» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
183 / 211
»»

FrRoSt ::

pangro je izjavil:


plače itak niso imele nekega hudega donosa napram dobrinam kljub nizkim obrestim in qe-ju, donos so imele investicije.


:))
Ali pa, če bi kar napisal, da donos prinaša potrošnja! ;) Za konkurenčno proizvodnjo (in boljši donos) pa potrebuješ investicije.

Ne pošeš več poročil za mmc!?? :|
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

pangro ::

kakšna poročila za mmc, mmc pa res veze o vezi,:)) tako je potrošnja in krediti:D sam šopaj kongres je baje že dvignil strop

FrRoSt ::

Velki je izjavil:

Malo se umirimo... gremo nazaj na temo... torej strop je povišan, AI fenzy se nadaljuje, psi lajajo, karavana gre dalje! Kot kaže sedaj vsi (vključno z FED) stavijo na AI, torej da jim ga bo uspelo dovolj hitro razviti/uporabiti do take mere da bo sposoben ta znižati inflacijo.
Kaj mislite bo eksperiment uspel ali ne?


:)):)):)):)):))

Naj se vrnemo nazaj na temo!?? :))

NO, ti bom razložil zadevo! ;) Je zelo enostavno in jo pozna in razume vsak otrok iz 4. razreda OŠ! 8-) Potrebno je znati tudi malo algebre, se pravi sestevanja in odštevanja! ;)

Toliko kolikor pridelaš in proizvedeš, toliko lahko (raz)deliš! Če imaš dolgove, si zapufan, pa moraš še to prej odšteti! :) In če nimaš dovolj, si moraš sposoditi, kar te bo ponovno bremenilo v prihodnosti. 8-)

Enostavno ko pasulk! In ne potrebuješ nobene AI, da ti to reši, ker ne more izumiti nobene nove matematike!
Edino kar AI lahko dejansko naredi, je to da nekatere pametnjakoviče, ki so dobro plačani, pa dejansko nič ne delajo, samo papir prekladajo in mešajo meglo, pošlje, da lupijo krompir in delajo vsaj nekaj koristnega, če sploh kaj znajo. :))

Ali kot pravi moja sodelavka: z gobcem in sapo (se ne da narediti veliko) :))

Zdaj pa ti to naprej razloži ostalim. Naj zategnejo pasove in prenehajo jamrati. ;)

Ali pa naj si pričarajo kakšno čarobno palico, s katero bodo pričarali karbodopotrebovali! :)):)):)) Ali pa bo to namesto njih naredil(a) AI!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

pangro je izjavil:

tako je potrošnja in krediti:D sam šopaj kongres je baje že dvignil strop


:)):)):))

Nad njimi je samo še modro nebo! No, se bodo že zaleti spet v to modro nebo! :)) Itak, da živijo samo na kredit in za odplačevanje kreditov!8-) Če ne bodo hitro znižali obresti, bo šlo tole res po hiperboli navzgor.... :)) In potem boste rekli, da jim tako dobro še nikoli ni šlo! :)) Da so podrti vsi rekordi. :|:)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

pangro ::

pri teh obrestnih merah bo malce težje ustvarjat kredit. tko da ja obresti gredo dol, razen če je fedu plan rahla 2% deflacija letno:))

kow ::

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Jaz nisem nic napisal, da lazejo. Spet pozabil tablete vzeti, pa mas privide?

Mr.B, predlagam, da si vzames 1 teden pavze, pa samo po naravi hodis.

Boscek,
skrbijo te kitajci in volativnost njihovih zalog, medtem pa ameriske zaloge zadostujejo za dobra dva tedna. S tem da je cena nafte stabilna, americani pa iz nekega cudeza ne morejo napolniti rezerv in se vedno padajo.
Bomo videli kako bo naslednji teden z objavljeno napovedjo inflacije v ameriki, morda bo cudez.


Da, menjajmo temo, ker ne najdes podatkov :))

kow ::

Spanska mesecna inflacija -0.1%. Letna padla na 3.2%. Jedrna na 6.1% (najmanj po juliju 2022). Je pa to preliminary.
Junija 2022 so imeli 1.9% mesecno inflacijo, kar pomeni, da bo padalo tudi naslednji mesec, potem pa se bo padanje ustavilo oz. bo spet rast letne inflacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

kow ::

Premog v Aziji padel na nivoje iz sredi leta 2021.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Premog v Aziji padel na nivoje iz sredi leta 2021.

