» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
118 / 218
»»

fikus_ ::

Fed je privat firma v lasti nekaj najvecjih bank...

https://www.facts-are-facts.com/news/th...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cias ::

kow je izjavil:

Ce ne bojo gobcali, bo gobcal nekdo drug. Nic drugace ne bo. Ali bos spet uvajal neki fasizem kot pri rojstvih? Malo si ze dolgocasen s tem svojim "idealnim" svetom.


Ti cepci uvajajo embarge in pumpajo rajo kako nam bo vse 10x povrnjeno, ni krize, definicija recesije je napačna… Samo zlonamerno lahko take bedarije spuščaš. Izplačujejo si nagrade in vas vernike ščuvajo nad krivoverce. Cerkev ti je vsaj posmrtno obljubila raj, vas pa vojo kmalu napumpali da boste darovali truplo za Burher TM.

nurmaln ::

fikus_ je izjavil:

Fed je privat firma v lasti nekaj najvecjih bank...

https://www.facts-are-facts.com/news/th...

Sure. Zato pa predsednika feda imenuje potus
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

PersonaRuda ::

nurmaln je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Fed je privat firma v lasti nekaj najvecjih bank...

https://www.facts-are-facts.com/news/th...

Sure. Zato pa predsednika feda imenuje potus

Na bolj enostaven način ne gre razložiti. Priporočam ogled.

nurmaln ::

Mi ni treba. Sem daleč od tega da bi bil navdušen nad centralnimi bankami nasploh. Sam za vedno iskat neke teorije zarote sem pa mal prestar (pa mogoče sem jih že preveč slišal).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

cias ::

Ne rabim dokumentarcev, že samo iz priimkov vrha te piramide mi je jasno koliko je ura.

LeQuack ::

Banke ko so začele posojati denar takrat se je začel downfall civilizacije.
Quack !

nirburu ::

PersonaRuda je izjavil:




Sem že gledal, ampak je vseeno odličen video.
Bi moral biti must see za vse, še posebej nove generacije.

Kdor se počuti še posebej avanturističen po ogledu, naj izbrska priimke in etnično poreklo vseh glavnih bankirjev naše polovice sveta.
Zgolj opozarjam, da kar boste spoznali se ne da več odspoznati. ;)
Predlagam pa, da ko s ste v družbi opranoglavcev previdno vodite debato, ker marsikdo ne bo želel slišati to kar imate za povedati. :D

mr_chai ::

Naj uganem a se njihovi primiki začnejo z "(((((" in končajo z ")))))" ?

nirburu ::

Definitivno imajo začetnice, ampak še posebej končnice.

Maxlos ::

Nekaj je pa jasno, odkar so SA nastavili finger, se je razmerje valut USD/€ umirilo. Verjento bodo sedaj morali Ameriöani celo delati in ne prebiti krizoz valutnimi razmerji.
Barking up the wrong tree

fikus_ ::

Pri vsej tej igri količin črpanja nafte me zanima, kakšen interes ima SA? Če bi na hitro pogledal, bi SA z nekoliko večjim črpanjem tudi zaslužila več.
Sicer z manjkom nafte na trgu tudi zaslužijo več, ampak na dolgi rok ni "zdravo" za naftno industrijo, da je nafta dražja, ker so potem aktualne druge alternative za energijo oz. razvoj alternativ.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

fikus_ je izjavil:

Pri vsej tej igri količin črpanja nafte me zanima, kakšen interes ima SA? Če bi na hitro pogledal, bi SA z nekoliko večjim črpanjem tudi zaslužila več.
Sicer z manjkom nafte na trgu tudi zaslužijo več, ampak na dolgi rok ni "zdravo" za naftno industrijo, da je nafta dražja, ker so potem aktualne druge alternative za energijo oz. razvoj alternativ.


Manj dela za podoben keš?


