» »

usb type c -> video adapter

usb type c -> video adapter

Adrijan0 ::

Ali ima že kdo izkušnje s kakimi adapterji? Sem kupil dva in noben ne deluje na mojem prenosniku (type c -> displayport). Načeloma bi morali biti vsi adapterji kompatibilni, če gre za enak standard? (prenosnik: dell xps)
  • spremenil: Adrijan0 ()

solatko ::

Poglej kakšna je razlika med video in VGA adapterjem
http://www.startech.com/AV/usb-c-video-...

Verjetno so drugi pini za video signal - poglej, pojdi v HTE, kupi konektorja in prelotaj.
Delo krepa človeka

Adrijan0 ::

Raje bi kupil zadevo, ki deluje kot pa nekaj sam lotal.

technolog ::

Kupi originalnega od DELL.

Adrijan0 ::

Ja, če bi obstajal iz usb-c na displayport ;(( Sicer na njihovi strani reklamirajo neke visiontek. Ampak da kupim in spet nebo delalo?

technolog ::

Tega, ja. Moral bi tega probat prvega.

Lahko pa kupiš tudi hdmi to display port, glede na to da imaš HDMI (sicer samo 1.4 na žalost)

Dr_M ::

Najdi listo kompatibilnih compov za tist visiontek adapter in to je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Adrijan0 ::

technolog: imam 2x27" - eden od teh je preko dhmi. Ravno v tem je problem. Prenosnik sem tudi kupil, ker naj bi podpiral 3 zunanje monitorje.

Lonsarg ::

Ne vem kaj si to kupil, ampak USB-> displayport adapterji so v bistvu aktivni adapterji v stilu zunanje grafične kartice in rabijo driver, ter pravilne windows nastavitve da delujejo. Tako da lahko da kar si kupil dela, ampak je potrebno konfigurirat zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mavrik ::

Lonsarg je izjavil:

Ne vem kaj si to kupil, ampak USB-> displayport adapterji so v bistvu aktivni adapterji v stilu zunanje grafične kartice in rabijo driver, ter pravilne windows nastavitve da delujejo. Tako da lahko da kar si kupil dela, ampak je potrebno konfigurirat zadevo.


Pri USB-C (Pazi tisti C!) to ne drži.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

USB-C ni protokol ampak fizična oblika priključka. Tudi USB 2.0 lahko preko USB-C lavfaš, je pa res da v praksi v večini primerov imajo taki novi USB 3 čipi USB-C izhode, vseeno se pa ni za zanašat.

To o čemer ti govoriš in kar OP rabi je USB3+ "alternating protocol" funkcija, ki omogoča poljubni protokol preko USB čipa(na tak način deluje tudi Thunderbolt 3 preko USB-C).

Haklc tega je, da mora tudi USB čip na drugi strani podpirati displayport. Skratka brez da pogledaš specifikacije naprave NE MOREŠ vedit al nek USB 3+ to podpira ali ne. To da ima zadeva USB-C obliko priključka ne pove nič.

Skratka obstajajo USB displayport adapterji, ki uporabljajo alternating protokol in taki, ki rabijo ločen driver in delujejo na vseh USB priključkih, zelo verjetno si take kupil. Torej še vedno bi morali delati, čeprav ne pasivno kot ti podpira tvoj laptop. Pasivni USB 3+ alternating bi morali pravzaprav na kakem ebayu stati zgolj 1EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Adrijan0 ::

Zdaj sem res zmeden. Najbolje, da kupim original od della? ;((

Lonsarg ::

Če ni Dell kaj čudnega počel bi tole moralo delati:
http://www.ebay.com/itm/USB-3-1-Type-C-...

Adrijan0 ::

Točno takega imam (edino, da je displayport namesto mini). Potem imam pa iz Displayport na hdmi kabel, ker so mi kitajci poslali DP namesto hdmi :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB C docking station

Oddelek: Kaj kupiti
314055 (1071) Morison
»

S čim priklopit 4k monitor na huawei matebook 13

Oddelek: Zvok in slika
203690 (2970) yellowbe34
»

USB C v HDMI

Oddelek: Kaj kupiti
102913 (1834) cekr
»

Thunderbolt vs USB Type-C

Oddelek: Pomoč in nasveti
111541 (1026) krepki
»

USB-C (Thunderbolt) - DP alt mode

Oddelek: Zvok in slika
131821 (1426) Mavrik

Več podobnih tem