» »

Predlog spremembe na forumu

Predlog spremembe na forumu

«
1
2

vnetidebater ::

Zdravo,

Predlagam, da se na forumu naredi nekakšen test in omogoči ocenjevanje odgovorov uporabnikov.

Nekaj v smislu stackoverflowa.

Osnovna ideja je v tem, da bi uporabniki lahko ocenjevali odgovore (na podlagi neke kvalitete) s čimer bi se načeloma lahko doseglo dvig kvalitete debat. Vsak odgovor nekega uporabnika bi se lahko ocenjeval, uporabniki pa bi nato imeli v svojem profilu zapisano povprečno oceno njihovih postov.
Čez čas, ko bi videli če ta sistem ocenjevanja deluje, bi lahko naprimer omogočili neke napredne nastavitve foruma, kjer bi se naprimer določenim sobam v forumu določilo minimalno oceno postov s katerimi uporabniki lahko vstopijo v pogovor. Če človek dobi naziv persona-non-grata ali katerega od drugih zaenkrat povsem neuporabnih nazivov, se ocena resetira nazaj na 0.

Sem povsem prepričan da trenutno so neke konstuktivne debate na slo-techu absolutno nemogoče saj se slej ko prej pojavijo trolli ki debate povsem namerno derailajo in se pričkajo z vsemi zgolj zato da bi se kratkočasili ne pa ker bi radi o neki temi dejansko debatirali, kaj šele dosegli nek zaključek.
Mene to naprimer moti. Iz inženirskega stališča obožujem debate kjer se lahko z nekom poglobiš v nek problem, si izmenjaš mnenja brez da se slej ko prej pojavi nek cepec ki želi zgolj zmerjati in prevzeti debato saj nima neke družbe prijateljev s katerimi bi drugače debatiral.
Ampak dejstvo je da te trolli zelo enostavno razjezijo in tudi če si želiš prispevati nekaj k debati se slej ko prej zapleteš v tipkovniško vojno z nekim zdologčasenim forumašem.

Seveda je to zgolj nek predlog. Predlagam dobro moderirano konstruktivno debato (tudi iz strani slo-tech adminov) kjer bi morda lahko dosegli kakšno izboljšavo.

edit.: seveda lahko večina foruma ostane "splošna" in se omgooči pisanje vsem tako da se zaslužek foruma ne zmanjša in se oglasi prikazujejo čimvečji množici ljudi ki se prepirajo o neumnostih. Bi pa si močno želel, da bi se omogočilo tudi neko sobo za ljudi ki dejansko želijo debatirati.
Nimam pojma koliko aktivnih uporabnikov imate na slo-techu. Zelo možno je da bi vam tak način preveč zmanjšal oglede oglasov in se vam ne bi izplačal. Vseeno pa bi bilo morda zanimivo v neki naključni debati videti splošno oceno nekega človeka. Menim da bi večina že zaradi takšne ocene začela stremeti k boljšim debatam.


Debatirajmo.

lp

Raptor F16 ::

Enostavno. Rating naj se oblikuje na podlagi pogostosti Ad-Hominem napadov. Slednji so zelo dober kazalec, da nekdo poskuša Izsiliti svoj prav namesto konstruktivno sodelovati.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Tudi zanimiva ideja vendar s tem delo preložimo na admine, ki bodo morali šteti napade.

Raptor F16 ::

vnetidebater je izjavil:

Tudi zanimiva ideja vendar s tem delo preložimo na admine, ki bodo morali šteti napade.


Težava je možnost zlorabe ocenjevanja uporabnikov.

V vsakem primeru mora biti pogoj za ocenjevanje drugih
- brez naziva
- članstvo vsaj 1 leto na forumu
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

eric_cartman ::

Ocenjevanje ala Reddit in Stackoverflow je zanimiva ideja. Še boljše mi je Reddit, kjer se negativno ocenjeni komentarji "minimizirajo" vendar jih lahko odpreš v kolikor jih želiš prebrat.

