» »

Predlog spremembe na forumu

Predlog spremembe na forumu

1
2
»

vnetidebater ::

Kaj torej predlagaš za izbris negativnih točk s katerim dobiš nazaj dostop do celega foruma?
Enostavno javno opravičilo, javno opravičiš pa se lahko zgolj nekajkrat?

Zdaj kakor vem se lahko persone-non-grate opravičujejo in jim to izbriše to neuporabno sramotilno štempiljko.

Sem te prav razumel?

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Nekajdnevni ban iz teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

vnetidebater ::

49106 je izjavil:

Nekajdnevni ban iz teme.


To bi bilo good enough ja. Pač cool down period.

Torej bi negativne ocene veljale znotraj ene debate?

Zgodovina sprememb…

strawman ::

vnetidebater je izjavil:


To rešiš tako da zahtevaš da je uporabnik recimo 6 mesecev član foruma preden lahko ta sistem uporablja.


Še vedno imaš polno možnosti za zlorabo. Pa itak se zadeva izrodi v glasovanje glede na "strinjanje".
Sem pa vsekakor za nek del foruma, ki je omejen glede na starost računa ali kaj podobnega.
O vsebini postov se da pa marsikaj avtomatsko izvedeti glede na število linkov, količino in entropijo znakov (večja entropija = večja verjetnost za ločila, velike in male črke), delež ne-citiranega besedila, itd.

Ben Dover ::

Ob prvi prijavi zaračunat 10€. Evo, rešeno. Pa se da vsakem modu nekaj malega v zahvalo in spodbudo.

vnetidebater ::

Žal (oziroma na srečo) imamo na forumu ogromno ljudi ki se pridružijo zgolj zato ker imajo tehnično težavo in prosijo za pomoč in se nikdar več ne vrnejo.

S temi 10 EUR bi jih odbili. Kar ni fajn.

Mi je pa všeč tvoja ideja da bi na nek način omejili izdelavo novih profilov.

Morda tako da bi imel vsak profil mlajši od nevem...recimo 6 mesecev trial period kjer bi ga člani starejši od 5 let lahko označili kot trolla in bi admin avtomatično dobil notifikacijo da naj pregleda ta profil?
V tem času dostop do omejenega dela foruma ne bi bil mogoč.

Nevem, bluzim neumonsti.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

vnetidebater je izjavil:

Žal imamo na forumu ogromno ljudi ki se pridružijo zgolj zato ker imajo tehnično težavo in prosijo za pomoč in se nikdar več ne vrnejo.


Pustiš kategorijo pomoč in nasveti odprto in dostopno brez registracije, sčasoma bi se računi trolov targetirali in odstranili, modi pa bi imeli delo samo tam, kjer je prost vstop.

Pa 10EUR za unlimited tehnično pomoč ni nič, sploh ni potrebe po zgornjem tbh. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

Ben Dover ::

https://slo-tech.com/forum/t785947/p717...

Tole recimo je zame insta ban. Poglej naslov teme ali pa kar celo.. In to se tolerira, kar ni prav, sploh od PNG-ja. PNG bi moral bit rumen karton za vedno, naslednjič pa perma ban.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

Raptor F16 ::

vnetidebater je izjavil:

Žal (oziroma na srečo) imamo na forumu ogromno ljudi ki se pridružijo zgolj zato ker imajo tehnično težavo in prosijo za pomoč in se nikdar več ne vrnejo.

S temi 10 EUR bi jih odbili. Kar ni fajn.

Mi je pa všeč tvoja ideja da bi na nek način omejili izdelavo novih profilov.

Morda tako da bi imel vsak profil mlajši od nevem...recimo 6 mesecev trial period kjer bi ga člani starejši od 5 let lahko označili kot trolla in bi admin avtomatično dobil notifikacijo da naj pregleda ta profil?
V tem času dostop do omejenega dela foruma ne bi bil mogoč.

Nevem, bluzim neumonsti.


Evo me že ni več, lahk brišete vse kar mate in za teh 10 EUR grem na pivo in čevape :)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

MrStein ::

vnetidebater je izjavil:

MrStein je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Tudi zanimiva ideja vendar s tem delo preložimo na admine, ki bodo morali šteti napade.

To lahko naredi preprost analizator besed.

"Ti si idiot!" -> -10 točk

"*idiot*" -1 točka

"tebe bi bilo treba ubiti" -> -100 točk

"ti*(žalitev ali podobno") -> -5 točk


Tu pa tam bi mimo sunilo, ampak v povprečju bi lepo videl, kdo argumentira in kdo pljuva.

