» »

Intex jacuzzi

Intex jacuzzi

Branka1 ::

Za tiste, ki imate napihljive jacuzzije... po enotedenski uporabi nam sistem javlja napako E90.

Zamenjali smo filter. Ne pomaga.

Kaj lahko še naredimo?

Hvala lepa za odgovore.

DarwiN ::

Glede na to, da je nov, predvidevam, da nimate izkušenj z vzdrževanjem čiste in ustrezne vode in vam je voda "ušla izpod nadzora", zdaj pa notranji senzor to zazna in je zaustavil delovanje.

Tukaj je en primer tega senzorja, ampak je seveda odvisno od modela jacuzzija:


Kakšna sredstva ste dodali v vodo, kolikšne količine in v kakšni obliki?

Lahko tudi probate vodo ven zlit in na novo napolnit jacuzzi.. Mogoče bi že ta nova voda sama od sebe očistila senzor.. Ste to probali?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Branka1 ::

Najlepša hvala za izčrpen odgovor. Da, zadeva je za nas nova.

V vodo smo dali samo tabletko klora. Na pogled je sicer bistra, se je pa začela peniti.

Masažna funkcija deluje, ogrevanje pa ne.

Danes bomo zamenjali vodo.

DarwiN ::

Ja, teden dni je ravno dovolj, da voda uide izpod nadzora in začnejo rasti kakšni organizmi. Zato sem tudi špekuliral, da bi znala bit napaka povezana z vodo in senzorjem. Seveda pa ne morem trdit, da je prav to krivec.

Klor namreč ni dovolj. PH vrednost je še bolj pomembna, ki mora biti nekje med 7 in 7.8. In ta ponavadi hitro naraste.. Že 2-3 dni po polnitvi običajno naraste krepko čez 8, zato je treba dodajat PH-minus. Osebno že takoj pri polnitvi dodam 10-20 čajnih žličk ph- granulata. To je običajno potem dovolj za kakšen teden dni, nato pa ph spet začne naraščat. Odvisno tudi od uporabe jacuzzija, števila kopalcev, ipd.. Bo treba merit PH in boste dobili občutek. Ph- granulat. Teh 5 kg bo dovolj za tak jacuzzi za 3-5 kopalnih sezon.

Še tester za merjenje PH.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Branka1 ::

Hvala za razlago, posebej za link do granulata. Pred montažo mi ni uspelo najti zadosti natančnih informacij, kaj res še rabim poleg klora. Imam tablete in en granulat - komplet... a sem ugotovila, da ta granulat ni kaj drugega, kot še ena oblika klora.

Imam tudi lističe za merjenje pH in preverjanje kakovosti vode nasploh. Bom še enkrat izmerila.

yonny ::

Branka1 je izjavil:

Za tiste, ki imate napihljive jacuzzije... po enotedenski uporabi nam sistem javlja napako E90.

Zamenjali smo filter. Ne pomaga.

Kaj lahko še naredimo?

Hvala lepa za odgovore.


isto meni po enem tednu uporabe, dan nazaj ph 7.2 normalno, dan kasneje error naprave e90 in zaustavitev sistema, voda se je začela peniti, kakor je darwin povedal verjetno ph podivjal

koyotee ::

Rabiš klor, ph-, algicid.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

yonny ::

Sem dodal klor in ph-, algicida nimam, mislis da bi ga tudi dodal nekaj? Koliko na 800l vode?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napihljivi masazni bazeni - izkusnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517747 (2208) ales85
»

Vse o bazenu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13041735 (6983) robertko
»

Bazen - vprasanje

Oddelek: Loža
419982 (8193) Unknown_001
»

Vzdrževanje bazena

Oddelek: Loža
4122401 (17039) terezijslo
»

Postavitev bazena

Oddelek: Loža
2613090 (12125) Saladin

Več podobnih tem