Zagotovo to nakazuje rekordno ekonomsko rast, ker sem prepričan da v zadnjih mesecih niso zgradili toliko jedrskih vetrnih ter ostalih ekoloških nadomestkov.

Od leta 2001 do zakjučka 2022 je vojaški proračun amerike prispeval več kot polovico prirasta dolgov.
V novi debt limit limitirani pogodbi , se porab vojaškega sektorja ni omejila, problem je da so / bodo verjetno letne obresti 2023 večje od vojaškega US budgeta.

Pa reveži bodo bolj revni, morajo delat za socialne čeke, no težje bodo sedeli..
In edini limit za debit limit je dogovorjen da je budget fixen za zid in migrante. Kako planirajo odplačevati obresti ? ki se štejejo v limit, nje ?


Kaj pa sedaj azija...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

pangro ::

Tudi v evropi je padel premog. A potem američani zbijajo ceno nafte s svojimi strateškimi rezervami? Putin ima tudi prste vmes sploh njegova napoved o rezanju proizvodnje:))

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Premog v Aziji padel na nivoje iz sredi leta 2021.

Zagotovo to nakazuje rekordno ekonomsko rast, ker sem prepričan da v zadnjih mesecih niso zgradili toliko jedrskih vetrnih ter ostalih ekoloških nadomestkov.

Od leta 2001 do zakjučka 2022 je vojaški proračun amerike prispeval več kot polovico prirasta dolgov.
V novi debt limit limitirani pogodbi , se porab vojaškega sektorja ni omejila, problem je da so / bodo verjetno letne obresti 2023 večje od vojaškega US budgeta.

Pa reveži bodo bolj revni, morajo delat za socialne čeke, no težje bodo sedeli..
In edini limit za debit limit je dogovorjen da je budget fixen za zid in migrante. Kako planirajo odplačevati obresti ? ki se štejejo v limit, nje ?


Kaj pa sedaj azija...


Ma teh zgodbic sem se jaz naposlušal v surovinskem ciklusu v 00 letih kjer so vsako leto pretepal dolar, nasdaq je šel spančkat, trgi v razvoju so pa trgal gate. Ampak zdaj bo pa čist čist zares nekaj se resnega zgodilo ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

sbawe64 ::

kow je izjavil:

Premog v Aziji padel na nivoje iz sredi leta 2021.

Ti ne kuriš veleprodajno elektriko, premog in plin, pač pa maloprodajno!
2020 is new 1984
Corona World order

pangro ::

V glavnem commodity hajp je propadel across the board. Futuresi nakazujejo da maloprodajne ne gredo nikamor več, coast is clear samo še recesijsko detonacijo preživimo.

Mr.B ::

pangro je izjavil:

Tudi v evropi je padel premog. A potem američani zbijajo ceno nafte s svojimi strateškimi rezervami? Putin ima tudi prste vmes sploh njegova napoved o rezanju proizvodnje:))

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Premog v Aziji padel na nivoje iz sredi leta 2021.

Zagotovo to nakazuje rekordno ekonomsko rast, ker sem prepričan da v zadnjih mesecih niso zgradili toliko jedrskih vetrnih ter ostalih ekoloških nadomestkov.

Od leta 2001 do zakjučka 2022 je vojaški proračun amerike prispeval več kot polovico prirasta dolgov.
V novi debt limit limitirani pogodbi , se porab vojaškega sektorja ni omejila, problem je da so / bodo verjetno letne obresti 2023 večje od vojaškega US budgeta.

Pa reveži bodo bolj revni, morajo delat za socialne čeke, no težje bodo sedeli..
In edini limit za debit limit je dogovorjen da je budget fixen za zid in migrante. Kako planirajo odplačevati obresti ? ki se štejejo v limit, nje ?


Kaj pa sedaj azija...


Ma teh zgodbic sem se jaz naposlušal v surovinskem ciklusu v 00 letih kjer so vsako leto pretepal dolar, nasdaq je šel spančkat, trgi v razvoju so pa trgal gate. Ampak zdaj bo pa čist čist zares nekaj se resnega zgodilo ane?


Ti sporočim v petek, ko bom med redniki...

