» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
184 / 211
»»

kriptobog ::

mRhcPf je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ti takoj povem. Niso se nasrali, ker nadstresek potrebujejo. Se pa oni smejijo tebi, ker si tak fovsljiv tepec.

svoje mnenje zadrži zase, ker si verjetno en res redkih bedakov, ki se mu res ne sanja, za kaj gre pri vprašanju. now, fuck off.


Saj si povedal zakaj gre :)

mRhcPf ::

kriptobog je izjavil:

Saj si povedal zakaj gre :)

ne potrebujem tvojega kriptobožjega inputa, bedak, pusti, naj poznavalci cen surovin in inflacije spregovorijo, ti pa pejdi kakšen krog naredit s svojim g8 okoli EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

kriptobog ::

Sj to ves, da tile majstri ravno ne cenijo materiala ko cena surovin pade? Ker imajo prevec popvrasevanja...

mRhcPf ::

kriptobog je izjavil:

Sj to ves, da tile majstri ravno ne cenijo materiala ko cena surovin pade? Ker imajo prevec popvrasevanja...

no, končno, tega sicer ne vem, zato sprašujem, če kdo ve, ne da mi iz aviona maha, s kakšnim zamikom v prihajajoči recesiji, ki sicer ne bo naša prva, se bodo takšne modrosti revidirale, če bo povpraševanje slučajno upadlo. vem, da ti to lahko skeširaš in še zazehaš ne poleg, eni smo pa pač siromaki.

kriptobog ::

In kaj ima moje kesiranje veze s tvojimi sosedi? :))

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Prinese več denarja ljudem ki delajo storitve (v tem primeru frizerjem) ki to pol porabijo v trgovinah ipd...

Multiplikativni učinek

V osnovi nižanje DDVja pomeni da več denarja ostane lastnikom podjetij in spjev... to da pa imamo premalo SLO podjetij ki bi od tega masovno profitirala je pa drug problem


Ne bo drzalo, ker imas konkurenco. Mala podjetja v odprtem gospodarstvu praviloma gredo tako nizko, da so pokriti stroski, posebej pri storitvah. Tam je redko, da delas nek klasicen dobicek.

Drugace povedano, ce drzava za storitve ukine DDV se bo sigurno nasel del teh podjetij, ki bodo prihranke prevalili na kopce, s tem pa trg takoj prisilijo, da gre nize. Ce se lokalci dovogorijo, da bodo obdrzali prihranek in povisali dobicek, se lahko ze danes dogovorijo za povisanje cen in s tem dobicka. Ampak bo hitro prisel nekdo tretji.

Skratka nic DDV bi bil verjetno prihranek potrosnikov, dokler drzava ne bi ugotovila, da ta denar vseeno potrebuje in bi ga vzela drugje. Bi pac namesto pri storitvi placali recimo pri dohodnini, samo porazdeljeno nekoliko drugace, ker vsi ne hodimo k frizerju.

LeQuack ::

Golob pravi da je premagal inflacijo
https://www.rtvslo.si/slovenija/draginj...
Quack !

mRhcPf ::

da si ti bogat in da ti je vseeno, koliko kaj stane, eni pa nismo bogati in nam ni vseeno, koliko kaj stane.
sva zdaj končno zaključila s tem tvojim neproduktivnim izletom (no, vsaj gulfstream je ostal vmes v hangarju) in lahko počakava še na kakšno drugo mnenje? si dal svojo božjo materialno vzvišenost glede pogrešljivega izdatka za nadstrešek iz sistema? daj pusti še komu, ki ne bo samo moraliziral in se posmehoval nam, siromakom, da da mnenje od sebe, ajde, vzemi si vsaj čas, ko letiš do Dunaja in nazaj, to je moderno menda v Sloveniji, tistih X ton CO2 se tako ne bo poznalo.

FrRoSt ::

mRhcPf je izjavil:

ker ste tu pravi poznavalci cen surovin, bi vas vprašal iz firba in ne zato, ker bi nas zares zanimalo (si tako ne moremo privoščiti v teh časih), da se lahko sosedom škodoželjno posmehujemo, da so se nasrali, koliko stane pocinkan in pobarvan kovinski nadstrešek s kovinsko streho, ki ne ojačuje vročine navzdol, za 3 avte? so se sosedje nasrali pri teh cenah ali bi bilo boljše, če bi počakali še nekaj časa?


