» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
117 / 218
»»

gruntfürmich ::

itq da ne ve. ve samo kako nastavljati ritko američanom, ker so mu obljubljali drobtinice pod mizo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

Jaz nočem drobtinic. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Miki N ::

Tole zmanjšanje proizvodnje je tudi direkten odgovor na ameriško zlivanje strateških rezerv na trg, ki je bila dokaj bedna fora. Zdaj so dobili prst v rit, ker rezerve bo kmalu treba začeti spet polniti, po OPEC ceni. Drugič naj se pa ne zajebavajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

fikus_ ::

To bo po volitvah v usa, do tedaj je pa vse ok, vse po planu.

Sicer je pa to sproščanje rezerv in manjšane črpanja bolj voda na mlin špekulantov in paničarjenja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

D3m ::

Ja in ne.

ZDA vlada sedaj pritiska na Saudijce.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Miki N ::

No sigurno praznenje rezerv ni poglaviten razlog za zmanjšanje proizvodnje, je pa šlo marsikomu v OPEC na kurac, sploh zdaj ko se zvišujejo obrestne mere (pomembnejši razlog). Arabci ne marajo takih for in tukaj se prijateljstvo neha.

fikus_ ::

SA ni več usa cucek. Je vprašanje kako dolgo bo še tako oz. kdaj jih bodo šle usa "demokratizirat? Sa se očitno počuti dovolj močno da dela po svoji volji.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

D3m ::

Verjetno kmalu glede na zanimanje za BRICS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dronyx ::

fikus_ je izjavil:

SA ni več usa cucek. Je vprašanje kako dolgo bo še tako oz. kdaj jih bodo šle usa "demokratizirat? Sa se očitno počuti dovolj močno da dela po svoji volji.

Savdska Arabija je z naskokom največji uvoznik ameriškega orožja. Če bi jih šle ZDA demokratizirat bi se spopadle s samim seboj oziroma svojo tehnologijo. ;)

Sparkxl ::

Koliko vloge ima samo orožje se lepo vidi v jemenu. Vsa ta količina najnovejšega orodja ne pomaga nič, če ga uporablja gucci vojska ki ni sposobna pospravit par kameltrajberjev.

Ampak glede na to da SA ne yebe več gospodarja, so po novem besteki z rusi in kitajci, se za njih verjetno že pripravlja ena velika porcija demokracije.
Scenarijo bo kot že 100x videno: "spontani" protesti ljudi, ki so si zaželeli svobode

fikus_ ::

dronyx je izjavil:

fikus_ je izjavil:

SA ni več usa cucek. Je vprašanje kako dolgo bo še tako oz. kdaj jih bodo šle usa "demokratizirat? Sa se očitno počuti dovolj močno da dela po svoji volji.

Savdska Arabija je z naskokom največji uvoznik ameriškega orožja. Če bi jih šle ZDA demokratizirat bi se spopadle s samim seboj oziroma svojo tehnologijo. ;)


Pred leti da, sedaj ne več toliko. Sedaj je verjetno aktualno bolj kakšno strelivo in rezervni deli.

Sparkxl je izjavil:

Koliko vloge ima samo orožje se lepo vidi v jemenu. Vsa ta količina najnovejšega orodja ne pomaga nič, če ga uporablja gucci vojska ki ni sposobna pospravit par kameltrajberjev.

Ampak glede na to da SA ne yebe več gospodarja, so po novem besteki z rusi in kitajci, se za njih verjetno že pripravlja ena velika porcija demokracije.
Scenarijo bo kot že 100x videno: "spontani" protesti ljudi, ki so si zaželeli svobode


Dokler bodo množice zadovoljne in imele kruh ter igre, protestov ne bo.
PS S/on Mnenje žensk ne šteje S/off
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

FrRoSt ::

Direktorica IMF: Tretjina držav bo izkusila krčenje BDP, inflacija ni začasna

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Velki ::

Mislim pa da bi ZDA brez težav dobila podporo ljudstva za invazijo na SA. Še jaz bi jim kaj prispeval 8-).

Miki N ::

Velki je izjavil:

Mislim pa da bi ZDA brez težav dobila podporo ljudstva za invazijo na SA. Še jaz bi jim kaj prispeval 8-).


Ja samo bi dobila podporo Izbranega ljudstva? Mislim, da imajo ti en drug pogled na stvar, ki tarokira ostale.

Mr.B ::

Velki je izjavil:

Mislim pa da bi ZDA brez težav dobila podporo ljudstva za invazijo na SA. Še jaz bi jim kaj prispeval 8-).