Do takrat ti pa pomagam lansko leto je bilo za financiranje Us debit rezerviranih skoraj 700 milijard $... Letos že samo zaradi FED-a bodo večje.
Projiciran letošnji deficit bo mer 1-1.5 Bilijon $.
Skoraj 1 Bilijon imajo gospodarstva limita na debetnih karticah.... pa kolikor pravijo ni problem, so lastniki bolj bogati, pa je tako kot pred desetimi leti.

Danes je nafta rasla za 2% zaradi pozitivnih občutkov dogovora o limitu debita in -6% o slabem občutku debita... Full je pomembna cena premoga ali zaloge nafte na azijskih trgih.

Ti pa kar sanja dalje, napiš da je cena nafte taka kot pred 15 leti , če upoštevaš inflacijo, no irelevantno ker edino od te inflacije čutiš na mesečnem računu in ko tankaš, mešetar zagotovo ne…., enako za premog, ko boš ti trdil, da se ti je račun za elektriko zmanjšal zaradi tedenskih objav KOW, pa sporoči. Verjetno no statistična napaka je da če dolgo ponavljaš se vsej ko prej poklapa, celo v kvantni fiziki, je statistično možen rezultat.

Trenutno pa je zaupanje potrošnikov na najnižje v Ameriki zadnjih 6 mesecev, verjetno je stanje Kitajske :)) tisti o čemer je v Maju 2023 omajalo zaupanje potrošnikov.

Tole je pa relanost :


Sedaj pa prilimaj slikico inflacije. Pa se bosta s kow dogovorila kako to gre. Će nebi bilo vojne v Ukrjini, bi bilo bolj ali manji rdeče in počez še odlična inflacija.


Ps: V indiji amerikancem ne gre najbolje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pangro ::

Jebat ga nekdo more prek kredita šopat denar v sistem. Sej bo tehnološki razvoj vse poglihal no problem, ne se sekirat. Vmes pa en reset kot leta 2009 pa bo vse kul.

Malidelničar ::

pangro je izjavil:

kakšna poročila za mmc, mmc pa res veze o vezi,:)) tako je potrošnja in krediti:D sam šopaj kongres je baje že dvignil strop

MMC je finančni pofl. Žalostno je, ker Slovenci finančno (ne)znanje črpajo iz MMC-ja in 24ur.
Keš na banki in investicija v ceglih to je to.
Mogoče imajo Slovenci edino glede inflacije nekaj več znanja, ker o njej debatirajo s kolegi, primerjajo račune, so pikolovski glede stroškov itd. Ampak da se pa pri ocenjevanju ekonomsko-finančne situacije in s tem tudi inflacijskih pričakovanj, poslužujejo SLO medijev je pa dizastr.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

dronyx ::

V ZDA cena storitev še vedno raste s 7% letno, storilnost pada, plače pa se višajo. 2% inflacija je oddaljena prihodnost tudi za ZDA. Pri nas pa bodo sedaj še podražili elektriko, nakar sledi nov cikle podražitev praktično vsega. Zame je sicer merilo za inflacijo pri nas Mlinarjev mali sirov burek. Ko se je začela inflacija je bil še 1,2EUR, potem pa 1,4 EUR, 1,65 EUR, nismo pa več daleč od 2 EUR. Kot bi živel v Turčiji. ECB bi moral v vseh medijih objaviti še kakšno ekonomsko propagandno sporočilo, da je visoka inflacija v bistvu dobra za nas in se moramo tega pojava veseliti. Jo bo pa še veliko. :));)

Ima še kdo kaj denarja na banki, ali ste že vsi uspešno počistili račune? Pa nočem nikogar strašit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Velik histerije v tvojem pisanju, a ce te prav razumem, je sel burek gor za 1.65/1.2 = 1.375, torej priblizno toliko kot masa denarja. Se malo manj.

Da bo burek kmalu 2EUR, ti bom verjel ko bo masa denarja poskocila za nadaljnih 20%. Zaenkrat kaze, da ne bo slo hitro. Vceraj je ECB objavil, da je sel M3 supply letno gor za cirka 2%.
Stevilke kazejo na nadaljno zmanjsevanje inflacije.

