» »

Digitalizacija Slovenije/EU v postpandemičnem svetu

Digitalizacija Slovenije/EU v postpandemičnem svetu

multivac ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/eu-se-p...

Težko bi sicer rekel, da tu med vami ni navdušencev nad tehnologijo in digitalizacijo.
Tudi meni jasno ni to tuje.

A vseeno, kaj bo prinesla digitalizacija splošnega življenja po vašem mnenju? Ali vidite zgolj pozitivne aspekte?

Jz sem močno skeptičen, da gre za pozitivno gibanje, glede na to kaj so si privoščile oblasti v pandemiji, tovrstna digitalizacija bo kvečjemu zgradila infrastrukturo pripravljeno za zlorabe iz njihove strani.
Nasploh ko mi ponujajo rešitve za problem, ki so ga ustvarili...mi začne smrdet.

Vaš pogled?
  • spremenilo: multivac ()

Miki N ::

Prva postaja pri razlagi ne takoj jasnih državnih/EU projektov je: novi državni šihti vkl. povezanih podjetij in "kooperantov"... na koncu pa izdelek, ki ti bo tratil dodaten čas - a bo opravičeval neomejen obstoj prej naštetih. Glede pravno in sicer škodljivih posledic za državljane pa zgolj: enkrat ko se uvede, ostane - in se uporablja tam, kjer ni treba, verjetno spet, da vzdržuje teater "koristnosti", ki je nujen za vse prej omenjeno.

Po domače: ti ljudje delajo proti tvojim interesom na tvoje stroške.

Po slotechovsko: pripravi vazelin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Lonsarg ::

Digitalizacija je isto kot vodovod, ko enkrat začneš uporabljat ne greš več nazaj. Tako kot se vode več ne nosi ročno iz vodnjakov se tudi ostalih zadev ne bo več urejalo osebno ampak digitalno.

Čisto ločena debata pa je kako do te digitalizacije, večiko bolj učinkovito in manj parazitov bi bilo, če bi na EU nivoju razvili en enotni sistem, ki ga morajo vse države uporabit. Za upravo, zdravstvo, identifikacijo, vse enotno.

multivac ::

Vsi se strinjamo, da je digitalizacija pri trenutnih trendih neizbežna, če že ne zaželjena.
Skrbi me, čemu oblastniki sedaj govorijo, da je sedaj potrebno to pospešiti zaradi virusa?

To, da bodo male ribe delale biznis vmes ni nič novega. Ampak tu sem prepričan, da ne gre za klasično prerazporejanje davkoplačevalskega denarja privatnikom.

Virus zahteva digitalizacijo nam pravijo. Istočasno pa delamo infrastrukturo za zelene potne liste. Čemu ime zelene? Zakaj ne poimenujemo eksplicitno o čem se gre...torej epidemiološki potni listi.

Sumim, da vem zakaj...ampak ok.

Miki N ::

Digitalizacija, ki jo jo omenja OP je bullshit in prevara. Gre v resnici za dodatne povsem nepotrebne postopke in ovire, s katerimi se boš moral ukvarjati - na tvoj račun. Nobeni "moderni" izrazi tega ne bodo mogli skriti. S tem, da so falili že tukaj - "digitalizacija"? WTF - tipičen boomerski izraz ljudi, ki še danes smatrajo Internet za "novo tehnologijo".

Čeprav mogoče so mislili "digitalno" v medicinskem smislu - pomeni "s prsti". Dobro veš kam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

HotBurek ::

Vaš pogled?

Da se iz vseh teh strateških svetov odstrani:
- parazite
- pozerje
- dreko-vetro-mešalce
- prodane lobiste


Ter, da se namesto "digitalizacije" začne govorit o strategiji države in EU-ja (problem odvisnosti od amerike, ter smernice za osamosvojitev), pripravi dejanske tehnične specifikacije (konec oblačnega bulšitanja), spodbujat oz. zahtevat odprto kodo (npr. elektronska redovalnica).


In kot že omenjeno; obstaja možnost, da se bo enostaven problem (mnogo njih) rešilo z über kompliciranim sistemo, to dejanje pa bo označeno kot velik uspeh, preboj!


Jst verjamem v to, da nam primankuje ljudji z dobrim (odličnim) znanjem osnov računalništva, ter pristopom, kjer se za preprost problem razvije preprosta rešitev. A dokler bodo mrhovinarji zraven, upaljeni molzit ta denar, bo racionalen pristop tretiran kot povsem napačen in nesprejemljiv.


Država/EU naj vrže ven strategijo, kako se bo znebila teh fucked-up-garbage ljudi, ostalo bomo "sami" poštimal.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

kow ::

Ce fotografiras papir, si ga digitaliziral. Se en dober nateg, da bomo imeli programerji veliko dela, birokracija pa ohranila sluzbe. Nikolaj ne pljuvaj v lastno skledo?
Ne sanjajte o racionalnih pristopih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

blink ::

multivac je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/eu-se-p...

Težko bi sicer rekel, da tu med vami ni navdušencev nad tehnologijo in digitalizacijo.
Tudi meni jasno ni to tuje.

A vseeno, kaj bo prinesla digitalizacija splošnega življenja po vašem mnenju? Ali vidite zgolj pozitivne aspekte?

Jz sem močno skeptičen, da gre za pozitivno gibanje, glede na to kaj so si privoščile oblasti v pandemiji, tovrstna digitalizacija bo kvečjemu zgradila infrastrukturo pripravljeno za zlorabe iz njihove strani.
Nasploh ko mi ponujajo rešitve za problem, ki so ga ustvarili...mi začne smrdet.

Vaš pogled?