Vprašaj se če bi imel možnosti sledeče:

1. delaš 12 ur na dan za 20EUR/h
2. delaš 6 ur na dan za 31EUR/h

Katero izbereš?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

D3m ::

6 ur.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Maxlos ::

fikus_ je izjavil:

Pri vsej tej igri količin črpanja nafte me zanima, kakšen interes ima SA? Če bi na hitro pogledal, bi SA z nekoliko večjim črpanjem tudi zaslužila več.
Sicer z manjkom nafte na trgu tudi zaslužijo več, ampak na dolgi rok ni "zdravo" za naftno industrijo, da je nafta dražja, ker so potem aktualne druge alternative za energijo oz. razvoj alternativ.

SA mora prodajati tudi drugim, NE samo Američanom. Problem je da mora prodajati v $. To pa kupcem SA nafte ni vsec, ker je izredno drago. 1.1.2022 je bilo razmerje €/$0.88 na visku je pa bilo 1.04 €/$ sedaj pa poglej koliko je bil sodcek nafte 1.1.2022 ob 0.88 in ko je bilo razmerje 1.04. Amerika je pa reševala gopodarstvo z visoko vrednostjo $, v končni fazi se gospodarska rast meri v $.
Barking up the wrong tree

cias ::

fikus_ je izjavil:

Pri vsej tej igri količin črpanja nafte me zanima, kakšen interes ima SA? Če bi na hitro pogledal, bi SA z nekoliko večjim črpanjem tudi zaslužila več.
Sicer z manjkom nafte na trgu tudi zaslužijo več, ampak na dolgi rok ni "zdravo" za naftno industrijo, da je nafta dražja, ker so potem aktualne druge alternative za energijo oz. razvoj alternativ.


Hmmm, dobro vprašanje. Jaz še zmeraj ne vem zakaj moramo sedaj kupovati premium Ameriški plin, s tistim prejšnjim sem čisto lepo spekel zrezek v kuhinji. Obrok je sedaj 1x dražji, pa se mi zdi da je manj okusen kot prej. Samo o tem ni dobro razmišljati, živimo zato da kimamo in trošimo.

J.McLane ::

Tudi SA ima neko omejeno zalogo nafte, itak da se obnašajo tako da iztržijo čim več za neko količino. Ni samo funkcija denarja in časa, ampak tudi izkoriščanja zalog, ki jih imajo na voljo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Maxlos ::

J.McLane je izjavil:

Tudi SA ima neko omejeno zalogo nafte, itak da se obnašajo tako da iztržijo čim več za neko količino. Ni samo funkcija denarja in časa, ampak tudi izkoriščanja zalog, ki jih imajo na voljo.

Čez 8 let nebi nikoli izpraznili zaloge. Potem bo pa tako ali drugače v EU EV standard in v ameriki ne bo nič drugače, enako tudi na Kitajskem.
Potem pa ostane indija in ostale drzave, .....
Tako da resnično ne misliš da bo svet leta 2050 še vedno primarno na cestah vozil motorje s klasičnim notranjim izgorevanjem.
Barking up the wrong tree

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maxlos ()

Mato989 ::

Maxlos je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Tudi SA ima neko omejeno zalogo nafte, itak da se obnašajo tako da iztržijo čim več za neko količino. Ni samo funkcija denarja in časa, ampak tudi izkoriščanja zalog, ki jih imajo na voljo.

Čez 8 let nebi nikoli izpraznili zaloge. Potem bo pa tako ali drugače v EU EV standard in v ameriki ne bo nič drugače, enako tudi na Kitajskem.
Potem pa ostane indija in ostale drzave, .....
Tako da resnično ne misliš da bo svet leta 2050 še vedno primarno na cestah vozil motorje s klasičnim notranjim izgorevanjem.


Svet bo 2050 praktično uničen, EVji bodo nepomembni ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Maxlos ::

Mato989 je izjavil:

Maxlos je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Tudi SA ima neko omejeno zalogo nafte, itak da se obnašajo tako da iztržijo čim več za neko količino. Ni samo funkcija denarja in časa, ampak tudi izkoriščanja zalog, ki jih imajo na voljo.

