predaleč? Ali lahko moja obleče krilo? Morda mini krilo?


Lahko, ne smeta pa po mestu hodit v gatah.


vseeno, ko greš na sprehod po takem mestu prav pričakuješ domačine na oknih, pripravljene da kličejo redarje in da objavijo fotke na facebooku:



:D :P


Ps.: ja, popolnoma razumem da ste to naredili ker ste imeli nekoč tam gnilo ambasado gavioli in se je vsa zadrogirana in pijana drhal sprehajala naga po mestu. Razumem. Štekam.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Ni vseeno, če se po mestu sprehajaš v gatah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

vnetidebater ::

ŠE ena cvetka iz Izole:

"Prepoved "rezervacij" z brisačami
Če bo prepoved kopalk v mestu morda dvignila kakšno obrv, bo na splošno odobravanje gotovo naletela odredba, da na javnih kopalnih površinah ne bo več dovoljeno "rezervirati" prostora z brisačami in drugimi predmeti. "


kaj to pomeni? Ali smem priti na plažo, odložiti brisačo in iti v vodo?
Je to že rezervacija prostora in mi bo redar napisal denarno kazen? Kaj naj torej storim ko z otrokom pridem na morje in se za 1 uro oddaljimo od brisač? (V Izoli je itak tako bedna gužva da ni šans da bi brisače imel blizu morja).

Ne da se mi ukvarjat s tem, raje gremo v vodo v krajih kjer so pač...veseli obiskovalcev.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

facepalm je izjavil:

Izole ne maras, ker? Je ravno najmanj komercializirano mesto na obali in ima eno proper plazo. Portoroz je vaba za turiste, Piran mesto Ljubljancanov in đankijev, Koper primarno industrijsko mesto, vendar lepo urejeno. Sploh nova plaza proti zusterni se lepo razvija.


Piran je tudi mesto smrdljivih, plesnivih, razpadajočih bajt, kjer ne smeš skočit, da se kaj ne vdre. Za tiste luknje brez svetlobe pa želijo bajne denarce.

facepalm ::

vnetidebater je izjavil:

ŠE ena cvetka iz Izole:

"Prepoved "rezervacij" z brisačami
Če bo prepoved kopalk v mestu morda dvignila kakšno obrv, bo na splošno odobravanje gotovo naletela odredba, da na javnih kopalnih površinah ne bo več dovoljeno "rezervirati" prostora z brisačami in drugimi predmeti. "


kaj to pomeni? Ali smem priti na plažo, odložiti brisačo in iti v vodo?
Je to že rezervacija prostora in mi bo redar napisal denarno kazen?

Ne! To pomeni, da (obicajno) Slovenski turist, ne bo vec smel pustiti brisaco v senci, ko bo sel ob 11ih v apartma na kosilo in se vrnil ob 16ih na plazo.
Dokler to pocne eden, ni problema. Ko pa so vsi najboljsi deli plaz tako rezervirani !VSAK DAN!, pa ze nastane problem.
Si predstavljas, da bi na parkiriscu vsi rezervirali mesta s stozci?

vnetidebater ::

Kdo to preverja? KOlikšna je časovna omejitev še sprejemljivega? ALi lahko pridem na morje z otrokom, pustim brisačo na tleh in greva za 1 uro, če je hudo dobra volja morda celo za 2 uri v vodo? Ali se takrat, ko zapustim prostor redar postavi zraven moje brisače in štopa če sem odsoten 30 minut, 1 uro ali 5 ur da se bo odločil napisat kazen?

lol.


Kaj naj naredim, če greva z otrokom v vodo ali pa se vozit po toboganih (če vam sploh še delajo)? Naj dam brisače v nahrbtnik in grem z njim plavat?

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

facepalm je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

ŠE ena cvetka iz Izole:

"Prepoved "rezervacij" z brisačami
Če bo prepoved kopalk v mestu morda dvignila kakšno obrv, bo na splošno odobravanje gotovo naletela odredba, da na javnih kopalnih površinah ne bo več dovoljeno "rezervirati" prostora z brisačami in drugimi predmeti. "


kaj to pomeni? Ali smem priti na plažo, odložiti brisačo in iti v vodo?
Je to že rezervacija prostora in mi bo redar napisal denarno kazen?

