» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
13 / 218
»»

Zimonem ::

Invictus je izjavil:

Kmet je kmet... Z razlogom. Dostikrat tudi mentalno... Nima beseda kmet zastonj slabšalnega pomena...

Problem je, ker starci nbiso izobrazili otrok. Danes je problem, ker dedič ne more prevzeti kmetije, ker nima šole. Ko bi se moral pa učiti, mu je bilo pa fajn furati traktor.

Ti si ene 40 let za leseno žlico. Ekonomska vzdržnost danes na kmetiji je daleč od tega kar si sploh predstavljaš. Če si videl pa kake hobi kmetije pa to nima veliko veze z splošnim stanjem v kmetijstvu niti z subvencijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Mr.B ::

BuDi79 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Meso je itak daleč prepoceni, subvencionirano. Brez vsake potrebe, ker večinoma ni zdravo (hrenovke, polike, koketi v skrajni obliki). Tu se strinjam z ekofašisti in gretami.
Ker masovno proizvedena in pognojena zelenjava, ki raste ob avtocesti je pa pojem zdravja.

Da se sploh, ker jo moras cca 10-20x toliko proizvesti da naredis meso.
Kaj mislis ko jes suho salamo da se je susila pol leta in vec ? Susena je max en teden in je baje taka kot una od kmeta...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Kolikor vem, smo živinorejo iznašli pred poljedelstvom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

c3p0 ::

m0LN4r je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ni, ampak pozabljaš, da je pri živalih potrebno približno 12kg "zelenjave" oz. žit, za 1kg mesa. Masovno proizvedene, špricane in gnojene.
So what. Sicer nasi pujski zrastejo z odpadno "zelenjavo" ki bi drugace koncala v bioloskih odpadkih. Dvomim da industrija se tega ni pogruntala.


Tvoji pujski, ja, še pobožaš jih lahko. Industrijski pa lepo papajo žita/sojo/koruzo iz polj, ki bi drugače bila odvečna.

49106 je izjavil:

Kolikor vem, smo živinorejo iznašli pred poljedelstvom.


Mogoče, ampak ko je na Zemlji bilo do par milijonov ljudi, so bili drugi časi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Mr.B ::

c3p0 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ni, ampak pozabljaš, da je pri živalih potrebno približno 12kg "zelenjave" oz. žit, za 1kg mesa. Masovno proizvedene, špricane in gnojene.
So what. Sicer nasi pujski zrastejo z odpadno "zelenjavo" ki bi drugace koncala v bioloskih odpadkih. Dvomim da industrija se tega ni pogruntala.


Tvoji pujski, ja, še pobožaš jih lahko. Industrijski pa lepo papajo žita/sojo/koruzo iz polj, ki bi drugače bila odvečna.

Tvoj nasteti futer je predrag.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Malidelničar ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Kako bi to naj izgledalo v praksi?
Do koliko oddaljenih kmetij si se pripravljen voziti iz mesta, da bi se ti splačalo?
100km za 20% nižjo ceno eko/bio (ali kako že) hrane?
Misliš sicer kakšen sampostrežen avtomat?
Kiosk, kjer ti 'postrežejo' ljudje (delovni čas petek, 15-18)?
Kako je z birokracijo in davki in podobnim?
Še ne obstaja kak seznam na spletu takšnih kmetij?


Kaj pa zadružne trgovine, saj imamo KZ-je????
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

6bt9hmDwY ::

Malidelničar je izjavil:

Kaj pa zadružne trgovine, saj imamo KZ-je????

Kaj, zadružne trgovine so že vzpostavljene ali si samo ogorčen, ker (še, če kdaj bodo) niso? Nimam kaj veliko s tem, največ od tega, kar poznam, so kakšne tržnice... Drugače sem samo tipičen predstavnik potrošniške družbe (mi je ena, takrat, izredno fukiš pesnica to rekla v ksiht).

gruntfürmich ::

m0LN4r je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ni, ampak pozabljaš, da je pri živalih potrebno približno 12kg "zelenjave" oz. žit, za 1kg mesa. Masovno proizvedene, špricane in gnojene.
So what. Sicer nasi pujski zrastejo z odpadno "zelenjavo" ki bi drugace koncala v bioloskih odpadkih. Dvomim da industrija se tega ni pogruntala.

imate pa veliko odpadne zelenjave, da zaredite 200kg pujseke (govoriš v množini). pa še to samo s tem, kar vi ne pojeste.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

m0LN4r ::

