» »

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje?

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje?

1 2
3
4 5

jojw ::

zmist je izjavil:

rejven je izjavil:

sej če gremo na hrvaško, ne pomeni, da ne gremo nikamor drugam :)


Ja, ti in se trije. Drugi grejo pa n-krat na Hrvasko, idealno v isti camp ali pa se huje vikend. In potem jedo v isti beznici iste uvozene ribe (ker grejo nalovljene v Ljubljano, Zagreb in Italijo) in kalamare iz zmrzovalnikov. Imas tudi paciente, ki se s tem hvalijo ("ejga, ze 20 let hodim v isti camp, me ze vsi tam poznajo"; ja, kot bumbarja) In kot receno, super, sem navdusen. Cimvec jih gre tja, manjsa je moznost, da jih srecam kje drugje. Turisticne agencije imajo pa tako ali tako dovolj omejen nabor masovnega turizma in ena in istih destinacij, da jih niti ne srecam. Skratka zmaga, Hrvaska deluje kot "tampon cona", oz. da raje uporabim izraz "koncentracijsko taborisce" (brez negativne konotacije ubijanja), kamor se samoizloci bolj zagoveden del druzbe in da vsaj poleti v Sloveniji mir.

Meni ste pa taki najbolj hecni, ko se tako radi obremenjujete s tem kam kdo hodi na morje. Pa se mi ti naprimer zdiš večji bumbar, kot sosedov Štefan, ki hodi na dopust pač v isti kamp. Štefanu je pač v tistemu kampu všeč, tam se počuti domače.... Res si cvetka, ni kaj...

thetech ::

digitalcek je izjavil:

c3p0 je izjavil:


Kak napihnjen žabar, ki misli da bo za to uro, dve natakarjev šef, doživi primeren odziv ali celo namerno slabo postrežbo.


Kakih 5 let nazaj je kakih 10 napihnjenih žabarjev, okoli polnoči, v neki piceriji na Malem Lošinju, nažrtih in napitih do amena, naročilo za konec žura 10 največjih krigel piva.

Vsi so krigle dali na glave in potem iz krigla v krigel namakali eno Gopro kamero in verjetno mislili, da so naredili "viralni" video, ki bo imel 100 miljonov ogledov.

Še danes me je sram, ko se spomnim tega preseravnja...

Slovenec gre le kilometer čez državno mejo, pa iz njega pride primitivec, žival in vse ostalo, kar spada zraven...

Mene je pa sram, da ste nekateri tako zelo zavrti, da ljudem ne privoščite malo zabave...

A misliš, da drugi pa ne delajo neumnosti, ko so opiti? Naprimer Angleži? Irci? Italijani? Fak, res smo en zaplankan narod.

VeganCyclist ::

Glej jest sem bil lansko leto v Ankaranu. Fajn za kopat se na obali ni blo praktično niker. Debeli rtič? To je plaža za otroke. Plitva je in preveč beton. Tista plaža tam naprej je samo ogromno kamna, nobene infrastrukture, WCjev, vode, nič.... Potem sva šla nasledn dan z avtom v Žusterno. Tm se kopaš praktično sred ceste. Nasledn dan potem Strunjanska plaža in Mesečev zaliv,...predn sploh tja prideš. Peš hoje še pa še. Izola? Tm je plaža ok. Samo pokvari vtis, da sva dala 12e za pico iz mikrovalovke. Pa ciganarija v kampu Jadranka. Fuck! Peš pot od Izole do Kopra? Na novo narjen ponos obale? Kaj je to? Marš smrti po razbeljnem asfaltu? Vse kar je, je en WC umes. Ne vem. Ocena 4/10. Sej ok,...samo če bi moral za to dat 600 evrov iz svojga žepa.... Mah ni šans. Nikol! Pridem pa večkat na obalo pozimi. Bolj mi je všeč. In lepše.

Hawker ::

ne sovražim slovenskega morja, vendar je voda umazana do amena (trava, ... itd.) Razlika med umagom in Portorožem je kot noč in dan. Čistilne naprave bi morali narediti ...

SuperKripto ::

Tudi Umag je vcasih bil lepsi. Preden se je zacel masovni turizem. Bilo je predvsem vec borovega gozdicka. Potem pa so scasoma krcili gozd za potrebe ljudi. Drugac pa morje, ki nam ga prikazujejo v filmih, tiste lepe pescene plaze. Ja, to je lepo za videt. Ampak a je tam kaj zivljenja na kopnem? V bistvu kot nekaknsa napol puscava brez rastja, mogoce tu pa tam kaksen grmicek. V tropskih predelih pa tu pa tam kaksna palma. A ni lepse tam kjer je vec zivljenja? Pa predstavljajte si, da ni klimatskih naprav, kako bi vam bilo tam za zivet. Mislite, da je lepo na baliju zivet brez klime?