Zakaj bi se nasrali!? Verjetno so dobili kakšno akcijo. Ceneje verjetno v prihodnosti ne bo. ;)

Lahko bodo pa nadstrešek uporabili tudi za sušenje drv! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

LeQuack je izjavil:

Golob pravi da je premagal inflacijo

Kje si pa to prebral? V naslovu članka se jim je zapisalo:

Draginjo in inflacijo smo uspeli blažiti po najboljših močeh

Tu ni govora o nikakršni zmagi. Inflacija je še vedno zelo visoka, ljudje so izgubili veliko prihrankov na bankah, nepremičnine so postale povsem nedostopne še večjemu krogu ljudi...Skratka, to ni nikakršna zmaga in Golob tudi nima kaj dosti s tem. Nekaj so blažili s subvencijami in to je vse, kar so lahko naredili. Inflacija je tiskarski pojem in tiskarna je sedaj v Frankfurtu.

sbawe64 ::

LeQuack je izjavil:

Golob pravi da je premagal inflacijo
https://www.rtvslo.si/slovenija/draginj...

Ja, zase mogoče.
2020 is new 1984
Corona World order

kriptobog ::

mRhcPf je izjavil:

da si ti bogat in da ti je vseeno, koliko kaj stane, eni pa nismo bogati in nam ni vseeno, koliko kaj stane.
sva zdaj končno zaključila s tem tvojim neproduktivnim izletom (no, vsaj gulfstream je ostal vmes v hangarju) in lahko počakava še na kakšno drugo mnenje? si dal svojo božjo materialno vzvišenost glede pogrešljivega izdatka za nadstrešek iz sistema? daj pusti še komu, ki ne bo samo moraliziral in se posmehoval nam, siromakom, da da mnenje od sebe, ajde, vzemi si vsaj čas, ko letiš do Dunaja in nazaj, to je moderno menda v Sloveniji, tistih X ton CO2 se tako ne bo poznalo.


Ja predvsem ti ni vseeno, da si sosed lahko privosci nadstresek? Koliko in kaj imam jaz nima nobene veze pri tvojem glupem vprasanju. Vazno, da se zelis naslajati, ce je sosed nekaj prevec placal. Kakni bebci tlacijo zemljo jao.

mRhcPf ::

glavni bebec si ti, velebogati kriptobog, ta moj sosed je fiktivna oseba, idiot od kriptobožanstva. jaz hočem samo skromen biti, bedak tumast. zdaj bom moral spet vzdevek spremeniti, ker me en tak kreten od kriptobogataša sprovocira, ma fuck off, vgrizni se v jezik, kreten bogati.

pa sem že upal, da sem se umaknil radarju stalkarjev. ampak ne, en bedak, ki nima zveze z ničemer, hoče tu bit pameten in nekaj moralizira, idiot, spizdi.

pa to ne moreš verjeti, kaj vse forum tlači. še oni jamaha-XYZ-smog je bolj pameten in če se ne pizdi preveč, ga nihče ne tika. a zdaj bo tu en kriptobog se tu šel neko pametno vzvišeno osebo in si mislil, da boga drži za jaca.

ma fuck off s takimi idioti čimprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

kriptobog ::

mRhcPf je izjavil:

glavni bebec si ti, velebogati kriptobog, ta moj sosed je fiktivna oseba, idiot od kriptobožanstva. jaz hočem samo skromen biti, bedak tumast. zdaj bom moral spet vzdevek spremeniti, ker me en tak kreten od kriptobogataša sprovocira, ma fuck off, vgrizni se v jezik, kreten bogati.

pa sem že upal, da sem se umaknil radarju stalkarjev. ampak ne, en bedak, ki nima zveze z ničemer, hoče tu bit pameten in nekaj moralizira, idiot, spizdi.

pa to ne moreš verjeti, kaj vse forum tlači. še oni jamaha-XYZ-smog je bolj pameten in če se ne pizdi preveč, ga nihče ne tika. a zdaj bo tu en kriptobog se tu šel neko pametno vzvišeno osebo in si mislil, da boga drži za jaca.

ma fuck off s takimi idioti čimprej.


lol. Najdi si pomoc. Niti nisem pametoval, samo na kurac mi greste, da vam je vazno samo, da se nekdo nategne, da ima manj kot ti itd. Jebena fovsija. Da se vam da ukvarjat s tem. Ce bi toliko casa vlozil vase, kot ga v fovsijo in jamranje bi ime se ti za nadstresek.

mRhcPf ::

nimam takšnega soseda, idiot kretenski še kar ne razume, kolikokrat ti še naj napišem? skrivam se pred tvojim fafačem in ritolizcem kripto mesijem, ki me vedno stalka, potem pač ne pišem v prvi osebi ampak ustvarim scenarij.

kriptobog ::

mRhcPf je izjavil:

nimam takšnega soseda, idiot kretenski še kar ne razume, kolikokrat ti še naj napišem? skrivam se pred tvojim fafačem in ritolizcem kripto mesijem, ki me vedno stalka, potem pač ne pišem v prvi osebi ampak ustvarim scenarij.