Čez 8 let nebi nikoli izpraznili zaloge. Potem bo pa tako ali drugače v EU EV standard in v ameriki ne bo nič drugače, enako tudi na Kitajskem.
Potem pa ostane indija in ostale drzave, .....
Tako da resnično ne misliš da bo svet leta 2050 še vedno primarno na cestah vozil motorje s klasičnim notranjim izgorevanjem.


Svet bo 2050 praktično uničen, EVji bodo nepomembni ;)

A tako si se pripravil za prihodnost ?
Barking up the wrong tree

J.McLane ::

Nima veze ali imajo zalog za 5 let, 10 let ali pa 1000 let. Z zalogo se varčuje in skušajo dobiti najvišjo ceno na enoto, ne vem kaj tu ni jasno?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

dronyx ::

Če se ne motim danes objava inflacije za mesec september v ZDA. Jay Powell po moje ne bo preveč vesel. Verjetno se bo izkazalo, da dosedanji dvig obrestnih mer na inflacijo ni imel občutnega vpliva in to kljub temu, da je USD močno pridobil na vrednosti, kar pomeni za ZDA precej cenejši uvoz. Realne obresti so še vedno visoko negativne tudi v ZDA, tako da mnogi vidijo edino zaščito pred inflacijo v potrošnji. Tega ne morejo spremeniti, saj so dolgovi previsoki, da bi prenesli obresti v višini 10%, kar bi pomenilo recimo realne obresti nekje 2%. Sledijo torej to, kar sem tudi sam napovedoval. Več let visoke inflacije med 5% in 10%. Za EU oziroma euro območje pa je moja prognoza še bistveno slabša. Ima morda še kdo kakšne prihranke na bankah? Srečno s tem! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Kaksno mesecno inflacijo napovedujes?

Mimogrede, si v protislovju - reces, da je USD pridobil na vrednosti, hkrati pa da dvig ni imel vpliva. Realne negativne obresti so se v ZDA v zadnjih mesecih zmanjsale.
Ce pogledamo inflacijo po mesecih v 2021, dobimo:

sept: 0.4%
oct: 0.9%
nov: 0.7%
dec: 0.6%

V principu ti pricakujes, povprecno mesecno inflacijo 0.5-0.7%. Sam mislim, da je bolj verjetno 0.4%, morda celo 0.3%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

kow je izjavil:

Kaksno mesecno inflacijo napovedujes?

Mimogrede, si v protislovju - reces, da je USD pridobil na vrednosti, hkrati pa da dvig ni imel vpliva.

Po moje ne bo bistvene spremembe glede na prejšnji mesec. Pravim, da dvig zaenkrat ni imel bistvenega vpliva na višino inflacije. Vpliv pa dvig seveda ima po celem svetu in bo še precej huje. VB je praktično že pred finančno krizo. ;)

kow ::

Kako ne vpliva, ce pa je inflacijo konkretno padla glede pomlad in poletje? Res ne razumem, zakaj gledas samo letno inflacijo. Letna inflacija je predvsem odvisna od inflacije preteklih mesecev.
Inflacija v zadnjih 2 mesecih je bila najnizja od zacetka korone (cena nafte v dolarjih je padala)

Je pa res, da bo veliko odvisno od cene nafte, ki bo imo sla nazaj cez 100$, razen ce ne bo poraba padla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

Jaz spet plače dvigujem ta mesec za 20 posto.
Sem jih že spomladi ravno toliko, ampak ker inflacija ne jenja, se je pač treba prilagoditi.

Meni se fajn pozna, ostalim pa kakor komu. ;)

dronyx ::

kow je izjavil:

Kako ne vpliva, ce pa je inflacijo konkretno padla glede pomlad in poletje?

Konkretno je relativno. Inflacija v ZDA je od februarja 2022 nad 8% in to kljub dvigovanju obresti, krepitvi USD, padcu cene nafte... Kot rečeno, dokler so realne obresti visoko negativne malo verjetno, da lahko inflacija "konkretno" pade.

feryz je izjavil:

Jaz spet plače dvigujem ta mesec za 20 posto.

