» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
120 / 218
»»

Mato989 ::

kow je izjavil:

Spot cene plina se naprej kolapsirajo. So ze na julijskih nivojih. Se vedno 3-4x visje kot normalno (brez sankcij).


To je tisti medijski spin... spot cene kolapsirajo so pa 400% višje

lulz... to je tako kot da dvigneš ceno za 500% pol daš pa 20% popust in prideš ti in rečeš MASOVNI POPUSTI :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Malo pozabljas, da retail cene niso proste. Ni vseeno, koliko bomo placali za bailout energetskih podjetij.
Medijski spin je tvoja napacna interpretacija. Jaz sem samo povedal dejstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Malo pozabljas, da retail cene niso proste. Ni vseeno, koliko bomo placali za bailout energetskih podjetij.
Medijski spin je tvoja napacna interpretacija.


kake pa so? Če vlada izvaja sankcije potem cena res ni prosta, ampak za to je kriva EU...

Sicer pa jaz nisem ničesar rekel glede tega, jaz sem rekel samo glede tvojega PR prispevka in uporabe besede KOLAPS... medtem ko sam potem pravilno povzameš da so cene 400% dražje ali 300-400% več kot pred niti 1 letom, torej 300-400% inflacija
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

hbgqzR ::

Meni bi načeloma mila zima ustrezala, še posebej, če ne bi bilo zelo sončno; kolikor je bil 30 dneven september zanič, 31 dneven oktober izgleda bolj obetaven - bilo bi zabavno, če navkljub krajši sončni izpostavljenosti, sproducira več, enostavni preračuni kažejo 13% več. Bomo videli - dobropisa zna biti dovolj navkljub temu, da so nam 4,5 mesecev 'ukradli' :-)

Ja, cene naravnega plina so trenutno pač takšne, kaj se tu more.

PS: Malo me je zaneslo s temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

kow ::

Prilimal si napacen link. To so cene v ZDA in so smesno nizke proti:

https://tradingeconomics.com/commodity/...

Mr.B ::

kow je izjavil:

Prilimal si napacen link. To so cene v ZDA in so smesno nizke proti:

https://tradingeconomics.com/commodity/...

Kitajska je pokupila vecino LNG ja z dolgorocnimi pogodbami, kaj pa sedaj z dobavljivostjo plina za EU ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hbgqzR ::

Hmm, ok, koliko % z vrha je to, za eno ali drugo? Moram racunati na telefonu ali bo kdo drug prevzel stafeto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

kow ::

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Prilimal si napacen link. To so cene v ZDA in so smesno nizke proti:

https://tradingeconomics.com/commodity/...

Kitajska je pokupila vecino LNG ja z dolgorocnimi pogodbami, kaj pa sedaj z dobavljivostjo plina za EU ?


Zmeni se z maxlosom. Gor je dal link, da stojijo ladje v vrsti pred spansko obalo.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Prilimal si napacen link. To so cene v ZDA in so smesno nizke proti:

https://tradingeconomics.com/commodity/...

Kitajska je pokupila vecino LNG ja z dolgorocnimi pogodbami, kaj pa sedaj z dobavljivostjo plina za EU ?


Zmeni se z maxlosom. Gor je dal link, da stojijo ladje v vrsti pred spansko obalo.

Dobra resitev, izgovarjaj se na drugega. Ker te ladje, ko jih izpraznis morajo pripluti na naslednje polnenje, to bo za EU bistveno drazje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Bomo videli. Trenutno cene padajo. Ti pa spekuliras. Seveda ne predlozis nobenih stevilk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

hbgqzR ::

Tu tako vse te cene surovin spremljate in preracunavate in spekulirate - je to bolj za nadstreljevalne forumske potrebe ali dejansko kaj pripomore k vasemu standardu?

TezkoDihanje ::

https://twitter.com/donnelly_brent/stat...
UK power prices back to their 20-year average

hbgqzR ::

Kaj pa sedaj? A bo treba odpisat inflacijski hedge? No, saj je bilo prej kar nekaj plusa ampak vseeno ni fino. Ali je fino. Glej, ne vem, in je fino in ni fino.

