» »

Kam na morje?

Kam na morje?

nateznik ::

Nisem bil že nekaj časa na morju, letos se bo pa treba nekam odpravit, malo za spremembo. Problem je, da ne vem kam.

Želje/pogoji:
-blizu in enostavno dostopna lokacija (torej recimo Istra, kako je tam proti Rijeki ipd. ne vem, mi pa ne izgleda tako slabo/daleč. Ne bi pa ravno peljal do Dubrovnika, ali silne kilometre po kolovozih). Trajektu bi se raje izognil.
-sproščeno vzdušje - torej lagano, bolj penzionersko (da ni ravno kot Zrče med spring breakom). Pač plaža, kafiči, restavracije, ipd. Tisti ki je preživel Zrče, ve kako je tam. Ni treba da je ravno kot dom za ostarele, ampak tako.. family-friendly. (tudi diskoteke me ne motijo, ampak vse spring break lokacije so pomoje overill).
-infrastruktura - da ni ravno kraj z tremi bajtami.. torej da je vsaj nekaj različnih restavracij, in vsaj kaka normalna štacuna. Seveda sem spada še normalna izbira hotelov/apartmajev (kamping odpade), po normalnih cenah

Ekstra želje (optimistične, a ne nujne):
-peščene plaže, po možnosti kaka bolj zabačena, mirnejša, par sto metrov dlje od "glavne" turistične plaže
-mirno morje - torej bolj za namakanje, in ne za surfanje

Vem da je napol trollasto vprašanje, ampak vse ki jih sprašujem, ima vsak neko drugo lokacijo, na kakem braču/korčuli/dubrovniku, nekje sredi ničesar, kjer nekdo nekoga pozna, ki nekaj oddaja, kjer je "bilo super". Jaz bi pa šel za dva-tri dni z drago namočit noge in pojest kako ribo, brez nekih stresnih dolgih potovanj in ogromnih stroškov. Po možnosti če še pride do kakega za**ba (hotel, ipd), da lahko prek bookinga ali česa podobnega takoj najdem nov hotel, ali pa se obrnem, in sem še isti večer doma.

eric_cartman ::

Novigrad in njegova okolica sta še najbolj dostojna glede na tvoje želje.. Zvečer je živ in se veliko dogaja, tako da za sprehajat se po promenadi je super. Zaviješ še v Poreč malo na izlet ali pa v Pulo.

Sam ponavadi je tako, da se moraš za plažami malo odpravit na lov, ker če greš na registrirane plaže ob mestu, boš naletel na sardela fest...
Ampak če se pa preveč oddaljiš od mesta maš pa nudl fest..To pa tut ne vem kako ti ustreza.. :)

Moraš pa se zavedat, da so nasveti kot so Korčula ipd. najboljše kar Hrvaška ponuja. :) Zato ti vsi to predlagajo.

Edit: Lepih peščenih plaž pa je res malo v Istri. Moraš kar konkretno pobrskat. Večinoma kamni in skale.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Mi smo z otroki dokaj radi hodili v Červar, kadar se nam ni dalo kam dlje voziti.
Apartmani so večinoma privat (jih najdeš v raznih oglasnikih), nekaj tudi od podjetij, ki oddajajo pogosto tudi za zunanje.

Plaže so razni mali zalivčki, nekaj je tudi z drobnimi kamenčki, primerno za manjše otroke, senca tudi ni problem. Hodiš kakšnih 10-15 min, da si najdeš mesto, ki ti ustreza, se pa da tudi s kolesom, če se ti ne da pešakat.

crniangeo ::

červar je ok, drugač pa krk, pa še daleč ni.. Tam kjer smo bili je bilo kar solidno , ni bilo gužve itd.. je pa res da smo mi šli septembra.. :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

knesz ::

eric_cartman je izjavil:

Novigrad in njegova okolica sta še najbolj dostojna glede na tvoje želje.. Zvečer je živ in se veliko dogaja, tako da za sprehajat se po promenadi je super. Zaviješ še v Poreč malo na izlet ali pa v Pulo.

Sam ponavadi je tako, da se moraš za plažami malo odpravit na lov, ker če greš na registrirane plaže ob mestu, boš naletel na sardela fest...
Ampak če se pa preveč oddaljiš od mesta maš pa nudl fest..To pa tut ne vem kako ti ustreza.. :)

Moraš pa se zavedat, da so nasveti kot so Korčula ipd. najboljše kar Hrvaška ponuja. :) Zato ti vsi to predlagajo.

Edit: Lepih peščenih plaž pa je res malo v Istri. Moraš kar konkretno pobrskat. Večinoma kamni in skale.

Še en glas za Novigrad.
Kot je cartman napisal, lepo mesto, zvečer dovolj živahno. Plaže sicer niso peščene, ampak se najde primeren prostor recimo na pol poti od Maestrala proti mestu, če želiš urejene. Na tej trasi je pa tudi dovolj restavracij, ravno tako v samem mestu. Če imaš otroke (napisal si family friendly, čeprav mislim, da nisi to mislil), je pa tudi za njih veliko dogajanja.

foofighter ::

Okolica Pule, Premanture mogoče, pa še Rt Kamenjak imaš blizu.

Jaz bi pa rabil predlog za kakšen manjši kamp v Istri, Kvarnerju... Da si nekje bolj na samem kjer ni pretirane galame, gužve na plaži. Torej nekaj mirnega za vikend oddih.

jakan123 ::

Rabac. Ni ravno peščena plaža, so pa drobni kamni, vzdušje umirjeno, čista, mirna voda. Sem bil lani in je bilo super.

Matija82 ::

Če si malo sposodim tole temo, katere iskalnike uporabljate za rezervacijo apartmajev na Hrvaškem? Najdem jih namreč malo morje.

Anney ::

@nateznik
Rovinj, zlatni rt je zelo lep za odmik, mesto pa se tudi pokaže v vsej svoji lepoti.

@Matija82
Booking, ali pa gogle maps-streetview in pokličem po telefonu če najdem ime aprtmaja v googlu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428657 (2288) Pithlit
»

Dopust na hrvaški obali

Oddelek: Loža
318665 (6516) klekej
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212774 (9813) Go-ahead
»

roadtrip, kampiranje in šnorklanje hrvaška

Oddelek: Loža
235433 (4517) krneki0001
»

Morje[MLADOLETNI]

Oddelek: Loža
71937 (1589) KlemenL

Več podobnih tem