To bi bil velik korak za dvig kvalitete debat.

vnetidebater ::

Prejle sem obiskal tole temo in me je prav razjezilo ko sem videl da se v temi ki je dejansko izjemno dobra v tem času v bistvu bolj nek prepir med uporabniki namesto da bi se debatiralo o delu od doma. Pa me dejansko ne briga kako o tem delajo drugod po svetu (novice iz amerike so nepomembne saj je tam odnos do dela drugačen). Pričakoval sem da bo vsak uporabnik nekako zapisal kako se je s svojim vodjem dogovoril za delo od doma, zakaj raje dela na firmi, zakaj raje od doma in kako je uspel vodje prepričati da ima prav.
Ampak ne...osebni napadi so večinski v tej temi, zraven pa se pizdijo še neki SPjevci ki v tej temi ne bi smeli niti sodelovati.

In ja, priznam da me je spravilo v slabo voljo in sem tudi jaz zapisal kakšnmo neumnost.

https://slo-tech.com/forum/t785715/p717...

Res mislim da moramo najti neko rešitev, ki sse bo lahko sama vzdrževala.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Leva ... Leva ... leva desna ena dva

vnetidebater ::

eric_cartman je izjavil:

Ocenjevanje ala Reddit in Stackoverflow je zanimiva ideja. Še boljše mi je Reddit, kjer se negativno ocenjeni komentarji "minimizirajo" vendar jih lahko odpreš v kolikor jih želiš prebrat.

To bi bil velik korak za dvig kvalitete debat.


Huh, noro dobra ideja.

Če imaš rating 100 si viden povsod, drugače se tvoj odgovor avtomatično skrije uporabnikom (zgolj prikaže se da si nekaj napisal, ne ka tudi kaj), sodeluješ pa lahko povsod.

eric_cartman ::

Raptor F16 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Tudi zanimiva ideja vendar s tem delo preložimo na admine, ki bodo morali šteti napade.


Težava je možnost zlorabe ocenjevanja uporabnikov.

V vsakem primeru mora biti pogoj za ocenjevanje drugih
- brez naziva
- članstvo vsaj 1 leto na forumu


To ni težava. A res misliš, da si bo nekdo ala Hypathia (se opravičujem za primer) šel odpret 25 računov, samo zato da bo dobil 25 pozitivnih glasov?

In naslednja stvar. Lahko bi vezali slotech na mobilno številko. Tako, bi dobil malo večjo zanesljivost, da si vsak ne dela po 10 računov.

Edit: še tole o brez naziva. Lahko si prebereš moje teme in vse prispevke, ki sem jih spisal. PNG značko sem dobil le zaradi tega ker sem siknil 3 stvari glede takratnih "turističnih abonmajev" beguncev. Sicer pa sem se v vsako debato vključeval zelo konstruktivno. Tako da PNG značka na tem forumu žal ni merilo, da se ne znaš primerno obnašat.

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Raptor F16 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Tudi zanimiva ideja vendar s tem delo preložimo na admine, ki bodo morali šteti napade.


Težava je možnost zlorabe ocenjevanja uporabnikov.

V vsakem primeru mora biti pogoj za ocenjevanje drugih
- brez naziva
- članstvo vsaj 1 leto na forumu



Seveda je možnost zlorabe. Nimam pojma kako to rešiti, zato predlagam da se nas zbere več glav in najdemo rešitev, ki jo potem lahko predlagamo adminom slo-techa.
Seveda je možno da nas bodo zavrnili but thats life.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Sam a veš... :) Itak ne na koncu naloga adminov da red delajo :) Ampak zlato zvezdico in črno piko pa lahko dodajo na kakšno objavo. Mnogo bolje kot brisanje :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

vnetidebater ::

Hja, true. Vendar trenutni sistem ne deluje.

Osebe dobijo štempiljke zgolj za "skrajne primere", te štempiljke pa dejansko ne služijo ničemer ampak zgolj extendajo zmerjanje saj je te ljudi potem sram da so bili označeni in želijo to skriti tako da se delajo da so ponosni na pridobljeno štempiljko.

eric_cartmanov predlog je odličen. Pač vsesplošno točkovanje ki bi pomenilo da so vsi tvoji responsi avtomatično skriti (s klikom pa se jih lahko prikaže) če ima uporabnik prenizko oceno.