Maxlos ::

Barking up the wrong tree

hbgqzR ::

Kako to zdaj pase skupaj, Mr.B in Maxlos? Gre za isto osebo?

Se opravicujem, ker bom egoisticno rekel, ampak saj malo EU inflacije bi se lahko bilo, tam do konca februarja, recimo, potem bo ze mimo. Saj, ce bi recimo EUR/USD sel nekje kaksne .90 -.95, bi bilo komu zelo hudo zaradi tega, mislim res zelo hudo? Naj potolazim, saj ne bi bilo dovolj za penzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

kow ::

hbgqzR je izjavil:

Kako to zdaj pase skupaj, Mr.B in Maxlos? Gre za isto osebo?


Povsem mozno. Tako.. razkolnikov varianto.

cias ::

Mr.B je izjavil:


Kitajska je pokupila vecino LNG ja z dolgorocnimi pogodbami, kaj pa sedaj z dobavljivostjo plina za EU ?


Ne skrbi, ne špekuliraj, zaupaj tukajšnim strokovnjakom ki navajajo dejstva ;)

hbgqzR ::

Cias, katere jogurte ze ti jes, sem sel gledat v Spar, da te povisana cena skrbi?

MadMen ::

hbgqzR je izjavil:

Cias, katere jogurte ze ti jes, sem sel gledat v Spar, da te povisana cena skrbi?

On ima najraje

Invictus ::

Kitajska ne bo več izvažala LNG, ker ga rabijo zase.

https://en.mehrnews.com/news/192568/Chi...

EU ne bo dobila nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TezkoDihanje ::

hbgqzR je izjavil:

Kako to zdaj pase skupaj, Mr.B in Maxlos? Gre za isto osebo?


Dobro jutro. Seveda je ista oseba. Saj se ga zavoha na 10km daleč.

D3m ::

Invictus je izjavil:

Kitajska ne bo več izvažala LNG, ker ga rabijo zase.

https://en.mehrnews.com/news/192568/Chi...

EU ne bo dobila nič...


Saj dobiva LNG iz Rusije......potihoma seveda. :)

Zato je pa cena padla na trgu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TezkoDihanje ::

Invictus je izjavil:

Kitajska ne bo več izvažala LNG, ker ga rabijo zase.
https://en.mehrnews.com/news/192568/Chi...
EU ne bo dobila nič...


Preberi jebeni članek. V bistvu ga ne rabijo zase.

An economic slowdown in China after Beijing imposed a strict zero-COVID policy dampened local demand for gas, leaving its importers with a surplus of natural gas that they resold to Europe and elsewhere.

D3m ::

The US will release another 10-15 million barrels of oil from the strategic reserve to prevent a rise in gasoline prices, according to Bloomberg.

-TASS
|HP EliteBook|R5 6650U|

hbgqzR ::

A je res tako težko kakšen link prilepit, takšnega, recimo?

Upam, da je ustrezen, glede na reverse-research :-)

FrRoSt ::

TezkoDihanje je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kitajska ne bo več izvažala LNG, ker ga rabijo zase.
https://en.mehrnews.com/news/192568/Chi...
EU ne bo dobila nič...


Preberi jebeni članek. V bistvu ga ne rabijo zase.

An economic slowdown in China after Beijing imposed a strict zero-COVID policy dampened local demand for gas, leaving its importers with a surplus of natural gas that they resold to Europe and elsewhere.


Kitajci so si pač zagotovili dolgoročne pogodbe za plin. Še vedno ga lahko preprodajo po višji ceni Evropejcem, ki so se očitno ustrelili v koleno! ;)

Ne skrbite preveč! Ni daleč dan, ko ga tudi od Kitajcev ne bimo več kupovali! Tako ali drugače.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

cias ::

hbgqzR je izjavil:

Cias, katere jogurte ze ti jes, sem sel gledat v Spar, da te povisana cena skrbi?



A, sarkastični izpadi. Zadnja rešilna bilka pred realnostjo.

Ne skrbi, veruj v rekordne zaloge pa te fore ;)

hbgqzR ::

Cias, mene nič kaj posebej ne skrbi, nasprotno. Če se slabe napovedi uresničijo, bo še nekaj zažvenketalo na računu, se zelo opravičujem za sebičnost...

