» »

Medulin in okolica

Medulin in okolica

«
1
2

mahoni ::

Je to za kej? Za kaksnih 7 dni bi sel. Je kaj za videt ali je moc videti samo natrpane plaze?

So kaksni dobri hoteli, ki jih priporocate oziroma grajate?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Invictus ::

Za moje pojme ima Medulin slabe plaže...

Edino če boš hodil z biciklom na Kamenjak, tam je bolje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mahoni ::

Ma ne z otrokom se mi ne da rint kam dalec, razen pac z avtom. Kaj pa Pula potem?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Invictus ::

poguglaj za hotele...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Park Plaza Histria (Pula) naj bi bil dober.

showsover ::

Ja, kot rečeno, prednost je plitek in dolg zaliv in je fajn za otroke, med sezono je normalno natrpano z družinicami in ležalniki, ma ni zelo slabo tam. So še nekaj obnovili (cene), Belvedere zagotovo, mogoče še kaj, ne vem, je že predaleč nazaj.

Morison ::

Predlogi za kakšen dober apartma, blizu dobre plaže?

endelin ::

Grand Hotel Rovinj valda če imaš pare

Meee ::

Kamenjak je top. Če dobiš apartma walking distance si zmagal. Mi smo vsako leto tam in je res fino, tudi za mulce. Z avtom je hodit na Kamenjak tečno, draga vstopnina in poleti gužva. Maja/Junija/Septembra/Oktobra je Premantura res kul, veliko lepih kotičkov in placov za raziskovat, ki mulcem dogajajo. Meni dosti dosti bolj všeč kot Medulin, ki mi je dokaj brezvezen.

Morison ::

endelin je izjavil:

Grand Hotel Rovinj valda če imaš pare

Kaj ti ni jasno APARTMA!

A ti veš kje je Medulin z okolico in kje je Rovinj!

Meee je izjavil:

Kamenjak je top. Če dobiš apartma walking distance si zmagal. Mi smo vsako leto tam in je res fino, tudi za mulce. Z avtom je hodit na Kamenjak tečno, draga vstopnina in poleti gužva. Maja/Junija/Septembra/Oktobra je Premantura res kul, veliko lepih kotičkov in placov za raziskovat, ki mulcem dogajajo. Meni dosti dosti bolj všeč kot Medulin, ki mi je dokaj brezvezen.

Sam z ženo in psom8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

ToniT ::

Mobilne hišice v kampu Stupice!

nejcek74 ::

rajsi pojdi v Medellin, veliko lepse.

Cleon ::

Medulin je iirc bolj party, guzva, nabite plaze. Na nasprotni strani zaliva imas Premanturo, malo bolj mirna scena.

Meee ::

nejcek74 je izjavil:

rajsi pojdi v Medellin, veliko lepse.


To se pa strinjam, večina obiskovalcev je navdušenih na Kolumbijo.

Kapitan Jack ::

Cleon je izjavil:

Medulin je iirc bolj party, guzva, nabite plaze. Na nasprotni strani zaliva imas Premanturo, malo bolj mirna scena.

Ja sam cesta do tam je pa polom. Se pa strinjam, tam je lepo.

Morison ::

Morison je izjavil:

Predlogi za kakšen dober apartma, blizu dobre plaže?

Hvala za vse predloge. Spremljam.

Pac-Man ::

mahoni je izjavil:

Ma ne z otrokom se mi ne da rint kam dalec, razen pac z avtom. Kaj pa Pula potem?


Kot rečeno, plitka voda, super za otroke. Je pa mivka, kar je spet super za otroke, ti imaš pa tisti pesek povsod :)

Smo hodili v 80ih v kamp, ko sem bil še pamž. Lepi spomini.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Kapitan Jack ::

Pac-Man je izjavil:

mahoni je izjavil:

Ma ne z otrokom se mi ne da rint kam dalec, razen pac z avtom. Kaj pa Pula potem?


