» »

Siljenje z alkoholom

Siljenje z alkoholom

1 2
3
4 5

49106 ::

vnetidebater je izjavil:


Ja saj to pravim...to je bistven problem tule. Ljudje ne razumejo da jim nekdo ponuja alkohol zato da bi se skupaj imeli fajn. Ne zato ker bi jih dejansko hotel siliti piti alkohol..


Skupaj se imamo lahko fajn brez alkohola, zato nima smisla ljudi siliti v drogiranje.

vnetidebater ::

49106 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:


Ja saj to pravim...to je bistven problem tule. Ljudje ne razumejo da jim nekdo ponuja alkohol zato da bi se skupaj imeli fajn. Ne zato ker bi jih dejansko hotel siliti piti alkohol..


Skupaj se imamo lahko fajn brez alkohola, zato nima smisla ljudi siliti v drogiranje.


ja. vsekakor. Ampak očitno je nekdo hudo zadrt in resen in zrel in ga ostali prepričujejo da naj se sprosti...tako da ga silijo v pitje alkohola.

ps.: ne zagovarjam pitja alkohola. Zgolj poizkušam prikazat zakaj silijo piti alkohol.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Redko je družba dobra. Če je bila družba dobra, sploh nismo rabili alkohola. Npr. v kaki zimski sobi v gorah. Tam se itak ne nosi sabo nič, kar bi bila odvečna teža. Tarok, pa je bilo zakon. Pa čaj, kuhan na gorilniku.

Če je družba zbrana od vse vetrov, se le redko najde par dobrih sogovornikov, ki bi načeli kakšno pametno temo. Pa še tisto se mora iti potem ven na zrak, ker je notri preglasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

49106 ::

vnetidebater je izjavil:

49106 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:


Ja saj to pravim...to je bistven problem tule. Ljudje ne razumejo da jim nekdo ponuja alkohol zato da bi se skupaj imeli fajn. Ne zato ker bi jih dejansko hotel siliti piti alkohol..


Skupaj se imamo lahko fajn brez alkohola, zato nima smisla ljudi siliti v drogiranje.


ja. vsekakor. Ampak očitno je nekdo hudo zadrt in resen in zrel in ga ostali prepričujejo da naj se sprosti...tako da ga silijo v pitje alkohola.


Kaj če je zadrt ravno zaradi tega, ker ga silijo v pithe alkohola. Če se ne znaš drugače sprostiti, potem tudi alkohol ni rešitev.

vnetidebater ::

Ja, vem. Ne mene prepričevat, zgolj poizkušaj razumeti zakaj te silijo.

Jaz sem se nekoč v študentskih časih v takih družbah počutil skrajno slabo. Vedno sem bil tisti ki ni pil, ki je bil "zrel" in "resen". Pa sem ugotovil da sem tak zaradi družbe. Hoteli so da se z njimi sprostim česar nisem bil zmožen ker.... mi je bila družba neprijetna. Oni se niso bili pripravljeni spremeniti zato sem jaz spremenil družbo.

Z zdajšnjo klapo smo totalo nori tudi če pijemo zgolj kamiličin čaj. Če se tako zgodi tudi spraznimo steklenico, brez da bi bilokdo kogarkoli kaj vprašal. Točno vemo komu paše in komu ne in se vedno vsem pripravi okusne napitke da se imamo vsi fajn.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

vnetidebater je izjavil:

Ja, vem. Ne mene prepričevat, zgolj poizkušaj razumeti zakaj te silijo.


Saj jih razumem, džanki kot džanki.

vnetidebater ::

49106 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Ja, vem. Ne mene prepričevat, zgolj poizkušaj razumeti zakaj te silijo.


Saj jih razumem, džanki kot džanki.


Točno to.

IL_DIAVOLO ::

49106 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:


Ja saj to pravim...to je bistven problem tule. Ljudje ne razumejo da jim nekdo ponuja alkohol zato da bi se skupaj imeli fajn. Ne zato ker bi jih dejansko hotel siliti piti alkohol..


Skupaj se imamo lahko fajn brez alkohola, zato nima smisla ljudi siliti v drogiranje.


Se strinjam, trava in koka res ni potrebna, da se človek sprosti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

3p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

49106 je izjavil:

Skupaj se imamo lahko fajn brez alkohola, zato nima smisla ljudi siliti v drogiranje.