A jogurt sicer je dober, bi ga priporočil, navkljub povišani ceni, kolikor se spomnim, si pred par dnevi omenjal stisko zaradi dražitve jogurta v Sparu?

Aja, saj res, rekordne zaloge, česa? Plina? Nismo direktni odjemalci, vsaj ne za ogrevanje in tudi za kuho ne. Ne razumem te najboljše, razložiš dodatno?

Ali v kaj predlagaš, Cias, da verujem, ne razumem te.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

cias ::

hbgqzR je izjavil:

Cias, mene nič kaj posebej ne skrbi, nasprotno.


Seveda te ne.

hbgqzR ::

cias je izjavil:

hbgqzR je izjavil:

Cias, mene nič kaj posebej ne skrbi, nasprotno.


Seveda te ne.

Kaj bi me skrbelo, Cias? Cena jogurta v Sparu?

Utegneš malo razložiti, izgleda, da veš nekaj več, rade volje preberem kak nasvet.

Mr.B ::

hbgqzR je izjavil:

cias je izjavil:

hbgqzR je izjavil:

Cias, mene nič kaj posebej ne skrbi, nasprotno.


Seveda te ne.

Kaj bi me skrbelo, Cias? Cena jogurta v Sparu?

Utegneš malo razložiti, izgleda, da veš nekaj več, rade volje preberem kak nasvet.

Napačno si postavil vprašanje , ali je količina po g ista, ali je notri več vode in želatine. Je narejen iz mlečnega prahu ali so uporabili sveže mleko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hbgqzR ::

Odličen input, se strinjam! Ampak nam, v veliki večini, žal precej malo uporaben, ker (se opravičujem za nesramnost in nič slabega ne mislim) trgovinskih znamk ne kupujemo. Poleg tega, domnevam, bi bilo dobro vprašati ciasa za podrobnosti glede jogurtov, on se, se mi zdi, drži za glavo, ker se menda dražijo, tako ali drugače.

Če bi pa se potrudil, bi nekje našel še kruhopek in jogurtmaker v enem (ne poznam lepših izrazov), mislim, da je še original zaprto. Če vas zanima, lahko grem poslikat, saj ni bil drag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Mr.B ::

hbgqzR je izjavil:

Odličen input, se strinjam! Ampak nam, v veliki večini, žal precej malo uporaben, ker (se opravičujem za nesramnost in nič slabega ne mislim) trgovinskih znamk ne kupujemo. Poleg tega, domnevam, bi bilo dobro vprašati ciasa za podrobnosti glede jogurtov, on se, se mi zdi, drži za glavo, ker se menda dražijo, tako ali drugače.

Če bi pa se potrudil, bi nekje našel še kruhopek in jogurtmaker v enem (ne poznam lepših izrazov), mislim, da je še original zaprto. Če vas zanima, lahko grem poslikat, saj ni bil drag.

Obstaja cela paleta izdelkov, ki so se skoraj nič podražili, samo gramaturo so zgubili, in sem 100% da Slovenija ni izvzeta.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hbgqzR ::

Mr.B je izjavil:

Obstaja cela paleta izdelkov, ki so se skoraj nič podražili, samo gramaturo so zgubili, in sem 100% da Slovenija ni izvzeta.

Ja, ne vem, mi pač plačamo, kolikor je, kar ne tehtamo artiklov. Bom pa vesel navedbe vsakega artikla, kjer so to naredili. Mimogrede, a tale nova vladna preglednica je uporabna, kdo bi to najboljše vedel? Nekdo, ki se spozna na gramature, jogurte in podrobne cene? Se da dobiti kakšna preglednica, lahko je tudi čisto ideološko obarvana vržena v obraz, samo fakti naj bodo navedeni, bi se to dalo urediti? :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Mr.B ::

hbgqzR je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Obstaja cela paleta izdelkov, ki so se skoraj nič podražili, samo gramaturo so zgubili, in sem 100% da Slovenija ni izvzeta.