Kot rečeno, plitka voda, super za otroke. Je pa mivka, kar je spet super za otroke, ti imaš pa tisti pesek povsod :)

Smo hodili v 80ih v kamp, ko sem bil še pamž. Lepi spomini.

Tudi jaz razmisljam o neki podobni lokaciji, sem za to odprl tudi posebno temo. Pa je tud kaj za odrasle v tem Medulinu ali samo za mini clovecke?
Rad bi tudi za se kaj imel. Kaksne ture z biciklom, pa kaksno plavanje.

jocoj ::

Meee je izjavil:

Kamenjak je top. Če dobiš apartma walking distance si zmagal. Mi smo vsako leto tam in je res fino, tudi za mulce. Z avtom je hodit na Kamenjak tečno, draga vstopnina in poleti gužva. Maja/Junija/Septembra/Oktobra je Premantura res kul, veliko lepih kotičkov in placov za raziskovat, ki mulcem dogajajo. Meni dosti dosti bolj všeč kot Medulin, ki mi je dokaj brezvezen.

Premantura je v bistvu vas s par lokali, Medulin je pravo istrsko mesto. Premantura je tema, tam nima kaj početi mlado in staro, res pa je da so plaže v okolici lepše kot v Medulinu in gneče je manj.

Berserker ::

Da ne odpiram nove teme, a Fažana je ok? Je kdo bil tam? Mi je važno da so kamenčki, pa da ni not klobučnjakov kot na slo obali.

AvtoR ::

Bil tam za prvi maj. Klobukov nisem videl. Vse do Peroja (cca 3km) je peščena plaža, pesek je bolj grob. Peš pot je urejena, sence je bolj malo...
Gostinska ponudba je OK. Ribja plošča za dva 220kun, malo pivo 14 kun, veliko 20...
Nazaj grede sem se ustavil v Kopru in je bilo vse polno klobukov.

jocoj ::

Pot je tudi v drugo smer do Štinjana. V sami Fažani so ok plaže, naprej proti Peroju brez sence, v bistvu so umetno zdrobili obalo nekaj let nazaj, prej je bil tipično istrsko sam kamen. V Fažani je kar nekaj lokalov in lep večerni vrvež. Tudi par kampov v okoli je zelo prijetnih.

Meee ::

jocoj je izjavil:


Premantura je v bistvu vas s par lokali, Medulin je pravo istrsko mesto. Premantura je tema, tam nima kaj početi mlado in staro, res pa je da so plaže v okolici lepše kot v Medulinu in gneče je manj.


Huh zanimivo, meni je poanta takšnega dopusta biti čimveč v naravi, raziskovat plaže, poleti seveda kopat/plavat in tudi čileksat s knjigo in pirčkom v roki... itd. Letos smo bili ravno 8 dni dol čez praznike in smo se tako stari, kot mladi imeli zelo fajn v Premanturi, nismo niti enkrat rabli it v Medulin ali Pulo :) Za s kolesom je sploh fajn, oz. v mojem primeru za hojo peš in it laufat po Kamenjaku.

Če pa je zate dopust popivanje po lokalih, žuriranje in vsak dan jest v novi restavraciji, potem pa mogoče res..

jocoj ::

Replika je bila na tvoj stavek, da ima Premantura veliko lepot in kotičkov za raziskovati. Nima, je navadno selo s par lokali. Govorim o samem kraju, seveda se pol odpre več možnosti, če greš po okolici. Brez skrbi, dobro poznam saj sem bil večkrat v vseh okoliških kampih.

Kapitan Jack ::

Ja, ampak do Premanture moras racunat, da bos menjal roke ter koncnike. Edino ce so gor tam kje kaksni hoteli oziroma apartmani.

mat xxl ::

jocoj je izjavil:

Replika je bila na tvoj stavek, da ima Premantura veliko lepot in kotičkov za raziskovati. Nima, je navadno selo s par lokali. Govorim o samem kraju, seveda se pol odpre več možnosti, če greš po okolici. Brez skrbi, dobro poznam saj sem bil večkrat v vseh okoliških kampih.


pozabljaš na cel polotok Kamenjak , mim ogrede, ali je že kaj asfalta tam, kje, ali je še vedno Gutaj prašino....