Točke pridobiš lahko nazaj v temah kjer so prikazani vsi posti (naprimer v LOŽI bi lahko vsakdo pisal tako kot do zdaj).
Potem pa forum lahko vključi še darovanje prispevkov. Za 5 EUR dobiš 50 točk. Če ne znaš debatirati in želiš sodelovati v vseh debatah lahko daruješ slo-techu. Po par mesečni subscripciji na slo-tech se bodo naveličali plačevat.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Kaj pa naprimer možnost enega prispevka in ene replike v občutljivih temah? Odgovori bi imo bili bolj dovršeni, trolanje pa omejeno na prispevek oz še na repliko, če te nekdo citira. Pa dejte uredit, da ne morejo kloni sodelovat v vseh mogočih temah.

Merjenje popularnosti pač ni to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

vnetidebater ::

49106 je izjavil:

Kaj pa naprimer možnost enega prispevke in ene replike v občutljivih temah?


Tudi to ni slaba ideja. Bi pa tvojo idejo morda malce podaljšal:
Jaz bi dovolil n replik dnevno v občutljivih temah. 1 do 2 repliki dnevno bi morali biti dovolj.

S tem bi omogočili da človek zapiše vse kar želi (magar napišeš 10 stranski esej) in če čuti da lahko še kaj doda debati, lahko to doda naslednji dan.

Zase sem sicer povsem prepričan da bi na večino debat potem pozabil. Kar bi bilo za nekatere soforumaše pozitivno ampak pač...to bi vplivalo tudi na njih. :)

49106 je izjavil:

Pa dejte uredit, da ne morejo kloni sodelovat v vseh mogočih temah.


Za nekaj ljudi sumim da imajo po več profilov in so dnevno za namene trolanja aktivni na vseh profilih ki jih imajo. Tak plevel je treba iztrebiti.

eric_cartmanov predlog skrivanja replik če imaš prenizko oceno skupaj z raptorjevim predlogom da lahko glasuješ le če si na forumu prijavljen več kot x časa sicer to reč lepo avtomatično uredita.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

To je bil samo primer oziroma koncept. Druga stvar, ki bi jo uvedel, je lista tistih, ki derailajo teme. Opozorilo dva ali tri in sodelovanje jim mora biti onemogočeno, najprej začasno in lokalno, potem pa trajno in za cel forum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

vnetidebater ::

Misliš da je treba prav ročno voditi evidenco ali pa jo lahko avtomatiziramo z nekim glasovanjem?

Takšen seznam bi bil precej koristen vendar težko vzdržljiv če ne bi imeli nekega sistema zagotavljanja da tak človek ne more še isti dan narediti novega profila in nadaljevati svoje trolanje.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Avtonatično z glasovanjem, a mora obstajati možnost pritožbe, kjer bi mod preveril, če je šlo za zlorabo.

Sej zato drugi forumi poznajo privilegije. Novinec pač ne more sodelovat v vseh temah. Kam pa pridemo, če lahko vsi trolajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

vnetidebater ::

Ja to se zaenkrat zelo lepo ujema z že zapisanimi predlogi. Glasuješ za "kvaliteto" posta, če ima uporabnik prenizko povprečno oceno postov na forumu se vsi posti tega uporabnika avtomatično skrijejo.


Ljudje, ki imajo prenizko povprečno oceno svojih postov pa ne bi smeli glasovati za druge poste. S tem bi precej iztrebili plevel.

49106 ::

Pri tem sistemu, ki ga predlagaš ti, me najbolj skrbi populizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

vnetidebater ::

jap, fear idiots in big groups.

Ok, se bom držal svojega načela. Se slišimo spet čez pol dneva.