Ja, ne vem, mi pač plačamo, kolikor je, kar ne tehtamo artiklov. Bom pa vesel navedbe vsakega artikla, kjer so to naredili. Mimogrede, a tale nova vladna preglednica je uporabna, kdo bi to najboljše vedel? Nekdo, ki se spozna na gramature, jogurte in podrobne cene? Se da dobiti kakšna preglednica, lahko je tudi čisto ideološko obarvana vržena v obraz, samo fakti naj bodo navedeni, bi se to dalo urediti? :-)

Da sej tu je tzvoj problem.
Spomnim se cedevite, ki je dobila štoflc. Stala je 1€ več in imela in nekega neznanega razloga samo 900g vsebine. Temu se reče, vsaj zame ogromna podražitev, glede na to da je izdelek stal 6€
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TezkoDihanje ::

FrRoSt je izjavil:

Kitajci so si pač zagotovili dolgoročne pogodbe za plin. Še vedno ga lahko preprodajo po višji ceni Evropejcem, ki so se očitno ustrelili v koleno! ;)


Kitajci si niso prav nič zagotovoli, kar do sedaj niso že imeli. Njihov plinovod do Rusije je 100% zaseden že zelo dolgo časa. Če pa bo Rusija financirala nov plinovod (Kitajci ga ne bodo) pa pridejo dodatne količine do Kitajske enkrat leta 2030.

Evropa si pa bo (ali si ga je že) plin zagotovila pač drugje, Severna Evropa, Bližnji vzhod, Severna Afrika, Azerbejdžan... Še naslednje leto bomo imeli par dvigov cen plina, potem bo pa ruski plin pozabljen. S tem pa tudi desetine miljard, ki jih je Rusija dobila od svojega najboljšega kupca.

hbgqzR ::

Mr.B je izjavil:

Da sej tu je tzvoj problem.
Spomnim se cedevite, ki je dobila štoflc. Stala je 1€ več in imela in nekega neznanega razloga samo 900g vsebine. Temu se reče, vsaj zame ogromna podražitev, glede na to da je izdelek stal 6€

Meni se res ne zdi problem 1€ dražja cedevita z novim štoplcom in 900g vsebine, tebi se? Koliko ti tega šmenta spiješ, da si pozoren na to? Ok, recimo, imaš prav, cedevita, odkljukamo, mi sicer nismo posebni kupci in se niti ne spomnim razlik v ceni ampak verjetno ne škodi, če vemo. Imamo še kaj? Bi morda pripravili seznam izdelkov s temi cenami, sestavami, gramaturami in pokrovčki in pomagali slovenski vladi ali pač ne?

kow ::

TezkoDihanje je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Kitajci so si pač zagotovili dolgoročne pogodbe za plin. Še vedno ga lahko preprodajo po višji ceni Evropejcem, ki so se očitno ustrelili v koleno! ;)

Kitajci si niso prav nič zagotovoli, kar do sedaj niso že imeli. Njihov plinovod do Rusije je 100% zaseden že zelo dolgo časa.


Govor je sicer o LNG. Tudi Rusi ga izvazajo. V splosnem pa poraba in proizvodnja plina v svetu ves cas raste. Tako, da vsaka novica o rekordnem uvozu itd. v resnici nic pametnega ne pove. Naceloma so vsako leto novi rekordi z redkimi izjemami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

redtech ::

Podobno je poraba premoga vsako leto, rekordna.

A UN agency on Monday said interest-rate increases have led to the risk of a global economic downturn and suggested that a halt to the hikes is needed as they push the risk of a worldwide economic downturn.

Nevem, me zanima kaj bodo naredile CB, ker zadnje čase izgleda, da so vlade prevzele denar ..

kow ::

redtech je izjavil:

Podobno je poraba premoga vsako leto, rekordna.


Ne bo dolgo. Kitajska je pozidana. Severna Amerika in Latinska Amerika tudi. Rusija, Koreja, Japonska tudi. Evropa tudi itd.
Poraba plina bo rasla se dolgo, poraba premoga pa ne. V ZDA in Evropi ze vec let upada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

redtech ::

Kamala

https://twitter.com/WallStreetSilv/stat...