Ja se nabere pri 4-6 clanih, od olupkov, do ostankov pa vse do tistega kaj v kleti zgnije al misi poglodajo. Sicer pa je tega tolko, da ce bi zmanjkalo se jim komot, da tudi tista ta boljsa "zelenjava", kaj mi jemo. Tok pa spet ne jejo, da v enem letu nebi zrasli. Ze sadja popada tolk z dreves jeseni, da so good to go za par 2-3 mesce, ce se mesa vmes.
Kar hocem povedati, da se za 2-3 pujske ni treba it ekstra kmetovanja. Hrane naokoli je ogromno. Poglej recimo koliko eni zmecejo v bioloski kontejner, definitivno vec, kot pa pojedo, ker jim polovici hladilnika potece rok. Tudi za zajce in kokosi ne rabis nekih ogromnih kolicin. Me spomnis na prababico, ki je z sigurno manj kot 10 vrecami zita, preskrbela ogromno zajcev in kokosi cez celo leto, ja in seveda tut travco je znala zjutraj pokosit, kar pa danes marsikdo vec ne ve kako to gre, pa je treba kupit "dodatke"

gruntfürmich je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ni, ampak pozabljaš, da je pri živalih potrebno približno 12kg "zelenjave" oz. žit, za 1kg mesa. Masovno proizvedene, špricane in gnojene.
So what. Sicer nasi pujski zrastejo z odpadno "zelenjavo" ki bi drugace koncala v bioloskih odpadkih. Dvomim da industrija se tega ni pogruntala.

imate pa veliko odpadne zelenjave, da zaredite 200kg pujseke (govoriš v množini). pa še to samo s tem, kar vi ne pojeste.
Aja mi jih koljemo pod 200kg, rajs 2x 150, kot 1x200. Nekoc je blo 200kg v modi, tega vec ne delamo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IgorCardanof ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/hran...

Lol, koga boli kurac, če gre za 5-10% gor. Ali plačaš 100evrov ali pa 105 evrov nima nobene veze. Nevem zakaj delajo tako paniko.

/s
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

6bt9hmDwY ::

IgorCardanof je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/hran...

Lol, koga boli kurac, če gre za 5-10% gor. Ali plačaš 100evrov ali pa 105 evrov nima nobene veze. Nevem zakaj delajo tako paniko.

/s

Zdaj imaš možnost 'prihrankov' skozi črno-petkovne (in potem še vip) nakupovalne spree-e robe, ki je ne potrebuješ. Nam se je odpulilo, normalno. Pa za black friday in cyber monday se nam bo še bolj, imamo že (po priporočilih znancev) natrenirane prste, se vsaj tepst ni treba več.

MisterR ::

Kdo pa dela paniko?

Se ti zdi, da raja sploh bere take novice? Novica o podražitvi hrane ima 81 komentarjev, članek o covid številkah pa 305. To ti pove vse.

Treba se je zavedati, da nam (ne samo slovencem) gre še precej dobro. Sploh glede na situacijo. Trgovine pa so itak poden od podna. Kdo pa še kupuje po rednih cenah, če pa vsak drug dan dobiš nov letak z akcijskimi cenami? Vem da niso akcijske cene, ampak množice to ne zanima. Če je v akciji, potem je že ceneje, če ne že poceni.

Če pogledaš vse finančne indikatorje, a vidiš kje paniko? Nikjer. ATH vsak dan.


Iskreno povedano, ne vem kam to vodi, ampak se bojim da bo padec na realna tla res boleč. Bolj kot 2008/09. Bolj se mi zdi da bo zlom podoben 2k.

energetik ::

IgorCardanof je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/hran...

Lol, koga boli kurac, če gre za 5-10% gor. Ali plačaš 100evrov ali pa 105 evrov nima nobene veze. Nevem zakaj delajo tako paniko.

/s
Res je, če vsak dan v kriptu dobim +100€, res nima veze če 1x tedensko dam 5€ več v štacuni. >:D

IgorCardanof ::

Pravilno. Ti si edini, ki si na svetu. Klasičen primer narcisa. Nesposoben dojet, da ni edini in najbolj pomemben na svetu.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

energetik ::

A nisi ti začel s sarkazmom? :|

dsfsfawer235 ::

49106 je izjavil:

Kolikor vem, smo živinorejo iznašli pred poljedelstvom.

Ja, tehnologija in clovestvo se razvija, nekateri pa so se vedno na nivoju plemenskih skupnosti.
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

IgorCardanof ::

Letno potem zasluži 100EUR * 365 = 36500EUR. Ampak je res, da trenutno so razmere v kriptu kar divje in ne bo vedno / dolgo tako.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Zaslužil ni nič, če si tega ne izplačuje na svoj trr dnevno. Torej so to samo neke fiktivne številke. Sicer pa v tem balonu res ni težko delat vsakodnevne pluse, sploh v kriptu. Ko bo vse pikiralo navzdol in bo panika, bomo 10% inflacijo bolj občutili kot zdaj

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Zaslužil ni nič, če si tega ne izplačuje na svoj trr dnevno. Torej so to samo neke fiktivne številke. Sicer pa v tem balonu res ni težko delat vsakodnevne pluse, sploh v kriptu. Ko bo vse pikiralo navzdol in bo panika, bomo 10% inflacijo bolj občutili kot zdaj


EURI na TRR so tudi neke fiktivne številke

just saying...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Joj prosim no ne mi ti z tvojimi globokimi mislimi. So res ja, ampak še vedno lahko z njimi kupim kruh in pašteto, kar z dodge in shibo ne morem. Tudi če bi lahko, zakaj bi, če je možno da so jutri vredni 2x več

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Joj prosim no ne mi ti z tvojimi globokimi mislimi. So res ja, ampak še vedno lahko z njimi kupim kruh in pašteto, kar z dodge in shibo ne morem. Tudi če bi lahko, zakaj bi, če je možno da so jutri vredni 2x več


Lahko pa z bitcoini kupiš bencin in vse kar lahko z euri... jaz to počnem vsak teden

Imenuje se crypto kartica...

