» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
12 / 210
»»

FireSnack ::

Pomoje bo okoli 8% naslednjih 5 let inflacija. Bo pa hrana šla v višave. Verjetno tudi plin, gorivo, elektrika za večkratnik. Upajmo da bo tudi plača šla vsaj x2 ali x3.

aviator ::

Bo ja. Ko inflacija enkrat skrene, jo je tudi zaradi politicnega pritiska nemogoce ustaviti.

Ce obrestno mere zategnemo bo frka, ce inflacijo pustim, da pohe pufe nas ravno tako caka sranje.

Jbg, morm it po puf, ker bo zgleda to next happy times xd.

Mr.B ::

aviator je izjavil:

Bo ja. Ko inflacija enkrat skrene, jo je tudi zaradi politicnega pritiska nemogoce ustaviti.

Ce obrestno mere zategnemo bo frka, ce inflacijo pustim, da pohe pufe nas ravno tako caka sranje.

Jbg, morm it po puf, ker bo zgleda to next happy times xd.

A mislis stanovanski kredit ? Sam da ne bo : ne ni, ker zivim v njem.. mrhovinarji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

buttcrack ::

puf za flet kot naložbo. polovico ga bo pokrila inflacija :D

kow ::

FireSnack je izjavil:

Pomoje bo okoli 8% naslednjih 5 let inflacija. Bo pa hrana šla v višave. Verjetno tudi plin, gorivo, elektrika za večkratnik. Upajmo da bo tudi plača šla vsaj x2 ali x3.


Imo bo precej manj. Del extra dolga zaradi korone bo pokrila malo visja inflacija, del pa tehnoloski napredek. Energenti se zdaj drazijo, a ne bo dolgo trajalo in pricakum crash nekje najkasneje do 2023/2024. 100 letni trend se pac ne bo spremenil zaradi ene koronice.

m0LN4r ::

Crash cesa tocno pricakujes? A bo kr naenkrat vec gradbenih parcel in prostora na voljo in populacija se bo razpolovila?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

styrian ::

FireSnack je izjavil:

Pomoje bo okoli 8% naslednjih 5 let inflacija. Bo pa hrana šla v višave. Verjetno tudi plin, gorivo, elektrika za večkratnik. Upajmo da bo tudi plača šla vsaj x2 ali x3.


Spet en s kristalno kroglo. Jedrna (dolgoročna) inflacija je komaj 1% v primerjavi s prejšnjim letom.

kow ::

Crash cen energentov.

m0LN4r je izjavil:

Crash cesa tocno pricakujes? A bo kr naenkrat vec gradbenih parcel in prostora na voljo in populacija se bo razpolovila?


Afriska populacija je prerevna - ne porabi veliko. Ostali svet pa nima vec vecje rasti prebivalstva. Elektrificirani vozni park bo zmanjsal porabo fosilni goriv.

styrian je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Pomoje bo okoli 8% naslednjih 5 let inflacija. Bo pa hrana šla v višave. Verjetno tudi plin, gorivo, elektrika za večkratnik. Upajmo da bo tudi plača šla vsaj x2 ali x3.


Spet en s kristalno kroglo. Jedrna (dolgoročna) inflacija je komaj 1% v primerjavi s prejšnjim letom.


Ne tam kjer zivim. Je bolj 10%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

m0LN4r ::

Crash cen energentov.
Ne verjamem, enostavno ni razloga zakaj bi se, ok ce nebi bilo migracij iz drazjega v cenejse okolje bi se razumel, tako pa ne.
Tisti, ki zdaj sluzijo najvec na tem, pa niso nori.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kow ::

Energenti so crashnili ze nickolikrat. A potem so ljudje, ki sluzijo nori? Ne, nimajo moci nad trgom.
Prvo pricakujem padec cen premoga. Za nafto zna trajati malo dlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

IgorCardanof ::

Nekateri v tej temi pa kot da živijo v popolnoma drugem svetu. Ali pa imajo milijone na računu in sploh ne opazijo, da plačujejo za vsakodnevne potrebiščine toliko več.

styrian je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Pomoje bo okoli 8% naslednjih 5 let inflacija. Bo pa hrana šla v višave. Verjetno tudi plin, gorivo, elektrika za večkratnik. Upajmo da bo tudi plača šla vsaj x2 ali x3.