Se strinjam, trava in koka res ni potrebna, da se človek sprosti.


Naj bom mr. obvious: alkohol je droga. In to precej bolj zdravju nevarna od trave.

vnetidebater ::

3p je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

49106 je izjavil:

Skupaj se imamo lahko fajn brez alkohola, zato nima smisla ljudi siliti v drogiranje.


Se strinjam, trava in koka res ni potrebna, da se človek sprosti.


Naj bom mr. obvious: alkohol je droga. In to precej bolj zdravju nevarna od trave.


V majhnih količihan (1 enota vsake toliko) je alkohol precej manj nevaren kot življenje v Ljubljani ali Trstu in dihanje tamkajšnjega mestnega zraka.

Absolutno popolnoma zadrt tudi nima smisla biti.

Zlorabljanje alkohola in redno pijančevanje je pa seveda hudo nevarno.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

3p je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

49106 je izjavil:

Skupaj se imamo lahko fajn brez alkohola, zato nima smisla ljudi siliti v drogiranje.


Se strinjam, trava in koka res ni potrebna, da se človek sprosti.


Naj bom mr. obvious: alkohol je droga. In to precej bolj zdravju nevarna od trave.


Od trave imas lahko eliptelicne napade, od alkohola imas kvečjemu glavobol in mehke noge. Torej?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PacificBlue ::

Stari egipčani so verjeli, da skozi pijačo(pivo) lahk kontaktiraš z bogovi. Zato so se ga na praznovanjih nacejali do onemoglosti.

Vsaka droga, pijača ti premakne zbirno točko(tko pravijo šamani), celo bolezen ti jo..in nimaš več pristnega stika z okoljem, prostorom, dimenzijo..

Odvisniki imajo na seb celo entitete, ki se hranijo z njihovo energijo. Res.:)

Dokler bo sprejemanje alkohola v nasi druzbi taksno kot je bodo tudi ostali tudi vsi z njim povezani problemi.
Še celo voziš lahko alkoholiziran. Do neke meje. Lahko pa:)
I’m out.
:3

Gagatronix ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zaradi nekaj kozarckov pa res nisi pijanček. Mood je drugacen, to je pa tudi vse.


Dovolj za bit alkoholik je da vsak dan spijes eno pivo.

;-) je izjavil:

Razloži jim, da si ozdravljen alkoholik in teh problemov neboš imel.


Ozdravljeni alkoholiki ne obstajajo. Obstajajo pa zdravljeni. Jih imas cel kup na oddelku EZOA ljubljanske psihiatrije na poljanskem nasipu.

IL_DIAVOLO je izjavil:

3p je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

49106 je izjavil:

Skupaj se imamo lahko fajn brez alkohola, zato nima smisla ljudi siliti v drogiranje.


Se strinjam, trava in koka res ni potrebna, da se človek sprosti.


Naj bom mr. obvious: alkohol je droga. In to precej bolj zdravju nevarna od trave.


Od trave imas lahko eliptelicne napade, od alkohola imas kvečjemu glavobol in mehke noge. Torej?


Pri pretirani konzumaciji alkohola lahko ob odtegnitvenem sindromu pride do epilepticnih napadov, ki so za cloveka lahko usodni, zato se alkoholika nikdar ne zdravi brez zdravniskega nadzora in farmakoloske podpore.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Govorim o good mood pitju, ne zretju.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

vnetidebater ::

Gagatronix je izjavil:

Pri pretirani konzumaciji alkohola lahko ob odtegnitvenem sindromu pride do epilepticnih napadov, ki so za cloveka lahko usodni, zato se alkoholika nikdar ne zdravi brez zdravniskega nadzora in farmakoloske podpore.



Pretiravaš. če spiješ 1 kozarec alkohola nisi avtomatično alkoholih z zdravstvenimi težavami.


o tem sem govoril ko sem se pridružil tej temi. Najbrž družba zgolj želi da se sprosiš in daš metlo ven iz hrbtenice in te pač silijo piti alkohol da ne boš tako resen, tog in "zrel".

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Vse kar je vec kot ena merica za zenske in dve merici za moske predstavlja mejo tveganega pitja.

vnetidebater ::

Gagatronix je izjavil:


Dovolj za bit alkoholik je da vsak dan spijes eno pivo.