Ali pa morda sedaj - ko tvojim teorijam vec ne ustreza - masa denarja v obtoku ne igra vec vloge?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Bolj kot cena bureka so meni fascinantne cene v gostinstvu. Te so šle gor preko vseh mej dobrega okusa.
Bom napisal par cen za center mb:
kava okrog 2,40
Deci stisnjenega pomarančnega soka 2
Mali union v flaši 3,3
Kepica sladolega tudi do 2,4
Pica neka srednja verzija 12, 13, 14 in več
Faking solata (obrok) 14-18

Včasih smo hodili ven jest 1x tedensko, zdaj niti 1x mesečno več ne, ker enostavno ne dam. In kar je najbolj fascinantno, gostilne so polne. Kljub vsemu jamranju ima folk preveč denarja. 2 znanca sta zadnjič diskutirala o stejku, ki stane 150€. Kot da se pogovarjata o bureku. Nič drame.
In kaj je še bolj fascinantno...v grazu sem prejšnji teden jedel pico, ki je stala isto kot v mb. Pri 1x višjih plačah

dronyx ::

Sparkxl je izjavil:

Bolj kot cena bureka so meni fascinantne cene v gostinstvu. Te so šle gor preko vseh mej dobrega okusa.

Kot si tudi sam ugotovil je meni fascinantno, da kljub vsem tem silnim podražitvam ljudje to sprejmejo, trošijo enako kot prej, lokali so polni...Skratka denar ljudje očitno imajo in tudi številnim so se plače konkretno zvišale. Veliko teh podražitev se je namreč prelilo tudi v plače ali večinoma v plače. Jaz sem sicer bolj zagovornik tega, da moramo "volit z nogami". Sam grem velikokrat za en dan na morje kolesarit in pred Covid sem šel na kosilo v kakšno restavracijo ob obali (Piran, Izola, Portorož). Covid in turistični boni so povzročili, da so porcije zmanjšali, cene pa podražili minimalno za 30% že takrat. Recimo kalamari, ki izgledajo kot kakšen fast food so v restavraciji na obali vsaj 16 €, če že ne še več. Ampak moj odziv na to je bil tak, da teh gostilen zame več ni sploh. Za jest si kupim kaj v Mercatorju v Luciji ali Strunjanu. Tu gre pač za princip. Verjamem pa, da kakšnemu nemcu ali nizozemcu, ki je dal kje v Italiji 50 € za zrezek teh 16 € ni dosti in dokler bodo ti, se tem gostilnam ni za bati. Ampak meni pač ostane pa Mercator, dokler to še obstaja. Ko tega ne bo več, bom pa prinesel hrano s seboj. Odjebite...

trancer01 ::

Jaz sem včasih hodil ven jest skoraj vsak dan, zdaj pa le še nekajkrat letno.

LeQuack ::

Jaz sem včasih hotel nov avto kupit, zdaj pa ne ko so se podražili 2x.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

fikus_ ::

" Pri nas pa bodo sedaj še podražili elektriko,..."

DDV gre iz 9,5 nazaj na 22%. Podobno velja tudi za pelete in še nekatere druge energente.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

trancer01 ::

Jaz sem novega kupil pred štirimi leti in ga bom zvozil do konca, ker so se čisto preveč podražili.

kow ::

Dvig DDV za elektriko je logicna, pricakovana in pravilna poteza. Subvencioniranje cen elektrike je prevelik strosek za proracun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

trancer01 ::

Prav tako je logično, da se elektrika še vsaj za faktor 10 podraži. Poceni elektrika škoduje podnebju in prispeva k preveliki potrošnji mesa.:))

LeQuack ::

Zakaj je DDV še vedno začasnih 22%?
Quack !

dronyx ::

kow je izjavil:

Dvig DDV za elektriko je logicna, pricakovana in pravilna poteza. Subvencioniranje cen elektrike je prevelik strosek za proracun.

Drži, pa tudi na tak način se inflacija umetno znižuje. Na dolgi rok to seveda ne deluje in inflacija bo vse to notri prinesla. Se ne pusti goljufat. Samo problem je, ko se elektrika podraži, je to izgovor, da se takoj potem podraži še vse ostalo in za bistveno več, kot se je elektrika. Danes če dražiš pod 10% nima smisla niti novih cenikov delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Utk ::

kow je izjavil:

Dvig DDV za elektriko je logicna, pricakovana in pravilna poteza. Subvencioniranje cen elektrike je prevelik strosek za proracun.