Debatirajte! :)

Zgodovina sprememb…

cvalsr ::

Podpiram! Bravo eventir.
Enostavno: Pod svojim prispevmom imaš okvirčka s plusom in minusom, ki ju lahko klikne kdorkoli. Potem pa se po primernem ključu glede na "bilanco" +/- omeji število možnih objav na dan, teden, ali sploh onemogoči. Dežurni prepirljivci bi izločili drug drugega ...
In ja, odprtje računa vezati na telefonsko, tudi obstoječe račune potrditi na ta način.
En tako urejen forum poznam in samo izjemoma so potrebni posegi moderatorjev, naprimer zaklepanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

bobby ::

Ja prosim, naj, se naredi kaj glede tega. Podpiram predloge, za katere se cisi, da na ostalih forumih delujeji. Jaz sem vecinoma na taksnjih, kjer ni takih problemov, kot je ratal s-t
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

eric_cartman ::

Ravno to --> Primere dobre prakse bi bilo potrebno pobirat iz drugih znanih/malo manj znanih forumov. Ni treba tople vode odkrivat.

Še najbolj pa je simpl tako, da ko tvoji recimo trije komentarji (strike three) dosegajo vrednost ki je manjša od ocene -10 npr., ti je onemogočeno sodelovanje v določeni temi.

Ker če dobiš 3 minuse so to lahko le dežurni troli.. Da pa dobiš oceno -10 ali manj na komentar, pa mora to oceniti bistveno več ljudi če šteješ še to, da vsak komentar dobi tudi kakšno pozitivno oceno.

Še dodatno se da vezat to na to če imaš recimo več kot 5 onemogočenih tem zaradi strike-ov, ti je onemogočeno odpiranje lastnih tem za dobo enega meseca.

Čeprav imaš tukaj tin foil hat strokovnjake, ki jim ne more noben sledit, bi vseeno vezal Slotech račun na tel številko. Ker je to edina varianta, da si ne bo nekdo vsepovprek odpiral računov.

EDIT: Slab primer na Redditu je edino to, da imaš včasih defaultno razvrščanje komentarjev po oceni. To bi moralo na Slotechu ostati tako kot je.. Torej po časovnem zaporedju in samo tako.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Saj se ve kdo je troll - PNG

Ne hranite jih pa bodo prenehali.

Nič spreminjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

eric_cartman ::

Ben Dover je izjavil:

Saj se ve kdo je troll - PNG

Ne hranite jih pa bodo prenehali.

Nič spreminjat.


Pri talanju značk so bili kar radodarni dragi moderatorji. In kot sem že prej omenil na žalost PNG značka še zdaleč ni odraz trolanja! Vsaj ne vedno. Trigger happy za nazive so bili še posebej pred dvemi leti.

donvito ::

bobby je izjavil:

Ja prosim, naj, se naredi kaj glede tega. Podpiram predloge, za katere se cisi, da na ostalih forumih delujeji. Jaz sem vecinoma na taksnjih, kjer ni takih problemov, kot je ratal s-t

Ostani tam in preberi napisano, preden stisneš pošlji, ker to pa ni podobno ničemur več.

vnetidebater ::

eric_cartman je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Saj se ve kdo je troll - PNG

Ne hranite jih pa bodo prenehali.

Nič spreminjat.


Pri talanju značk so bili kar radodarni dragi moderatorji. In kot sem že prej omenil na žalost PNG značka še zdaleč ni odraz trolanja! Vsaj ne vedno. Trigger happy za nazive so bili še posebej pred dvemi leti.


Zgleda nimam prav nobene samokontrole in mi ne bo uspelo zdržati pol dneva brez ljubega slo-techa.
Skratka admini so ljudje kot mi. Včasih so tečni, včasih imajo dober dan. Včasih so za štose, včasih ne. Ne vidim razloga da bi to moč dal njim.

Ben Dover je izjavil:

Saj se ve kdo je troll - PNG

Ne hranite jih pa bodo prenehali.

Nič spreminjat.