Kapitan Jack ::

mat xxl je izjavil:

jocoj je izjavil:

Replika je bila na tvoj stavek, da ima Premantura veliko lepot in kotičkov za raziskovati. Nima, je navadno selo s par lokali. Govorim o samem kraju, seveda se pol odpre več možnosti, če greš po okolici. Brez skrbi, dobro poznam saj sem bil večkrat v vseh okoliških kampih.


pozabljaš na cel polotok Kamenjak , mim ogrede, ali je že kaj asfalta tam, kje, ali je še vedno Gutaj prašino....

Danes sem se pogovarjal s frendom na to temo. Pred dvemi leti, ko je on on bil so se premikali ledvicni kamni. Tako da jebes to.

Bela_Krajina ::

mat xxl je izjavil:

jocoj je izjavil:

Replika je bila na tvoj stavek, da ima Premantura veliko lepot in kotičkov za raziskovati. Nima, je navadno selo s par lokali. Govorim o samem kraju, seveda se pol odpre več možnosti, če greš po okolici. Brez skrbi, dobro poznam saj sem bil večkrat v vseh okoliških kampih.


pozabljaš na cel polotok Kamenjak , mim ogrede, ali je že kaj asfalta tam, kje, ali je še vedno Gutaj prašino....

No, evo, kako imajo ljudje razlicne poglede na svet in si zelijo razlicne stvari.
Ok. Nekateri si zelijo asfaltirat kamenjak ampak potem ne bi bil vec kamenjak ampak asfaltnjak :)

Zgodovina sprememb…

Kapitan Jack ::

@Bela_Krajina
Torej tebi je vsec, da "gutas prasino" kakor je rekel predhodnik na 35 stopinjah? Ajd ce bi bilo prepovedano za avtomobile gor, potem bi nekako razumel, ampak da rinem gor z bajkom in vdihujem prah, pa jebes kamenjak in celo premanturo.

c3p0 ::

Kamenjak bi bil dober kot hike izven sezone. Lani sem tam vdihoval prah in šetal slabo uro (naivno mislil, da bo prijeten hike) do neurejene obale z ogromno low-budget turisti.

Cleon ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ja, ampak do Premanture moras racunat, da bos menjal roke ter koncnike. Edino ce so gor tam kje kaksni hoteli oziroma apartmani.

Cesta do Premanture je prenovljena že dolgo.

Kapitan Jack ::

Cleon je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Ja, ampak do Premanture moras racunat, da bos menjal roke ter koncnike. Edino ce so gor tam kje kaksni hoteli oziroma apartmani.

Cesta do Premanture je prenovljena že dolgo.

Kaj pomeni ze dolgo?
Na google maps se vidi makadamska cesta. Ne verjamem, da je tu kaj prenovljeno.Govorim pa seveda do Premanture do RT Kamenjaka.

Cleon ::

Potem se pa nisva razumela. Rt Kamenjak je pac tak kot je vedno bil.

Kapitan Jack ::

Kam pa bi se lahko slo potem v Premanturo z otrokom pod 2 leti? Zgleda nebesko tole.

Bela_Krajina ::

Kapitan Jack je izjavil:

@Bela_Krajina
Torej tebi je vsec, da "gutas prasino" kakor je rekel predhodnik na 35 stopinjah? Ajd ce bi bilo prepovedano za avtomobile gor, potem bi nekako razumel, ampak da rinem gor z bajkom in vdihujem prah, pa jebes kamenjak in celo premanturo.