Če pa je shiba gor pa ne vem, mislim da res ne... je pa vsaj ene 20+ crypto valut.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Ne ne moreš. Bi pričakoval da takšen finančni genij, kot ti misliš za sebe da si, to veš. Tebi cukne dol btc ja, ampak se pretvorijo v eur in petrol dobi eur. Zdaj pa mi samo ne reči da tega nisi vedel in pri polni zavesti verjameš da petrol dobi btc?

In če ti to sredi bull marketa delaš pomeni samo eno...da si tele. Zakaj bi danes plačal bencin in čokoladico v btc, ki je vreden 60k, če pa je zelo verjetno da bo naslednji teden vreden 65k?

TheBlueOne ::

Spekulacije so praviloma slaba resitev v casih inflacije, posebej ce nimas srece in spekuliras v pravem trenutku. Sploh pa je slab nasvet v smislu sirse diskusije ker vecina ne zna vrednotit rizika. Super primer je bila zadnja kriza, ko so ljudje podobno kot danes v kripto, tiscali denar v delnice in mnogi na neki tocki izgubili vse.

Inflacija v trenutni obliki je pac velik problem za reveze, ki niti nimajo za kaj imeti na strani, takih pa je kar dosti.

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Ne ne moreš. Bi pričakoval da takšen finančni genij, kot ti misliš za sebe da si, to veš. Tebi cukne dol btc ja, ampak se pretvorijo v eur in petrol dobi eur. Zdaj pa mi samo ne reči da tega nisi vedel in pri polni zavesti verjameš da petrol dobi btc?

In če ti to sredi bull marketa delaš pomeni samo eno...da si tele. Zakaj bi danes plačal bencin in čokoladico v btc, ki je vreden 60k, če pa je zelo verjetno da bo naslednji teden vreden 65k?


To kaj oni s cryptom naredijo mene ne zanima... to je tako kot bi rekel da ne moreš plačat z EVRI nekje ker če daš ti kartico ti banka pol takoj za njih pretvori v lokalno valuto... to tebe ne zanima ti si plačal z evri kot jaz z crypto.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Sparkxl je izjavil:

Ne ne moreš. Bi pričakoval da takšen finančni genij, kot ti misliš za sebe da si, to veš. Tebi cukne dol btc ja, ampak se pretvorijo v eur in petrol dobi eur. Zdaj pa mi samo ne reči da tega nisi vedel in pri polni zavesti verjameš da petrol dobi btc?

In če ti to sredi bull marketa delaš pomeni samo eno...da si tele. Zakaj bi danes plačal bencin in čokoladico v btc, ki je vreden 60k, če pa je zelo verjetno da bo naslednji teden vreden 65k?


Smo sredi finančne revolucije. Čez 10 let noben ne bo več vedel, kaj je to evro ali dolar. Ta poden bo izginil. Skupej z vsemi bančniki in ostalo podlo elito.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

TheBlueOne ::

IgorCardanof je izjavil:


Smo sredi finančne revolucije. Čez 10 let noben ne bo več vedel, kaj je to evro ali dolar. Ta poden bo izginil. Skupej z vsemi bančniki in ostalo podlo elito.


Maloverjetno, ker sistem je naceloma OK. Reset pa ne pomeni, da bo potreben nek nov skillset. Bancniki in ekonomisti bodo se vedno najbolj primerni strategi.

IgorCardanof ::

Torej strategija, ki se jo grejo sedaj je kul? Zelo debatable. Dejstvo je, da večino finančnih posrednikov ne potrebuješ. In sistem bo njih izpljunil ven, sploh zato, ker so svojo pozicijo začel izkoriščat na račun tega, da oni mastno bogatijo, medtem ko je čedalje več prebivalstva prestavljena bližje oz. v revščino. Tako ne bo šlo.

Lahko me pa quotaš čez pol leta in mi takrat poveš, kako so bančniki dobro vodili trenutno situacijo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Sparkxl ::

TheBlueOne je izjavil:

Spekulacije so praviloma slaba resitev v casih inflacije, posebej ce nimas srece in spekuliras v pravem trenutku. Sploh pa je slab nasvet v smislu sirse diskusije ker vecina ne zna vrednotit rizika. Super primer je bila zadnja kriza, ko so ljudje podobno kot danes v kripto, tiscali denar v delnice in mnogi na neki tocki izgubili vse.