Vsak dan ja, absolutno, vsekakor. Ne pa ko se 1x po par mesecih dobiš z družbo.

Gagatronix je izjavil:

Vse kar je vec kot ena merica za zenske in dve merici za moske predstavlja mejo tveganega pitja.


Ja, se povsem strinjam. Ampak dokler ostajamo znotraj teh mej je bilokakšno fantaziranje o brutalnih efektih zgolj psihološkega izvora.
Ful enostavno je na žurki enostavno prijeti 1 pivo v roke in ga mencati po rokah 2 uri dokler si na žurki in imaš mir. Ampak eni pač morajo celemu svetu dopovedati da so boljši in ne pijejo alkohola. Družba pa te informacije ni zmožna prebaviti...... tu nastane cel problem.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

tudi jaz sem mnenja, da če vsak dan konzumiraš alkohol, da pač to ni v redu...in posledično vsak dan smrdiš po alkoholu...če se ga pa enkrat na 3 mesce konkretno vliješ...pa ne vidim težav....takrat imaš predhodno splanirano kje boš spal in kako boš prišel domov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

vnetidebater ::

Nikdar ne bom pozabil ko sem z eno vegansko prijateljico jedel neko random solato v neki smotani restavraciji. Pa je rekla da je dobra. Dokler kar na lepem ni pogruntala da ima na krožniku morske sadeže, potem pa "ji je začelo obračati želodec".


Psiha je jebena stvar.

Silici ::

Če ni prave mirce in frekvence alkohol ne učinkuje kot bi moral, nažiranje in pretiravanje ni razlog da je zadeva legalna.

IL_DIAVOLO ::

Ocitno je moj deda kronični pijanec. Zjutraj merica zganja in po kosilu 2 spricerja :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

vnetidebater ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ocitno je moj deda kronični pijanec. Zjutraj merica zganja in po kosilu 2 spricerja :))


Ja, je ja.

Ampak dokler na zabavah drugih ne sili piti alkohola in je to zgolj njegov problem je vse OK. :D

Likalnik ::

tvoj deda pač funkcionira tako že veliko let..in recimo, da je telo navajeno na to "pijansko navado"...jaz pa, če to spijem že napiham.
Poleg tega si pa predstavlji, da zjutri žganico ruknem na tešč...potem pa takoj na sestanek...vsi bi me zavohali in vprašali po zdravju

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Master_Yoda ::

vnetidebater je izjavil:

Nikdar ne bom pozabil ko sem z eno vegansko prijateljico jedel neko random solato v neki smotani restavraciji. Pa je rekla da je dobra. Dokler kar na lepem ni pogruntala da ima na krožniku morske sadeže, potem pa "ji je začelo obračati želodec".


Psiha je jebena stvar.



Mislis da bi bilo kaj drugace ce bi nekdo jedel pohan snicl in na koncu ugotovil da je pasji/macji ? Oziroma bi jedel hrenovke po tem ko vidis cel postopek priprave in kaj je dejansko tam noter ...
Dovie'andi se tovya sagain.

3p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Od trave imas lahko eliptelicne napade, od alkohola imas kvečjemu glavobol in mehke noge. Torej?


Torej tole: https://www.nijz.si/sl/smrti-zaradi-alk...

Zgoraj navedeno sicer govori bolj o kroničnih boleznih, ki jih povzroči redno cukanje.

Če te ne prepriča, lahko poskusiš tudi akutno... recimo liter etanola.

vnetidebater ::

Master_Yoda je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Nikdar ne bom pozabil ko sem z eno vegansko prijateljico jedel neko random solato v neki smotani restavraciji. Pa je rekla da je dobra. Dokler kar na lepem ni pogruntala da ima na krožniku morske sadeže, potem pa "ji je začelo obračati želodec".


Psiha je jebena stvar.



Mislis da bi bilo kaj drugace ce bi nekdo jedel pohan snicl in na koncu ugotovil da je pasji/macji ? Oziroma bi jedel hrenovke po tem ko vidis cel postopek priprave in kaj je dejansko tam noter ...


Nope, prav isto bi bilo.
Zato je otrokom fajn včasih šele po kosilu povedati kaj so dejansko jedli ko se pripravi nekaj kar sumiš da najbrž ne bodo jedli iz psihičnih razlogov (ker koprive so naprimer nevarne in pečejo, bikova jajca se slišijo gnusno....). Pač si rečejo tako gnusna reč je bila tako dobra?!