Spet en s kristalno kroglo. Jedrna (dolgoročna) inflacija je komaj 1% v primerjavi s prejšnjim letom.


Kekec lol.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

kow je izjavil:

Energenti so crashnili ze nickolikrat. A potem so ljudje, ki sluzijo nori? Ne, nimajo moci nad trgom.
Prvo pricakujem padec cen premoga. Za nafto zna trajati malo dlje.

Nafta je bila spomladi zastonj. Ampak proizvodnja se je prilagodila potrošnji.

styrian ::

IgorCardanof je izjavil:



Kekec lol.


Ne znaš brati grafa? Vir: Statistični urad Slovenije.

https://tradingeconomics.com/slovenia/c...

kow ::

Zimonem je izjavil:

kow je izjavil:

Energenti so crashnili ze nickolikrat. A potem so ljudje, ki sluzijo nori? Ne, nimajo moci nad trgom.
Prvo pricakujem padec cen premoga. Za nafto zna trajati malo dlje.

Nafta je bila spomladi zastonj. Ampak proizvodnja se je prilagodila potrošnji.


Nafta ni bila spomladi zastonj. Bila je zastonj na tocno dolocenem mestu ob dolocenih uri. Ce si garantiral, da odpeljes zadostne kolicine.

LeQuack ::

IgorCardanof je izjavil:

Nekateri v tej temi pa kot da živijo v popolnoma drugem svetu. Ali pa imajo milijone na računu in sploh ne opazijo, da plačujejo za


Kakor vem forum obiskujejo večinoma kriptomilijonarji. Nekdo ki ima recimo samo dva stanovanja je tu smatran za reveža.
Quack !

Mr.B ::

kow je izjavil:

Crash cen energentov.

m0LN4r je izjavil:

Crash cesa tocno pricakujes? A bo kr naenkrat vec gradbenih parcel in prostora na voljo in populacija se bo razpolovila?


Afriska populacija je prerevna - ne porabi veliko. Ostali svet pa nima vec vecje rasti prebivalstva. Elektrificirani vozni park bo zmanjsal porabo fosilni goriv.

styrian je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Pomoje bo okoli 8% naslednjih 5 let inflacija. Bo pa hrana šla v višave. Verjetno tudi plin, gorivo, elektrika za večkratnik. Upajmo da bo tudi plača šla vsaj x2 ali x3.


Spet en s kristalno kroglo. Jedrna (dolgoročna) inflacija je komaj 1% v primerjavi s prejšnjim letom.


Ne tam kjer zivim. Je bolj 10%.

Crash cen energentov

BS, ernergentov je preveč... Kitajska je v prejšnejm četrtleju imel 18% gospodarsko rast.. Kaj je to povzročilo s trmasto kazanje fingra Avstraliji ? Po drugi strani cena energenotv, pač sledi prehoda da boš čez 10 lewt kupoval le in edino le elektzrične avtomobile. Balkanci bodo pa tako ali drugače morali meriti dolžino onega ne z BMW falusom ampak z vzpostavitvijo javnega prevoza. Tendenca industrije je čisto jasna, ne glede koliko si boš zatiskal oči.