Zgodovina sprememb…

holabaluza ::

Sem ta vikend bil na slovenski obali in ne vem kaj nekateri govorijo, da je gmotno. Ma voda kristalno cista ... plaze se ne morajo primerjat s hrvasko, but we're getting there.

Cist stvar navade .. ce ti lezi pescena plaza, gres v tujino. Ce ti je ok kamnita, je slo. cist super.

c3p0 ::

thetech je izjavil:


A misliš, da drugi pa ne delajo neumnosti, ko so opiti? Naprimer Angleži? Irci? Italijani? Fak, res smo en zaplankan narod.


Delajo, zato tudi njih imamo za bedake, vsaj kar se tiče dopustov. Italijani so sicer nekateri zelo glasni, pijani ali ne, se pa niti ne spomnim, da bi kdaj počeli neke opite neumnosti.

Pri nas so ponavadi to tisti, ki so hitro postali "resni", služba, poroka, družina, zviška gledali na neko žurerstvo. Nato pa otroci malo odrastejo in se jim "ftrga", huje kot najstnikom. Če ne preneseš alkohola in zgubiš vso kontrolo, pač ne pij...

jabe ::

Meni je pa hrvaska obala top. Po najtniskih in prosvetljenih študentskih letih, ko je treba vse drugače, kot so ta stari in drugi delali, sem po mnogo eskapadah v "priporočene" kraje somišljenikov na stara leta neobremenjena s tem in grem tja, kjer mi je najbolj všeč. In to je Hrvaška. Je pa res tudi, da tudi s Hrvati nimam nobene slabe izkušnje.

HappyPills ::

Meni je piran izredno vsec. Eden lepsih slo krajev. Na morje kot tako pa ne hodim ker rad potujem in odkrivam nove kraje. Edino v prekmurje se redno vracam vsako leto.

digitalcek ::

l0wc4 je izjavil:

A je pri slovencih obvezno iti na morje poleti?


Skoraj. Iz lastnih izkušenj povem, da je bilo tako že daljnega leta 1970.

Recimo, v naselju Bučanje na Malem Lošinju so slovenske firme (Počitniška skupnost Krško) leta 1976 začele graditi počitniške hišice za njihove delavce.
Sedaj je teh hišic že več kot 400...

Zgodovina sprememb…

zmist ::

jojw je izjavil:

zmist je izjavil:

rejven je izjavil:

sej če gremo na hrvaško, ne pomeni, da ne gremo nikamor drugam :)


Ja, ti in se trije. Drugi grejo pa n-krat na Hrvasko, idealno v isti camp ali pa se huje vikend. In potem jedo v isti beznici iste uvozene ribe (ker grejo nalovljene v Ljubljano, Zagreb in Italijo) in kalamare iz zmrzovalnikov. Imas tudi paciente, ki se s tem hvalijo ("ejga, ze 20 let hodim v isti camp, me ze vsi tam poznajo"; ja, kot bumbarja) In kot receno, super, sem navdusen. Cimvec jih gre tja, manjsa je moznost, da jih srecam kje drugje. Turisticne agencije imajo pa tako ali tako dovolj omejen nabor masovnega turizma in ena in istih destinacij, da jih niti ne srecam. Skratka zmaga, Hrvaska deluje kot "tampon cona", oz. da raje uporabim izraz "koncentracijsko taborisce" (brez negativne konotacije ubijanja), kamor se samoizloci bolj zagoveden del druzbe in da vsaj poleti v Sloveniji mir.

Meni ste pa taki najbolj hecni, ko se tako radi obremenjujete s tem kam kdo hodi na morje. Pa se mi ti naprimer zdiš večji bumbar, kot sosedov Štefan, ki hodi na dopust pač v isti kamp. Štefanu je pač v tistemu kampu všeč, tam se počuti domače.... Res si cvetka, ni kaj...


Oh si srckan. Izmisli si, da se obremenjujem s tem kam gre kdo na morje, potem se sam obremenjuje s tem. Se pravi, ce sem jaz vecji bumbar in cvetka zaradi tega, kaj potem to naredi tebe?