Nimam nobene samokontrole in se pča spustim v prepir s troli.
Lahko tudi tebi napišem da jih ne hrani pa sem prepričan da si mi v tem pogledu podoben in se boš slej ko prej tudi ti zapel z njimi.

donvito je izjavil:

bobby je izjavil:

Ja prosim, naj, se naredi kaj glede tega. Podpiram predloge, za katere se cisi, da na ostalih forumih delujeji. Jaz sem vecinoma na taksnjih, kjer ni takih problemov, kot je ratal s-t

Ostani tam in preberi napisano, preden stisneš pošlji, ker to pa ni podobno ničemur več.


Lepo prosim da v moji temi vsaj prvi prispevek vsebuje več kot zgolj enovrstičnico.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Raptor F16 je izjavil:


Težava je možnost zlorabe ocenjevanja uporabnikov.


Težava je predvsem v tem, da lastnik foruma očitno nima časa ali volje za bilokake popravke, kaj šele kake večje spremembe. Saj že leta tu in tam crkne kaka tema in... tako pač je.

eric_cartman ::

c3p0 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Težava je možnost zlorabe ocenjevanja uporabnikov.


Težava je predvsem v tem, da lastnik foruma očitno nima časa ali volje za bilokake popravke, kaj šele kake večje spremembe. Saj že leta tu in tam crkne kaka tema in... tako pač je.


Raje doniram v fond za Slotech kot za Partis. Pa naj naredijo projektno zasnovo in načrt, ga predstavijo in poleg odprejo možnost donacij. Pa sem prepričan, da bo marsikdo vrgel kakšen kovanček.

Želel pa bi najprej idejno zasnovno še pred donacijami, ker če ne vem zakaj bi doniral, potem to sigurno ne bom.

vnetidebater ::

c3p0 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Težava je možnost zlorabe ocenjevanja uporabnikov.


Težava je predvsem v tem, da lastnik foruma očitno nima časa ali volje za bilokake popravke, kaj šele kake večje spremembe. Saj že leta tu in tam crkne kaka tema in... tako pač je.



Saj že imajo mnogo analiz prispevkov uporabnikov. Če dodajo še 1 counter zraven vsakega posta in v backendu osnoven izračun povprečna ocene prispevkov to ni neka brutalna investicija. Mogoče se celo najde kdo ki bi to naredil gratis ali pa za vrečko dobre kave za dobro vseh, če ga že plačat ne mislijo.

Fuck, še 5-10 EUR jim dam v sklad da plačajo developerja da naredi nekaj v tej smeri.

eric_cartman je izjavil:

Želel pa bi najprej idejno zasnovno še pred donacijami, ker če ne vem zakaj bi doniral, potem to sigurno ne bom.


Absolutno, to je osnovni namen odprtja te teme. Trenutni slo-tech ni to kar bi lahko bil.
Če tema propade, pa tudi prav. Bomo vsaj imeli eno dobro debato.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Porast trollov je zaradi desne vlade in covid situacije, ko bo to mimo bo vse po starem.

vnetidebater ::

Ben Dover je izjavil:

Porast trollov je zaradi desne vlade in covid situacije, ko bo to mimo bo vse po starem.


izključno samo če se to zagotovi z visokim nivojem kvalitete debat. Drugače bodo trolli pogruntali da je fajn trollat in jim bo to nov hobi.

Če pride trol v družbo 10 inteligentnih možev mu bo dolgčas in bo odšel.

Če pride 1 dober mož v družbo 10 trolov bo mož odšel.

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

No.. Roko na srce, tole bi zahtevalo kar veliko dela če bi želeli proper uredit.. Ampak kot pravim.. Če zrihtajo idejno zasnovo in vsaj nekaj opisanih predlogov iz te in ostalih tem, potem pa tudi sam pristavim kak cekin.

vnetidebater ::

eric_cartman je izjavil:

No.. Roko na srce, tole bi zahtevalo kar veliko dela če bi želeli proper uredit.. Ampak kot pravim.. Če zrihtajo idejno zasnovo in vsaj nekaj opisanih predlogov iz te in ostalih tem, potem pa tudi sam pristavim kak cekin.


Misliš reči da je to več kot 5-10 ED dela?