Afriska populacija je prerevna - ne porabi veliko. Ostali svet pa nima vec vecje rasti prebivalstva

Spet bereš nek Ameriški Bias... Top investitorji vključujoč v infrastukturo, kot osnova v Afriko so EU in Kitajsk zaradi poceni delovne sile. Tisto kar so neizobraženi kitajci štancali sedaj lahko štanc neizučeni afričan.

v primerjavi s prejšnjim letom

Še en, ki ni poznal pojma Karantene... Jaz že leto pa pol nisem bil na poštenem dopustu... po domače kupček se je nabral.... če me je hotel stal 10% več nisem kaj dosti gledal, ker sem končno šel na dopust.. In monogi so to naredili, in to ne samo v branži turista.. Kaj misliš da se je zgodilo s tistimi ki nudijo storitev. Ja normalno da so cene višje. Pa to ni samo vezano na tursitično industrijo.... Kupil sem 2020 komp, ki ga normalno nebi ? koliko je v letu 2020 investiralo v elektroniko, ki je morda nebi kupili.....?

Ne tam kjer zivim. Je bolj 10%.

Kje živiš. Lahko mesečno poveš nekaj cen, ki so še po 10% navzgor...
Da mleko v akciji je šel od leta 2020 v prejšnejm mesecu je tam tam 69C

kow je izjavil:

Energenti so crashnili ze nickolikrat. A potem so ljudje, ki sluzijo nori? Ne, nimajo moci nad trgom.
Prvo pricakujem padec cen premoga. Za nafto zna trajati malo dlje.

Katerega premoga... Premog z dobro gorilno vrednost ne bo padel... Tisto na nivoju Slovenskega bo pa ratsel glede na kvaletetni.. Le da ga razen nekaterih posameznikov nebi zaradi co kuponov nikoli kupili.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

IgorCardanof ::

Damn, apparently samo nekateri hodimo v trgovine, kjer je vse dražje. Drugi pa kupujejo celo ceneje kot je bilo lani. Bravo fantje.

Zimonem ::

kow je izjavil:

Zimonem je izjavil:

kow je izjavil:

Energenti so crashnili ze nickolikrat. A potem so ljudje, ki sluzijo nori? Ne, nimajo moci nad trgom.
Prvo pricakujem padec cen premoga. Za nafto zna trajati malo dlje.

Nafta je bila spomladi zastonj. Ampak proizvodnja se je prilagodila potrošnji.


Nafta ni bila spomladi zastonj. Bila je zastonj na tocno dolocenem mestu ob dolocenih uri. Ce si garantiral, da odpeljes zadostne kolicine.

Se ne razumem toliko kot ti ampak indeksi so padli na negativne vrednosti. Wti in Brent sedaj se pa skregajo sam s seboj.

energetik ::

IgorCardanof je izjavil:

Damn, apparently samo nekateri hodimo v trgovine, kjer je vse dražje. Drugi pa kupujejo celo ceneje kot je bilo lani. Bravo fantje.
Očitno. Ko grem po tedensko nabavo v Hoferja, ne opazim kakšne razlike. Kupujem pa v glavnem osnovna živila. Sadje, zelenjava, moka, mleko itd. Sicer pa nikoli nisem pretirano gledal koliko stane hrana, nabavim tisto kar rabim glede na specifikacije.
Kaj naj, šparam pri hrani? Itak so profiti v skladih in kripto precej presegli vse podražitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

IgorCardanof ::

energetik je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Damn, apparently samo nekateri hodimo v trgovine, kjer je vse dražje. Drugi pa kupujejo celo ceneje kot je bilo lani. Bravo fantje.
Očitno. Ko grem po tedensko nabavo v Hoferja, ne opazim kakšne razlike. Kupujem pa v glavnem osnovna živila. Sadje, zelenjava, moka, mleko itd. Sicer pa nikoli nisem pretirano gledal koliko stane hrana, nabavim tisto kar rabim glede na specifikacije.
Kaj naj, šparam pri hrani? Itak so profiti v skladih in kripto precej presegli vse podražitve.


In to je problem ja. Če hočeš se upreti inflaciji, je potrebno gemblat na delnicah ali pa kriptu ali pa kje drugje. 90% ljudi, ki se pa s tem ne ukvarjajo, pa pač samo žrejo inflacijo.