Pa še malo filtra po "nimam dokazov, ampak čutim na vodi", pa bo takoj drugi nivo debate.



Hm, kaj pa če ti dam tak primer:
Idioti potem pridejo na forum in smetijo po temah ker jim je dolgčas kljub tmeu da nimajo nobenega namena debatirati z OPom ali mu bilokako pomagati.
ali pa
V zadnjem letu se je pojavilo ogromno antivaxerjev ker so jih internetni trolli pošastno prestrašili z lažnimi novicami. Vprašati se je treba če so ti trolli izvajali idiotizem ali družbeno koristno delo.
Dobim -1 točko avtomatično?

Točno tako. Ti bi dobil -1 točko, trol pa -250. Sistem deluje.

V tem primeru bi predlagal da bi sistem avtorja zgolj z opozorilom opozoril na uporabo nezaželjenih besed ali kaj podobnega. Brez avtomatičnih negativnih točk.

Opozorilo pred oddajo sporočila je seveda kul ideja. Zakaj pustiti naprej, če veš, da je smet?

Sistem "ovadi soseda" pa ne deluje. Saj to že imamo. In ne deluje. Celo ko pride kaki tuji spamer in odda eno reklamno sporočilo, ga ne kliknejo 4 userji, da bi se brisalo. To so sanje. Vodi kvečjemu v neke klike (skupine), ki bi potem brisali "tadruge".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

z0mbie ::

MrStein je izjavil:

Točno tako. Ti bi dobil -1 točko, trol pa -250. Sistem deluje.


Ne deluje. Na tak nacin dobis samo, da so najbolj povprecna mnenja najbolje ocenjena. Ker jih ocenjujejo povprecnezi bi ven strleli najbolj brezvezni uporabniki. Intelektualno provokativna mnenja (jype anyone, ne glede kaj si mislite o njem), drugacne perspektive kot vecina,... bi potonili. Na eni strani gausove krivulje bi se zebil trolov, na drugi strani pa vsega nadpovprecnega. In ostalo bi ti cisto povprecje s se eno online skupnostjo prijazno gledajocih telet, ki mukajo enako kar lahko slisis v javnih medijih (s tem, da so tam "tocke" narocniki reklam).

Kretenski svet milenijcev, snezink, ipd. ne razume, da je nasprotno mnenje vsaj toliko vredno kot splosno sprejeto mnenje. To zagotavlja diverziteto in razmisljanje o obeh mnenjih. Enako mnenje, da sploh ne omenjam forsiranje enakega mnenja z nagradami, pa je tisto, kar unicuje cloveski intelekt. Kar je tudi eden izmed razlogov zakaj je FB pranje mozganov s kupom skupnosti, ki razmisljajo enako in zaradi tega sklepajo, da imajo prav. Iz tega pa se potem rojevajo antivaxerji ipd., ne zaradi izpostavljenosti nekemu mnenju - zaradi neizpostavljenosti nasprotnemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

AmokRun ::

Kar sanjajte. Nič se ne bo spremenilo, to je Slo-Tech! :D

zmaugy ::

strawman je izjavil:


Kaj si mislite o lastništvu svoje teme? V smislu, da lahko ljudi blokiraš iz svoje teme.


Podpiram.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrStein ::

z0mbie je izjavil:

MrStein je izjavil:

Točno tako. Ti bi dobil -1 točko, trol pa -250. Sistem deluje.


Ne deluje. Na tak nacin dobis samo, da so najbolj povprecna mnenja najbolje ocenjena. Ker jih ocenjujejo povprecnezi bi ven strleli najbolj brezvezni uporabniki.

Kakšno ocenjevanje povprečnežev? Odgovarjaš na napačno sporočilo?

> Intelektualno provokativna mnenja (jype anyone, ne glede kaj si mislite o njem), drugacne perspektive kot vecina,... bi potonili.

"Tebe bi trebalo ubiti" bo potonilo. Seveda. Že prvi dan. Torej zadeva deluje.


> Na eni strani gausove krivulje bi se zebil trolov, na drugi strani pa vsega nadpovprecnega. In ostalo bi ti cisto povprecje s se eno online skupnostjo prijazno gledajocih telet, ki mukajo enako kar lahko slisis v javnih medijih (s tem, da so tam "tocke" narocniki reklam).

Če misliš spet nadpovprečno število sporočil tipa "Tebe bi trebalo ubiti", potem ja. Sistem deluje.


> Kretenski svet milenijcev, snezink, ipd. ne razume, da je nasprotno mnenje vsaj toliko vredno kot splosno sprejeto mnenje.