Potrebujete še koga? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

dronyx je izjavil:


Konkretno je relativno. Inflacija v ZDA je od februarja 2022 nad 8% in to kljub dvigovanju obresti, krepitvi USD, padcu cene nafte... Kot rečeno, dokler so realne obresti visoko negativne malo verjetno, da lahko inflacija "konkretno" pade.


Arbitrarno si izbral letno inflacijo kot merilo. Kaj, ce bi izbral cetrtletje? Potem bi inflacija "konkretno" padla. Primerjaj rast cen v Q2 2022 z Q3 2022.

Se pa sicer strinjam, da se je zadeva s putinovo eskalacijo vojne (prekinitev plina, mobilizacija itd.) ter OPEC napovedjo zmanjsanja crpanja zakomplicirala. Kar pomeni, da bo Powell verjetno vseeno nadaljeval z dvigovanjem obrestnih mer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

Meni je po svoje žal za Powell-a. Odgovornost, ki je na njemu je ogromna. Tu ne gre samo za ZDA, ampak cel svet, saj poteze Fed-a vplivajo praktično na čisto vse. Po moje ni slab človek, je pa Fed pod njegovim vodstvom (po mojem mnenju) naredil prvo veliko napako ko ni zaostril denarno politiko v letih 2017, 2018, ko so videli, da že nastajajo baloni (delniški, nepremičninski, obveznice). Ekstremni ukrepi monetarne politike so za ekstremne razmere. Druga, še večja napaka Fed-a pa je bila 2020, ko so natisnili mnogo preveč denarja, kar se nenazadnje zelo lepo vidi po obnašanju delniškega in nepremičninskega trga, saj je šlo takrat vse še bolj v nebo, namesto da bi po desetletju rasti sledila zdrava korekcija. Jaz tega početja ne razumem. Poskušam verjeti, da ne gre za namerno prevaro, samo bolj kot razmišljam, bolj se mi zdi, da gre za prevaro in so dobro vedeli, kaj počnejo in kakšne bodo posledice. Iz te situacije sedaj p a po moje i druga rešitev kot leta visoke inflacije in razvrednotenje fiat še mnogo bolj, kot je bil do sedaj. Kot sem že večkrat napisal po moje svet za rezervno valuto potrebuje nekaj drugega, kot USD in svetovna monetarna politika ne more biti prepuščena samo ZDA. Zame so to enako vredni prezira kot preziram rusijo, čeprav ti so drugačne vrste divjaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Maxlos ::

J.McLane je izjavil:

Nima veze ali imajo zalog za 5 let, 10 let ali pa 1000 let. Z zalogo se varčuje in skušajo dobiti najvišjo ceno na enoto, ne vem kaj tu ni jasno?

Jasno ti ni, kdo je glavni kupec SA nafte ? NI Amerika. V celotni ekonomiji SA Amerika predstavlja le cca 7% njenega izvoza nekaj takega je tudi celotna EU. Ostalo je več ali manj AZIJA. Ce moraš svojemu večinskemu trgu prodajati v $ , dolar leti pa v Višave, je za te države bistveno tveganje recesije. Torej dolgoročno bos prodal bistveno manj nafte v $.
In če bi pogledal valutna razmerja, je ob najavi Amerika dala rep med noge, ker so nehali kupovati $. Razmerja so se stabilizirala, počasi bo šlo verjetno dol. Sedaj pa povej koliko maj dobi Evropa nafte ko preračunaš valutno razmerje ?


In PS :
Saudi Arabia has proven reserves equivalent to 221.2 times its annual consumption. This means that, without Net Exports, there would be about 221 years of oil left (at current consumption levels and excluding unproven reserves).

kow je izjavil:

dronyx je izjavil:


Konkretno je relativno. Inflacija v ZDA je od februarja 2022 nad 8% in to kljub dvigovanju obresti, krepitvi USD, padcu cene nafte... Kot rečeno, dokler so realne obresti visoko negativne malo verjetno, da lahko inflacija "konkretno" pade.