Res je, ampak obenem se denar drugje preveč deli. Ne da ima to veze, ampak zdaj bi res treba malo zategnit. Pri nekih stvareh, ne pri vseh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kow ::

Da. Rast mase plac je definitivno previsoka. Nekateri so dobili 15% povisice, drugi pa 3%. Razmerja v druzbi so se bolj zjebana kot lani. Glede DDV, 20% je imo smiselna obdavcitev za Slovenijo, ampak za zacetek bi DDV lahko znizali na 21%. Dodatne davke pa bi morali iskati v obdavcenju nepremicnin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Dvig DDV za elektriko je logicna, pricakovana in pravilna poteza. Subvencioniranje cen elektrike je prevelik strosek za proracun.


Najbolj glupo je to da plačaš DDV (DODANO VREDNOST) na nek prispevek državi... kot da s tem delaš dodano vrednost... kot bi na dohodnino plačal 22% DDV

Drugo pa se strinjam s tabo... ampak prvo naj ukinejo davek 22% ki je samo za časa krize 2008 bil... krize več ni ni nobene potrebe da davek ne skenslamo ker so sami rekli da je samo začasen...

Da. Rast mase plac je definitivno previsoka.


WTF

Rast mase plač je na ponudbi in povpraševanju...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

LeQuack ::

Dodana vrednost ne obstaja. Je samo davek. Vrednost dodaš če izboljša stvar, ampak to se pri nas ne dogaja.
Quack !

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Dodana vrednost ne obstaja. Je samo davek. Vrednost dodaš če izboljša stvar, ampak to se pri nas ne dogaja.


DDV je po defaultu DAVEK NA DODANO VREDNOST

Če Dodane vrednosti ni bilo ustvarjene na postavki, DDVja ne bi smelo bit, quite simple
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dronyx ::

LeQuack je izjavil:

Dodana vrednost ne obstaja. Je samo davek. Vrednost dodaš če izboljša stvar, ampak to se pri nas ne dogaja.

Saj ni mišljeno da je davek dodana vrednost, ampak se plača davek na dodano vrednost. Ti imaš firmo, kupiš nekaj za 100 €, iz tega narediš nekaj boljšega in naprej prodaš za 500 €. Dodane vrednosti si naredil za 400 € in od tega pač plačaš davek, da imajo tvoji otroci brezplačno šolo, gradijo državne ceste itd.

LeQuack ::

dronyx je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Dodana vrednost ne obstaja. Je samo davek. Vrednost dodaš če izboljša stvar, ampak to se pri nas ne dogaja.

Saj ni mišljeno da je davek dodana vrednost, ampak se plača davek na dodano vrednost. Ti imaš firmo, kupiš nekaj za 100 €, iz tega narediš nekaj boljšega in naprej prodaš za 500 €. Dodane vrednosti si naredil za 400 € in od tega pač plačaš davek, da imajo tvoji otroci brezplačno šolo, gradijo državne ceste itd.


Ubistvu je ta davek plačal končni kupec, ne pa firma.
Quack !

dronyx ::

LeQuack je izjavil:

Ubistvu je ta davek plačal končni kupec, ne pa firma.

Tehnično plača DDV firma, v praksi pa kupec. Jaz ko kupim pri mlinarju mali sirov burek nič ne nakazujem denarja Fursu. kako Furs pobere ta DDV je pa njihov problem.

FrRoSt ::

pangro je izjavil:

V glavnem commodity hajp je propadel across the board. Futuresi nakazujejo da maloprodajne ne gredo nikamor več, coast is clear samo še recesijsko detonacijo preživimo.


:)):)):))

Sploh ni nujno, da bo kakšna recesija! ;) Zato jo lahko pričakuješ tudi zaman. 8-)

Veliko večja možnost je za stagflacijo! :P
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kow ::

pangro je izjavil:

V glavnem commodity hajp je propadel across the board. Futuresi nakazujejo da maloprodajne ne gredo nikamor več, coast is clear samo še recesijsko detonacijo preživimo.


Ponavadi imas pri commodities vec ciklov. Sam sem pravilno napovedal konec prvega cikla (mesece nazaj).