Naj ti razlozim, ker zelo ocitno se nisi prispel do pismenosti - izrazam zadovoljstvo, da najbolj zagovednega in zapeckarskega dela slovenske populacije preko poletja skoraj ne vidim vec, ker so zapakirani na Hrvaskem. Jeseni se moje trpljenje spet zacne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

damirj79 ::

Likalnik je izjavil:

Tudi jaz sem preživel podaljšan vikend v Portorožu...in ja sem bil razočaran...predvsem nad tem, da je vse enako kot je bilo cca 10 let nazaj, ko sem zahajal tja kot študent....ubistvu je bil v eni piceriji še natakar isti kot pred leti (to me sicer še najmanj moti)...
Gre za to, da imaš občutek, da nič ne vlagajo notri in da samo jemljejo...hrana je bila zanič (morska pica => preslano, na pici polno "ostankov" od lupin...si skoraj zob zlomil), druga restavracija lignji...žal majhna porcija in suhi lignji....šele v tretji restavraciji sem dobil dobro jed....cene pa povsod visoke (pač zastopim turistični kraj navite cene...samo naj bo še kvaliteta...)
ocvrti lignji brez priloge 11EUR...
natakarji po večini albanci....ob plaži je bil natakar, ki me ni zastopu po slovensko....pač naj bodo druge narodnosti....ni to problem...ampak, da se pogovarjava v istem jeziku bi bilo super.
Morje...poln trave in ostalih smeti...saj pobirajo travo ven...ampak še vedno premalo.

apartma..100EUR na noč brez kuhinje (je bila bolj soba kot apartma)...vrata za na balkon se niso zapirala,..si jih moral z enim železom zatakniti,....v kopalnici že nakaj ploščic odstopilo

Lansko leto sem bil v Terme Čatež...podobno poraz...samo jemlejo in nič ne vlagajo...tri dni sem bil tam, koš za smeti sredi kopališča poln, da je folk smeti vrgel na tla h košu...da ne govorim druge stvari.

Pač ne pluvam po SLO obali...povem kakšno je realno stanje.....verjamem pa, da bi bila mogoče boljša izbira kakšen Piran itd...(to še probamo in upam, da ne bom razočaran)

Albanci so okupirali obalo....restavracije, lokali, hitri prigrizki to je vse njihovo



Da nisi malo pomešal in tole komentiraš izkušnjo na hrvaškem?

Sicer je pa tema šla way off, sedaj je že SLO vs HR morje, pa to sploh ni bilo vprašanje OP. V naši bližini, v dosegu vožnje z avtom je daleč najlepše morje in plaže na Sardiniji, Korziki in Siciliji, vključno z vso pripadajočo infrastrukturo, odnosom do gosta, urejenost kampa tudi, predvsem pa cena. Tu se vedno čudim, zakaj pri zdravi pameti bi šel na HR kampirat, kjer je cena umazanega kampa na nivoju hotelske sobe 4*, pa še sam si moraš kuhat in hodit v skupne umazane sanitarije (na HR je to še posebej pogosto). Pa ne mi sedaj, da to je poanta kampiranja... :D

bleem ::

Machete je izjavil:

Problem amaterizma je tudi na Bledu. Finta je, da dajo šefeti v bare in restavracije ali svoje otroke ali študentke. Vse lepo in prav, ampak problem je, da dotična mladež nima blage veze o osnovah strežbe, kaj gre v kakšen kozarec, kje je led, kje so limone, oblike velikosti kozarcov, o kavah, ene ne vejo niti kaj je ekspreso, ne poznajo pijač, ne vejo kaj sploh imajo.. itd.. Meni je to totalno mimo, če si privoščim kavo in kako grenčico (2x) za 6 eur, da mi prinese v štamperlu, kavo pa zalito z mlekom kot za krave. Pač preživiš in spiješ, ampak to je za turizem precej fail.


mislim da noben resen natakar ne ve kaj je ekspreso

c3p0 ::

damirj79 je izjavil:


Sicer je pa tema šla way off, sedaj je že SLO vs HR morje, pa to sploh ni bilo vprašanje OP. V naši bližini, v dosegu vožnje z avtom je daleč najlepše morje in plaže na Sardiniji, Korziki in Siciliji, vključno z vso pripadajočo infrastrukturo, odnosom do gosta, urejenost kampa tudi, predvsem pa cena. Tu se vedno čudim, zakaj pri zdravi pameti bi šel na HR kampirat, kjer je cena umazanega kampa na nivoju hotelske sobe 4*, pa še sam si moraš kuhat in hodit v skupne umazane sanitarije (na HR je to še posebej pogosto). Pa ne mi sedaj, da to je poanta kampiranja... :D


Avto + hoteli, mnogo ceneje od avtodominga, pogosto tudi od kampiranja, pa še bolj si mobilen. Ko sem kampiral po Skandinaviji, Islandiji, je to bila res dobra izkušnja. HR precej manj.