Takoj sem se spomnil na eno kolegico od Bratuškove, ki je krogce tlačila v krogce :D

Mogoče me občutek vara, vendar so uspešni politiki vedno slabše kvalitete, da so lažje vodljivi.

kow ::

Kamala je tako povprecna, da jo je tezko gledat, jp. Ce se stegne Biden, bo verjetno predsednik/ca z najmanjsim IQ do sedaj (ne stejem trenuten Bidenov IQ, ampak ko je bil 20 let mlajsi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Reycis ::

Kakšna so torej najnovejša pričakovanja glede na trenutno gibanje in glede na globalno dogajanje? Koliko je optimistov, da smo dosegli vrh in da bo postopoma izzvenelo?
Diversity is our greatest strength

cias ::

hbgqzR je izjavil:

Poleg tega, domnevam, bi bilo dobro vprašati ciasa za podrobnosti glede jogurtov, on se, se mi zdi, drži za glavo, ker se menda dražijo, tako ali drugače.



Sami sarkastični izpadi, znak prestiža in visokega intelekta.

Moraš pač biti res izjemno intelegenten da se lahko delaš tako glupega. Hur dur, cene ne grejo gor, rekordne zaloge plina, prihodnost sama gospodarska rast in nove, visoko plačane službe…

feryz ::

Kakšen vrh točno mislite, da smo dosegli?
Vrh zasičenosti z energenti? Očitno smo ga, ja. Svet se utaplja v nafti, plinu, premogu. Bo šla cena zato dol? Ne, zakaj bi šla, proda se vse, mrhovinarjev je cela vrsta med proizvajalci in končnimi kupci. In še nikoli, odkar obstaja planet, niso bili tako lakomni. Nabijanje cen v vesolje je nova moda.
Ostalo? Imamo pomanjkanje praktično vsega in poplavo denarja, ki se še vedno pospešeno tiska.

Torej res ni popolnoma nobenega razloga, da cene ne bi šle gor. Danes, jutri in tudi še v naprej.

Drugače vse cene surovin padajo že kar nekaj časa. Ampak to končnega kupca nič ne briga. To si zgolj buđovani podajajo med sabo.

kow ::

Govoril je o vrhu letne inflacije.

feryz je izjavil:

in poplavo denarja, ki se še vedno pospešeno tiska.

Ne drzi. Lahko pa nam pokazes stevilke. Morda ti je potrebno razloziti besedo "pospeseno"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cias ::

feryz je izjavil:

Svet se utaplja v nafti, plinu, premogu.


To definitivno drži za plin. Pogledam ven skozi okno in ga vidim vsepovsod. Ne vem zakaj hočejo dobrih 30€ za eno butasto piksno plina v trgovini.

Skratka ni krize. Naši politiki se hrabro borijo za našo blaginjo, rezultati so skozi zadnja desetletja več kot očitni.

D3m ::

Naši politiki se hrabro borijo za našo blaginjo


Mhmmmmmm

|HP EliteBook|R5 6650U|

hbgqzR ::

cias je izjavil:


Ah, cias, če te ne bi poznali, bi še res lahko kdo zmotno domneval, da želiš dobro ljudem s svojimi katastrofičnimi napovedmi.

dronyx ::

Reycis je izjavil:

Kakšna so torej najnovejša pričakovanja glede na trenutno gibanje in glede na globalno dogajanje? Koliko je optimistov, da smo dosegli vrh in da bo postopoma izzvenelo?

Inflacija bo še kar nekaj let ostala visoka in večinoma še vedno raste, kljub višanju obrestnih mer. V bistvu višanje obrestnih mer je do sedaj sesulo predvsem delnice, zlato v USD, ponekod nepremičnine, torej naložbe. To v bistvu inflacijo lahko celo vzpodbuja. Zakaj bi denar investiral v naložbe, ki jim vrednost pada 20% na leto, na drugi strani se pa vse draži z vsaj 10% letno? Centralne banke se delajo neumne, ampak če želiš zaustaviti inflacijo moraš zaustaviti potrošnjo. Tega do sedaj niso uspeli.
««
120 / 218
»»