Ne! To pomeni, da (obicajno) Slovenski turist, ne bo vec smel pustiti brisaco v senci, ko bo sel ob 11ih v apartma na kosilo in se vrnil ob 16ih na plazo.
Dokler to pocne eden, ni problema. Ko pa so vsi najboljsi deli plaz tako rezervirani !VSAK DAN!, pa ze nastane problem.
Si predstavljas, da bi na parkiriscu vsi rezervirali mesta s stozci?


se strinjam, da je to zelo moteče in nadležno..pač ne zastopim ljudi, ki to počnejo...jaz vedno pobašem vse in grem na kosilo ter se, čez par ur vrnem...če je frej super...drugače pa si bom poiskal drugo mesto.

povej mi raje kako bodo to nadzarovali...ali sem šel na kosilo ali pa sem v vodi (tudi sem že bil 2 uri skupaj).

to bo zelo težko spremljati

vnetidebater ::

Jah pač najebemo vsi turisti, zato ker imajo na občini hudo tečnega človeka ki hoče zajebat tiste ki dejansko delajo pizdarijo, s tem pa kaznuje _vse_.

facepalm ::

vnetidebater je izjavil:

Kdo to preverja? KOlikšna je časovna omejitev še sprejemljivega? ALi lahko pridem na morje z otrokom, pustim brisačo na tleh in greva za 1 uro, če je hudo dobra volja morda celo za 2 uri v vodo? Ali se takrat, ko zapustim prostor redar postavi zraven moje brisače in štopa če sem odsoten 30 minut, 1 uro ali 5 ur da se bo odločil napisat kazen?

lol.

Lahko si tudi cel dan v vodi. Kako preverjajo ne vem, ker se ne zadrzujem na polni plazi.
Vsekakor pa se vidi zjutraj (okoli 7ih), ko pridejo prve rezervacije. V vodi 5 ljudi, na kopnem 20 praznih brisac. Ni tezko zredcit rezervacije. Tudi ce ne odstranijo vseh, je dovolj da naredijo najbolj zazeljene lokacije dostopne tudi ostalim turistom.

Machete ::

Ker sem jutranji tekač (na morju vstanem ob 5:00) lahko opazujem tete v spalnih bluzah in kroksih, kako nesejo brisače na ležalnike še pred svitom. Zgleda kar bizarno. Bi si pa upal stavit, da gre za Slovenke. Potem gredo nazaj k smrčečemu Tonetu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

vnetidebater ::

Machete je izjavil:

Ker sem jutranji tekač (na morju vstanem ob 5:00) lahko opazujem tete v spalnih bluzah in kroksih, kako nesejo brisače na ležalnike še pred svitom. Zgleda kar bizarno. Bi si pa upal stavit, da gre za Slovenke. Potem gredo nazaj k smrčečemu Tonetu.


Lol, haha :) Ja no saj, zato je fajn it drugam v vodo (slano ali sladko).

Če so že zatežili bi lahko rekli da je prepovedana rezervacija pred 10 uro zjutraj. S tem rešiš 99% problemov.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Machete je izjavil:

Ker sem jutranji tekač (na morju vstanem ob 5:00) lahko opazujem tete v spalnih bluzah in kroksih, kako nesejo brisače na ležalnike še pred svitom. Zgleda kar bizarno. Bi si pa upal stavit, da gre za Slovenke. Potem gredo nazaj k smrčečemu Tonetu.


haha..si kar predstavljam...samo v tem primeru bi pa tastari tud povedal svoje...bi jo vprašal ali si je sploh fris pa zobe oprala...ali je prvo brisačo nesla na plažo....kakšen vrstni red ima

facepalm ::

Naceloma imajo s tem probleme le uzurpatorji. Ce se taki zacnejo izogibat Izole, je v bistvu namen dosezen.
Kako se lokal resi pijanckov? Dvigne cene alkohola.

c3p0 ::

Ponavadi babica, ki je tako ali tako že od 4h auf, pograbi vse možne brisače in nato na plaži nastane tak zanimiv otok brisač.

Nekje ob 10h se primajajo iz zajtrka ostali člani, ki jih je precej manj od brisač in do kosila poležujejo. Proti večeru se nato spet prizibljejo iz sieste in tako konec dneva brisače le izginejo, do novega jutra.

vnetidebater ::

Problem razumem, sprašujem pa:

Kdo bo torej zagotovil, da bodo kaznovani le oni in ne tudi družine z majhnim otrokom ali pa kakšni morski navdušenci ki gredo za 2 uri plavat?

facepalm ::

vnetidebater je izjavil:

Problem razumem, sprašujem pa:

Kdo bo torej zagotovil, da bodo kaznovani le oni in ne tudi družine z majhnim otrokom ali pa kakšni morski navdušenci ki gredo za 2 uri plavat?