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

V ZDA cena storitev še vedno raste s 7% letno, storilnost pada, plače pa se višajo. 2% inflacija je oddaljena prihodnost tudi za ZDA. Pri nas pa bodo sedaj še podražili elektriko, nakar sledi nov cikle podražitev praktično vsega. Zame je sicer merilo za inflacijo pri nas Mlinarjev mali sirov burek. Ko se je začela inflacija je bil še 1,2EUR, potem pa 1,4 EUR, 1,65 EUR, nismo pa več daleč od 2 EUR. Kot bi živel v Turčiji. ECB bi moral v vseh medijih objaviti še kakšno ekonomsko propagandno sporočilo, da je visoka inflacija v bistvu dobra za nas in se moramo tega pojava veseliti. Jo bo pa še veliko. :));)

Ima še kdo kaj denarja na banki, ali ste že vsi uspešno počistili račune? Pa nočem nikogar strašit...


:)):)):))

Kam naj bi pa "ta" denar vtaknil!?? ;) Imaš kakšno idejo!?? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

sbawe64 ::

fikus_ je izjavil:

" Pri nas pa bodo sedaj še podražili elektriko,..."

DDV gre iz 9,5 nazaj na 22%. Podobno velja tudi za pelete in še nekatere druge energente.

Kdaj gre DDV nazaj na predkrizne številke ?
https://old.delo.si/novice/varcevalni-u...

Nič ni bolj trajnega kot začasni vladni ukrepi.



kow je izjavil:

Dvig DDV za elektriko je logicna, pricakovana in pravilna poteza. Subvencioniranje cen elektrike je prevelik strosek za proracun.

10 paketov sankcij dela svoje.
EU je dosedaj za subvencioniranje cen energentov dala že +800 milijard EUR.

Plus tega financira delovanje naci hunte v Kijevu ter jim kupuje strelivo.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

fikus_ ::

Vpraši Bratuškovo, kaj je mislila z "začasnim dvigom DDV". Sedaj je v vladi (čeprav ni bil izvoljena) in je pri koritu, da ta "začasen dvig" popravi nazaj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

fikus_ je izjavil:

Vpraši Bratuškovo, kaj je mislila z "začasnim dvigom DDV". Sedaj je v vladi (čeprav ni bil izvoljena) in je pri koritu, da ta "začasen dvig" popravi nazaj.


Glede na to da Vlada popravlja krivice tudi od prejšnje vlade (globe) bi pričakoval enako vnemo tudi na tem področju brez da mi vprašamo >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

karafeka ::

Se spommem ko so frizerjem spremenili ddv stopnjo na nižjo. Razlike več kot 10%, pa je kdo nižal cene? Eni so jih še zvišali.

Nižanje ddvja ne prinese ničesar, ker živ bog ne bo nižal cen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Mato989 ::

karafeka je izjavil:

Se spommem ko so frizerjem spremenili ddv stopnjo na nižjo. Razlike več kot 10%, pa je kdo nižal cene? Eni so jih še zvišali.

Nižanje ddvja ne prinese ničesar, ker živ bog ne bo nižal cen.


Prinese več denarja ljudem ki delajo storitve (v tem primeru frizerjem) ki to pol porabijo v trgovinah ipd...

Multiplikativni učinek

V osnovi nižanje DDVja pomeni da več denarja ostane lastnikom podjetij in spjev... to da pa imamo premalo SLO podjetij ki bi od tega masovno profitirala je pa drug problem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mRhcPf ::

ker ste tu pravi poznavalci cen surovin, bi vas vprašal iz firba in ne zato, ker bi nas zares zanimalo (si tako ne moremo privoščiti v teh časih), da se lahko sosedom škodoželjno posmehujemo, da so se nasrali, koliko stane pocinkan in pobarvan kovinski nadstrešek s kovinsko streho, ki ne ojačuje vročine navzdol, za 3 avte? so se sosedje nasrali pri teh cenah ali bi bilo boljše, če bi počakali še nekaj časa?

kriptobog ::

mRhcPf je izjavil:

ker ste tu pravi poznavalci cen surovin, bi vas vprašal iz firba in ne zato, ker bi nas zares zanimalo (si tako ne moremo privoščiti v teh časih), da se lahko sosedom škodoželjno posmehujemo, da so se nasrali, koliko stane pocinkan in pobarvan kovinski nadstrešek s kovinsko streho, ki ne ojačuje vročine navzdol, za 3 avte? so se sosedje nasrali pri teh cenah ali bi bilo boljše, če bi počakali še nekaj časa?