V trgovinah pa verjamem, da ne opazis razlike. Če je bila prej kila mesa 4€, sedaj pa 4.8€, se ti zdi skoraj nič, je pa to vseeno 20% gor. Mnogi tu zgoraj se niti ne zavedate kaj je to 1% in kako se recimo 5% pozna pri ceni 2€. Zato pa pišete take bedarije kot jih.

energetik ::

Saj si sam napisal, ker mesa cela družina pojemo manj kot 1kg na teden se tistih par centov nikjer ne pozna. Jaz imam svojo košarico za inflacijo, tista uradna me ne zanima.

Je pa jasno to odvisno tudi od prihrankov in plače, ko imaš enkrat 5-mestno cifro prihrankov, odplačan stanovanjski kredit in 2 zanesljivi plači, se pač ne sekiraš ker si plačal v Hoferju 120EUR namesto 100EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

J.McLane ::

Tule gor predvsem nekaterim ni jasno kaj pomeni obrestno obrestni račun ko govorijo kako je inflacija preko 10%.

Evo vam kalkulator in malo poglejte cene leta 2011, kakšno plačo ste imeli in kaj je danes.

Če dam v kalkulator zgolj 3% inflacijo letno pridem na 34% v 10 letih.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

IgorCardanof ::

Si shranjujem tale post, pa se slišiva čez pol leta.

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Saj si sam napisal, ker mesa cela družina pojemo manj kot 1kg na teden se tistih par centov nikjer ne pozna. Jaz imam svojo košarico za inflacijo, tista uradna me ne zanima.

Je pa jasno to odvisno tudi od prihrankov in plače, ko imaš enkrat 5-mestno cifro prihrankov, odplačan stanovanjski kredit in 2 zanesljivi plači, se pač ne sekiraš ker si plačal v Hoferju 120EUR namesto 100EUR.


Ampak če se glede tega ne sekiraš si slab gospodar s slabo vizijo kaj to pomeni =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

IgorCardanof je izjavil:

Si shranjujem tale post, pa se slišiva čez pol leta.

Da da, se en ki kupuje kripto glede kako se zjutraj petelin oglasa...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

c3p0 ::

energetik je izjavil:

Saj si sam napisal, ker mesa cela družina pojemo manj kot 1kg na teden se tistih par centov nikjer ne pozna. Jaz imam svojo košarico za inflacijo, tista uradna me ne zanima.


Meso je itak daleč prepoceni, subvencionirano. Brez vsake potrebe, ker večinoma ni zdravo (hrenovke, polike, koketi v skrajni obliki). Tu se strinjam z ekofašisti in gretami.

BuDi79 ::

c3p0 je izjavil:

Meso je itak daleč prepoceni, subvencionirano. Brez vsake potrebe, ker večinoma ni zdravo (hrenovke, polike, koketi v skrajni obliki). Tu se strinjam z ekofašisti in gretami.
Ker masovno proizvedena in pognojena zelenjava, ki raste ob avtocesti je pa pojem zdravja.

c3p0 ::

Ni, ampak pozabljaš, da je pri živalih potrebno približno 12kg "zelenjave" oz. žit, za 1kg mesa. Masovno proizvedene, špricane in gnojene.

energetik ::

c3p0 je izjavil:

Ni, ampak pozabljaš, da je pri živalih potrebno približno 12kg "zelenjave" oz. žit, za 1kg mesa. Masovno proizvedene, špricane in gnojene.
Folka ne boš prepričal, da so živali dodaten pretvornik sončne energije, in to slab in z emisijami iz riti.
Če damo vso sojo in koruzo na naše krožnike, namesto živini, lahko takoj vsaj pol njiv zasadimo z gozdom, ker jih ne rabimo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

TheBlueOne ::

Pri nas bi visoka cena s strani velikih koncernov bila zacasna, ker bi ljudje samo zagnali nazaj kletne hleve in bi ponovno kupovali od lokalnih kmetov. Ta problem verjetno resis samo z razvojem alternativ, ker prisila praviloma nima dobrega odziva. Bodo ljudje pac volili tistega, ki jih bo nehal omejevati.

