» »

Podpora zunanjim displayem na Androidu

Podpora zunanjim displayem na Androidu

CyberPunk ::

A sem pravilno razvozlal, da če na tem seznamu ni mobilnika, pomeni, da nanj ni možno priklopiti zunanjega displaya (preko USB-C adapterja na HDMI)? (Razen tisto, kar ima Samsung še ene svoje standarde.)

Gejspodar ::

>preko USB-C adapterja na HDMI
Na žalost ja. MHL je "umrl" (razen pri Sonyju) zaradi brezžičnega castanja (wifi). Nekateri telefoni še vedno omogočajo DP prenos preko USB-C.

CyberPunk ::

A pa je treba še kaj nastaviti na mobilniku ali pa bi se slika morala pojaviti takoj ob priklopu displaya (in če je ni, potem pomeni, da ni podprto)?

Sprašujem, ker na tej strani ločeno obravnava USB-C na HDMI, MHL in SlimPort.

Mavrik ::

MHL je standard, ki je umrl skupaj z microUSB priklopom. Isto SlimPort.

Na novih mobilnikih moraš pač ločeno gledati če njihov USB-C port podpira izhod na HDMI ali DP. Ampak brez poznavanja modela mobilnika je to praktično nemogoče uganiti.
The truth is rarely pure and never simple.

Gejspodar ::

Verjetno imaš kakšno zadevo v nastavitvah. Za kateri telefon gre?
Vedi, da gre tu za bolj kot ne deprecated tehnologije (razen DP), ki jih podpira prgišče naprav na tržišču (https://en.everybodywiki.com/List_of_de... ). Članek, ki si ga nalimal je oglas za tisti Oxilar...

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Poglej ali imaš usb 2.0 ali usb 3.0

Vetrpiha ::

V kolikor je USB 3, skoraj definitivno mora delati. Če ni, te reši samo DisplayLink adapter.

Lonsarg ::

Mislim da skoraj vsi telefoni zadnjih nekaj let podporajo USB-C video out, torej z USB-CtoHDMI ali USB-CtoDP adapterjem. Jaz sem jih kar nekaj probal pa je vedno delalo. Edino resolucija je zal pri vecini omejena na max 1920p.

Skratka tisti seznami so irelavantni, namesto MHL se je po novem prijel standard "USB-C DP alt mode". Tudi HDMI adapterji uporabljajo ta standard ceprav se cudno slisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mavrik ::

Vetrpiha je izjavil:

Poglej ali imaš usb 2.0 ali usb 3.0


To nima nobene veze s podporo HDMI / DP.

Lonsarg je izjavil:

Mislim da skoraj vsi telefoni zadnjih nekaj let podporajo USB-C video out, torej z USB-CtoHDMI ali USB-CtoDP adapterjem. Jaz sem jih kar nekaj probal pa je vedno delalo. Edino resolucija je zal pri vecini omejena na max 1920p.


Žal to ne drži, display out podpora manjka Pixlom in precej poceni modelom :/ Ampak če bi avtor teme dejansko povedal o kerem telefonu govori bi mu lahko tudi jasno odgovorili.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

CyberPunk ::

Nisem utegnil prej.... Torej: Eno je Samsung Galaxy A20e, drugo pa Alldocube iPlay 40. Ce dam gor multiport adapter, deluje zunanji storage, zunanji display pa ne.

Mavrik ::

Ne, nobena od teh naprav nima priklopljenega displaya na USB-C. To večinoma imajo samo high-end naprave, ti poceni jajčki pa pri tem šparajo.
The truth is rarely pure and never simple.

CyberPunk ::

Samsungova serija S? Ali samo tisti, ki podpirajo Dex?

Sem pa pred časom na tega naletel, ki izgleda kar obetavno (naj bi bil na voljo od avgusta). V promocijskem materialu imajo tudi posnetke s priklopljenim displayem, ampak zaenkrat pravijo, da gre samo z Ubuntu Touch, z Androidom pa ne (oz. da računajo, da bo na voljo pri Androidu 12).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thunderbolt 3 (Usb 3.1 C-type) - DisplayPort adapter

Oddelek: Pomoč in nasveti
103124 (1017) FireSnake
»

Display Port v Sloveniji ?

Oddelek: Kaj kupiti
345337 (3440) Heisenberg
»

USB C v HDMI

Oddelek: Kaj kupiti
102888 (1809) cekr
»

micro usb to HDMI

Oddelek: Zvok in slika
81852 (1807) Fsegula62
»

usb type c -> video adapter

Oddelek: Pomoč in nasveti
132044 (1750) Adrijan0

Več podobnih tem