Saj pravim. Poisci si pomoc.

mRhcPf ::

kriptobog je izjavil:

Saj pravim. Poisci si pomoc.

hvala, vzeto na znanje, now fuck off

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Prinese več denarja ljudem ki delajo storitve (v tem primeru frizerjem) ki to pol porabijo v trgovinah ipd...

Multiplikativni učinek

V osnovi nižanje DDVja pomeni da več denarja ostane lastnikom podjetij in spjev... to da pa imamo premalo SLO podjetij ki bi od tega masovno profitirala je pa drug problem


Ne bo drzalo, ker imas konkurenco. Mala podjetja v odprtem gospodarstvu praviloma gredo tako nizko, da so pokriti stroski, posebej pri storitvah. Tam je redko, da delas nek klasicen dobicek.

Drugace povedano, ce drzava za storitve ukine DDV se bo sigurno nasel del teh podjetij, ki bodo prihranke prevalili na kopce, s tem pa trg takoj prisilijo, da gre nize. Ce se lokalci dovogorijo, da bodo obdrzali prihranek in povisali dobicek, se lahko ze danes dogovorijo za povisanje cen in s tem dobicka. Ampak bo hitro prisel nekdo tretji.

Skratka nic DDV bi bil verjetno prihranek potrosnikov, dokler drzava ne bi ugotovila, da ta denar vseeno potrebuje in bi ga vzela drugje. Bi pac namesto pri storitvi placali recimo pri dohodnini, samo porazdeljeno nekoliko drugace, ker vsi ne hodimo k frizerju.


Komentiral sem na tezo osebe ki je dejala da DDV znižanje pri frizerskih storitvah ni deloval ker noben frizer ni spustil cene... Ampak da če niso spustili cene to ne pomeni da za družbo to ni multiplikativno ugodno vplivalo preko dejstva da je frizer imel več denarja (manj DDV) in ta denar porabil za nakup dobrin ki so spet plačale DDV morda 22% in poganjale industrijo ali storitvene dejavnosti
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mRhcPf ::

Mato989 je izjavil:

Komentiral sem na tezo osebe ki je dejala da DDV znižanje pri frizerskih storitvah ni deloval ker noben frizer ni spustil cene... Ampak da če niso spustili cene to ne pomeni da za družbo to ni multiplikativno ugodno vplivalo preko dejstva da je frizer imel več denarja (manj DDV) in ta denar porabil za nakup dobrin ki so spet plačale DDV morda 22% in poganjale industrijo ali storitvene dejavnosti

večina obrtnikov ti pove neto ceno in ko ti zaprepadani le pošljejo račun z davkom enkrat čez X mesecev, ker pač rabiš za davčno olajšavo, piše gor absurdno nizka zaporedna številka okrog 5 namesto nekje med 50 in 100... ne se preveč zanašat na to, da ljudje radi plačujejo ddv, niti tisti, od katerih bi pričakoval, da ga bodo, ko tako veselo moralizirajo in celo grozijo... ste imeli kdaj opraviti z odvetniki, niste, a? :-)

Lonsarg ::

Cene se spreminjajo redko, učinke davkov lahko gledaš zgolj na 10 letno obdobje ali kaj podobnega. Tudi 1% ekstra davka na bruto-bruto (prispevek delodajalca) pomeni načeloma 1% manjše plače dolgoročno v roku nekaj let ker se pač za 1% manj povišič nabere. Kratkoročnih efektov pa ponavadi ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dronyx ::

ECB: Možen je kaotičen padec cen nepremičnin v evro območju (index.hr)

Jaz pa imam smolo. Sem že skoraj z gotovino vplačal apartma na Krku. 50 m2 za 125.000 EUR se mi je zdelo ugodno. Ampak sedaj bom raje počakal na zlom nepremičninskega trg. :))

Sem mislil da bom letos lahko šel končno nekam na svoje na morje. Sem edini idiot v moji okolici, ki še nima apartmaja na morju ali vsaj kemperja za 80.000 €.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

codeMonkey ::

Na Dunaju je bil padec najvecji od evropskih prestolnic (12%). In po avstrijski centralni banki naj bi bile nepremicnine v provprecju se vedno 40% precenjene (v Avstriji).

https://www.thelocal.at/20230518/vienna...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

codeMonkey je izjavil:

Na Dunaju naj bi bil padec najvecji od evropskih prestolnic. In po avstrijski centralni banki naj bi bile nepremicnine v provprecju se vedno 40% precenjene (v Avstriji).