Ali pa morda davek na emisije glede na izpuste neke specificne zivali, da ni neposteno.

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

Pri nas bi visoka cena s strani velikih koncernov bila zacasna, ker bi ljudje samo zagnali nazaj kletne hleve in bi ponovno kupovali od lokalnih kmetov. Ta problem verjetno resis samo z razvojem alternativ, ker prisila praviloma nima dobrega odziva. Bodo ljudje pac volili tistega, ki jih bo nehal omejevati.

Ali pa morda davek na emisije glede na izpuste neke specificne zivali, da ni neposteno.
Se strinjam, da bi glede hrane hitro lahko uredili zadevo, če bi se kmetje bolj organizirali in začeli prodajati neposredno kupcem. Decentralizirana prodaja hrane. DeHr :))

bLoL ::

Trenutna civilizacija je na tej stopnji razvoja samo na računu okolja.
Ko ne bomo imeli več kaj uničiti to pomeni kolaps civilizacije? Upam, da smo vsaj toliko pametni, da se prilagodimo prej.
Primer: enako energije/resursov se porabi za kvaliteten ali nekvaliteten izdelek. Se pa bistveno bolj splača delat nižjo kvaliteto in smetiti okoli, zato to tudi počnemo.

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:

Se strinjam, da bi glede hrane hitro lahko uredili zadevo, če bi se kmetje bolj organizirali in začeli prodajati neposredno kupcem. Decentralizirana prodaja hrane. DeHr :))


Sej to je bila klasika, potem pa je masovna proizvodnja + logistika postala tako poceni, da nihce ni vec v skrinjo tiscal polovico svinje od lokalnega kolega. Mimogrede ima ogromno starejsih his se neko malo stalo za prasica in nekaj kokosi. Pa to niti niso kmetje, to so cisto obicajne hise z majhnim hlevom.

Davek na specificne izpuste zivali bi lahko bil ucinkovit, ker naceloma lahko metan tudi lovis. Ce ne kaj drugega prisilis sistem, da se prilagodi na nacin, da ti resi glavni problem.

DeHr bi lahko bil odlicna resitev za neko lokalno stabilnost ampak nihce do danes ni sposoben narediti sistema, ki bi bil prakticen. Jaz bi predlagal kombinacijo aplikacije, kjer so sproti objavljeni izdelki, ki so na voljo in pa logisticna sluzba, ki bi jih pobrala in dostavila ali pa odstavila nekje, kjer jih lahko poberes. Ampak to bi morali organizirati kmetje, ki pa so trdi kot macole ko se pride do inovacij. Ker podjetnik, ki bi to realiziral bi sigurno bil bolj bogat kot kmetje, kar pa bi jim slo na zivce.

styrian ::

Ravno to so naredili na začetku korone, pa so bili izdelki dragi kot žafran.

TheBlueOne ::

Poslovna logika kmetov mi nikoli ni bila jasna. Recimo primer sosednja kmetija. Vecino izdelkov prodajo za drobiz, potem pa imajo malo samopostrezno hisko, kjer pa so izdelki dosti drazji kot v trgovinah. Cudijo pa se, da jim prodaja ne raste.

kow ::

Meni ni jasno kako povprecen forumas ne razume, da je poanta trgovin distribucija. Kako hudica mi bo kmet poceni in zanesljivo dostavljal svoje izdelke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

energetik ::

kow je izjavil:

Meni ni jasno kako povprecen forumas ne razume, da je poanta trgovin distribucija. Kako hudica mi bo kmet poceni in zanesljivo dostavljal svoje izdelke?
Saj ti ne, greš 1x tedensko 1 krog po parih kmetijah in nabereš. Če bi denimo imeli mali kiosk pred kmetijo pa cene npr. 20% nižje kot v štacuni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