Sem pričakoval da je narejeno v manj kot 5 ED. Slabo poznam web devel. Sem si nekako mislil da lahko dodajo en objekt zraven objektov ki jim že delajo izračune povprečne dolžine postov in takih reči v statistiki uporabnika.

Za vse pretekle poste daš povprečno oceno posta 0, od nekega momenta dalje pa imaš pozitivne in negativne ocene in na podlagi tega se potem naredi logiko kateri prispevki se vidijo. Naprimer če imaš negativno povprečno oceno so sankcije....
Res je da nisem web developer ampak težko si mislim kaj bi bilo tu za delat 5 dni.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Na dolžino posta se obešat je brezveze, Paco ipd. ki copy pastajo bi na tak način dobro rangirali, čeprav gre za smetje.

+/- ocenjevanje postov in neka karma vezana na to, enako, dobiš yes-mane ki postajo vsebino, ki bo všečna večini, zbija pa kritično in drugačno razmišljanje.

eric_cartman ::

c3p0 je izjavil:

Na dolžino posta se obešat je brezveze, Paco ipd. ki copy pastajo bi na tak način dobro rangirali, čeprav gre za smetje.

+/- ocenjevanje postov in neka karma vezana na to, enako, dobiš yes-mane ki postajo vsebino, ki bo všečna večini, zbija pa kritično in drugačno razmišljanje.


Ravno zato ne bi brisal komentarjev ampak bi jih le minimiziral, da bi se jih dalo prebrati, v kolikor bi nek komentar imel minuse. Tako bi zagotovil še vedno neko kritično razmišljanje, ki ne bi bilo izbrisano. Seveda pa.. Če bi ga veliko ljudi ocenilo z negativno oceno, bi mu bilo onemogočeno sodelovanje v temi, kar pa je čisto fer predlog. Ker če ima tako kritično odklonsko razmišljanje, da pri temi zbere po več kot 10 minusov na komentar in to pri recimo več kot treh komentarjih, pomeni ali da res v temo brca ali pa da je trol.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

vnetidebater je izjavil:

Tudi zanimiva ideja vendar s tem delo preložimo na admine, ki bodo morali šteti napade.

To lahko naredi preprost analizator besed.

"Ti si idiot!" -> -10 točk

"*idiot*" -1 točka

"tebe bi bilo treba ubiti" -> -100 točk

"ti*(žalitev ali podobno") -> -5 točk


Tu pa tam bi mimo sunilo, ampak v povprečju bi lepo videl, kdo argumentira in kdo pljuva.

Pa še malo filtra po "nimam dokazov, ampak čutim na vodi", pa bo takoj drugi nivo debate.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vnetidebater ::

c3p0 je izjavil:

Na dolžino posta se obešat je brezveze, Paco ipd. ki copy pastajo bi na tak način dobro rangirali, čeprav gre za smetje.

+/- ocenjevanje postov in neka karma vezana na to, enako, dobiš yes-mane ki postajo vsebino, ki bo všečna večini, zbija pa kritično in drugačno razmišljanje.


To popolnoma drži, če je trollov 100, debaterjev pa 10, jih trolli absolutno preplavijo.
Pa vendar mislim da se to da rešiti tako da zahtevaš:
- da je človek vsaj 1 leto član foruma da lahko glasuje
- da ljudje s prenizkimi ocenami ne morejo ocenjevati

eric_cartman ::

Z zgornjimi predlogi bi tudi omilili delo administratorjev. Tako jim ne bi bilo potrebno vsake teme zaklepati. In moderirati foruma.

Primer --> Samozaklep teme:

OP naslov: Teorija zarote o cepljenju

Bla bla bla bla bla bla... Jst se ne grem cepit... Bla bla bla.. Država laže..


Če zgornji prvi post (nova tema) zbere več kot npr. 20 minusov gre v samozaklep.

Več kot očitno je, da foruma ne bomo dvignili na nek nivo brez tega. Teče že ogromno let in vidimo le decline pri kvaliteti. Da ne omenjam, da je ogromno folka odšlo..