Sej pravim, psiha je jebena stvar.

Tudi pri alkoholu. In pijana družba tega običajno ne zna spoštovati, jebiga.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

vnetidebater je izjavil:

Nikdar ne bom pozabil ko sem z eno vegansko prijateljico jedel neko random solato v neki smotani restavraciji. Pa je rekla da je dobra. Dokler kar na lepem ni pogruntala da ima na krožniku morske sadeže, potem pa "ji je začelo obračati želodec".


Vegani niso vegani, ker jim meso ne bi bilo dobro.

Gagatronix ::

Vegani so v veliki vecini primerov vegani samo zato, da lahko nad druge stresajo svojo namisljeno superiornost.

Master_Yoda ::

Ali pa verjamejo znanosti ki pravi da je edin nacin prehranjevanja ki reversa srcnozilne bolezni (polek nekaterih drugih) whole food plant diet.
Dovie'andi se tovya sagain.

vnetidebater ::

Ja vredu ampak je problem popolnoma enak kot pri alkoholu kjer nekateri očitno mislijo da če spiješ 1 kozarec si pa že alkoholik.

Poješ en čevapčič in imaš že zamašene žile?.... :)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Zanimivo, Francozi pa popijejo največ alkohola, pa niso pijanci.

Problem je v kulturi pitja.

Najprej nič, se delamo lepe, ob priliki se ga pa nagonimo do amena... Z vsemi problemi zadaj...

Rugelj je lepo rekel, v Sloveniji je 200.000 alkoholikov in ravno toliko butastih bab, ki živijo z njimi. Ajde, izključimo Štajerko in Dolenjsko, kjer sta alkoholika ponavadi kar oba...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Rugelj se je motil... Ni jih 200k, verjetno bliže 300k.

Gagatronix ::

Rugelj se je motil glede marsicesa. Po drugi strani pa je imel glede marsicesa prav.

Meiniken ::

Po mnenju nekaterih tu gor je očitno 90% slovencev že tako po dafaultu "zategnjenih" in se lahko le z alkoholom sprostijo. Kaj bi se zgodilo, če bi bil alkohol čez noč prepovedan ;((
Človek nekako dobi občutek, da je zabava v očeh mnogih pogojena z alkoholom in da se ne morejo imeti fajn brez takšnih ali drugačnih substanc.

Sam imam bolj odklonilen odnos do alkohola, ker enostavno ne maram okusa (verjetno ima tudi kaj s tem da je eden od staršev rade volje kozarec preveč nagnil in potem svoje težave po drugih stresal). Pivo, vino, limonce, radler, žganje... V primerjavi z nekim povprečnim sokom se lahko skrijejo. Ne vidim dodane vrednosti. Substanca kot vse druge. Mogoče že da je v manjših in nadzorovanih količinah lahko celo koristno ampak zaupati ljudem, da drogo, ki povzroča višje nivoje dopamina jemljejo v priporočenih količinah je neumno.

vnetidebater ::

Meiniken je izjavil:

Po mnenju nekaterih tu gor je očitno 90% slovencev že tako po dafaultu "zategnjenih" in se lahko le z alkoholom sprostijo


Huh, zanimivo. Jaz sem bolj mnenja da jih 90% redno pije alkohol, 10% pa ne. Pa tudi, če bi dejansko prebral kaj sem pisal je šlo le za razlaganje kaj si ti ljudje mislijo ko te silijo v pitje, ne kaj si jaz mislim.
Problem vedno najlažje razumeš tako da se vživiš v vlogo drugega, ne pa da situacijo vedno gledaš zgolj skozi svoje oči.


Meiniken je izjavil:

verjetno ima tudi kaj s tem da je eden od staršev rade volje kozarec preveč nagnil in potem svoje težave po drugih stresal


Ja, sovražiš torej svoje starše, ne alkohol.

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Invictus je izjavil:

Zanimivo, Francozi pa popijejo največ alkohola, pa niso pijanci.

Problem je v kulturi pitja.


Hja, točno to. Meinkein je jasno napisal da se je eden od njegovih staršev napival in potem težil drugim.
To je absurdna zloraba alkohola.