6bt9hmDwY ::

Kako bi to naj izgledalo v praksi?
Do koliko oddaljenih kmetij si se pripravljen voziti iz mesta, da bi se ti splačalo?
100km za 20% nižjo ceno eko/bio (ali kako že) hrane?
Misliš sicer kakšen sampostrežen avtomat?
Kiosk, kjer ti 'postrežejo' ljudje (delovni čas petek, 15-18)?
Kako je z birokracijo in davki in podobnim?
Še ne obstaja kak seznam na spletu takšnih kmetij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

widj3098dj32 ::

Avstrijci imajo posebne trgovine za to: https://de.wikipedia.org/wiki/Bauernmar...

https://markta.at/

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

kow je izjavil:

Meni ni jasno kako povprecen forumas ne razume, da je poanta trgovin distribucija. Kako hudica mi bo kmet poceni in zanesljivo dostavljal svoje izdelke?


Ja verjetno je vprasanje kako bi to v praksi bilo najbolj pametno. Je pa sigurno, da ne mores imeti visje cene od trgovine doma, ker potem mora kupec imeti celo logistiko, da gre po liter mleka.

Jaz bi spekuliral da se vzpotavi center za kompletiranje narocil. Potem pa se hitri prevzem. Neka baby obliko tega imajo kjer sem odrascal. Ampak je popolnoma lowtech. Pac trgovinica, kjer dobis izdelke iz kmetij in celo po trznih cenah. Ce bi dodali, da poklikas kaj hoces in samo prevzames bi bilo zame zelo zanimivo. Ce bi bil recimo sistem predalnikov, kjer lahko prevzames kadarkoli hoces bi bil redna stranka.

6bt9hmDwY ::

Kaj konkretno bi se direktno kupovalo na kmetijah? Krompir? Meso? Jajca? Solata? Mleko? Zelje? Jabolka? Med? Pesa? Koruza?
Verjetno eko/bio, drži? Govorimo o več kilogramih naenkrat ali po '20 dag' vsak dan?

Kako na to gleda država (davkarija)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

TheBlueOne ::

Kolikor vem imajo kmetje neke davcne ugodnosti glede na velikost. V tisti trgovinici, ki jo omenjam, prodajajo mesne izdelke, mlecne izdelke, kruh, zelenjavo.

kow ::

energetik je izjavil:

kow je izjavil:

Meni ni jasno kako povprecen forumas ne razume, da je poanta trgovin distribucija. Kako hudica mi bo kmet poceni in zanesljivo dostavljal svoje izdelke?
Saj ti ne, greš 1x tedensko 1 krog po parih kmetijah in nabereš. Če bi denimo imeli mali kiosk pred kmetijo pa cene npr. 20% nižje kot v štacuni.


Cena kilometra je cirka 20 centov.

TheBlueOne je izjavil:

kow je izjavil:

Meni ni jasno kako povprecen forumas ne razume, da je poanta trgovin distribucija. Kako hudica mi bo kmet poceni in zanesljivo dostavljal svoje izdelke?


Ja verjetno je vprasanje kako bi to v praksi bilo najbolj pametno. Je pa sigurno, da ne mores imeti visje cene od trgovine doma, ker potem mora kupec imeti celo logistiko, da gre po liter mleka.

Jaz bi spekuliral da se vzpotavi center za kompletiranje narocil. Potem pa se hitri prevzem. Neka baby obliko tega imajo kjer sem odrascal. Ampak je popolnoma lowtech. Pac trgovinica, kjer dobis izdelke iz kmetij in celo po trznih cenah. Ce bi dodali, da poklikas kaj hoces in samo prevzames bi bilo zame zelo zanimivo. Ce bi bil recimo sistem predalnikov, kjer lahko prevzames kadarkoli hoces bi bil redna stranka.