Za Dunaj je nekako logično. Kaj bi tam kupoval nepremično, če pa za vse poskrbi sociala. ;)

Utk ::

Kako je pa to mogoče, če pa vsi vemo, da na Dunaju ti stanovanja mečejo za teboj, če ga nočeš vzet skoraj zastonj.

kow ::

Nemska inflacija (maj):
- mesecna -0.1%
- letna 6.1%
- jedrna letna 5.8%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

trancer01 ::

Vse te uradne stopnje inflacije je treba pomnožiti najmanj krat dva, ker se dejansko pri izračunu že dolgo uporablja razne trike, da prikažejo nižjo inflacijo od dejanske.

dronyx ::

kow je izjavil:

Nemska inflacija (maj):
- mesecna -0.1%
- letna 6.1%
- jedrna letna 5.8%

Pozabil si omenit našo inflacijo.

Slovenska inflacija v maju: pri hrani 15,4-odstotna, skupna 8,1-odstotna

Ko se podraži elektrika in s tem vse ostalo bo 8,1% videti precej nizko. Gremo spet čez 10%? Razen če Glob ne odkrije kdo ima neupravičene dobičke in oderuške marže. Morda bi bilo lažje iskat tiste, ki tega nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fikus_ ::

SURS pravi letna 8,4%

https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...

Kje si dobil info za infl. za hrano?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

fikus_ je izjavil:

Kje si dobil info za infl. za hrano?

Članek na finance.si, samo je vsebina zaklenjena. Stopnja inflacije je v naslovu članka.

svecka ::

Inflacija se pri na fiktivno niža na račun nižji DDV, omejitev trošarin na nafti itd. Sedaj ko bo konec omejitev, ker je država v bankrotu zaradi 600 eur dodatka nesposobnim sodnikom in odvetnikom (glede na delež sodnikov na prebivalca v EU + po številu kršitev človekovih pravic) in ostalim javnim parazitom, bomo mel hiperinflacijo po vzoru Yugoslavije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

kow ::

svecka je izjavil:

Inflacija se pri na fiktivno niža na račun nižji DDV, omejitev trošarin na nafti itd. Sedaj ko bo konec omejitev, ker je država v bankrotu zaradi 600 eur dodatka nesposobnim sodnikom in odvetnikom (glede na delež sodnikov na prebivalca v EU + po številu kršitev človekovih pravic) in ostalim javnim parazitom, bomo mel hiperinflacijo po vzoru Yugoslavije.


Ker je ne bomo imeli, kaj bos napisal cez nekaj mesecev? Da nisi mislil dobesedno in gre za "umetnisko svobodo"?

dronyx je izjavil:


Pozabil si omenit našo inflacijo.

Slovenska inflacija v maju: pri hrani 15,4-odstotna, skupna 8,1-odstotna

Ko se podraži elektrika in s tem vse ostalo bo 8,1% videti precej nizko. Gremo spet čez 10%? Razen če Glob ne odkrije kdo ima neupravičene dobičke in oderuške marže. Morda bi bilo lažje iskat tiste, ki tega nimajo.


15.4% je letna, ja. Na zacetku leta je bila pa skoraj 20%. Cene hrane oz. zivil letos padajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

mRhcPf ::

kriptobog, si še hud? saj ni tako hudo, kot se bere, se ti zdaj po zaključenih sestankih (in eskalaciji) prav lepo ponižno opravičujem, znesek kazni bomo pa trgali od piknika, ki bi ga morda organizirali v nasprotnem primeru... :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

Malidelničar ::

trancer01 je izjavil:

Vse te uradne stopnje inflacije je treba pomnožiti najmanj krat dva, ker se dejansko pri izračunu že dolgo uporablja razne trike, da prikažejo nižjo inflacijo od dejanske.

