» »

Resize

Resize

Lucifix ::

Malce bo težje razložiti, a upam da bo šlo. Namreč želim fotografije prikazati na strani, toda te fotografije so različnih meril (npr. 1024x768, 460x550 - pixli). Hočem da se pokaže thumbnail sličica, ki bi bila samo pomanjšana iz originalne. Toda če uporabim ukaz npr. width="100" in height="100" potem bodo fotografije popačene. Kako bi naredil, da mi upošteva width="100", height pa se mi prilagodi glede na pravo razmerje?

Packač ::

Na pamet delam tole pa probaj mogoče bo delal:

$suv = $sirina / $visina //se pravi da prej že shraniš širino in višino v spremeljivki
$visinan = 100;
$sirinna = $visinan * $suv;

Fuk ej mal čudn => probi no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Packač ()

Lucifix ::

Mislim da to ne bo šlo, ker sem pozabil omeniti da uporabljam navadno HTML kodo za slike: img src... razen če bi vstavil kaj drugega?

Spajky ::

naredi thumbnail slikce cca.200x150/16bit jpg in link na njej na večjo; zakaj: ker če boš samo resizal prikaz, se bo nakladala glih tako počasi, kot da bi bila večja!!! (res pa je, da se pol trenutno odpre, ko klikneš nanjo - vendar jest naprimer pri straneh, ki imajo samo resize in brdo slik, hitro zgubim potrplenje (dialUp) in grem drugam!) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lucifix ::

Glej to bo malce težje narediti s 1300 fotkami kaj? :D

Matek ::

Express thumbnail creator naredi vse sam. Ti mi sam pokaži direktorij s fotkami, nastavi tistih par opcij in pejt na kavico al pa kosilo, on ti bo pa naredu thumbnaile, ustvaru html galerije, ... Pol sam pokažeš kam naj ti sejva in bo vse ready, lepo uploadaš in dela.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CSS; težave pri absolutni poziciji

Oddelek: Izdelava spletišč
81092 (975) alexa-lol
»

galerija

Oddelek: Izdelava spletišč
6680 (551) bzp
»

Rotiranje fotk

Oddelek: Zvok in slika
202152 (1864) Ziga Dolhar
»

GD library

Oddelek: Izdelava spletišč
101159 (991) rokpok
»

Obrazložitev ankete

Oddelek: Novice / Obvestila
472572 (2572) d-mon

Več podobnih tem