Sama digitalizacija mi je povsem v redu. Motece mi je vsemogoce zbiranje podatkov o posamezniku, konstantno spreminjanje procesov/sistemov, softverske nadgradnje do te mere da zadevo na koncu razume zgolj 25-letnik, ne pa tudi nekdo 60+ in slab user experience. Lep primer so covid potrdila - digitalno potrdilo, digitalno kvalificirano potrdilo, portal zVem, tiskanje potrdila...itd. Vecini nic jasno.

mtosev ::

Jaz s tech nimam nekih problemov. Matki sem uredil e-upravo bp in hitro.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Miki N ::

In ne pozabite na resnični "killer app" vseh potrdil (ne samo "digitalnih"). Če jih izdajaš... jih lahko tudi NE izdajšaš. Nekomu. "Digitalizacija" (še enkrat: res lame boomerski izraz) se dostikrat tukaj predstavlja kot predvsem nekakšna rešitev ki omogoča hitro lažje preverjanje veljavnosti ... ali neveljavnosti. Wink wink.



Recimo predstavljajte si, da se uvede kakšna zakonodaja kjer ISPji morajo zahtevati digitalno potrdilo ob sklenitvi pogodbe. Nič takega kajne? Se strinjam. Pač prepišeš, prilepiš še eno stvar kodo karkoli.

Nakar se hop pojavi dopolnjen zakon, ki uvaja izredno koristno sprotno preverjanje veljavnosti z državnim registrom - skupaj z webservisom v stilu Davčnih in kupom pravljic kako je to dobro za vas. No saj si kar predstavljam vsesplošno odobravanje slotech avtistčnih ubermenšev ... ovca bo ovčila do roštilja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

blink ::

Lonsarg je izjavil:

Digitalizacija je isto kot vodovod, ko enkrat začneš uporabljat ne greš več nazaj. Tako kot se vode več ne nosi ročno iz vodnjakov se tudi ostalih zadev ne bo več urejalo osebno ampak digitalno.

Čisto ločena debata pa je kako do te digitalizacije, večiko bolj učinkovito in manj parazitov bi bilo, če bi na EU nivoju razvili en enotni sistem, ki ga morajo vse države uporabit. Za upravo, zdravstvo, identifikacijo, vse enotno.


+ Eno preprosto pravilo, ki bi ga morali uporabiti v vseh sferah: en nov proces/zakon mora odstraniti vsaj dva prejsnja procesa/zakona. Drugace se stvari samo komplicirajo do te mere da imas vedno vec neproduktivnega dela in zaposlenih.

stevemcq_ ::

Lahko pričakujemo v naslednjih letih implementirano blockchain tehnologijo v najpomembnejših panogah ?

sharp126325 ::

stevemcq_ je izjavil:

Lahko pričakujemo v naslednjih letih implementirano blockchain tehnologijo v najpomembnejših panogah ?


Saj to je point blokchaina.

sbawe64 ::

mtosev je izjavil:

Jaz s tech nimam nekih problemov. Matki sem uredil e-upravo bp in hitro.

Zakaj si ni sama ?

mtosev ::

Tech noob in tudi interesa nima.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

stevemcq_ ::

sharp126325 je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Lahko pričakujemo v naslednjih letih implementirano blockchain tehnologijo v najpomembnejših panogah ?


Saj to je point blokchaina.


Tako je, ampak koliko je do tega vladam in pa korporacijam ?

dirtyhary ::

stevemcq_ je izjavil:

sharp126325 je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Lahko pričakujemo v naslednjih letih implementirano blockchain tehnologijo v najpomembnejših panogah ?


Saj to je point blokchaina.


Tako je, ampak koliko je do tega vladam in pa korporacijam ?


:)) They are all in.

Invictus ::

To bo samo nov prenos denarja iz države v privat roke...

Zdaj, če bi res naredili kaj pametnega, ajde. Sam tega ni za pričakovat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jshadlsa232 ::

Invictus je izjavil:

To bo samo nov prenos denarja iz države v privat roke...

Zdaj, če bi res naredili kaj pametnega, ajde. Sam tega ni za pričakovat...

This, izraba EU naprintanega denarja za kvazi razpise.

jshadlsa232 ::

Miki N je izjavil:

In ne pozabite na resnični "killer app" vseh potrdil (ne samo "digitalnih"). Če jih izdajaš... jih lahko tudi NE izdajšaš. Nekomu. "Digitalizacija" (še enkrat: res lame boomerski izraz) se dostikrat tukaj predstavlja kot predvsem nekakšna rešitev ki omogoča hitro lažje preverjanje veljavnosti ... ali neveljavnosti. Wink wink.



Recimo predstavljajte si, da se uvede kakšna zakonodaja kjer ISPji morajo zahtevati digitalno potrdilo ob sklenitvi pogodbe. Nič takega kajne? Se strinjam. Pač prepišeš, prilepiš še eno stvar kodo karkoli.

Nakar se hop pojavi dopolnjen zakon, ki uvaja izredno koristno sprotno preverjanje veljavnosti z državnim registrom - skupaj z webservisom v stilu Davčnih in kupom pravljic kako je to dobro za vas. No saj si kar predstavljam vsesplošno odobravanje slotech avtistčnih ubermenšev ... ovca bo ovčila do roštilja!

https://www.reuters.com/world/americas/...

Cuckada to ze planira


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi Japonska bo preizkušala digitalno valuto

Oddelek: Novice / Kriptovalute
318774 (7591) gruntfürmich

Elektro ljubljana mi vsiljuje digitalni števec

Oddelek: Loža
314256 (3029) hogorq
»

Slovenski blockchain projekt za trgovanje&energijo

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197254 (4387) neverlucky
»

Sony bo začel izdelovati gramofonske plošče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12531049 (23041) TheBlueOne
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316043 (10211) BorutK-73

Več podobnih tem