To bi popravilo tudi npr. pomoč pri programiranju fore, kjer imaš potem komentarje ala. kako tega ne razumeš to zna vsak..

Tak bi hitro dobil minuse in bi njegov komentar avtomatsko skrili.. Ostanejo le relevantni komentarji.

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

MrStein je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Tudi zanimiva ideja vendar s tem delo preložimo na admine, ki bodo morali šteti napade.

To lahko naredi preprost analizator besed.

"Ti si idiot!" -> -10 točk

"*idiot*" -1 točka

"tebe bi bilo treba ubiti" -> -100 točk

"ti*(žalitev ali podobno") -> -5 točk


Tu pa tam bi mimo sunilo, ampak v povprečju bi lepo videl, kdo argumentira in kdo pljuva.

Pa še malo filtra po "nimam dokazov, ampak čutim na vodi", pa bo takoj drugi nivo debate.



Hm, kaj pa če ti dam tak primer:
Idioti potem pridejo na forum in smetijo po temah ker jim je dolgčas kljub tmeu da nimajo nobenega namena debatirati z OPom ali mu bilokako pomagati.
ali pa
V zadnjem letu se je pojavilo ogromno antivaxerjev ker so jih internetni trolli pošastno prestrašili z lažnimi novicami. Vprašati se je treba če so ti trolli izvajali idiotizem ali družbeno koristno delo.
Dobim -1 točko avtomatično?

V tem primeru bi predlagal da bi sistem avtorja zgolj z opozorilom opozoril na uporabo nezaželjenih besed ali kaj podobnega. Brez avtomatičnih negativnih točk.

Zgodovina sprememb…

z0mbie ::

Skratka ideja je, da se forum potopi v milenijsko enoumje in se prepreci debato, s katero se ne strinja vecina.

Torej, ce je vecina udelezencev debate nerazgledanih fachidiotov, potem bo prevladala tema nerazgledancev.

To ni nic novega. Celoten facebook deluje na tak nacin. Ni sicer dobro za osebno rast ali spoznavanje drugacnega mnenja, je pa dobro, da se snezinkice pocuitijo vredu in da jim ja nihce ne rece, da nimajo prav.

Proti. Propagira vecina nas ve vse, manjsina ne ve nic.

George Bernard Shaw: "The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man."

vnetidebater ::

Seveda se sistem, če ni dobro zasnovan, tudi zlorabi kot si opisal Zombi.

Namen je ocenjevati nivo debaterstva, ne kaj je človek zapisal. Z marsikom na tem forumu se absolutno ne strinjam ampak vseeno z užitkom debatiram tudi če ima povsem drugačno mnenje.
Čisto enostavno bi se omogočilo neko cenzuro s katero b se omogočilo dostop do dela foruma zgolj ljudem ki so zmožni napisat nekaj smiselnega.

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

z0mbie je izjavil:

Skratka ideja je, da se forum potopi v milenijsko enoumje in se prepreci debato, s katero se ne strinja vecina.

Torej, ce je vecina udelezencev debate nerazgledanih fachidiotov, potem bo prevladala tema nerazgledancev.

To ni nic novega. Celoten facebook deluje na tak nacin. Ni sicer dobro za osebno rast ali spoznavanje drugacnega mnenja, je pa dobro, da se snezinkice pocuitijo vredu in da jim ja nihce ne rece, da nimajo prav.

Proti. Propagira vecina nas ve vse, manjsina ne ve nic.

George Bernard Shaw: "The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man."


Kaj ti koristi debata če pa po 1 strani tole izgleda nekako takole:

Idiot si,, bla bla bla.. Kako lahko podpiraš bla bla bla.. Prokleti fašisti..

Levaki..

Desnaki.. Nebuloze..

Komunjare.. Bla bla..


Raje sem za diktatorstvo na forumu in da se take teme takoj ustavijo.

49106 ::

vnetidebater je izjavil:



Namen je ocenjevati nivo debaterstva, ne kaj je človek zapisal.