Odgovor: redarstvo

Likalnik ::

narobe se je izrazil...ne kdo ampak kako?

vnetidebater ::

Likalnik je izjavil:

narobe se je izrazil...ne kdo ampak kako?


hvala za popravek.

Machete ::

Hodim sicer na Hrvaško in ta prigoda je od tam. Da bi se z njo ukvarjal, se imam preveč rad. Imam pa občutek, da čutijo majčkeno sramu, saj gledajo večinoma v tla in zelo hitro hodijo, čeprav je še skoraj tema.

A niso na eni plaži v HR komunalci parkrat vse 'zapuščene' brisače pobrali in zmetali v smeti?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

facepalm ::

Likalnik je izjavil:

narobe se je izrazil...ne kdo ampak kako?

Kaksna navodila imajo ne vem. Govori se, da naj bi le delili opozorila (tudi za kopalke po mestu). Glede brisac, pa naj bi ocitne zgolj odstranili. Kako locijo, ne vem. Na blef verjetno ne.

vnetidebater ::

vnetidebater je izjavil:

Likalnik je izjavil:

narobe se je izrazil...ne kdo ampak kako?


hvala za popravek.




Zanima me tudi kaj narediti če imam majhnega otroka, ki je prišel iz vode. Ali mu moram zamenjati kopalke in vsakič obleči kratke hlače, da bo sprejemljiv za Izolsko rajo gospodo ali pa je sprejemljivo če mu dam majčko gor, spodaj pa ima samo kopalke?

rofl kake bedarije.

facepalm ::

Se asimiliras in mu obleces kopalne hlace;)))

vnetidebater ::

deleted, važno da je facepalm videl kam se da it.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

vnetidebater je izjavil:

censored

Psst! Ne na internetu, no;))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Likalnik ::

to lahko komot rešiš tako, da se v lokale, trgovine itd obesi znak, da je prepovedan vstop v kopalkah (to že sedaj obstaja..samo bolj redko)...potem bomo pa turisti primorani dati kratke hlače gor, če bom hotel se kam usest...razen, če je težava, da sem v starem mestnem jedru v spedo kopalkah...brez majice...pa konkretno obdarjen:)

vnetidebater ::

ejga facepalm, pobriši hitro da folk ne vidi. :D

Mah glej...lokalci se vržejo v morje ko ni sezone, med sezono greš pa drugam. Pa je svet lep.

Sej se da lepo plavat v vodi, ki ima vsaj 15 stopinj. Pač otroka moraš malo prej spravit ven iz vode da se ne preveč shladi in to je to.
Rovinj je presneto blizu, Italijansko morje pa tudi.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Likalnik je izjavil:

to lahko komot rešiš tako, da se v lokale, trgovine itd obesi znak, da je prepovedan vstop v kopalkah (to že sedaj obstaja..samo bolj redko)...potem bomo pa turisti primorani dati kratke hlače gor, če bom hotel se kam usest...razen, če je težava, da sem v starem mestnem jedru v spedo kopalkah...brez majice...pa konkretno obdarjen:)

Dokler je postavca lepa, nikogar ne moti;)))
Morda je bilo lazje zapovedat pravilo za celo mesto, kakor pa da se vsak obrtnik krega s turisti.
Ampak ne vem od kod navada. Razumem, ce imas apartma 100m od plaze ali pa da je bar na plazi. Ma da bi se sprehodil cez pol mesta v kopalkah.. si predstavljas kako cudno bi me gledali v LJ?

gtx970op ::

SuperKripto je izjavil:

Kot so ze povedal, slovenska obala je fajn za biti na kopnem in uzivat. Ampak morje pa ni glih najbolj optimalno. Drugac pa tisti, ki tezijo glede hrvaskega morja. Verjetno je to tip ljudi, ki ne marajo niti svojih sosedov v sloveniji, oziroma so po naravi nevoscljivi tudi slovencem. Kar se tice hrvaskega gostoljubja. Dejte pogledat kaj si mislijo na bledu o slovenskih gostih nasploh. Zakaj si zelijo bolj drugih tujih gostov in zakaj niso najbolj veseli povprecnega slovenskega gosta. Pa tudi poglejte, kaj si misli povprecen slovenc o gostoljublju na bledu. Podobno kot za hrvasko obalo, pa se gre za bled, ki je v sloveniji.