Inflacija v trenutni obliki je pac velik problem za reveze, ki niti nimajo za kaj imeti na strani, takih pa je kar dosti.


No danes se tišči denar v kripto in delnice. Zato bo padec verjetno še bolj boleč kot takrat.
Ampak ko spremljam debate okrog tega tukaj imam občutek, da je večina prisotnih takrat še bila v plenicah. Ker nek konsenz je, da je trenutno stanje povsem normalno in da gre vedno vse samo gor. Padci ne obstajajo.
Jaz sem se svoje lekcije takrat naučil, zato zdaj umikam pare iz špekulacij, ker prepožrešnost na dolgi rok ni dobra. Sem zadovoljen z +400%

IgorCardanof je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ne ne moreš. Bi pričakoval da takšen finančni genij, kot ti misliš za sebe da si, to veš. Tebi cukne dol btc ja, ampak se pretvorijo v eur in petrol dobi eur. Zdaj pa mi samo ne reči da tega nisi vedel in pri polni zavesti verjameš da petrol dobi btc?

In če ti to sredi bull marketa delaš pomeni samo eno...da si tele. Zakaj bi danes plačal bencin in čokoladico v btc, ki je vreden 60k, če pa je zelo verjetno da bo naslednji teden vreden 65k?


Smo sredi finančne revolucije. Čez 10 let noben ne bo več vedel, kaj je to evro ali dolar. Ta poden bo izginil. Skupej z vsemi bančniki in ostalo podlo elito.


Čez 10 let bomo imeli digitalne € in vsi bad guysi bodo še vedno tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

6bt9hmDwY ::

Kateri sistem? Finančni sistem? Domnevam, da je to takšen krovoločen kraken, da bo prej vojno sproduciral kot da zatone.

Nekatere kadre bodo zagotovo zamenjali (menda se operativa pridno pre-kvalificira v druge profile), da pa bi bili vsi tako 'neprilagodljivi' (v širšem smislu), si je težko predstavljati.

Kam grejo vse tiste osebe (ne šefi ali njihovi šefi), katerih storitve banke več ne potrebujejo?

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

To je to kar je najhuje. Taka sprememba se seveda ne more zgodit v trenutnem okolju, ker imajo elita/vlade preveliko moč. Bo morala bit kaka konkretna kriza in po koncu krize potem priložnost za nov, boljši začetek, kjer bodo pravila igre zastavljena bolj fer za vse igralce.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

6bt9hmDwY ::

IgorCardanof je izjavil:

To je to kar je najhuje. Taka sprememba se seveda ne more zgodit v trenutnem okolju, ker imajo elita/vlade preveliko moč. Bo morala bit kaka konkretna kriza in po koncu krize potem priložnost za nov, boljši začetek, kjer bodo pravila igre zastavljena bolj fer za vse igralce.

V kakšnem smislu, meniš, da lahko obstoječa elita/vlade izgubijo moč? Meni na misel pride samo ena, precej krvava, precej malo verjetna, ki stvari zamakne za kakšno dekado, dve ali tri... Nekateri omenjajo neke Velike resete do leta 2030 oz. tokrat že menda 1.3.2025, samo tisto izgleda hudo distopično za nas, navadnike. Za elite pa nisem prepričan. Ok, razni energetiki bodo zaslužili mastno na takšnih in drugačnih trgih, vsi pa pač ne.

Pravično za vse igralce? Tjah, recimo?

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Ja, tudi meni pridejo na misel le te najbolj krvave, zal.

Nikoli ne bo postenega sistema za vse, bolj postenega kot trenutni - tu imamo pa ogromno manevrskega prostora.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Sparkxl ::

Mato989 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ne ne moreš. Bi pričakoval da takšen finančni genij, kot ti misliš za sebe da si, to veš. Tebi cukne dol btc ja, ampak se pretvorijo v eur in petrol dobi eur. Zdaj pa mi samo ne reči da tega nisi vedel in pri polni zavesti verjameš da petrol dobi btc?

In če ti to sredi bull marketa delaš pomeni samo eno...da si tele. Zakaj bi danes plačal bencin in čokoladico v btc, ki je vreden 60k, če pa je zelo verjetno da bo naslednji teden vreden 65k?


To kaj oni s cryptom naredijo mene ne zanima... to je tako kot bi rekel da ne moreš plačat z EVRI nekje ker če daš ti kartico ti banka pol takoj za njih pretvori v lokalno valuto... to tebe ne zanima ti si plačal z evri kot jaz z crypto.


Ne se delat preveč pametnega, ker ti ne gre od rok.

Če ti na hrvaškem plačaš z kartico, se fiat valuta pretvori iz ene v drugo. Iz tvoje kartice gre fiat.

Če ti plačaš s kripto kartico, naredi menjalnica konverzijo in iz kartice gre fiat.

Torej ti nisi plačal bencina z btc, kot trdiš, ampak z euro.