Zvezdica27 ::

lej... moj fotr je z Bleda in recimo da poznam ta "turizem" pri nas. Pa še neki sem vpleten bil v neko agencijo...

lej, saj lahko da je drugje isto - sam jebenti, vse pri nas je na moto "zaslužit v enem letu", noben ne dela na 20 let. Vsaj ne ta nižji srednji rang, ki se ga jaz grem. Ampak - nižji srednji rang v avstriji, recimo, je daleč od naše balkanse šlamparije...

Pojdite na dopust nekam, kjer vam bo vaš denar kupil oddih. Lahko je tudi SLO, a meni je to CRO, A. Italija pa obisk mest, kjer je pač isti shit kot pri nas (na vasi je mnogo bolje).

Jaz se pri nas turizma ne grem, SLO morje je čist OK, sam pač če greš v center portiča, ne pol jamrat.

zz

VeganCyclist ::

bleem je izjavil:

Machete je izjavil:

Problem amaterizma je tudi na Bledu. Finta je, da dajo šefeti v bare in restavracije ali svoje otroke ali študentke. Vse lepo in prav, ampak problem je, da dotična mladež nima blage veze o osnovah strežbe, kaj gre v kakšen kozarec, kje je led, kje so limone, oblike velikosti kozarcov, o kavah, ene ne vejo niti kaj je ekspreso, ne poznajo pijač, ne vejo kaj sploh imajo.. itd.. Meni je to totalno mimo, če si privoščim kavo in kako grenčico (2x) za 6 eur, da mi prinese v štamperlu, kavo pa zalito z mlekom kot za krave. Pač preživiš in spiješ, ampak to je za turizem precej fail.


mislim da noben resen natakar ne ve kaj je ekspreso


Itak da ne. Vsak resen pa ve, kaj je espresso.

VeganCyclist ::

Drugač pa tko k pravte. Samo pobira se dnar in navija cene. Vlaga pa popolnoma nič. Par zadnjih stvari, ki zbijajo točke:
-Parkirnina Bohinj...3e na uro. Parkplac makadam in isti, kot je že 30let.
-Bled ... per iz piksne v lokalčku ob jezeru za 4e. Res da je bla corona....ampak WTF??!? Najbolj bizarna turistična izkušnja vseh časov je pa itak obisk Blejske noči. Najprej se lokalni gasilski veljak-redar spravla na mojo dečvo in jo jebe, da ne zna parkirat. Itak nama je vse dol padl, še predn sva sploh kje pršla. Spoodej dva štanta s perom, notr ena stara mama,...soda ni znala prklopt, ni znala besede anglešk in se je poj drla na dve tuji turistki, 12 EVROVV....JA 12 EVROOOVV!!! Folk (kake 30ljudi vsaj) v vrsti jo je mel dost in so šli v štant notr in babi prklopt sod za per. Čez pol ure dobim per, pol pene. 4evre. Še ne primer. Pridem na eno poroko v hotel. Pred mano je frend z avtom višjiga razreda, pove da je gost na poroki in ga spusti notr skos rampo. Za njim jest s škodo. ... Ne! Vi pa ne morete kle parkirat. Rikverc nazaj na cesto. Bled je uradno najbol ogaben plac v Sloveniji. Takoj za njim pa Bohinj.
-Velika planina. Gondola 17e po osebi. Pa 7e parkirnine. WTF?!?

WizzardOfOZ ::

Mi potujemo po celem svetu veliko. Ampak avgusta imamo vsako leto obisk juga hrvaške (otokov na jugu). To je za povprečne slovence ponavadi že tako daleč, da se do tja ne bodo vozili. Tisti gredo raje v grčijo z letalom, al pa na italjansko obalo. Tako da imamo mir pred slovenci tam doli.
Hodimo pa po majhnih vasicah, ki še niso skomercializirane in so ljudje še pristni. Odnos je pa potem tudi čisto drugačen do gosta. Hrana je dol, na jugu, tudi odlična. Ribe dobiš tiste, ki so jih vaški ribiči ponoči ujeli, vino imajo odlično, in v teh vasicah prav tekmujejo med sabo kdo boljše kuha ali peče na žaru, kdo ima boljše vino in kdo bo lepše goste postregel, vse kupaj pa za zelo malo denarja.

To recimo sploh ni za primerjat. Sploh pa ne s kako istro, kjer so prav nastrojeni proti slovencem. Sej so makaroniji tudi proti slovencem, sam jim slovenceljni še kar v rit lezete.


Nekdo je napisal severna afrika. Ja, ampak od oktobra do aprila. Čez poletje je pa tam prevroče. V notranjosti Maroka, pred puščavo, je že brez problemov 40 stopinj ob 10h zjutraj tam sredi aprila.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

c3p0 ::

> Sej so makaroniji tudi proti slovencem, sam jim slovenceljni še kar v rit lezete.