Arbitrarno si izbral letno inflacijo kot merilo. Kaj, ce bi izbral cetrtletje? Potem bi inflacija "konkretno" padla. Primerjaj rast cen v Q2 2022 z Q3 2022.

Se pa sicer strinjam, da se je zadeva s putinovo eskalacijo vojne (prekinitev plina, mobilizacija itd.) ter OPEC napovedjo zmanjsanja crpanja zakomplicirala. Kar pomeni, da bo Powell verjetno vseeno nadaljeval z dvigovanjem obrestnih mer.

Da inlacija je rekordna in najmanj dva meseca smo v recesiji.
Barking up the wrong tree

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maxlos ()

J.McLane ::

Zakaj misliš da SA gleda toliko na druge in kako bodo njihove akcije vplivale na njih? A se ti ne zdi da oni bolj kot ne gledajo na svoje lastne interese in iz svojega vidika imajo dnarja kot dreka, ta denar pa je zaradit inflacije vedno manj vreden, torej zakaj bi menajl nafto za fiat valuto, če je imaš itak čez glavo na računu?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Maxlos ::

J.McLane je izjavil:

Zakaj misliš da SA gleda toliko na druge in kako bodo njihove akcije vplivale na njih? A se ti ne zdi da oni bolj kot ne gledajo na svoje lastne interese in iz svojega vidika imajo dnarja kot dreka, ta denar pa je zaradit inflacije vedno manj vreden, torej zakaj bi menajl nafto za fiat valuto, če je imaš itak čez glavo na računu?

Da sej vem, verjetno se učiš in LGBT in ostalih medijev.
Zakaj nebi dali sodček kar 500$, tako da kolabirajo celotno Azijo. Američan bo pri tem sploh zahvaljujoč ko bi se Kitajci klečeplazili pred duri. Verjetno resnično misliš da bo SA čakala naslednjih 10 let, da bo imela prodajne uspehe z nafto, ko ne bo gospodarstva ki bi jo kupovalo ? Nafta je danes za ne Američane skoraj enako draga kot je bila februarja.
Barking up the wrong tree

Sparkxl ::

Samo da se prav razumeva: čez 10 let ne bo gospodarstva, ki bi kupovalo nafto?

kow ::

0.4% mesecna. Kar pomeni, da bo Powell nadaljeval z visanjem.

energetik ::

Takoj padec večine assetov, spet čas za malce dokupa.
vires in numeris

enemon ::

energetik je izjavil:

Takoj padec večine assetov, spet čas za malce dokupa.


Si drugače še vedno all-in ali si kaj potegnil ven in čakaš na ponovni vstop?

Maxlos ::

Sparkxl je izjavil:

Samo da se prav razumeva: čez 10 let ne bo gospodarstva, ki bi kupovalo nafto?

Ne razumem, naš boš razveselil s poglobljeno mislijo.
Barking up the wrong tree

energetik ::

enemon je izjavil:

energetik je izjavil:

Takoj padec večine assetov, spet čas za malce dokupa.


Si drugače še vedno all-in ali si kaj potegnil ven in čakaš na ponovni vstop?
Mal preveč sem že in, za moj občutek. Preveč sem padajoče nože nabavljal. Razen če je seveda zdaj to to, in gremo v kratkem gor.
vires in numeris

dronyx ::

kow je izjavil:

0.4% mesecna. Kar pomeni, da bo Powell nadaljeval z visanjem.

Ja, višal bo, dokler se kaj ne sesuje, potem pa enako kot v VB sledi spet nova runda tiskanja denarja. Prej sem pozabil omeniti še tretjo zelo hudo napako Feda in sicer da ni začel vsaj pol leta prej višati obrestne mere. To so zamudili zaradi povsem napačne ocene, da gre za prehodno inflacijo.