Jp,
Potem bi bil res nesmiselno debatirati o kartelnem dogovoru, ko bi bila nafta 200$ na sodček. V končni fazi, bo vseeno nekdo moral plačati invazijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Ce bi popolnoma in uspesno prevzeli drzavo, bi bila nafta veliko cenejsa (ce zanemarimo prehodni pojav). To bi se pumpalo na polno.
Je pa to popolnoma nerealni scenarij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Cena plina se nadalje pada in se ze bliza 160e/Mwh.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Cena plina se nadalje pada in ze bliza 160e/Mwh.


Torej zakaj redukcije ogrevanja če je tako poceni? >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Morajo te prestrasiti, da bos manj trosil in bomo v boljsi strateski poziciji (vec bo plina za industrijo). V resnici je trenutno omejitev se premalo.
Drugace, ce so bo topel oktober nadaljeval - trenutno mi je vroce, bo cena se padala naprej.

Mimogrede, o kaksnih redukcijah govoris in od kod si potegnil, da je 160e poceni? Je samo bolj poceni kot 300e/Mwh. Poceni je 50e/Mwh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Cena plina se nadalje pada in ze bliza 160e/Mwh.


Torej zakaj redukcije ogrevanja če je tako poceni? >:D

Zato ker so mislili v EU da bo do jeseni konec in da Ruska vojaska, no pesadija resnico nima takega manjka v osnovnem usposabljanju.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

kow je izjavil:

Morajo te prestrasiti, da bos manj trosil in bomo v boljsi strateski poziciji (vec bo plina za industrijo). V resnici je trenutno omejitev se premalo.
Drugace, ce so bo topel oktober nadaljeval - trenutno mi je vroce, bo cena se padala naprej.

Mimogrede, o kaksnih redukcijah govoris in od kod si potegnil, da je 160e poceni? Je samo bolj poceni kot 300e/Mwh.


Ne vem... po rtv krožijo članki da bo daljinsko ogrevanje zmanjšano itd... če je torej plina dovolj zakaj vse to?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ne vem - podaj link. Jaz nisem nic opazil.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ne vem - podaj link. Jaz nisem nic opazil.

Da samo iscejo nek dnar za resevanje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

fikus_ ::

Prve špekulacije so mimo, zato cena pada, bomo pa videli, kako bo pozimi/spomladi s plinom.

Pa ne pozablajti, da je industrija omejila porabo plina, kolikor je mogoče, ali pa zaprla oz. še bo proizvodnjo.
Dve nemški železarni sta zelo oklestili proizvodnjo, tovarna AL na Češkem s koncem leta zapira vrata in še kaj se bi našlo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hbgqzR ::

Dronyx me je nedavno ekskomuniciral, grem pogledat, kaj blogira in ce je mogoce ze obupal nad inflacijo.

cias ::

kow je izjavil:

Morajo te prestrasiti, da bos manj trosil in bomo v boljsi strateski poziciji


:))
:|
Kaj si direkt pred objavo kadil kakšne čudne kristale?

dronyx ::

Švedom se je povsem utrgalo! Ben Bernake dobil nobelovo nagrado!? LOL! On je bil šef Feda v času od 2006 in 2014, torej ravno takrat, ko je prišlo do globalne finančne krize, eden izmed glavnih krivcev pa ravno Fed, ki je spregledal nastajanje nepremičninskega balona in z njim povezanimi derivati, ki so imeli vsi po vrsti oceno AAA, v resnici pa junk. In za to dobiš nobelovo nagrado? Naslednji potem ki lahko računa na to slabo šalo od nagrade je Jay Powell, za neustrašen boj z inflacijo, ki jo je sam povzročil. Je lahko vse skupaj še bolj bizarno? Morda v drugem poskusu uspe Putinu dobiti nobelovo nagrado za mir. Švedska adijo pamet!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mr_chai ::

Eh Švedi so že večkrat dokazal, da so zblojen narod. Saj jih itak ne bo več čez 200 let

feryz ::

200 let je optimistično. Glede na to, kaj jim je uspelo narediti v samo desetih letih.

dronyx ::

Še bolj bizarno je zakaj je dobil nagrado...za svoje raziskave s področja bank in finančnih kriz. :))

Jerome Powell-u očitno ne uide nagrada za raziskave s področja inflacije. Od popolnega začetnika do dobrega poznavalca inflacije. Kratka utemeljitev nagrade. :)

dice7 ::

dronyx je izjavil:

Še bolj bizarno je zakaj je dobil nagrado...za svoje raziskave s področja bank in finančnih kriz. :))

Jerome Powell-u očitno ne uide nagrada za raziskave s področja inflacije. Od popolnega začetnika do dobrega poznavalca inflacije. Kratka utemeljitev nagrade. :)

Uspe komu najti njegov S-T racun?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

J.McLane ::

dronyx je izjavil:

Še bolj bizarno je zakaj je dobil nagrado...za svoje raziskave s področja bank in finančnih kriz. :))