Kje to, Trst, Benetke? Na jugu Italije sem doživel le tople sprejeme in se bom še vračal. Slovencev skoraj nisem zasledil.

damirj79 ::

Pri Italjanih je bistveno manjša možnost oz je skoraj nična, da bi ti v kafe pljuvali. Kafe je za njih sveta pijača, za razliko od hrčkov.

HappyPills ::

c3p0 je izjavil:

> Sej so makaroniji tudi proti slovencem, sam jim slovenceljni še kar v rit lezete.

Kje to, Trst, Benetke? Na jugu Italije sem doživel le tople sprejeme in se bom še vračal. Slovencev skoraj nisem zasledil.


Glede na to kako jih naslavljaš, je težava sigurno pri njih.
:))

SuperKripto ::

digitalcek je izjavil:

l0wc4 je izjavil:

A je pri slovencih obvezno iti na morje poleti?


Skoraj. Iz lastnih izkušenj povem, da je bilo tako že daljnega leta 1970.

Recimo, v naselju Bučanje na Malem Lošinju so slovenske firme (Počitniška skupnost Krško) leta 1976 začele graditi počitniške hišice za njihove delavce.
Sedaj je teh hišic že več kot 400...

daljnega leta? prakticno le ena generacija. Prva razvajena generacija, ki misli cel lajf hodit vsako leto na morje. Dokler jim seveda elita nekako ne omeji dostop. Zarad onesnazevanja v skladu s podnebnimi spremembami.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Še dobro da imamo elito, da tako skrbi za okolje.

WizzardOfOZ ::

c3p0 je izjavil:

> Sej so makaroniji tudi proti slovencem, sam jim slovenceljni še kar v rit lezete.

Kje to, Trst, Benetke? Na jugu Italije sem doživel le tople sprejeme in se bom še vračal. Slovencev skoraj nisem zasledil.


Jug hrvaške ali itaije se enako obnaša, sever obeh držav ne mara slovencev.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

digitalcek ::

SuperKripto je izjavil:

digitalcek je izjavil:

l0wc4 je izjavil:

A je pri slovencih obvezno iti na morje poleti?


Skoraj. Iz lastnih izkušenj povem, da je bilo tako že daljnega leta 1970.

Recimo, v naselju Bučanje na Malem Lošinju so slovenske firme (Počitniška skupnost Krško) leta 1976 začele graditi počitniške hišice za njihove delavce.
Sedaj je teh hišic že več kot 400...

daljnega leta? prakticno le ena generacija. Prva razvajena generacija, ki misli cel lajf hodit vsako leto na morje. Dokler jim seveda elita nekako ne omeji dostop. Zarad onesnazevanja v skladu s podnebnimi spremembami.


Tistim 120.000 slovenskim lastnikom npremičnin + 120.000 partnerjem + 120.000 otrokom + še MNOGIM znancem, ki bi šli dol za 10, 20, 30 dni v oktobru ali aprilu (če jim lastnik ne bi nič računal) ne more nihče omejiti dostop. Mednarodno pravo pač (lastništvo).

Potem pa letno še vsaj 500.000 Slovencev NElastnikov, ki pa gredo iz kakršnihkoli vzrokov leto za letom na dopust na Hrvaško.

U 2019. u komercijalnim smještajnim objektima ostvareno je 19,6 milijuna dolazaka i 91,2 milijuna noćenja turista.
https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/...

GrX ::

zmist je izjavil:

jojw je izjavil:

zmist je izjavil:

rejven je izjavil:

sej če gremo na hrvaško, ne pomeni, da ne gremo nikamor drugam :)


Ja, ti in se trije. Drugi grejo pa n-krat na Hrvasko, idealno v isti camp ali pa se huje vikend. In potem jedo v isti beznici iste uvozene ribe (ker grejo nalovljene v Ljubljano, Zagreb in Italijo) in kalamare iz zmrzovalnikov. Imas tudi paciente, ki se s tem hvalijo ("ejga, ze 20 let hodim v isti camp, me ze vsi tam poznajo"; ja, kot bumbarja) In kot receno, super, sem navdusen. Cimvec jih gre tja, manjsa je moznost, da jih srecam kje drugje. Turisticne agencije imajo pa tako ali tako dovolj omejen nabor masovnega turizma in ena in istih destinacij, da jih niti ne srecam. Skratka zmaga, Hrvaska deluje kot "tampon cona", oz. da raje uporabim izraz "koncentracijsko taborisce" (brez negativne konotacije ubijanja), kamor se samoizloci bolj zagoveden del druzbe in da vsaj poleti v Sloveniji mir.