Zakaj ocenjevati? A ni cilj čim manj trolanja? Torej ali pass ali fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

strawman ::

Meni se zdijo rešitve z ocenjevanjem preveč lahke za zlorabo, glede na enostavnost prijave na forum in tehnčno podkovanost članov.

Žalostno je predvsem videti, da nekomu novemu, ki je le prišel po tehnično pomoč, trolli hitro derailajo temo (zakaj to sploh rabiš, kakšne bedarije sprašuješ, itd.). Takega človeka ne bo več nazaj na forum.

Kaj si mislite o lastništvu svoje teme? V smislu, da lahko ljudi blokiraš iz svoje teme. Ne podpira to sicer preveč odprte debate, vendar reši kar nekaj problemov in ohranja teme on-topic, saj se drugače zaklenejo.

Še ena stvar, ki kvari izgled foruma pa so te klobase od citatov. Sploh ko ljudje citirajo še 6 postov pred sabo, dodajo pa le en stavek.
Idealno bi se to dalo collapsati.

vnetidebater ::

49106 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:



Namen je ocenjevati nivo debaterstva, ne kaj je človek zapisal.


Zakaj ocenjevati? A ni cilj čim manj trolanja? Torej ali pass ali fail.


Ja seveda:
In Internet slang, a troll is a person who starts flame wars or intentionally upsets people on the Internet.

Če ocenjujemo nivo debatiranja in "kvalitete sporočil" je torej trollanje avtomatično najbolj negativno ocenjeno?

strawman je izjavil:

Meni se zdijo rešitve z ocenjevanjem preveč lahke za zlorabo, glede na enostavnost prijave na forum in tehnčno podkovanost članov.


To rešiš tako da zahtevaš da je uporabnik recimo 6 mesecev član foruma preden lahko ta sistem uporablja.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Ampak zakaj bi ocenjevali tudi tiste pozitivne? Takšno ocenjevanje vodi v populizem. Če boš napisal, kar bodo ljudje želeli slišat, bo dobil več plusov, sicer pa več minusov. Ne glede na to, kako dobro si argumentiral stališče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

z0mbie ::

49106 je izjavil:

Ampak zakaj bi ocenjevali tudi tiste pozitivne? Takšno ocenjevanje vodi v populizem.


In enoumje.

vnetidebater ::

49106 je izjavil:

Ampak zakaj bi ocenjevali tudi tiste pozitivne? Takšno ocenjevanje vodi v populizem.


Zato da imaš možnost se popraviti in pričeti pisati kvalitetne poste. Seved lahko prideš zgolj nazaj na neko "najvišjo možno" točko tako da imaš spet dostop do vseh tem. Več kot toliko ne moreš doseči.
Vsakdo si zasluži popravni izpit.


Primer:
Nekdo dobi -50 točk ker je kretensko norel v neki temi. Mora se mu zagotoviti možnost da si pridobi nazaj zaupanje in dostop do vsega tako da začne pisati kvalitene poste.....
Ko pa enkrat doseže tisto količino točk ki so zahtevane za dostop do vsega pa se povprečna ocena uporabnika neha višati.

Seveda pa lahko kot na redditu še vedno znotraj ene teme dosežeš +9001 točko če si napisal nekaj res dobrega.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

z0mbie je izjavil:

49106 je izjavil:

Ampak zakaj bi ocenjevali tudi tiste pozitivne? Takšno ocenjevanje vodi v populizem.


In enoumje.


Res je.

vnetidebater je izjavil:

49106 je izjavil:

Ampak zakaj bi ocenjevali tudi tiste pozitivne? Takšno ocenjevanje vodi v populizem.


Zato da imaš možnost se popraviti in pričeti pisati kvalitetne poste. Seved lahko prideš zgolj nazaj na neko "najvišjo možno" točko tako da imaš spet dostop do vseh tem. Več kot toliko ne moreš doseči.
Vsakdo si zasluži popravni izpit.


Zakaj? Če moramo uvesti takšen bonitetni sistem, potem je bolje, da forum ostane v originalni izvedbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocenite svojo moralnost in etičnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9411230 (9193) garamond

Več podobnih tem