Nope, ne hodim tja. Ampak vprasajte se, kaj bi bilo, ce bi asfaltirali cel svet. Res ne bi bilo vec toliko prasine, kot pravis, ampak za kaksno ceno? Mar res moramo vse prilagoditi avtomobilom? Se sprasujem.

Kapitan Jack ::

Ubistvu je bolj problem za tiste, ki bi sli z biciklom gor. Gres gor z bajkom, za teboj, pred teboj pa kopica avtomobilov, ki prasijo vse. To mislim.

robo125 ::

'' ...neurejene obale z ogromno low-budget turisti. ''

To pomeni, da tudi parkirnine ni? Kako je na Kamenjaku s parkirnino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robo125 ()

DamijanD ::

Kamenjak je park in za vstop vanj rabiš vstopnino (pribl 80HRK na dan če se ne motim). Potem pa pustiš avto kjer hočeš, nekaj parkingov je urejenih. Meni osebno je avta vedno škoda tam, pa sam sebi grem na živce, če komu kadim (pešec, kolesar).
Meni je drugače ambient krasen.

Kapitan Jack ::

DamijanD je izjavil:

Kamenjak je park in za vstop vanj rabiš vstopnino (pribl 80HRK na dan če se ne motim). Potem pa pustiš avto kjer hočeš, nekaj parkingov je urejenih. Meni osebno je avta vedno škoda tam, pa sam sebi grem na živce, če komu kadim (pešec, kolesar).
Meni je drugače ambient krasen.

Predrago za gutanje prahu. Mi je kolega poslal posnetek, to lahko takoj racunas se najmanj 350€ za kaksne roke, koncnike. Ajd nekaj je makadam, tam gor so kraterji.

Morison ::

Če lahko naj kdo deli še kakšne slike, kamenjak, medulin in okolica za lažjo predstavo.

Kapitan Jack ::

Pa sej mas google maps, pa gledas vse plus slike. Meni je top, ampak z majhnim otrokom bo jeba lezt na kamenjak. Dobr bi blo vedet, ce obstajajo do gor kaksne gozdne poti, da ni treba it po prasnjavi cesti. Ce ja, bi to potem mogoce bilo celo sprejemljivo. Na bicikl in pici do kamenjaka iz Premanture.

wajdujc ::

Ma si poglej openstreetmap. Lahko narediš cel obod rta ne da bi stopil na cesto

c3p0 ::

DamijanD je izjavil:

Kamenjak je park in za vstop vanj rabiš vstopnino (pribl 80HRK na dan če se ne motim). Potem pa pustiš avto kjer hočeš, nekaj parkingov je urejenih. Meni osebno je avta vedno škoda tam, pa sam sebi grem na živce, če komu kadim (pešec, kolesar).
Meni je drugače ambient krasen.


Z avtom je vstopnina, peš je free, je pa dosti hoje v družbi prahu od avtov.

DamijanD ::

Imsš prav - pozabil to poudarit, ker sem odgovarjal na vprašanje parkirnine...

Meee ::

Kaj js to berem? Torej ni problem ogromno avtomobilov, ki dvigujejo prah, ampak v temu da zadeva ni asfaltirana?Pa ni problem ogromno turistov, ampak je problem, da niso urejene plaže? Pa asfaltiranih cest in urejenih (beri: beton, lokali in lepi fensi WCji) plaž je polno po jadranu, zakaj bi uničevali še tisto nekaj kar je ostalo "naravnega"? Kamenjak je mali naravni park, mrš stran z betonom, asfaltom in ostalimi pozidavami, ki ne sodijo v naravo. Naj zaprejo za avtomobile pa bo že dosti boljše. Do takrat pa je dovolj gozdnih stezic za hodit peš (ni tako daleš iz Premanture) ali s kolesom, da ni treba ves čas dihat prahu. Izven sezone je sploh top, že junij/september je čist kul. Julija/avgusta je pač grozna gužva, kot vsepovsod.

