» »

Chrome in Edge potrdila/certifikati?

Chrome in Edge potrdila/certifikati?

vilser ::

Kako se z brskalnikoma Chrome in Edge odpira potrdila in certifikate? Prosim za pomoč.

ToniT ::

Naložiš jih s certmgr.msc.

bambam20 ::

Misliš, kako jih dodaš?

z0mbie ::

vilser je izjavil:

Kako se z brskalnikoma Chrome in Edge odpira potrdila in certifikate? Prosim za pomoč.


Sistemski store uporabljata, nalozi jih v sistem. Dvoklik potem pa pac izberi opcijo glede na uporabo certa. Ali se bolje, zbrisi googlov spyware dol in nalozi firefox. V settingih imas opcijo za certifikate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

vilser ::

ToniT je izjavil:

Naložiš jih s certmgr.msc.

Sem naložil s certmgr.msc in ga dal pod konzolat1. Kako naj potrdilo odprem in preberem?

z0mbie je izjavil:

vilser je izjavil:

Kako se z brskalnikoma Chrome in Edge odpira potrdila in certifikate? Prosim za pomoč.


Sistemski store uporabljata, nalozi jih v sistem. Dvoklik potem pa pac izberi opcijo glede na uporabo certa. Ali se bolje, zbrisi googlov spyware dol in nalozi firefox. V settingih imas opcijo za certifikate.

Nimam store. A lahko jaz sploh to potrdilo odprem in preberem? Kje se nahaja? Ga ne najdem. Sem že probal dati na firefox, a mi tega ne dovoli, ker sem to že naredil na edgeju.

bambam20 ::

vilser je izjavil:


Nimam store. A lahko jaz sploh to potrdilo odprem in preberem? Kje se nahaja? Ga ne najdem. Sem že probal dati na firefox, a mi tega ne dovoli, ker sem to že naredil na edgeju.



Saj certifikat lahko izvoziš. Nahaja se v mapi, kamor se ti shranjujejo zadeve iz spleta.

vilser ::

bambam20 je izjavil:

vilser je izjavil:


Nimam store. A lahko jaz sploh to potrdilo odprem in preberem? Kje se nahaja? Ga ne najdem. Sem že probal dati na firefox, a mi tega ne dovoli, ker sem to že naredil na edgeju.



Saj certifikat lahko izvoziš. Nahaja se v mapi, kamor se ti shranjujejo zadeve iz spleta.

Sem izvozu potrdilo. Sam ne vem, kje se to potrdilo nahaja?! Jaz ga hočem prebrati.

Nahaja se v mapi, kamor se ti shranjujejo zadeve iz spleta.

In kje je ta mapa? Jaz je ne najdem.

MrStein ::

Če imaš certifikat v certmgr, ga samo dvoklikneš in prebereš vse kar je.
Lahko ga tudi shraniš ("Copy to File..."), kjer te lepo vpraša, v katero mapo hočeš shraniti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Kam pa si uvozil? Načeloma gredo te stvari pod: Personal / Certificates /
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vilser ::

MrStein je izjavil:

Če imaš certifikat v certmgr, ga samo dvoklikneš in prebereš vse kar je.
Lahko ga tudi shraniš ("Copy to File..."), kjer te lepo vpraša, v katero mapo hočeš shraniti.

Sem 2x kliknu na certifikat v certmgr in informacije o certifikatu so zelo skope. Se ne gre v detajle. Očitno je edge zelo omejen. Na firefoxu kaže vse informacije. Nikoli več ne bom tega počel preko edgeja. Hvala!

darkolord ::

V certmgr vidiš vse detajle.

vilser ::

darkolord je izjavil:

V certmgr vidiš vse detajle.

Če kliknem v certmgr na certifikatu vidim ime in priimek, datum in kdo ga je izdal. Če pa grem pogledat isti certifikat (ampak pod drugim imenom) v firefox, mi pa kaže čist vse informacije tako, da ni res, kar praviš oziroma morda nekje grešim. Kaj moram narediti, da lahko vidim vse detajle certifikata preko certmgr?

darkolord ::

Klikneš jeziček "details"

vilser ::

darkolord je izjavil:

Klikneš jeziček "details"

Hm nimam opcije details. Kako naj si jo nastavim?

darkolord ::

Ko dvakrat klikneš na certifikat, se ti odpre takšnole okno:



Na vrhu je jeziček "Details", ki ti pokaže vso vsebino certifikata na seznamu:

vilser ::

Z zamudo ampak vseeno, hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eksport SIGEN-CA certifikata brez gesla

Oddelek: Pomoč in nasveti
275936 (5436) chrush
»

Ob vstopu na stran spletne banke mi ne ponudi okna s certifikatom

Oddelek: Pomoč in nasveti
429037 (6721) mepa
»

Problem certifikat

Oddelek: Pomoč in nasveti
7856 (754) MTB
»

Težave z zagonom WinXP + še ostali križi in težave :(

Oddelek: Programska oprema
191077 (814) |Luka|
»

Izvoz digitalnega certifikata SIGOV!

Oddelek: Programska oprema
81904 (1857) Pikalonica

Več podobnih tem