OK, na tej točki je jasno, da ne odgovarjaš na moje pisanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

Raptor F16 je izjavil:

Enostavno. Rating naj se oblikuje na podlagi pogostosti Ad-Hominem napadov. Slednji so zelo dober kazalec, da nekdo poskuša Izsiliti svoj prav namesto konstruktivno sodelovati.


Problem je ker se nekaterih ne sankcionira, drugi so pa takoj odstranjeni iz teme.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

showsover ::

Pa BTK za točke in to vse, meni je čisto vseeno za to, če me kdo odstranjuje in kdo ne, če mi odgovarja ali ne.
Tisti, ki me poznajo, vedo, da kreten sem in se tu prav nič ne da storiti. Ymmv.
:))

PS: A je bil s-t nedosegljiv kakšno minuto-pet nazaj? Meni na sčiščeni tipkovnici včasih zašteka enter in je mogoče nenamerno naredilo attack, vidim šele na ekranu.

bobby ::

No vsaj prva stran te nitke je bila normalna potem se pa dve snežinkici med seboj začneta obmetavat :D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

vnetidebater ::

bobby je izjavil:

No vsaj prva stran te nitke je bila normalna potem se pa dve snežinkici med seboj začneta obmetavat :D



Ja, v petek sem se nekako odstranil iz debate da bi videl kaj se bo zgodilo.
Zgodilo se je točno to kar sem predvideval in sicer da je en trol (zombi) speljal temo in začel pisati
kozlarije.
Kdorkoli je zatem odprl to temo pač ni več želel nadaljevati debate saj ... ni bilo smisla ker sta se 2 prepirala na prav nek otročji način.

Če bi imeli nek način točkovanja se to ne bi moglo zgoditi saj bi se takšnim enostavno onemogočilo dostop (ali pa vključilo neko default možnost minimiziranja njihovih postov) do te teme.



Me pa močno moti da se zaenkrat nihče od slo-techovih adminov ni oglasil v tej temi. Ali se poizkušajo distancirati od problema ali pa zgolj nočejo izgubiti večjega prikaza reklam ki jih dobijo iz tem kjer se ljudje prepirajo?

Ta tema je en tak lep primer vsake debate na slo-techu. Četudi si večina želi neke konstruktivne debate in pišejo argumente ki imajo neko težo in se debata razvija sčadoma tema privabi neke debile ki se ne želijo pogovarjati ampak se zgolj želijo zabavati in prepirati z random forumaši in temo popolnoma uničijo.

Pozivam admine slo-techa da se oglasijo v tej temi saj če se ne bodo bo to zgolj nek jasen znak da upanja ni več.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

MrStein ::

Ne slepi se, jasno je, da jih ta problematika ne zanima.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vnetidebater ::

Pogosto je tako da odgovornih problematika ne zanima, pa to ne pomeni da je treba biti tiho "ker se itak nič ne bo doseglo".

Je mnogo bolje poizkusiti kot biti del črede in s tem del problema.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Saj jaz tudi opozarjam na to. Pa ni nekega interesa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ben Dover ::

Se bo oglasil bluefish in celotno temo dal pod ključ, ker se nismo sposobni sami moderirat, njemu se pa ne da. Ne vem, če sem še kje zasledil tak gnev nad določenimi modi, malo se zamislite..:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

vnetidebater ::

rofl, v temi kjer smo debatirali o spremembah si mi pobrisali 3/4 postov.
Slo-tech na predloge sprememb niti najmanj ne odzove in s tem jasno pokaže koliko zanimanja ima za nas in bilokakšne spremembe.



Bluefish, sram te bilo. Debata je bila zelo konstruktivna in kulturna. Tvoj ego je pač trigger happy, kar uničuje slo-tech že odkar ga uporabljam (preteklih 15 let).

Ben Dover je izjavil:

Se bo oglasil bluefish in celotno temo dal pod ključ, ker se nismo sposobni sami moderirat, njemu se pa ne da. Ne vem, če sem še kje zasledil tak gnev nad določenimi modi, malo se zamislite..:))


Mah saj je že pobrisal 3/4 teme. Nekega zapisa iz njegove strani seveda ni možno videti.
Obvezna uporaba ad-blocka na tem forumu.

Hvala vsem za debato, bila je ena redkih dobrih debat na slo-techu v zadnjih 10 letih. Probali smo, adminom se pač jebe.

lp.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocenite svojo moralnost in etičnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9411174 (9137) garamond

Več podobnih tem