ToniT ::

V bistvu je Kamenjak v zadnjih 20. letih postal prepoln. Včasih si našel kakšen zalivček, kjer si bil sam, danes to ni več možno. V vsakem večjem zalivu je bar, glasna muzika in seveda gneča. Nekoč je bil na Kamenjaku samo Safari bar.
Izven sezone pa je še zmeraj krasno. Jesenski sončni zahodi na Pinižulah, jutranji sprehodi ali vožnja s kolesom okrog Kamenjaka.
Imel sem to srečo, da sem plaval z zadnjo medvjedico v Istri (plavala je 2m od nas). Danes pa se niti na Feneri ne moreš skriti, ker je taka gneča.
Kljub vsemu pa je zame Kamenjak še zmeraj prekrasen in predvsem blizu.

Amdforce ::

Pa potapljanje tam je tudi med boljšimi v istri.

Meee ::

ToniT je izjavil:

V bistvu je Kamenjak v zadnjih 20. letih postal prepoln. Včasih si našel kakšen zalivček, kjer si bil sam, danes to ni več možno. V vsakem večjem zalivu je bar, glasna muzika in seveda gneča. Nekoč je bil na Kamenjaku samo Safari bar.
Izven sezone pa je še zmeraj krasno. Jesenski sončni zahodi na Pinižulah, jutranji sprehodi ali vožnja s kolesom okrog Kamenjaka.
Imel sem to srečo, da sem plaval z zadnjo medvjedico v Istri (plavala je 2m od nas). Danes pa se niti na Feneri ne moreš skriti, ker je taka gneča.
Kljub vsemu pa je zame Kamenjak še zmeraj prekrasen in predvsem blizu.


Zato bi moral prepovedat avtomobile, vsaj v sezoni. Mislim, da sem celo enkrat zasledil, da imajo takšno idejo in bi po Kamenjaku potem peljal bus/vlakec, ki bi peljal turiste, ki ne morejo/nočejo peš ali s kolesom. Vsaj od junija do septembra bi bila to kul ideja.
Ampak ja, kje potem urediti velik parking pred Kamenjakom? Pa verjetno (pre)dobro služijo z vstopninami? Ena ideja bi bila da bi dovolili dostop z avtom samo do prvih nekaj plaž (dinozavri, Pinižule, kmetija), ne pa tudi čisto do konca Kamenjaka. Tako bi vsaj del bil malo manj obljuden in ne bi bil zrak povsod poln peska.

Skratka Kamenjak je kar top ja, in predvsem je relativno blizu Sloveniji. Tako da s kratko vožnjo dobiš čisto drugo naravo, kot jo imamo mi:)

ToniT ::

Domačini so znali povedati, da je zadaj prevelik interes lastnika barov na Kamenjaku in seveda povezave z upravo narodnega parka oz. javne ustanove Kamenjak, tako da zaenkrat vlakec odpade. Pogovarjajo pa se o tem že leta in leta, vmes pa je Premantura postala skoraj enkrat večja (s tem mislim en kup stolpičev oz. blokov z apartmaji).

Kapitan Jack ::

Joj men se ne gre v ta Medulin. Bojim se da bom umiral od dolgcasa tu. Dejte fantje pomagat prosim. Jaz bi rad skocu na kolo in sel kaj raziskovat.

Kaj naj v Medulinu raziscem? Pesceno plazo in to je to. Bljeeek.

Otok cres z malim otrokom pod dve leti? Zgleda avanturisticen, ampak z eno leto in pol starim otrokom najbrz tud nimam kaj lazit po skritih kotickih ali pac?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428654 (2285) Pithlit
»

Kam Na Morje Z Dojenčkom - Senca(hrvaška) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9313385 (10755) SuperKripto
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212774 (9813) Go-ahead
»

Kam na morje?

Oddelek: Loža
83085 (2582) Anney
»

Morje[MLADOLETNI]

Oddelek: Loža
71937 (1589) KlemenL

Več podobnih tem