» »

Stanje na mejnih prehodih

Stanje na mejnih prehodih

PrihajaNodi ::

Ali kdo ve kaksno je stanje za prehod iz madzarske v slo? Pcrji so obvezni? Italija - slo se lahko precka brez omejitev.

L.p.
Nodi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

49106 ::

Pred nekaj dnevi sem prispel na Hrvaško. Potreben je bil ali pcr ali hat test.

V mojem primeru so pozabli žig, ampak policistu nisem pustil dolgoveziti in ga vprašal, če naj obrnem. Preveril je, če je test avtentičen in me spustil. (Ne bom jih prosil, da v prispevam v proračun lepe njihove)

Tudi ob povratku bom moral opraviti test, razen če bodo kakšne spremembe.

Situacija je izjemno sproščena. Nihče ne teži za maske, kaj šele da bi to počele trgovke. Ljudje niso živčni kot pri nas in tudi konfliktov praktično ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

marsRover ::

na slo hr meji je odprt samo dragonjska meja, kar pomeni dosti večja kolona za vikende... Sečoveljska se obnavlja še kake 3 tedne.

kixs ::

SLO-HR ima kar veliko mejnih prehodov...

marsRover ::

kixs je izjavil:

SLO-HR ima kar veliko mejnih prehodov...

tud res, sam dosti jih rine v istro

PrihajaNodi ::

49106 je izjavil:

Pred nekaj dnevi sem prispel na Hrvaško. Potreben je bil ali pcr ali hat test.

V mojem primeru so pozabli žig, ampak policistu nisem pustil dolgoveziti in ga vprašal, če naj obrnem. Preveril je, če je test avtentičen in me spustil. (Ne bom jih prosil, da v prispevam v proračun lepe njihove)

Tudi ob povratku bom moral opraviti test, razen če bodo kakšne spremembe.

Situacija je izjemno sproščena. Nihče ne teži za maske, kaj šele da bi to počele trgovke. Ljudje niso živčni kot pri nas in tudi konfliktov praktično ni.


PCR je pa vseeno obvezen, za razliko od SLO - ITA kjer je meja sproscena.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

49106 ::

Kje je pcr obvezen, slo-hr ali hr-slo ali kaj tretjega?

Edit: prav imaš. Očitno bom podaljšal dopust vsaj dokler tega ne uredijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PrihajaNodi ::

49106 je izjavil:

Kje je pcr obvezen, slo-hr ali hr-slo ali kaj tretjega?

Edit: prav imaš. Očitno bom podaljšal dopust vsaj dokler tega ne uredijo


Nevem. To me zanima. Za hrvasko moras 2x delat test. Se prav tja in nazaj. Za italijo nic, za madzarsko pa ne vem
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

val46 ::

In kje si ti pobral, da za v Italijo in iz Italije ni potreben test? Sicer pa Nodi, ti še kar #ostanidoma. Al si tudi ti spregledal, da je ta corona sam pravljica politikov in bogatašev?

marsRover ::

val46 je izjavil:

In kje si ti pobral, da za v Italijo in iz Italije ni potreben test? Sicer pa Nodi, ti še kar #ostanidoma. Al si tudi ti spregledal, da je ta corona sam pravljica politikov in bogatašev?

moja kolegica je šla par dni nazaj v Trst pa ni rabla testa

koli99 ::

Sluzbeno ga nikoli nisi rabil. Privat pa rabis ali hitri test ali PCR. Seveda pa ni navadno nobenega na mejnem prehodu, tako da te ne ustavijo tam. Baje (mene niso) ustavljali pred marketi/trgovskimi centri in preverjali.
Poleg tega pa rabis samo prijavo poslati na email regije kjer preckas mejo in s sabo imeti dokazilo o poslanem emailu.

Sploh pa, ali nobeden ne preverja zahtev na strani ministrstva za zunanje zadeve? V google napises Prehajanje meja in vse izves...

gddr85 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ali kdo ve kaksno je stanje za prehod iz madzarske v slo? Pcrji so obvezni? Italija - slo se lahko precka brez omejitev.

L.p.
Nodi

Italija brez omejitev? afaik je še do 16ga veljala 5 dnevna karantena v IT, razen če spadaš pod izjeme...
http://www.rome.embassy.si/index.php?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

stevemcq_ ::

Za vstop v italijo je potreben hitri test ali PCR test, prosim da ne zavajate posameznikov na forumu. Lp

ramon ::

stevemcq_ je izjavil:

Za vstop v italijo je potreben hitri test ali PCR test, prosim da ne zavajate posameznikov na forumu. Lp


jaz sem se tudi pogovarjal z osebo, ki živi blizu meje in je navedla tako. tudi, če misliš v večje trgovske centre, naj bi bilo dobro preveriti če se moraš naročiti v naprej.

val46 ::

Ma sej vam pravim, Nodi pa pravi pravljice za lahko noč. Tisto glede meje je sicer res, lahko greš preko meje v Italijo, pa te nihče po nič ne vpraša. Potem te pa v Trstu ali kje drugje ustavi patrulja policije ali karabinerjev in brez testa in tega papirja, ki ga moreš kao imet oz. poslat na ambasado, si najmanj ob 400€. Zdej, če se ti da reskirat pojdi, meni se za kilo kafeta in novih kavbojk ne da zajebavat z italijansko policijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smucanje v Bosni

Oddelek: Loža
222875 (1262) Bruse/LJ_Lee

Vstop v avstrijo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42163241 (34187) PrihajaNodi
»

Vstop v slovenijo brez karantene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
555651 (3209) UganiKdo
»

Morje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
697837 (4869) sass628

Več podobnih tem