Če bi revolut omogočal isto, bi jaz lahko rekel da sem burek plačal z zlatom ali delnico od tesle, ker imam na njihovi platformi v teh stvareh denar. Pa ne, ker bi oni pred plačilom to pretvorili v euro.

Vse kar kripto kartica naredi je konverzija namesto tebe, ki bi to moral narediti ročno.

6bt9hmDwY ::

Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr


Resno nameravaš preživeti kakšno takšno revolucijo? Men se zdi, da boš šel pa-pa z ostalimi, ko vzamemo vile, kose in motike v roke.

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ne ne moreš. Bi pričakoval da takšen finančni genij, kot ti misliš za sebe da si, to veš. Tebi cukne dol btc ja, ampak se pretvorijo v eur in petrol dobi eur. Zdaj pa mi samo ne reči da tega nisi vedel in pri polni zavesti verjameš da petrol dobi btc?

In če ti to sredi bull marketa delaš pomeni samo eno...da si tele. Zakaj bi danes plačal bencin in čokoladico v btc, ki je vreden 60k, če pa je zelo verjetno da bo naslednji teden vreden 65k?


To kaj oni s cryptom naredijo mene ne zanima... to je tako kot bi rekel da ne moreš plačat z EVRI nekje ker če daš ti kartico ti banka pol takoj za njih pretvori v lokalno valuto... to tebe ne zanima ti si plačal z evri kot jaz z crypto.


Ne se delat preveč pametnega, ker ti ne gre od rok.

Če ti na hrvaškem plačaš z kartico, se fiat valuta pretvori iz ene v drugo. Iz tvoje kartice gre fiat.

Če ti plačaš s kripto kartico, naredi menjalnica konverzijo in iz kartice gre fiat.

Torej ti nisi plačal bencina z btc, kot trdiš, ampak z euro.

Če bi revolut omogočal isto, bi jaz lahko rekel da sem burek plačal z zlatom ali delnico od tesle, ker imam na njihovi platformi v teh stvareh denar. Pa ne, ker bi oni pred plačilom to pretvorili v euro.

Vse kar kripto kartica naredi je konverzija namesto tebe, ki bi to moral narediti ročno.


Seveda gre FIAT ampak retailer pa dobi na TRR drug fiat kot s katerim sem jaz plačal... ampak z moje perspektive sem plačal v EURIH, z njegove pa je dobil denar v KUNAH... enako je s crypto... torej jaz plačam S CRYPTOM ki se pretvorijo v EURE ali whatever

to je vse enako... bistvo je da je utility, ne rabim nič dat na trr in menjavat ampak direkt plačam... to kar se dogaja v ozadju me ne briga, jaz porabim crypto in sem dal CRYPTO da sem dobil nazaj nekaj drugega.

Zdaj pa nehaj pametovat.

3
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dsfsfawer235 ::

Mato989 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ne ne moreš. Bi pričakoval da takšen finančni genij, kot ti misliš za sebe da si, to veš. Tebi cukne dol btc ja, ampak se pretvorijo v eur in petrol dobi eur. Zdaj pa mi samo ne reči da tega nisi vedel in pri polni zavesti verjameš da petrol dobi btc?

In če ti to sredi bull marketa delaš pomeni samo eno...da si tele. Zakaj bi danes plačal bencin in čokoladico v btc, ki je vreden 60k, če pa je zelo verjetno da bo naslednji teden vreden 65k?


To kaj oni s cryptom naredijo mene ne zanima... to je tako kot bi rekel da ne moreš plačat z EVRI nekje ker če daš ti kartico ti banka pol takoj za njih pretvori v lokalno valuto... to tebe ne zanima ti si plačal z evri kot jaz z crypto.


Ne se delat preveč pametnega, ker ti ne gre od rok.

Če ti na hrvaškem plačaš z kartico, se fiat valuta pretvori iz ene v drugo. Iz tvoje kartice gre fiat.

Če ti plačaš s kripto kartico, naredi menjalnica konverzijo in iz kartice gre fiat.

Torej ti nisi plačal bencina z btc, kot trdiš, ampak z euro.

Če bi revolut omogočal isto, bi jaz lahko rekel da sem burek plačal z zlatom ali delnico od tesle, ker imam na njihovi platformi v teh stvareh denar. Pa ne, ker bi oni pred plačilom to pretvorili v euro.

Vse kar kripto kartica naredi je konverzija namesto tebe, ki bi to moral narediti ročno.


Seveda gre FIAT ampak retailer pa dobi na TRR drug fiat kot s katerim sem jaz plačal... ampak z moje perspektive sem plačal v EURIH, z njegove pa je dobil denar v KUNAH... enako je s crypto... torej jaz plačam S CRYPTOM ki se pretvorijo v EURE ali whatever

to je vse enako... bistvo je da je utility, ne rabim nič dat na trr in menjavat ampak direkt plačam... to kar se dogaja v ozadju me ne briga, jaz porabim crypto in sem dal CRYPTO da sem dobil nazaj nekaj drugega.