FireSnack ::

Jaz vstopam zelo počasi notri. Trenutno sem notri na okoli 5% in se bom v naslednjih letih padanja izpostavil vse do 30%. Špekuliram da od tega kjer smo danes, ne pademo za več kot 50% dol.
Preprodajalec NFT umetnin

dronyx ::

Za ameriškega investitorja v EU je letošnji padec vrednosti delnic videti nekako takole: 20% padec delnic + 10% inflacija + 20% padec evra proti USD = realni padec v višini 40% do 50%
Za ameriškega investitorja v ZDA je padec delnic 20% plus 10% inflacija = 30 % padec
ZA EU investitorja v ZDA padec delnic 20% + 10% inflacija - 20% padec valute = 10% padec

To res približno, je pa poanta da moraš pri takih valutnih padcih upoštevati tudi to, plus seveda visoko inflacijo.

Za 2023 špekuliram, da ne bo nič kaj dosti bolje. S&P 500 indeks lahka pade še za 1000 pod 2500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

cias ::

German inflation hits post-reunification high

hbgqzR ::

Alo, dajmo, cias, resno, malo bolj živo in doživeto, kaj zdaj tu neki suhoparni nečustveni prispevki in navajanje statistike...

Eni smo resno vzeli inflacijo in se nekaj malega zavarovali, če pa kaj zaslužimo poleg, bomo že potrošili, na nečem že.

Da ne bi zdaj kaj obratno kje!

Maxlos ::

hbgqzR je izjavil:

Alo, dajmo, cias, resno, malo bolj živo in doživeto, kaj zdaj tu neki suhoparni nečustveni prispevki in navajanje statistike...

Eni smo resno vzeli inflacijo in se nekaj malega zavarovali, če pa kaj zaslužimo poleg, bomo že potrošili, na nečem že.

Da ne bi zdaj kaj obratno kje!

Nemčija : 90 mijard € pomoči zaradi cene energentov
Avstrija : 26 mijard € pomoči zaradi cene energentov
Italija : 30 mijard € pomoči zaradi cene energentov

Slovenija : ?
Članice naj bi dobile skupaj možnosti 117 mijard € pomoči. Nekje se govori okoli 400 mijard….
Na koncu bo prišlo verjetno resno na 1.5 biljona
In tebe skrbi ali je inflacija 0.2% več ali manj od prejšnjega meseca za letno ravno…
Barking up the wrong tree

hbgqzR ::

Wtf Maxlos ti nekaj komentiraš brezzveze? Kaj si ti, nek gospodar vesolja ali kaj? Ali foruma? Kdo te je karkoli vprašal :-)

Pusti lepo pri miru mene in ciasa, da se pogovarjamo kot konstruktivni ljudje, ti pa š-c.

Položili smo nekaj malega žetonov z vzvodom na nadaljni padec EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

kow ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

0.4% mesecna. Kar pomeni, da bo Powell nadaljeval z visanjem.

Ja, višal bo, dokler se kaj ne sesuje, potem pa enako kot v VB sledi spet nova runda tiskanja denarja.


Se strinjam. Ampak, kaj je "nova runda tiskanja denarja" je seveda kvantitativna kategorija. Niti priblizno se ne bo tiskalo toliko kot med korono.

dronyx je izjavil:


Za 2023 špekuliram, da ne bo nič kaj dosti bolje. S&P 500 indeks lahka pade še za 1000 pod 2500.


To je mogoce samo, ce E v P/E mocno padejo. Pri tej inflaciji, pa mocno dvomim. Imo, zopet nisi premislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cias ::

hbgqzR je izjavil:

nečustveni prispevki in navajanje statistike...



Sedaj je čas za vero ne številke!

hbgqzR ::

Vero v kaj!? Nerad gledam, če EUR kaj raste, ene 14 dni že baka s kolačima hodi po soseščini, pozvonit pa ne pride, bi pokupili vse! Ti se mogoče zafrkavaš, jaz se pa ne, meni se zdi, da ne :>

cias ::

hbgqzR je izjavil:

Ti se mogoče zafrkavaš, jaz se pa ne, meni se zdi, da ne :>


Cene Budget jogurta v Šparu torej ne grejo gor? Verjamem da se ne zafrkavaš in veruješ.

cias ::

««
118 / 218
»»