Torej resitev, da se izognes trgovini -> je trgovina :))

Ne pravim, da drugacne oblike trgovin niso smiselne. Cenejse pa ne bodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

TheBlueOne ::

kow je izjavil:


Torej resitev, da se izognes trgovini -> je trgovina :))


Seveda. Samo da je tvoje in morda deloma moderna/online in optimizirana na tvoje potrebe. Profit trgovine je potem kmetov, ce optimizirajo toliko vecji.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Meni ni jasno kako povprecen forumas ne razume, da je poanta trgovin distribucija. Kako hudica mi bo kmet poceni in zanesljivo dostavljal svoje izdelke?


To je večini jasno

Kar nekaterim tu ni jasno vključno deloma z mano je to, da kmet trgovini recimo proda 20 ton krompirja po ceni 0,25€/kg (na pamet govorim) pol pa trgovina prodaja po 1,25€/kg, kmet pa sam ni sposoben na kmetiji ko prideš do njega ti prodat POD ceno 1,25€/KG oz. vsaj XY% (10%+) pod to ceno ampak ima običajno še višjo kot trgovina z 300% maržo (na pamet spet govorim primere)

Seveda nekaj ali dosti odtehta reden odkup in količina ampak vseeno bi nek normalen človek pričakoval da če nekomu prodaš po 0,25€/kg da če pa nekdo pride k tebi iskat (torej ne voziš nikamor itd) da bo ceneje pri kmetu kot pri SPARu... pa prevečkrat ni, in tu je težava
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

c3p0 je izjavil:

Ni, ampak pozabljaš, da je pri živalih potrebno približno 12kg "zelenjave" oz. žit, za 1kg mesa. Masovno proizvedene, špricane in gnojene.
So what. Sicer nasi pujski zrastejo z odpadno "zelenjavo" ki bi drugace koncala v bioloskih odpadkih. Dvomim da industrija se tega ni pogruntala.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheBlueOne ::

Jaz imam obcutek, da bi kmetje brez skaliranja ze radi imeli na zacetku projekta odlicne urne postavke. To pa je v nasem svetu zelo tezko in je redko zgodba o uspehu.

6bt9hmDwY ::

To najbrž res drži, da je potrebno vzgojiti kmete na novo.

Udeleženci tehnološkega foruma bi lahko kaj pripravili zanje, da bi bil prehod čimbolj enostaven.
Sami očitno ne bojo (bomo), če pa je vsem vseeno, pa dajmo javkat družno na svojo škodo.
No, jaz ne toliko, ker imamo zaledje, sicer pa trgovina.

Recimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

TheBlueOne ::

Jaz imam v podaljsani familiji dosti kmetov in sem jim kdaj kaj predlagal, me celo kdaj kaj vprasajo, posebej, ce je hightech narave. Imam obcutek, da so ze tako dolgo tepeni, da nicemer ne zaupajo. Nimajo mentalitete, da je treba veckrat poizkusati in optimizirati, bolj da bi vedeli za koliko lahko prodajo od danes naprej.

Ce bi zivela z mojo tam bi verjetno naredil proizvodnjo mlecnih izdelkov iz njegovega mleka. Ampak potem za njega ne bi bilo dosti boljse, on pa sigurno ne bi sodeloval v projektu, ker je kmecko trmaste sorte. :)

Ne vem kdo jih bo moderniziral. Niti tehnoloso niti marketinsko. Se bojim, da nihce.

Invictus ::

Kmet je kmet... Z razlogom. Dostikrat tudi mentalno... Nima beseda kmet zastonj slabšalnega pomena...

Problem je, ker starci nbiso izobrazili otrok. Danes je problem, ker dedič ne more prevzeti kmetije, ker nima šole. Ko bi se moral pa učiti, mu je bilo pa fajn furati traktor.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
12 / 210
»»