» »

Izvoz digitalnega certifikata SIGOV!

Izvoz digitalnega certifikata SIGOV!

Pikalonica ::

Pozdravljeni!
Priskrbela sem si digitalni certifikat zauporabo e-storitev Javne uprave, izdajatelja Sigov.
Upoštevala sem vsa navodila, vendar mi windowsi nočejo izvoziti privatnega ključa (za backup).

Če pogledam certifikat, mi izpiše da je vse OK in da imam tudi privatni ključ za ta certifikat.

Našla sem sicer nekatere zadeve, ki bi lahko bile krive: nastavitev "strong" ko se prenese certifikat, nastavitev "security level" za internet ampak sem vse to naredila pravilno.

Ali je kdo morda imel podobne probleme ali pa ve kje bi znal biti problem?

Hvala vsem!
lp

BigBoss ::

Windowsi ne znajo izvozit ključa. Zna pa to Internet Explorer.
Ampak samo, če si ob prevzemu certifikata določila (odkljukala), da naj bo izvoz privatnega ključa možen. Če tega nisi naredila, potem se to ne da.

Microsoft ::

Windowsi znajo izvozt certifikate brez IEja.

Odpres MMC, dodas taprav snap-in in mas na voljo razlicne moznosti, kaj bos s tistim certifikatom naredu (in kaj se sploh da). Med ddrugim se ga da tud izvozt.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

> Odpres MMC, dodas taprav snap-in in mas na voljo razlicne moznosti, kaj bos s tistim certifikatom naredu (in kaj se sploh da). Med ddrugim se ga da tud izvozt.

"taprav snap-in" biti ...?
https://dolhar.si/

MaCoFaCo ::

...taprav snap-in biti certmgr.msc
Zažene se ga lahko preprosto z uporabo Start/Run.../certmgr.msc

Pikalonica ::

Hvala za vredu odgovore!

Poskusila sem to z snapin-i. Dodala sem za Computer, pa tam certifikata ni bilo, potem pa še za User, kjer sem ga našla. Ampak pri izvozu je še vedno enako - ne morem izbrati, da izvozi privatni ključ (izbira je siva).
Na sigov sem našla, da so lahko nasploh težave pri kombinaciji windows xp+ie 6. Pokvari se lahko "shramba".

Bojim se, da bo to krivo. In edino kar preostane je preklic certifikata in jovo na novo - teden čakanja in spet zafrkancija.
Ujej, sram naj jih bo. Moram priznati, da si res težko predstavljam da bi to zadevo znali nastaviti npr. naši starši, ki imajo že z emailom probleme.

Če kdo še kaj ve o tem, vnaprej hvala!

MaCoFaCo ::

A si naredila tako kot je BigBoss predlagal. Torej, ko si prevzela certifikat, si dala kljukico pri možnosti da naj omogoči izvoz privatnega ključa (Mark this key as exportable. This will allow you to back up...). Če nisi, bi jaz izbrisal certifikat s pomočjo tistega snap-ina in ponovil postopek prevzema.
Preklic certifikata pa je (po mojem) nepotreben.

BigBoss ::

Če nisi dala kljukice, da lahko izvoziš certifikat, ga pač ne moreš. Tako tudi backupa ne moreš narediti (je pa certifikat relativno varen pred krajo ;) ).

Zadeva ti bo na tem računalniku delala, tako da preklic in regeneracija nista potrebna, dokler ne boš menjala računalnika (ali pa se ti le-ta ne bo sesul).

Brez zamere, a drugič prej preberi navodila. Moj oče (75 let) jih je, pa je to čisto v redu naredil .... - toliko o ta starih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss ()

Pikalonica ::

Odkrito povedano šla sem natanko po navodilih, ne spomnim pa se, da sem izrecno odkljukala tudi "Mark this key as exportable".

Ampak mi certifikat tudi sicer ne dela (na sigov imajo test), tako da izgleda so windowsi pokvarjeni.

Navodila so lepo pripravili, ampak če vse prav narediš in na koncu ne dela, je malo hudo. :| Izgledajo pa tista navodila malo stara..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč - digitalno potrdilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
92900 (2513) helsing
»

Šifrirana mapa

Oddelek: Operacijski sistemi
91921 (1392) amigo_no1
»

Povrnitev certifikata

Oddelek: Pomoč in nasveti
166836 (6163) germanistek
»

Odkodiranje datoteke - NTFS

Oddelek: Pomoč in nasveti
401983 (1314) Loki
»

Enkriptirani NTFS - Access is denied

Oddelek: Pomoč in nasveti
101632 (1489) THX

Več podobnih tem