Meni ste pa taki najbolj hecni, ko se tako radi obremenjujete s tem kam kdo hodi na morje. Pa se mi ti naprimer zdiš večji bumbar, kot sosedov Štefan, ki hodi na dopust pač v isti kamp. Štefanu je pač v tistemu kampu všeč, tam se počuti domače.... Res si cvetka, ni kaj...


Oh si srckan. Izmisli si, da se obremenjujem s tem kam gre kdo na morje, potem se sam obremenjuje s tem. Se pravi, ce sem jaz vecji bumbar in cvetka zaradi tega, kaj potem to naredi tebe?

Naj ti razlozim, ker zelo ocitno se nisi prispel do pismenosti - izrazam zadovoljstvo, da najbolj zagovednega in zapeckarskega dela slovenske populacije preko poletja skoraj ne vidim vec, ker so zapakirani na Hrvaskem. Jeseni se moje trpljenje spet zacne.

Seveda se obremenjuješ. Je predhodnik kar dobro napisal. Vsak naj hodi na dopust kamor sam želi!!

Meni je naravnost hecno, da se v vsaki temi o dopustu pohvalite kako potujete po vsem svetu in bla, bla.... Človek v 21. stoletju smo.

Glede slovenske obale... Na slovensko obalo ne hodim, ker jo poznam kot lasten žep. Kot mulci smo svoje čase skoraj vsak vikend žurali na obali.

Dejansko se na naši obali ni veliko spremenilo, razen nekaj novih krožnih..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

WizzardOfOZ ::

GrX je izjavil:

Dejansko se na naši obali ni veliko spremenilo, razen nekaj novih krožnih..


O je, je. Zdej ne smeš več tko žurat kot smo včasih. :))

Drgač pa ja, včasih smo se ob 2h zjutraj spomnili pa šli iz Kranja v Koper na kavico, potem še za pol ure pogledat v Gaviolija in potem na afterparty v en lokalček dost bliz gaviolija, ki je imel še hrano, pa dobro musko, do 8h si bil pa v službi. Da bi danes probal kaj takega mi niti na misel ne pride.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

GrX ::

WizzardOfOZ je izjavil:

GrX je izjavil:

Dejansko se na naši obali ni veliko spremenilo, razen nekaj novih krožnih..


O je, je. Zdej ne smeš več tko žurat kot smo včasih. :))

Drgač pa ja, včasih smo se ob 2h zjutraj spomnili pa šli iz Kranja v Koper na kavico, potem še za pol ure pogledat v Gaviolija in potem na afterparty v en lokalček dost bliz gaviolija, ki je imel še hrano, pa dobro musko, do 8h si bil pa v službi. Da bi danes probal kaj takega mi niti na misel ne pride.

Gavioli ja, pol pa na after na Belveder :) Stari to so bili časi...!!! Pa nekaj eventov je bilo v Kopru. Bonifika pa open air.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

kuall ::

A na Hrvaškem kaj plavate ali samo ležite kot klade na plaži? Ker kadarkoli grem kam vsi lenuhi ležijo (90%), plavamo pa samo redki (10%).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

SuperKripto ::

WizzardOfOZ je izjavil:

c3p0 je izjavil:

> Sej so makaroniji tudi proti slovencem, sam jim slovenceljni še kar v rit lezete.

Kje to, Trst, Benetke? Na jugu Italije sem doživel le tople sprejeme in se bom še vračal. Slovencev skoraj nisem zasledil.


Jug hrvaške ali itaije se enako obnaša, sever obeh držav ne mara slovencev.

Pozabil si tudi sever slovenije (Bled) tudi ne mara slovencev. Hec mora bit. Ampak v vsakem hecu je pol resnice pravijo.

MIHAc27 ::

Imam rad naše morje.... ampak predvsem ker je blizu.
Kdaj sem nazadnje naletel na lepo vodo se ne spomnim. Večinoma je vsaj motna če že ne polna trave in meduz.

Trenutno pišem 60km izven Barcelone.
Od tu pa do mesta non stop lepa plaža, brez kake gneče.

Moja žena je bila prec, da v kampu namesto 2 ostanemo vsaj 5 dni. Pa bomo (z kamperjem to ni nek problem).

Za 25€/dan imamo vse inclusive kar rabimo, še bazen imajo.

Z Hrvati nimam problemov, ampak niso nek presežek. Voda je ponavadi lepša.Cene morske. Gneča vsaj kjer smo bili podobno kot doma.

Glede na to da imamo samo 42km obale bi jo po moje lahko uredili v nulo. Tko pa.....