Zdaj pa nehaj pametovat.

3


Ne seri, cryptoshit je useless za nakupovanje cesarkoli, ste ga ravno kekci, kot si ti, unicili s svojim pohlepom, da ne bo nikoli uporaben za nic drugega kot spekulacije. Nihce ne bo prodajal za cryptoshit, ker je tako volatilen, da lahko naslednji moment izgubis vso marzo ali gres celo v izgubo. Uporaben je za donacije kaksnim private torrent trackerjem tu se pa njegova uporabnost konca.
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr


Resno nameravaš preživeti kakšno takšno revolucijo? Men se zdi, da boš šel pa-pa z ostalimi, ko vzamemo vile, kose in motike v roke.


:)) Najbrz ne hehe. Se vidiva na bojiscu.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

TheBlueOne ::

IgorCardanof je izjavil:

Torej strategija, ki se jo grejo sedaj je kul? Zelo debatable. Dejstvo je, da večino finančnih posrednikov ne potrebuješ. In sistem bo njih izpljunil ven, sploh zato, ker so svojo pozicijo začel izkoriščat na račun tega, da oni mastno bogatijo, medtem ko je čedalje več prebivalstva prestavljena bližje oz. v revščino. Tako ne bo šlo.

Lahko me pa quotaš čez pol leta in mi takrat poveš, kako so bančniki dobro vodili trenutno situacijo.


Pa povej kje v sirsi sliki je problem in zakaj bi nov sistem bil boljsi. Naceloma so vsa tveganja jasna, sistem pa deluje. Vsi problemi, ki jih imamo so zaradi takih ali drugacnih tveganih situacij in eksperimentov, bi skoraj sigurno bili mozni v nekem drugem sistemu.

Seveda pa lahko imas v glavi nek "najboljsi suuupeeerrr sistem", ki je neobstojec in kjer je edini opis, da je perfekten na vse nacine. Problem je, da je neobstojec in je zgolj tvoja fikcija. Takoj, ko ga bos realiziral pa bodo riziki in nestabilnosti s casom podobni kot sedaj. Vse kar bi optimiral v tvojem fantazijskem sistemu verjetno lahko ze danes ampak verjetno obstajajo protiargumenti ali pa interesi katerih ne poznas.

Relativna revscina bo skoraj sigurno rastla dokler bo tehnoloski razvoj. Bolj se placuje inteligenca, bolj na strani ostajajo taki, ki so pod povprecjem. Tu ti spremembna financnega sistema ne pomaga, lahko pa ze v tem sistemu b.p. potiskas navzgor minimalno placo, dajes v socialo itn. Ce imas inflacijo jo samo bolj upostevas in problem je resen. Ce danes ni volje ne vem zakaj bo v tvoji utopiji.

Sparkxl je izjavil:


No danes se tišči denar v kripto in delnice. Zato bo padec verjetno še bolj boleč kot takrat.
Ampak ko spremljam debate okrog tega tukaj imam občutek, da je večina prisotnih takrat še bila v plenicah. Ker nek konsenz je, da je trenutno stanje povsem normalno in da gre vedno vse samo gor. Padci ne obstajajo.


Ta naivnost se pozna skoraj bolj pri pokojninskem sistemu, kjer kricijo, da bi moral biti, da kar privarcujes to dobis in ne, da trenutna generacija, ki dela podpira penzioniste. Ceprav lahko prakticno vsak, ki je danes v penziji pove, da je dozivel vsaj dva zloma, enkrat hiperinflacijo, ki bi vzela vecini prakticno vse, drugic kriza 2008, ki bi vecini vzela prakticno vse, potem, ce bo sedaj inflacija itn. Oni bi pricakovali, da je vsak ki je 8 h za tekocim trakom se 2h investicijski bankir.

Pac imamo opravka z naivno generacijo, ki pa se bo slej kot prej naucila, da niso tako pametni in samostojni kot si mislijo. To bo politika sigurno izkoriscala v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Tiskanje denarja je mozno na vec nacinov. Eno je kar se grejo sedaj, z kreiranjem dolga, kjer profitirajo pretezno bogati.

Drugi nacin pa je helikopter denar, kjer vsi dobijo enako, kar dejansko relativno gledano zmanjsa razlike reven/bogat.

Skratka ni tiskanje samo po sebi problem, problem je ker ga tiskajo bogatim pri ze tako razslojeni druzbi. Jaz sem mnenja da je treba sprejeti zakon da je helikopter denar edini dovoljeni nacin tiskanja denarja za centralno banko in razslojenost bi se opazno zmanjsala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

IgorCardanof ::

Ves kaj se je dogajalo leta 2000-2008 in kdo je bil kriv za to, koliko so zasluzili in kaksne so bile posledice?

Ves koliko denarja se je naprintalo z zadnjih dveh letih in kdo je ta denar dobil?