Lahko razložiš?
Sam vem edino to, da so nepremičnine izključene iz inflacijskih košaric povsod po svetu :P8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

svecka ::

samo položnice so šle gor za najmanj 10%. Tako da si naj to lažno infalcijo nekam vtaknejo. PA še nadaljne podražitve prihajo (T2 spet). Tako da to bo le ena od niz podražitev letos na položnicah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Mato989 ::

To foro z inflacijo je itak brezveze pogrevat... Inflacija je NATEG... ampak kow ne razume da inflacija ni pomembna trenutna, pomembna je year to year rast cen oz cena ki smo jo plačali 2 leti nazaj in cene danes
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

J.McLane ::

Čudno, inflacija je po definiciji točno to kar praviš da bi mogla biti.

Ampak rezultat je seveda močno odvisen kaj daš v izračun na vhodu, tebe torej moti vhod? Košarica dobrin?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

trancer01 ::

Malidelničar je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Vse te uradne stopnje inflacije je treba pomnožiti najmanj krat dva, ker se dejansko pri izračunu že dolgo uporablja razne trike, da prikažejo nižjo inflacijo od dejanske.

Lahko razložiš?
Sam vem edino to, da so nepremičnine izključene iz inflacijskih košaric povsod po svetu :P8-)

What are the 4 limitations of CPI?
Limitations of the Consumer Price Index (CPI) - Quickonomics
Specifically, there are four limitations of the consumer price index that you should be aware of: (1) the substitution bias, (2) the representation of novelty, (3) the effects of quality changes, and (4) the possible lack of individual relevance.

kow ::

Njega moti, da obstaja - svet se vrti dalje, on bi pa stokal, da ni tak, kot si ga je zamislil

netopypy ::

FrRoSt je izjavil:

Res se je mleko (CELO) pocenilo! 8-)

mislim, da ima spar tudi neko znizanje na 1,09 / 1l 1,5% alpskega prav v tekocemletaku? -26%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netopypy ()

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Čudno, inflacija je po definiciji točno to kar praviš da bi mogla biti.

Ampak rezultat je seveda močno odvisen kaj daš v izračun na vhodu, tebe torej moti vhod? Košarica dobrin?


Ne inflacija ni to, ker mi govorimo večinoma o letni inflaciji... ampak inflacijo bi najlepše prikazali na primerih ko damo ceno proizvoda 1. dec 2021 recimo in nato spet 1. dec 2023... in da vidimo rast...

Nekdo se bo zdaj drl da je inflacija padla, ja seveda je, samo po tem ko je recimo nek izdelek šel iz 1EUR na 1,75 EUR je zdaj inflacija 3% in ni več 10%... hooray, ampak ljudem to realno ne pomaga, pomagalo bi jim če bi izdelek šel iz 1,75EUR nazaj dol na 1EUR ali vsaj na 1,1EUR
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

netopypy ::

Mato989 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Čudno, inflacija je po definiciji točno to kar praviš da bi mogla biti.

Ampak rezultat je seveda močno odvisen kaj daš v izračun na vhodu, tebe torej moti vhod? Košarica dobrin?


Ne inflacija ni to, ker mi govorimo večinoma o letni inflaciji... ampak inflacijo bi najlepše prikazali na primerih ko damo ceno proizvoda 1. dec 2021 recimo in nato spet 1. dec 2023... in da vidimo rast...

Nekdo se bo zdaj drl da je inflacija padla, ja seveda je, samo po tem ko je recimo nek izdelek šel iz 1EUR na 1,75 EUR je zdaj inflacija 3% in ni več 10%... hooray, ampak ljudem to realno ne pomaga, pomagalo bi jim če bi izdelek šel iz 1,75EUR nazaj dol na 1EUR ali vsaj na 1,1EUR

mato, tvoje ideje niso videti napacne iz eksperimentalnega vidika... organiziraj se in vodi taksen pregled 'inflacije v senci', mislim, da je na forumu (brez ai) vec kot dovolj znanja za izvedbo... ce ti ne bos, ne vem, kdo bo. predlagal bi se pregled zgodovine cen in indikacijo sezonskih dejavnikov in akcij. ce bo se vlada tega lotila, bo trajalo nekaj let, da se vzpostavi predrag, neprakticen in nasploh nedelujoc sistem.

J.McLane ::

Mato989 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Čudno, inflacija je po definiciji točno to kar praviš da bi mogla biti.

Ampak rezultat je seveda močno odvisen kaj daš v izračun na vhodu, tebe torej moti vhod? Košarica dobrin?


Ne inflacija ni to, ker mi govorimo večinoma o letni inflaciji... ampak inflacijo bi najlepše prikazali na primerih ko damo ceno proizvoda 1. dec 2021 recimo in nato spet 1. dec 2023... in da vidimo rast...