Ma neka zavestna, kulturna in spoštljiva uporaba s cenjenjen celoletnega truda vinarja ki se je trudil narediti dobro vino s tem nima prav nobene povezave.

Seveda je zelo enostavno vse metat v isti koš. Ampak dejstvo je da ljudje, ki pijačo spoštujejo, te v pitje ne bodo silili. To počnejo pijanci, ki se drugače pač ne znajo zabavati in mislijo da se boš samo s tem lahko sprostil.
Njihov namen je v osnovi najbrž dober (hočejo da se zabavaš z njimi) ampak s tem te pač spravijo v še slabšo voljo :D

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Navade starsev očitno pustijo hude posledice na otrocih. Da se alkohola bojijo :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Jaz se ga 1x na leto nagovedim, naslednje 3 dni sem kot da bi me vlak povozil, fuj. Ne pijem, ker vem, da bom naslednji dan preklel samega sebe, mazohizem, no thanks. :)) po 10 špinelih pa zjutraj v službo, fresh, kot rožica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

Gagatronix ::

Mi smo take bedarije zganjali v mlajsih letih, zdaj pa EMSO dela svoje in so macki prehudi.

Nedasemiveč ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Navade starsev očitno pustijo hude posledice na otrocih. Da se alkohola bojijo :))


Saj se ne bojimo alkohola, samo vemo, kdaj in kje so meje. Pa se ga tudi sam razstrelim na kakšni žurki ampak mi pa na misel ne pade, da bi šel nekoga silit v pitje. Kaj če vozi? Kaj če je bivši odvisnik? Kaj če ima rano na želodcu/jetrih? Kaj če pač ne mara alkohola? Kaj če ima naslednji dan obveznosti in ne želi biti kot povožen maček zjutraj? Še slabši so tisti ki vsilujejo kakšen specifičen alkohol (žganje) in pol si pička ker ti po parih pirih ne paše še tega v telo vlačit. Pacienti :)

Da ne govorim kako slabo je to za mišiče. Že ko grem z družbo na pir ali dva kakšen petek, čutiš kako se ti krč vse skupaj :D

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ne govorim o tem. Govorim kako si avtomatsko pijanček ker v družbi spijes alko, ki ti izboljša razpoloženje.

Tocno iz tega razloga omejenci zgoraj ne sprejemajo alkohola. Ker nocejo pustiti vtisa pijancka oz. pijanca ali pa mislijo da so zaradi tega športniki :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Če ti samo alko izboljša razpoloženje, pol moraš bit res zafrustriran bednik. Po doberem treningu boš 10x bolje razpoložen kot po gajbi piva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

Glugy ::

GrX je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Uničevanje telesa je sprostitev? Kul.

Občasno zmerno pitje alkohola ima celo pozitivne učinke na telo, še posebaj psihološke. Nič ne veš o tem?

pozitivne učinke na telo al na psihologijo? a to ciljaš na raziskave spoznorirane s strani alko podjetij? Kar je pozitivnega je placebo.

Sploh pa če te folk sprejme šele če piješ alko ni pozitivni psihološki učinek alkohol ampak sprejetost in občutek vključenosti, česar ne morš doečt če te družba sili v nekaj kar nočeš.

IL_DIAVOLO ::

Ben Dover je izjavil:

Če ti samo alko izboljša razpoloženje, pol moraš bit res zafrustriran bednik. Po doberem treningu boš 10x bolje razpoložen kot po gajbi piva.


Po dobrem treningu sem edino bolj zjeban in v moodu, da bi enega na gobec. Recimo kakega h20 pametnjakoviča ali vegana.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

showsover ::

Alkohol, če že, pijte odgovorno na žurki, ne pred/med vožnjo!
 X

X

Ben Dover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Če ti samo alko izboljša razpoloženje, pol moraš bit res zafrustriran bednik. Po doberem treningu boš 10x bolje razpoložen kot po gajbi piva.


Po dobrem treningu sem edino bolj zjeban in v moodu, da bi enega na gobec. Recimo kakega h20 pametnjakoviča ali vegana.


Seveda, težko je če si ves zapacan. Alko je kul, vsaj tiste 4 ure se dobro počutiš, brez truda. A ti živci popuščajo? Bo treba na ta kratkega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

111111111111 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne govorim o tem. Govorim kako si avtomatsko pijanček ker v družbi spijes alko, ki ti izboljša razpoloženje.