Večina slovencev, ki hodi na hrvaško še drugje niso bili in ne vedo kaj zamujajo.
Ogromno destinacij imaš kjer si kot gost tretiran precej boljše kot na hrvaškem ali sloveniji.

Za kopanje v morju je pa itak katastrofa slovenska in hrvaška obala, kjer se moreš prerivat z brisačami po plaži. Prva destinacija, ki ima to boljše rešeno je italjanski Lignano, kjer imaš senčnike fiksno postavljene in ležalnike zraven da se ti nima kaj kak kreten z brisačo rinit zraven tebe. Če pa greš kam v tujino z letalom v hotelski kompleks pa je itak tam ogromno prostora, da te gužve niti približno ni kot jo imamo prinas ali na hrvaškem.

vnetidebater ::

gtx970op je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Kot so ze povedal, slovenska obala je fajn za biti na kopnem in uzivat. Ampak morje pa ni glih najbolj optimalno. Drugac pa tisti, ki tezijo glede hrvaskega morja. Verjetno je to tip ljudi, ki ne marajo niti svojih sosedov v sloveniji, oziroma so po naravi nevoscljivi tudi slovencem. Kar se tice hrvaskega gostoljubja. Dejte pogledat kaj si mislijo na bledu o slovenskih gostih nasploh. Zakaj si zelijo bolj drugih tujih gostov in zakaj niso najbolj veseli povprecnega slovenskega gosta. Pa tudi poglejte, kaj si misli povprecen slovenc o gostoljublju na bledu. Podobno kot za hrvasko obalo, pa se gre za bled, ki je v sloveniji.


Večina slovencev, ki hodi na hrvaško še drugje niso bili in ne vedo kaj zamujajo.
Ogromno destinacij imaš kjer si kot gost tretiran precej boljše kot na hrvaškem ali sloveniji.

Za kopanje v morju je pa itak katastrofa slovenska in hrvaška obala, kjer se moreš prerivat z brisačami po plaži. Prva destinacija, ki ima to boljše rešeno je italjanski Lignano, kjer imaš senčnike fiksno postavljene in ležalnike zraven da se ti nima kaj kak kreten z brisačo rinit zraven tebe. Če pa greš kam v tujino z letalom v hotelski kompleks pa je itak tam ogromno prostora, da te gužve niti približno ni kot jo imamo prinas ali na hrvaškem.


Mah sej tudi v Gradotu ni slabo.....slabo je mogoče edino to da moraš po vodi hodit kak kilometer da prideš do tolk globoke vode da lahko vsaj prbližno zaplavaš.

Da bi videl brutalno lepoto Cinque Terre. Omg. Par ur vožnje oddaljeno s hitrim vlakom.

odnos do turistov? Slovenska obala česa takega ne bo nikdar sposobna.
Ker pri nas se "ne vsi ukvarjajo s turizmom" in zato turistov nočejo videt v svojem kraju. :D :P =)

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

vnetidebater je izjavil:


Da bi videl brutalno lepoto Cinque Terre. Omg. Par ur vožnje oddaljeno s hitrim vlakom.

odnos do turistov? Slovenska obala česa takega ne bo nikdar sposobna.
Ker pri nas se "ne vsi ukvarjajo s turizmom" in zato turistov nočejo videt v svojem kraju. :D :P =)

To si potegnil neke vzporednice iz riti. Vsak turist je dobrodosel ce !in samo ce! spakira v kovcek tudi malo kulture. Sem delal v turizmu in sem se vedno vedel profesionalno in prijazno (razen 1x, ko mi je pocil film). Dejstvo je, da je povprecen Slovenski gost poseben in zahteva drugacno obravnavo. Spet pa niso vsi isti. Ti dam primer: ko je imel nek Anglez probleme s sobo, je bilo dovolj, da sem stresel eno salo na ta racun in poslal v sobo vzdrzevalca. Slovenec (spet ne vsak - ampak vecina) je bil razburjen ze samo zato, ker se mu je nevsecnost sploh pripetila. Takega gosta pa mores vzeti resno in vse skupaj poteka bolj "togo".
Pac nekako delujete manj sprosceni (ne vsi) od ostalih. O raznih vzvisenih niti ne bom, ker so taki v manjsini. Pokvarijo pa imidz vsem.
O lanskih gostih pa niti ne bi, saj tisto niso bili turisti ampak (oprostite izrazu) drhal.
Nekateri so postorili toliko skode, da so lastniki nekaterih apartmajev nehali sprejemati rezervacije "na voucherje" oz sploh Slo gostom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

vnetidebater ::

Seveda, zaradi takih izjem potem najebejo vsi turisti.

facepalm ::

vnetidebater je izjavil:

Seveda, zaradi takih izjem potem najebejo vsi turisti.