Nekdo se bo zdaj drl da je inflacija padla, ja seveda je, samo po tem ko je recimo nek izdelek šel iz 1EUR na 1,75 EUR je zdaj inflacija 3% in ni več 10%... hooray, ampak ljudem to realno ne pomaga, pomagalo bi jim če bi izdelek šel iz 1,75EUR nazaj dol na 1EUR ali vsaj na 1,1EUR


Lepo si povzel kaj si pod inflacijo predstavlja 90% populacije, ki ni utrezno izobražena. Ampak vsako drugo upanje, da bi splošna populacijo to razumela kaj bolje je zamanj.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Čudno, inflacija je po definiciji točno to kar praviš da bi mogla biti.

Ampak rezultat je seveda močno odvisen kaj daš v izračun na vhodu, tebe torej moti vhod? Košarica dobrin?


Ne inflacija ni to, ker mi govorimo večinoma o letni inflaciji... ampak inflacijo bi najlepše prikazali na primerih ko damo ceno proizvoda 1. dec 2021 recimo in nato spet 1. dec 2023... in da vidimo rast...

Nekdo se bo zdaj drl da je inflacija padla, ja seveda je, samo po tem ko je recimo nek izdelek šel iz 1EUR na 1,75 EUR je zdaj inflacija 3% in ni več 10%... hooray, ampak ljudem to realno ne pomaga, pomagalo bi jim če bi izdelek šel iz 1,75EUR nazaj dol na 1EUR ali vsaj na 1,1EUR


Lepo si povzel kaj si pod inflacijo predstavlja 90% populacije, ki ni utrezno izobražena. Ampak vsako drugo upanje, da bi splošna populacijo to razumela kaj bolje je zamanj.


Nima veze kaj je prav ali kaj ne... ampak pompozni naslovi kot EU ali SLO je "ustavila" inflacijo so slaba tolažba po X mesecih ali letih visoke inflacije, kajti razmerja so padla...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Čudno, inflacija je po definiciji točno to kar praviš da bi mogla biti.

Ampak rezultat je seveda močno odvisen kaj daš v izračun na vhodu, tebe torej moti vhod? Košarica dobrin?


Ne inflacija ni to, ker mi govorimo večinoma o letni inflaciji... ampak inflacijo bi najlepše prikazali na primerih ko damo ceno proizvoda 1. dec 2021 recimo in nato spet 1. dec 2023... in da vidimo rast...

Nekdo se bo zdaj drl da je inflacija padla, ja seveda je, samo po tem ko je recimo nek izdelek šel iz 1EUR na 1,75 EUR je zdaj inflacija 3% in ni več 10%... hooray, ampak ljudem to realno ne pomaga, pomagalo bi jim če bi izdelek šel iz 1,75EUR nazaj dol na 1EUR ali vsaj na 1,1EUR

Ja in potem dobiš da se je določenim izdelkom precej povišala cena določenim pa se je znižala in na koncu spet rabiš neke uteži da vse skupaj spraviš na isti imenovalec. In ko bi to naredil bi prišel do trenutnih postopkov za merjenje inflacije. :)

trancer01 ::

kow ::

Manufacturing PMI za maj (TOP7 ekonomij):
ZDA: 48.40
Kitajska: 50.90
Japonska: 50.60
Nemcija: 43.20
Indija: 58.70
VB: 47.10
Francija: 45.70


Ni cudno, da je nafta tako nizko. Edino Indija raste, ostalo pada ali stagnira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

ECB Rates Not Far Off 'Final Destination,' Panetta Tells Monde...:))

Ja, se bo kar treba navadit na inflacijo med 5% in 10%. Če se skuha še Tajwan bo šlo pa močno čez 10%. ;)

kow ::

A zdaj si ze znizal spodnjo mejo na 5%? Pesimizem te zapusca.

dronyx ::

kow je izjavil:

A zdaj si ze znizal spodnjo mejo na 5%? Pesimizem te zapusca.

To govorim za prihodnja leta. Letos lahko samo sanjaš 5%. ;)

kow ::

Meni se pa zdi, da ravno letosnji slabo kaze. Glavne ekonomije mocno kasljajo. Ce se Kitajska ne pobere, je za globalno inflacijo game over: se naprej bo hitro padala in ne bos videl visanja obrestnih mer.

Ce pogledas kitajski BDP v dolarjih, prakticno ni rasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
««
184 / 211
»»