Tocno iz tega razloga omejenci zgoraj ne sprejemajo alkohola. Ker nocejo pustiti vtisa pijancka oz. pijanca ali pa mislijo da so zaradi tega športniki :D

Ha, niti približno. Sam ne pijem, ampak spoštujem predvsem kulturno pitje. Noben te ne bo imel za pijanca, če boš popil nekaj piv in si tu in tam dal duška na fešti.

Da si pa vsak dan po šihtu na pivu si pa že tam tam. Ali se ne strinjaš?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Nedasemiveč ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Če ti samo alko izboljša razpoloženje, pol moraš bit res zafrustriran bednik. Po doberem treningu boš 10x bolje razpoložen kot po gajbi piva.


Po dobrem treningu sem edino bolj zjeban in v moodu, da bi enega na gobec. Recimo kakega h20 pametnjakoviča ali vegana.


Huh resno? Fizično sem tudi sam po treningu (fitnes, boks, hrib/gora - ni važno) sicer utrujen ampak psihično pa bistveno bolj stabilen - manj stresa. Hkrati se mi med športom rodijo nove ideje.

Pivo na drugi strani me sprosti, če je okoli več ljudi, kakšnih drugih prednosti pa zaenkrat nisem opazil.

ripmork ::

Meiniken je izjavil:

Včeraj sem bil na praznovanju nečakovega rojstnega dneva in mi je žlahta ves čas pod nos tiščala limonce. Alkohola ne pijem (in ja, vejo da ne pijem alkohola). Bolj kot sem razlagal da ne bom, bolj so bili tečni v stilu "kaj si taka mona, rukn enga" (ko bi vsaj le eden bil).

Največja težava je, da se to ne zgodi ampak dogaja. Ni važno za kakšne vrste praznovanje gre, ljudje tiščijo pijačo pod nos za vsako ceno. Ajde, razumem da iz vljudnosti ponudijo ampak da tečnarijo je pa že kaplja čez rob.

Zdej mi pa nekako ne uspe priti do zaključka zakaj so ljudje tako težki kar se alkohola tiče. Je res tako težko razumet tisti ne?

Odrasli ljudje načeloma znajo razumet pomen besede "Ne". Je pa odvisno v kaki družbi si, če se nasplošno veliko pije. Sej mogoče je namen dober (nekdo hoče, da nekaj spiješ pa se "sprostiš"), sam je pa še vedno butasto. Meni ni nikoli padlo na pamet, da bi nekomu silil alko, če zavrne. Na rojstnih dnevih je ponavadi običaj, da se vsakemu natoči enga "takratkega" za nazdravit (pa magari rečeš, da boš sam požirek, za simboliko, če ti sicer ne paše pit). Osebno nikoli nisem bil nek pivec, kozarčku ali dvem za nazdravit se pa nikoli ne odrečem. Sej je ena taka fajn simbolika, mal za bacile pobit :)

Sicer pa alkohol spada pod droge, čeprav je zaradi naše folklore dojemanje drugačno. Droge imajo funkcijo v človeški družbi od pamtiveka; začasna sprememba zaznavanja, mišljenja, ki lahko prinese marsikatero korist (seveda lahko tudi marsikatero težavo). (Skoraj) vse v pravi meri, jaz pravim. V preveliki dozi pa človeka še voda ubije. Pa brez siljenja, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

showsover ::

Jaz sicer občasno nagnem kakšno žganico, vendar iz dolgega časa al navdušenja, ne iz potrebe, res je, da pijuckam, se pa kumulativno nabere. Kot rečeno, če je še kakšno pečenje/plošča, kakšno belo/rdeče (odvisno od plošče) vino tudi fino paše zraven. Kolikor razumem, tule spet dojemate samo dve stanji - ali popoln abstinent ali mortus zapit pijanec. No, tudi na tem sliderju obstajajo stanja med skrajnostima.

Pač po pameti, varno in preudarno in da sebe (in drugih) ne spravite v kakšne materialne zagate zaradi tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družba "pogojena" z alkoholom?

Oddelek: Loža
413830 (2545) zobnik
»

alkohol, trda droga? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13624120 (20876) GrX

18. rojstni dan-help !! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18241526 (35754) BigWhale
»

Ali pijete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14936644 (32920) Dr_M

Več podobnih tem