Ampak tako je povsod. Tudi v SV Italiji in S Hrvaski.
Drugje pa nas je za vzorec in teh problemov ni;))

Invictus ::

gtx970op je izjavil:


Za kopanje v morju je pa itak katastrofa slovenska in hrvaška obala, kjer se moreš prerivat z brisačami po plaži.

Ne vem kam ti hodiš, sam s tem nimam problem. Ne v Sloveniji, ne na Hrvaškem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

damirj79 ::

Likalnik je izjavil:

narobe se je izrazil...ne kdo ampak kako?


Predvidevam nimate otrok, ker sprasujete kako se loci brisaca na rezerviranem mestu od tiste kjer je nekdo res sel plavat za urco ali dve, ali pa z otrokom sel na igrala oz na vodna igrala. Ce imas otroka, bos poleg brisace natovoril se kup dodatne (ne)potrebne robe, pa tudi ce si sam bos na suhem pustil oblacila in tudi nekaj drugih stvari. Ok, sej vem da da tko lahko izzigras in pac poleg brisace pustis se eno torbi, ampak tko pac je. Sej tudi na hrvaskem isto odstranjujejo brisace, pa se kje drugje tudi. Nismo pri nas izumili tople vode. Ce pa te to moti pri nas, potem te mora motiti tudi na HR in drugje.

yayo ::

lemme reveal you a little secret: 1. nihče ne mara entitled pasivno agresivnih pijancev. 2. Večini ne podalpskih kultur goveja muzika para živce do amena. :))

facepalm ::

yayo je izjavil:

lemme reveal you a little secret: 1. nihče ne mara entitled pasivno agresivnih pijancev. 2. Večini ne podalpskih kultur goveja muzika para živce do amena. :))

Z 2. tocko si zadel v polno:)) tudi meni dvigne tlak zvok harmonike:)

gtx970op ::

Invictus je izjavil:

gtx970op je izjavil:


Za kopanje v morju je pa itak katastrofa slovenska in hrvaška obala, kjer se moreš prerivat z brisačami po plaži.

Ne vem kam ti hodiš, sam s tem nimam problem. Ne v Sloveniji, ne na Hrvaškem...


Ja nevem, očitno imava drugačna merila kar se tiče pojma "gužva na plaži" ali pa ti hodiš v neke posebne plaže kjer ni nobene osebe in je za mlade družine težko dostopno zraven pa moraš še sendviče pa pijačo nosit kar pa za mene ni lih prijeten dopust.

IL_DIAVOLO ::

yayo je izjavil:

lemme reveal you a little secret: 1. nihče ne mara entitled pasivno agresivnih pijancev. 2. Večini ne podalpskih kultur goveja muzika para živce do amena. :))


Jaz sem nazadnje moral it na urgenco zaradi močne migrene.

True story.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

WizzardOfOZ ::

kuall je izjavil:

A na Hrvaškem kaj plavate ali samo ležite kot klade na plaži? Ker kadarkoli grem kam vsi lenuhi ležijo (90%), plavamo pa samo redki (10%).


plavamo, potapljamo, jadramo,...
Zdaj 9 letnika učimo šnorklanja in gledanja lepot pod vodo.

GrX je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

GrX je izjavil:

Dejansko se na naši obali ni veliko spremenilo, razen nekaj novih krožnih..


O je, je. Zdej ne smeš več tko žurat kot smo včasih. :))

Drgač pa ja, včasih smo se ob 2h zjutraj spomnili pa šli iz Kranja v Koper na kavico, potem še za pol ure pogledat v Gaviolija in potem na afterparty v en lokalček dost bliz gaviolija, ki je imel še hrano, pa dobro musko, do 8h si bil pa v službi. Da bi danes probal kaj takega mi niti na misel ne pride.

Gavioli ja, pol pa na after na Belveder :) Stari to so bili časi...!!! Pa nekaj eventov je bilo v Kopru. Bonifika pa open air.


