» »

Prenosnik (hp nx7000) in visoka locljivost

Prenosnik (hp nx7000) in visoka locljivost

Cokolesnik ::

Compaq nx 7000 ima moznost prikazovanja kar 1600 pik vodoravno, kar je tudi navadena locljivost v vseh specifikacijah in slika se v tej locljivosti vidi najlepse. Vendar pa se mi zdi vse skupaj le premajhno in utrujajoce za oci, zato sem locljivost zmanjsal. A potem se celotna slika nekoliko popaci, ni vec tako lepa kot pri 1600 pikah.

Ce v Winsih povecam velikost pisave, je zadeva nekoliko boljsa, vendar pa so denimo spletne strani potem spet popacene, saj jih prisilim k prikazovanju umetno povecane velikosti fontov.

Kaj naj naredim? :'(
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

krneki ::

Navadiš se ali pa daš gostoto pik na 120DPI namesto standardnih 96DPI. Samo te dve opciji sta. Jaz predno kupim laptope, uporabnikom vedno prej pokažem kako bo zgledalo s takim in takim zaslonom pri taki in taki ločljivosti, da ne bo potem jamranje. Drugače meni osebno ustreza 1600x1200 96dpi (glih dobil v roke compaq evo N800w in zadeva trga spodnjice)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

Cokolesnik ::

Potem si se navadil na majhne crke ali si kaj drugega spremenil v winsih? Denimo privzeto velikost pisav (normal) na extra large?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

krneki ::

Pri sebi imam naštimano "normal 96DPI", ker gledam na laptopov LCD bolj blizu kot pri desktopu, tako da me niti ne moti.

Han ::

Tale HP ima dve privzeti ločljivosti, 1680×1050 in 1280×800. Izberi slednjo, ki je bolj primerna za takšno velikost zaslona...

Roman ::

Jest nimam moznosti nastimat se druge resolucijo 1280x800, sicer pa ce si povecas okna v windowsih je cist uredu, za nas tamlade je pa itak ta resolucija idealna. Dell sele pretirava s temi stvarmi..

A lahko se neki prasam? Men se ponavadi v photoshopu, recimo ce delam kej s touchpadom v photoshopu in ko drzim shift nekej casa (aspect ratio) mi miska popolnoma crkne. Ni je niti v device managerju in morm pol hard reset nardit da dela. A lahko en to proba na tem prenosniku in mi sporoci.

Cokolesnik ::

Poleg locljivosti se skripanje plastike...

Danes sem prenosnik reklamiral, a vendar mi povejte, ce imate pri NX 7000 iste probleme: po nekajminutnem delovanju, ko se prenosnik ogreje in se ohisje segreje na delovno temperaturo, se pri pritiskanju na tipke na osrednjem delu tipkovnice, slisi skripanje plastike pod tipkovnico.

Zadeva je vec kot moteca.:\

Mimogrede: najbolj primerna se mi zdi locljivost tipa 1150, torej tista med 1024 in 1250 pikami.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik z 'uporabnim' 15" zaslonom

Oddelek: Kaj kupiti
253708 (3062) Pyr0Beast
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353508 (2549) Matev
»

Kako povečati pisavo v IEju ali Firefoxu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
103172 (2988) Jakka
»

Vaše mnjenje ali je 1440x900 prevelika resolucija za 14¨ prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
142380 (2059) Witboy
»

Prihaja 30-palčni Dell (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
699803 (7785) Nejc Pintar

Več podobnih tem