Ko bos odgovoril na zgornje, bos tudi vedel, da je prakticno karkoli drugega, boljse in bolj fer kot imamo zdaj.

Lonsarg je izjavil:

Tiskanje denarja je mozno na dva nacina. Eno je kar se grejo sedaj, z kreiranjem dolga, kjer profitirajo pretezno bogati.

Drugi nacin pa je helikopter denar, kjer vsi dobijo enako, kar dejansko relativno gledano zmanjsa razlike reven/bogat.

Skratka ni tiskanje samo po sebi problem, problem je ker ga tiskajo bogatim pri ze tako razslojeni druzbi. Jaz sem mnenja da je treba sprejeti zakon da je helikopter denar edini dovoljeni nacin tiskanja denarja za centralno banko in razslojenost bi se opazno zmanjsala.


Ja je problem. Ce si prej moral sparat 10 let, da si naredil 1000$, sedaj ti pa vlada airdropne 10k$ iz nule ker pac printamo, je nekej hudo narobe.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

IgorCardanof je izjavil:



Ja je problem. Ce si prej moral sparat 10 let, da si naredil 1000$, sedaj ti pa vlada airdropne 10k$ iz nule ker pac printamo, je nekej hudo narobe.


Kaj pa je alternativa, ce ne denar? Vsak sistem bo imel mehanizme, da podpira kar mu je v interesu. Inflacija je samo en od teh mehanizmov in dalec ni nenadomestljiv.

Ce hoces manj kraje se je treba boriti za mocno pravno drzavo ne pa za drugacno valuto.

Lonsarg ::

@JeffTezos, Jaz sem predlagal realno izvedljivo resitev znotraj trenutnega sistema (helikopter denar namesto kvantitativnega sproscanja). S katero sem hotel pokazati da obstajajo zelo realne alternative brez spreminjanja sistema. Ampak jih vseeno niso izbrali, ker pac raje pomagajo bogatim.

Dokler nismo ljudje niti toliko mocni, da bi spremenili nekaj takih odlocitev znotraj trenutnega sistema na bolje, je razmisljanje o povsem alternativnih sistemih prezgodno.

Je precej mozno da vse skulaj kolapsira, ampak dobili bomo nakverjetneje SLABSI nov sistem po kolapsu. Krivda pa bo na tem, da elita ni hotela trenutnega sistema izboljsati, da bi bil manj razslojen in bolj vzdrzen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

feryz ::

IgorCardanof je izjavil:

Smo sredi finančne revolucije. Čez 10 let noben ne bo več vedel, kaj je to evro ali dolar. Ta poden bo izginil. Skupej z vsemi bančniki in ostalo podlo elito.
Mi je všeč, da nekdo na slo tech forumu trdi, da bodo izginili tisti, ki vodijo svet.
V resnici pa bodo prej zbrisani vsi ljudje na zemlji, kot zgoraj omenjeni.

Mato989 ::

V osnovi je težava v tem, ker naš sistem je zgrajen tako da ko rešuje 1 zadevo, dela najmanj 1 problem na drugem koncu... in tako smo v eternal loopu reševanja problemov, nekateri pa vidijo reševanje v davkih...

Primer: Cilj je gospodarska rast, te večni relikt kapitalizma ki nas sili v sprejemanje ukrepov ki povečujejo likvidnost, kroženje denarja inki destimulirajo varčevanje, vrednost preteklega dela in tako naprej... In zdaj če pogledava, potem to "reševanje" neposredno ustvari nove probleme predvsem ekološkega, ker nas inflatorna politika in destimuliranje varčevanja, stimulira h kupovanju nenujnih storitev in potem imamo kaj? Ja ekološko težavo, ki jo rešujemo kako? z CO2 kuponi (novim davkom) in z nekimi idejami kako bi (kot v Londonu) uvajali neke cone kjer spet plačuješ več itd... ampak ta težava se pojavlja med drugim ravno zato ker ne stimuliramo varčevanja ampak kroženje denarja...

Enaki krogi večji ali manjši so v vseh porah državnega upravljanja z financami, zdravstvom itd...

Recimo:

- Boljše zdravstvo
- Ljudje dalj časa živijo
- Ljudje potrebujejo več farmacevtskih sredstev da živijo dalj (humani kao)
- Poraba državne blagajne je višja, zvišajo davke za zdravstvo ali nekje drugje
- Več dela na črno ker je ljudem preveč davka
- Država rešuje delo na črno z več kaznimi itd...

hkrati pa

- Ljudje dalj živijo
- Dalj časa se izplačuje pokojnina iz PAY2GO sistema ZPIZ
- Manjko v blagajni zaradi predolgega izplačevanja
- Višanje prispevkov, ali upokojitvene starosti (60, 65, 67....)
- Posledično ljudje pridejo vedno bolj izmozgani v penzijo in potrebujejo več zdravniške oskrbe kar spet prinese pritisk na ZZZS(državo)
- Spet rešitev v večih davkih.... (ali pa višanju starosti da bo folk pocrkal preden pride v penzijo, ampak pol bo še več dela na črno ker folk noče plačevat če bo statistično tak zjeban v penziji da od nje nič ne bo imel)