Jap, so bili. Ampak vprašanje, če se v Sloveniji še kaj vrne. Do takrat pa defcon1 in tommorowland.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Mal nad Vrhniko smo hitr dol, 1 dan ga je blo včasih dost pa zvečer domov, komaj čakal.

SuperKripto ::

Sicer je pa tema šla way off, sedaj je že SLO vs HR morje, pa to sploh ni bilo vprašanje OP. V naši bližini, v dosegu vožnje z avtom je daleč najlepše morje in plaže na Sardiniji, Korziki in Siciliji, vključno z vso pripadajočo infrastrukturo, odnosom do gosta, urejenost kampa tudi, predvsem pa cena. Tu se vedno čudim, zakaj pri zdravi pameti bi šel na HR kampirat, kjer je cena umazanega kampa na nivoju hotelske sobe 4*, pa še sam si moraš kuhat in hodit v skupne umazane sanitarije (na HR je to še posebej pogosto). Pa ne mi sedaj, da to je poanta kampiranja... :D


V zadnjih desetletjih je bilo nekaj govora o ilegalnih odpadkih, ki jih potapljajo v sredozemsko morje. Ali morda ve, kje, vsaj priblizno so tisti radioaktivni odpadki in drugi odpadki? Tukaj par clankov o tem.

https://www.counterpunch.org/2009/09/18...
https://www.scientificamerican.com/arti...

Likalnik ::

Machete je izjavil:

Hrvati so legende, se pogovarjaš v hrvaščini z njimi v trgovini itd. oni pa nazaj v nemščini. Zgleda bi me izgled rešil leta 42. Škoda, da nisem rumeni jopič.


pa ne samo Hrvati...cel Balkan je tak...mi piše srb, če je frej apartma v nemščini...da rabi za prespat ker se vrača v Nemčijo...že samo preko pisanja sem ga pokužil, da je balkanc, ki bi bil rad pomemben...mu odgovorim in zraven še nekaj vprašanj...drugo sporočilo še v nemščini...potem pa naprej po "naše".

Zanimivo mi je, kaj hočejo dokazati s tem?...da so oni nemci in da vozijo AVDI?...ker ve, kje išče sobo in ve da v SLO se lažje zmeni po balkansk...kot pa, da glumi nemščino...in po dveh treh osnovnih stavkih prestavi na svoj materni jezik.....

Gagatronix ::

Meni osebno slovenska obala kot taka ne nudi nicesar, kar bi me interesiralo, oziroma drugace povedano--na slovensko obalo grem na enodnevni izlet, "na kavico v Piran" varianta. Nazadnje, da sem dopustoval na slovenski obali je bilo takrat, ko je na Hrvaskem divjala vojna, pa so nasi bili vsi paranoicni, ceprav na tistem koncu, kjer imamo na HR hiso ni bilo ama nic.

M@73Y ::

Čisto preprosto. Jaz se na naši obali ne počutim, da sem na dopustu. Imam občutek, da sem doma. In ker imam tak občutek, da sem doma, mi je nesprejemljivo dati 3,8€ za veliko pivo v Izoli.
..jump into psytrance tunnel..

gruntfürmich ::

vnetidebater je izjavil:

ŠE ena cvetka iz Izole:

"Prepoved "rezervacij" z brisačami
Če bo prepoved kopalk v mestu morda dvignila kakšno obrv, bo na splošno odobravanje gotovo naletela odredba, da na javnih kopalnih površinah ne bo več dovoljeno "rezervirati" prostora z brisačami in drugimi predmeti. "


kaj to pomeni? Ali smem priti na plažo, odložiti brisačo in iti v vodo?
Je to že rezervacija prostora in mi bo redar napisal denarno kazen? Kaj naj torej storim ko z otrokom pridem na morje in se za 1 uro oddaljimo od brisač? (V Izoli je itak tako bedna gužva da ni šans da bi brisače imel blizu morja).

Ne da se mi ukvarjat s tem, raje gremo v vodo v krajih kjer so pač...veseli obiskovalcev.

to ni cvetka iz izole ampak usmeritev večine razvitih turističnih destinacij, kjer imajo dovolj revežev in zastonjskega masovnega turizma.

ampak kaj to slovenčkom razlagat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428632 (2263) Pithlit
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216156 (12186) Goran's Blog
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038621 (28665) ThinkPad
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26143443 (35819) opeter
»

Imate res za dopust evre? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812232 (9735) KaiV6

Več podobnih tem