Jerome Powell-u očitno ne uide nagrada za raziskave s področja inflacije. Od popolnega začetnika do dobrega poznavalca inflacije. Kratka utemeljitev nagrade. :)


Ima pa dec izkušnje in morda je na teh izkušnjah od 2014 dalje dejansko kaj pametnega natuhtal, se je kdo kaj pozanimal o tem?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Ne, Bernanke je Veliko depresijo studiral se preden je vodil FED. Ne poznam njegovega "opusa", zato ne bom sodil. Gotovo pa ni najbolje vodil FED pred samim pokom baloncka, ker ni takoj po prihodu pocil nepremicninskega baloncka, ampak se je napihoval se 2 leti. Dronyx je morda vseeno prestrog, kajti nepremicninski baloncek je nastal se pred njegovim prihodom na celo FEDa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

Nobelove nagrade vedno bolj dobivajo politično, lobijevsko konotacijo.
Nobelovo nagrado za ekonomijo so si izmislili kasneje in ne Alfred Nobel.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Pri takih izjavah je potrebno biti previden. Morda pa se nam samo zdi, da nagrade izpred 100 let niso imele politicno konotacijo, pa so jo ravno tako imele. Le, da ni bilo tako razvitih medijev in je bila bolj odlocilna politika znotraj "boys clubov".

Mato989 ::

kow je izjavil:

Pri takih izjavah je potrebno biti previden. Morda pa se nam samo zdi, da nagrade izpred 100 let niso imele politicno konotacijo, pa so jo ravno tako imele. Le, da ni bilo tako razvitih medijev in je bila bolj odlocilna politika znotraj "boys clubov".


Težko to drži... saj je evidentno vedno bolj da so vse nagrade preveč spolitizirane...Težko rečeš da je nobelova nagrada za mir pravilno podeljena Obami ki je začel N vojn, po tej logiki bi lahko dobil tudi Putin nobelovo za mir.

Res me zanima kaj bi Alfred Nobel komentiral če bi videl nagrajence za nagrado ki nosi njegovo ime :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

fikus_ ::

Obama jo je dobil za preventivo, pa ni delovala. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

J.McLane ::

Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

njyngs ::

JOJ Bernanke je eden izmed krivcev za 2008 in zdaj si drzne še dalje pametovat. Če bi v letih, ki so vodile v 2008 krizo opravljal svoje delo, bi bile posledice manjše al pa jih sploh ne bi bilo.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

J.McLane ::

Vedno obstajata dva vidika:
- trg je nepredvidljiv in ga je nemogoče točno regulirati
- bankirji točno vedo za vsak svoj manever, točno vedo kaj želijo storiti in to točno tako storijo

Jaz sem kar prepričan, da gre za prvo alinejo, stvari so enostavno preveč kompleksne in se jih ne da napovedat ali ukrotiti, nemogoče je do potankosti predvideti kako se bo trg obrnil, ker je vrednost FIAT valute je 100% prepuščena trgu. Za nazaj je vedno lahko biti pameten, tako kot si lahko pameten kako se je nekdo zmotil pri napovedi vremena.

Torej dronyx kje si ti? Ali FED točno ve kaj dela in imajo samo tako agendo da vse sesujejo ali pač ne vedo točno kaj delajo?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Vedno obstajata dva vidika:
- trg je nepredvidljiv in ga je nemogoče točno regulirati
- bankirji točno vedo za vsak svoj manever, točno vedo kaj želijo storiti in to točno tako storijo

Jaz sem kar prepričan, da gre za prvo alinejo, stvari so enostavno preveč kompleksne in se jih ne da napovedat ali ukrotiti, nemogoče je do potankosti predvideti kako se bo trg obrnil, ker je vrednost FIAT valute je 100% prepuščena trgu. Za nazaj je vedno lahko biti pameten, tako kot si lahko pameten kako se je nekdo zmotil pri napovedi vremena.

Torej dronyx kje si ti? Ali FED točno ve kaj dela in imajo samo tako agendo da vse sesujejo ali pač ne vedo točno kaj delajo?



Samo je velika razlika... Noben vremenar se ne bo po parlamentu ali na odborih ali pred novinarji drl:

VREME BO TAKO IN TAKO 100% (Inflacija je začasna) in nekaj absolutno ne zagotavlja... Ti ekonomisti od FED, IMF, vlad to (pre)večkrat počno... zato pa jih imamo poln k, ker pametujejo in imajo pojma točno NIČ...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Njihova vloga v sistemu je, da podajo napovedi. In uspesno jih podajo :))
Kje tocno je problem? Saj nihce (ki je vsaj malo premislil) ne pricakuje da res razumejo kaj se dogaja v kompleksni globalni ekonomiji in znajo magicno napovedovati prihodnost.
Pac ne beri njihovih napovedi.