In tako se vrtimo v VEČNEM krogu, noben pa zaradi všečnosti kroga ne upa presekat, ampak točka preloma prihaja, neizbežno, in mladi se vedno bolj zavedajo da bo verjetno točka preloma ravno v njihovih življenjih... zato jo pa starci potiskajo čimbolj dol v čas po 2050...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

V osnovi je težava v tem, ker naš sistem je zgrajen tako da ko rešuje 1 zadevo, dela najmanj 1 problem na drugem koncu... in tako smo v eternal loopu reševanja problemov, nekateri pa vidijo reševanje v davkih...

Primer: Cilj je gospodarska rast, te večni relikt kapitalizma ki nas sili v sprejemanje ukrepov ki povečujejo likvidnost, kroženje denarja inki destimulirajo varčevanje, vrednost preteklega dela in tako naprej... In zdaj če pogledava, potem to "reševanje" neposredno ustvari nove probleme predvsem ekološkega, ker nas inflatorna politika in destimuliranje varčevanja, stimulira h kupovanju nenujnih storitev in potem imamo kaj? Ja ekološko težavo, ki jo rešujemo kako? z CO2 kuponi (novim davkom) in z nekimi idejami kako bi (kot v Londonu) uvajali neke cone kjer spet plačuješ več itd... ampak ta težava se pojavlja med drugim ravno zato ker ne stimuliramo varčevanja ampak kroženje denarja...

Enaki krogi večji ali manjši so v vseh porah državnega upravljanja z financami, zdravstvom itd...

Recimo:

- Boljše zdravstvo
- Ljudje dalj časa živijo
- Ljudje potrebujejo več farmacevtskih sredstev da živijo dalj (humani kao)
- Poraba državne blagajne je višja, zvišajo davke za zdravstvo ali nekje drugje
- Več dela na črno ker je ljudem preveč davka
- Država rešuje delo na črno z več kaznimi itd...

hkrati pa

- Ljudje dalj živijo
- Dalj časa se izplačuje pokojnina iz PAY2GO sistema ZPIZ
- Manjko v blagajni zaradi predolgega izplačevanja
- Višanje prispevkov, ali upokojitvene starosti (60, 65, 67....)
- Posledično ljudje pridejo vedno bolj izmozgani v penzijo in potrebujejo več zdravniške oskrbe kar spet prinese pritisk na ZZZS(državo)
- Spet rešitev v večih davkih.... (ali pa višanju starosti da bo folk pocrkal preden pride v penzijo, ampak pol bo še več dela na črno ker folk noče plačevat če bo statistično tak zjeban v penziji da od nje nič ne bo imel)

In tako se vrtimo v VEČNEM krogu, noben pa zaradi všečnosti kroga ne upa presekat, ampak točka preloma prihaja, neizbežno, in mladi se vedno bolj zavedajo da bo verjetno točka preloma ravno v njihovih življenjih... zato jo pa starci potiskajo čimbolj dol v čas po 2050...

Nihce tene sili kupovanjastvari ki jih nerabis. Sparas nanapacnem koncu. Se vedno je lazje malco kupit kod doma pripraviti. Sedaj pa racunaj na mesecnem nivoju, koliksna je razlika.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Nihce tene sili kupovanjastvari ki jih nerabis. Sparas nanapacnem koncu. Se vedno je lazje malco kupit kod doma pripraviti. Sedaj pa racunaj na mesecnem nivoju, koliksna je razlika.


Inflacija me sili... Če me ne bi, bi za mojo plačo leta 2013 dobil danes ENAKO stvari kot leta 2013... pa jih ne... torej me inflacija sili v to da nekam dam svoj denar (tudi če so delnice) ker drugače mi jemljejo vrednost mojega dela v preteklosti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Mato je povedal bistveno. Globalna monetarna politika (FED, ECB) sili potrosnika v jemanje kreditov ter mu onemogoca varcevanje. Vec let pricakujte negativne realne obrestne mere. Torej ne nicelne - ze to je dovolj, da nima smisla varcevati - ampak kar konkretno negativne. "Cash is trash" je pac dejstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

energetik ::

Na srečo imamo alternative za varčevanje in ohranjanje vrednosti našega dela.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Na srečo imamo alternative za varčevanje in ohranjanje vrednosti našega dela.


Nima veze, še vedno je sistem failed overall... ker dela kot sem rekel, probleme in za njih potem išče rešitve ki ustvarijo 1+ dodatnih problemov
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

energetik je izjavil:

Na srečo imamo alternative za varčevanje in ohranjanje vrednosti našega dela.


Ki ga (delno) doloci politika. Smo kot hrcki, ki nas vodijo po labirintu.
Pa razlagaj to ti blagajnicarki v Mercatorju. Ali pa vodovodarju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
««
13 / 218
»»