» »

Arhiviranje VHS posnetkov

Arhiviranje VHS posnetkov

Tero ::

Pozdravljeni.
Rad bi se lotil digitalizacije starih domačih vhs posnetkov.
Vem da obstajajo komercialne zadeve a bi rad to storil sam.
V teoriji mi je zadeva jasna. Videorekorder povezem z kakšnim USB adapterjem ko ima video vhod. in primeren software.
Največji problem imam kje dobiti kvaliteten vhs predvajalnik. Doma nimam več nobenega videorekorderja. Bolha je bila prvi naslov a me skrbi kako vedeti da je videorekorder ok?

Sem se kaj pozabil? Imam še nekaj hi8 kaset za katere pa se je večji problem dobit predvajalnik....
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

chrush ::

Za Hi8 je vcasih obstajal adapter in si jo potem vstavil v videorekorder. Sam imam doma videorekorder in bi ga bil pripravljen odstopiti za gajbo pira. Res pa je, da moram prej preveriti, ali po 15 letih neuporabe se dela. Sem pa vrgel vstran vec tisoc videokaset, ko so vozili kosovne odpadke.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

VeganCyclist ::

Haha. Tut sam sm lih prejsni tedn na odpad pelu na stotine VHS kaset, miniDv kaset, par 1000 disket in pomoje se kake 1000 audio kaset. Cel avto.bZgleda je tak cajt. :)

UganiKdo ::

Tero je izjavil:

Pozdravljeni.
Rad bi se lotil digitalizacije starih domačih vhs posnetkov.
Vem da obstajajo komercialne zadeve a bi rad to storil sam.
V teoriji mi je zadeva jasna. Videorekorder povezem z kakšnim USB adapterjem ko ima video vhod. in primeren software.
Največji problem imam kje dobiti kvaliteten vhs predvajalnik. Doma nimam več nobenega videorekorderja. Bolha je bila prvi naslov a me skrbi kako vedeti da je videorekorder ok?

Sem se kaj pozabil? Imam še nekaj hi8 kaset za katere pa se je večji problem dobit predvajalnik....

Kako vedet? Tezko. Vec kot da priklopis na tv in predvajas ne mores. Pazi da stestiras s kaksno nepomembno kaseto.

Jaz sem sem se zadeve lotil tako da sem znance/sodelavce/kolege povprasal ce iqmjo kaj doma. Dobil 8 naprav, od tega sta dve se opravljali svoje delo. Slaba stran? Se vsem 8 sem "moral" pomagat digitalizirat njihove vsebine.

Kolega je zadevo resil z vhs/dvd recorderjem, ki ga je nekje staknil, potem pa je poripal dvdje.

Gagatronix ::

Tudi niso vsi te video->USB adapterji enako kvalitetni. In vcasih se pojavlja nekompatibilnost z razlicnim softverom.

UganiKdo ::

Ja, predvsem slednje, ker kar se kvalitete tice je VHS zalost ze sam po sebi.

Najman tezav sem dejansko imel s starim tv tunerjem.

Gagatronix ::

Ja, neke kvalitete pri tem ni za pricakovat, je dosti odvisno od stanja kaset, nekaj tudi od samega videorekorderja, zelo veliko pa od vmesnika.

WhiteAngel ::

hi8 mi je Rafko Bešić iz Britofa pri Kranju naredil pretvorbo na stari opremi od GTVja in je top. Sam sem se nekaj matral z Zoltrix tv tunerjem in kamero, ampak to ni primerjave, kar se kakovosti tiče.

floyd1 ::

chrush je izjavil:

Za Hi8 je vcasih obstajal adapter in si jo potem vstavil v videorekorder. Sam imam doma videorekorder in bi ga bil pripravljen odstopiti za gajbo pira. Res pa je, da moram prej preveriti, ali po 15 letih neuporabe se dela. Sem pa vrgel vstran vec tisoc videokaset, ko so vozili kosovne odpadke.

Tisti adapter je bil le za manjše "vhs-c" kasete. Hi8 je čisto drugačen standard z boljšo ločljivostjo itd.

floyd1 ::

WhiteAngel je izjavil:

hi8 mi je Rafko Bešić iz Britofa pri Kranju naredil pretvorbo na stari opremi od GTVja in je top. Sam sem se nekaj matral z Zoltrix tv tunerjem in kamero, ampak to ni primerjave, kar se kakovosti tiče.

Strojni mpeg2 encoderji v tv karticah "zadnje analogne generacije" (hauppauge, ati theatrix) so ti doma naredili fenomenalno digitalizacijo in to za drobiž. Večji problem je v "masterjih", ki so za današnje visokoločljivostne 65" TV katastrofalno slabi. So pa zdigitalizirani in originali iz kamere praktično enaki (enako slabi).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VHS in Hi8 digitalizacija

Oddelek: Zvok in slika
333724 (1952) floyd1
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316044 (10212) BorutK-73
»

VHS na DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
114357 (3250) free2dark
»

Presnemavanje VHS na CD/DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
123837 (3621) geniusone
»

Izbira pretvornika iz composite video v FW ali po drugi poti v PC

Oddelek: Zvok in slika
81443 (1273) Scotch3M

Več podobnih tem