Ps: Bonov nismo porabili na morju. Smo pa jih iztržili maksimalno po moje. Več že ne bi mogel pričakovati

SuperKripto ::

Lepo. KAj imajo tam, 60km od barcelone, kar na vzhodni jadranski obali nimajo? Sej vem, da je razlika, sam vprasam kaj ti je tam najbolj vsec?

c3p0 ::

SuperKripto je izjavil:


Pozabil si tudi sever slovenije (Bled) tudi ne mara slovencev. Hec mora bit. Ampak v vsakem hecu je pol resnice pravijo.


Mogoče tudi jug Avstrije...

Invictus ::

SuperKripto je izjavil:


Pozabil si tudi sever slovenije (Bled) tudi ne mara slovencev. Hec mora bit. Ampak v vsakem hecu je pol resnice pravijo.

Pa pozabljaš na celotno Slovenijo, ki ne mara Ljubljančanov... Sam denar od njih jim pa ne smdi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SuperKripto ::

A lahk kdo pove, kje tocno se stekajo kanalizacije v morje? Za slovensko obalo, pa tudi hrvasko, ce kdo ve. Lahk tudi v sosednji temi kej napisete, ce je za hrvasko.

Zvezdica27 ::

jaz ne vem kje vam debilizmi, da Hrvati ne marajo slovencev ali hrvati ali avtrijci?

Razen če misliš vaške primitivce na morju, teh pa tud jaz ne maram - aja, pa v avstriji takih očitnih primitivcev kot pri nas doslej sploh še nisem videl, da bi jih pa prav spoznaval v bifeju pa ne mislim ne na Koroškem, ne na Tiroksem, niti v jebenem Ormožu.

Kake mate... za mene so vsi OK in jaz sem (upam) vsem OK - seveda pa ne ščijem ves pijan, recimo, v Tibero...

zz

Machete ::

Hrvati so legende, se pogovarjaš v hrvaščini z njimi v trgovini itd. oni pa nazaj v nemščini. Zgleda bi me izgled rešil leta 42. Škoda, da nisem rumeni jopič.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

Zvezdica27 je izjavil:

jaz ne vem kje vam debilizmi, da Hrvati ne marajo slovencev ali hrvati ali avtrijci?


Posploševanja so pač ravno to... generalizacije. Osebno nimam slabih izkušenj z nobenim narodom. So pa bedaki prisotni povsod, kakor pač naletiš. Ponavadi se najhitreje najdejo kar med sabo.

MIHAc27 ::

SuperKripto je izjavil:

Lepo. KAj imajo tam, 60km od barcelone, kar na vzhodni jadranski obali nimajo? Sej vem, da je razlika, sam vprasam kaj ti je tam najbolj vsec?


Jaz take plaže še nisem videl, pa smo že hodil po hrvaški, grčiji tudi italiji nekaj.
Ajde Mehika ( Cancun) ima take plaže ampak tam so problem visoki valovi. Tu so ok.

49106 ::

Hrvaško morje je zakon, ampak cene so vsaj na otokih brutalne. Cola je v piceriji skoraj 5eur

facepalm ::

SuperKripto je izjavil:

A lahk kdo pove, kje tocno se stekajo kanalizacije v morje? Za slovensko obalo, pa tudi hrvasko, ce kdo ve. Lahk tudi v sosednji temi kej napisete, ce je za hrvasko.

Pri nas je speljana kanalizacija v cistilno napravo na Serminu. V morje se iztekajo le meteorne vode iz bliznjih hribov.

facepalm ::

WizzardOfOZ je izjavil:

c3p0 je izjavil:

> Sej so makaroniji tudi proti slovencem, sam jim slovenceljni še kar v rit lezete.

Kje to, Trst, Benetke? Na jugu Italije sem doživel le tople sprejeme in se bom še vračal. Slovencev skoraj nisem zasledil.


Jug hrvaške ali itaije se enako obnaša, sever obeh držav ne mara slovencev.

Verjetno bo vzrok ta, ker imajo tile veliko vec opravka z nami.
Saj tudi pri nas na obali imamo "raje" tujce kakor pa slovence. In ni zaradi denarja ali napitnin, ampak zaradi obnasanja. Seveda niso vsi neolikani, jih je pa dovolj, da stigmatizirajo vse.
Sploh pa lansko sezono.. ko dobis slo druzino nastanjeno v Hotelu 4* in si pecejo hrano na grillu V SOBI! Pa niso bili cigani.
Jaz, se kot turist vedem olikano in kamor grem, se provam vliti v okolje (da ne izstopam) in do sedaj nisem imel negativnih izkusenj, razen v HR istri ampak tam se ne smatram kot turist, ker zivim pljunec stran.
Skratka, ce bi se ljudje normalno obnasali (tako kot se doma), bi bili tudi normalno tretirani.

vnetidebater ::

>Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje?