Vseeno je FED svetlobna leta pred kaksnim IMF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

Mato989 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Vedno obstajata dva vidika:
- trg je nepredvidljiv in ga je nemogoče točno regulirati
- bankirji točno vedo za vsak svoj manever, točno vedo kaj želijo storiti in to točno tako storijo

Jaz sem kar prepričan, da gre za prvo alinejo, stvari so enostavno preveč kompleksne in se jih ne da napovedat ali ukrotiti, nemogoče je do potankosti predvideti kako se bo trg obrnil, ker je vrednost FIAT valute je 100% prepuščena trgu. Za nazaj je vedno lahko biti pameten, tako kot si lahko pameten kako se je nekdo zmotil pri napovedi vremena.

Torej dronyx kje si ti? Ali FED točno ve kaj dela in imajo samo tako agendo da vse sesujejo ali pač ne vedo točno kaj delajo?



Samo je velika razlika... Noben vremenar se ne bo po parlamentu ali na odborih ali pred novinarji drl:

VREME BO TAKO IN TAKO 100% (Inflacija je začasna) in nekaj absolutno ne zagotavlja... Ti ekonomisti od FED, IMF, vlad to (pre)večkrat počno... zato pa jih imamo poln k, ker pametujejo in imajo pojma točno NIČ...


Tega še nisem videl nikjer, da bi se bankirji drli na novinarje in karkoli trdili da bo 100%. Očitno še nikoli nisi poslušal kakšnega govora od FED. To kar oni povedi je vedno nekaj mešanega v megli, interpretacije pa potem naredijo novinarji in razni borzni guruji, trg pa potem spet gre nekam po svoje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Tehnicno, tudi, ce bi FED znal objektivno do potankosti napovedati prihodnost, je v resnici ne more, ker s svojimi napovedmi vpliva na samo ekonomijo. Imas povratno zanko. Ce "Janezi" preberejo, da bodo sle cene his dol in jih dovolj verjame, se bo to zgodilo. Zato je tudi "mesanje megle" racionalno.

Reflexivity (social theory) @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

Torej bi bilo najbolje da nehajo gobcat =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ce ne bojo gobcali, bo gobcal nekdo drug. Nic drugace ne bo. Ali bos spet uvajal neki fasizem kot pri rojstvih? Malo si ze dolgocasen s tem svojim "idealnim" svetom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

Razlika med vremenarji in Fedom je v tem, da vremenarji lahko samo napovedo vreme, na podlagi računalniških modelov, vpliva pa nimajo, medtem ko Fed ima močan vpliv na obnašanje ekonomije. Po moje v zadnjem času celo premočan in so si nakopali preveliko odgovornost, saj je danes praktično vse odvisno od potez centralne banke. Verjetno samih ekonomskih ciklov centralna banka ne more preprečit, lahko pa bi preprečila po moje amplitudo teh ciklov. Namesto mega booma in mega busta recimo mini bum in potem mini bust. Problem očitno je, da ko je boom se je težko upret in začet pravočasno zavirat, da bo bust manjši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Ironija je, da je bil FED ustanovljen ravno z namenom, da zmanjsamo kolicino bum in bust ciklov. No, zdi se da smo dobili tradeoff. Ciklov je manj, so pa morda vecje amplitude. Kakorkoli, vecina ljudi je imo zadovoljna s sedanjim sistemov, ko vse banke delujejo po enakem sistemu - potrosnik ne rabi nic razmisljati (kar je energetsko/casovno potratno). Pa naj nekatere se tako jezi - tudi mene.

IgorCardanof ::

dronyx je izjavil:

Razlika med vremenarji in Fedom je v tem, da vremenarji lahko samo napovedo vreme, na podlagi računalniških modelov, vpliva pa nimajo, medtem ko Fed ima močan vpliv na obnašanje ekonomije. Po moje v zadnjem času celo premočan in so si nakopali preveliko odgovornost, saj je danes praktično vse odvisno od potez centralne banke. Verjetno samih ekonomskih ciklov centralna banka ne more preprečit, lahko pa bi preprečila po moje amplitudo teh ciklov. Namesto mega booma in mega busta recimo mini bum in potem mini bust. Problem očitno je, da ko je boom se je težko upret in začet pravočasno zavirat, da bo bust manjši.


Zadnjih nekaj mesecev je celoten trading v kriptu in v stockih samo o tem kaksnem bo CPI, PPI, NFP, kaksne bodo ocene za GDP, koliko bo zvisana obrestna mera oziroma kaj bo Powell povedal v svojem govoru.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mr.B ::

Kaj pa če je inflacija povezana z višjo ceno delovne sile ? ker stroški potem pridejo na končnega kupca. Hm sedaj pa spet v debato.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
117 / 218
»»