V Portorožu je gužva in povsod strežejo ali študenti Turistike, ki nimajo niti najmanjšega znanja o strežbi, niti volje tam strežt ali pa neki južni tujci ki ne znajo slovensko. Na plaži je gužva, sence ni, preveč je hudo razgretega betona. Kamorkoli se greš kopat se moraš na poti od brisače do morja gužvat z zdolgočasenimi sprehajalci.
Piran je super ampak nagužvan. Sence ni, razen če prineseš svojo marelo.
Izole ne maram. Plaža je nagužvana, ko prideš v vodo pa so v njej tako hudo ostre skale da se porežeš bolj kot najstnik ki se prvič brije.
Koper je lep za se sprehajat, morje smrdi.
Ankaran ima gnusno morje kjer raste več plevela kot je vode.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Izole ne maras, ker? Je ravno najmanj komercializirano mesto na obali in ima eno proper plazo. Portoroz je vaba za turiste, Piran mesto Ljubljancanov in đankijev, Koper primarno industrijsko mesto, vendar lepo urejeno. Sploh nova plaza proti zusterni se lepo razvija.

vnetidebater ::

PLaža je "proper", morje je pa hudo brezvezno. Same zelo ostre skale, morsko dno ni enakomerne globine tako da čim se pojavijo valovi imaš krvava kolena.

Cela izolska plaža mi deluje kot nek od boga pozabljen otok kjer moraš nonstop pazit kam stopiš.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

povsod strežejo ali študenti Turistike, ki nimajo najmanjšega znanja o strežbi, niti volje tam strežt ali pa neki tujci ki ne znajo slovensko.


Misliš, da je v Italiji ali na Hrvaškem kaj drugače? Na trgu sv. Marka so me stregli Pakistanci s polomljeno angleščino. Zneska na računu niso znali povedati ne v angleščini ne v italjanščini.

facepalm je izjavil:

Izole ne maras, ker?


Izola je super, odkar so sprejeli odlok, ki prepoveduje sprehanje po mestu samo v kopalkah, pa sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

facepalm ::

vnetidebater je izjavil:

PLaža je "proper", morje je pa hudo brezvezno. Same zelo ostre skale, morsko dno ni enakomerne globine tako da čim se pojavijo valove imaš krvava kolena.

Kdaj si se nazadnje tam kopal? Imas namrec veliko razlicnih vstopov v morje. Od betonskega klanca, do kamenckov, do pomola in do dela s skalami.

vnetidebater ::

Hja, tako pač je na trgu sv. Marka. Če poiščeš kakšno lokalno picerijo pa ti bo kak lokalen Serđo z veseljem svetoval kaj naroči.

Pršuto krudo o cotto? Va bene!

facepalm je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

PLaža je "proper", morje je pa hudo brezvezno. Same zelo ostre skale, morsko dno ni enakomerne globine tako da čim se pojavijo valove imaš krvava kolena.

Kdaj si se nazadnje tam kopal? Imas namrec veliko razlicnih vstopov v morje. Od betonskega klanca, do kamenckov, do pomola in do dela s skalami.


Me ne briga kaj dosti, slovenska, italijanska in avstrijska jezera so lepša.

V izoli je tudi parkiranje bedno do amena. Moraš parkirat in potem se odpravit na dolgotrajen sprehod do morja, da te sonce medtem fajn skuri ko hodiš po bednem betonu in asfaltu preden prideš do plaže kjer ni 1 centimetra sence.
Jebeš izolsko plažo.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Se strinjam:) sej sam zivim blizu morja, pa se grem kopat na S primorsko:)
Tukaj je prevec turistov, da bi lahko uzival
Glede parkinga pa.. proti placilu lahko parkiras par min hoje do plaze. Zastonj pa ni niti za prebivalce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

vnetidebater ::

facepalm je izjavil:


Glede parkinga pa.. proti placilu lahko parkiras par min hoje do plaze. Zastonj pa ni niti za prebivalce.


Za tisto uro plavanja ni problem plačat parkiranje, če imaš kaj od plaže.
Zdaj so izolčani postali še fini, bodo v tisti majhni vasi kaznovali tiste, ki bodo razgaljeni v kopalkah hodili po mestu. Mislijo da so benečani. lol.


ps.: sej ne da bi hotu hodit v kopalkah po mestu kot da sem "najači fitneser" ampak vseeno mi je smešen ta odnos no. Če ne želijo poletnih turistov naj direktno rečejo in naredijo ograjo okoli mesta.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428563 (2194) Pithlit
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216058 (12088) Goran's Blog
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038420 (28464) ThinkPad
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26143279 (35655) opeter
»

Imate res za dopust evre? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812180 (9683) KaiV6

Več podobnih tem