Kva da fak je narobe s teboj? Fovsija? Zakaj bi se nasrali? Ce so kupili nadstresek, ga verjetno potrebujejo? Ali ga pac kupis iz dolgcasa?

enemon ::

Sparkxl je izjavil:

Bolj kot cena bureka so meni fascinantne cene v gostinstvu. Te so šle gor preko vseh mej dobrega okusa.
Bom napisal par cen za center mb:
kava okrog 2,40
Deci stisnjenega pomarančnega soka 2
Mali union v flaši 3,3
Kepica sladolega tudi do 2,4
Pica neka srednja verzija 12, 13, 14 in več
Faking solata (obrok) 14-18

Včasih smo hodili ven jest 1x tedensko, zdaj niti 1x mesečno več ne, ker enostavno ne dam. In kar je najbolj fascinantno, gostilne so polne. Kljub vsemu jamranju ima folk preveč denarja. 2 znanca sta zadnjič diskutirala o stejku, ki stane 150EUR. Kot da se pogovarjata o bureku. Nič drame.
In kaj je še bolj fascinantno...v grazu sem prejšnji teden jedel pico, ki je stala isto kot v mb. Pri 1x višjih plačah


Ko sem v SV Sloveniji in blizu avstrijske in madžarske meje, skočim pojest kaj na Madžarsko raje. Velika pica margerita 4,50 EUR v centru Monoštra, zraven pa včasih še toplice, celodnevna karta cca. 13 EUR, za celo familijo (2 odrasla in 2 otroka) pa cca. 30 EUR. Za primerjavo celodnevno kopanje v Termah 3000 za družino pride čez 70 EUR. Samo par km od slovenske meje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

mRhcPf ::

kriptobog je izjavil:

mRhcPf je izjavil:

ker ste tu pravi poznavalci cen surovin, bi vas vprašal iz firba in ne zato, ker bi nas zares zanimalo (si tako ne moremo privoščiti v teh časih), da se lahko sosedom škodoželjno posmehujemo, da so se nasrali, koliko stane pocinkan in pobarvan kovinski nadstrešek s kovinsko streho, ki ne ojačuje vročine navzdol, za 3 avte? so se sosedje nasrali pri teh cenah ali bi bilo boljše, če bi počakali še nekaj časa?


Kva da fak je narobe s teboj? Fovsija? Zakaj bi se nasrali? Ce so kupili nadstresek, ga verjetno potrebujejo? Ali ga pac kupis iz dolgcasa?

ja, favšija, točno to, nacionalni šport. no, dajmo zdaj, naj nekdo odgovori od poznavalcev inflacije/cev surovin, bogovi se navadno ne spoznajo na probleme siromakov.

kriptobog ::

mRhcPf je izjavil:

kriptobog je izjavil:

mRhcPf je izjavil:

ker ste tu pravi poznavalci cen surovin, bi vas vprašal iz firba in ne zato, ker bi nas zares zanimalo (si tako ne moremo privoščiti v teh časih), da se lahko sosedom škodoželjno posmehujemo, da so se nasrali, koliko stane pocinkan in pobarvan kovinski nadstrešek s kovinsko streho, ki ne ojačuje vročine navzdol, za 3 avte? so se sosedje nasrali pri teh cenah ali bi bilo boljše, če bi počakali še nekaj časa?


Kva da fak je narobe s teboj? Fovsija? Zakaj bi se nasrali? Ce so kupili nadstresek, ga verjetno potrebujejo? Ali ga pac kupis iz dolgcasa?

ja, favšija, točno to, nacionalni šport. no, dajmo zdaj, naj nekdo odgovori od poznavalcev inflacije/cev surovin, bogovi se navadno ne spoznajo na probleme siromakov.


Ti takoj povem. Niso se nasrali, ker nadstresek potrebujejo. Se pa oni smejijo tebi, ker si tak fovsljiv tepec.

mRhcPf ::

kriptobog je izjavil:

Ti takoj povem. Niso se nasrali, ker nadstresek potrebujejo. Se pa oni smejijo tebi, ker si tak fovsljiv tepec.

svoje mnenje zadrži zase, ker si verjetno en res redkih bedakov, ki se mu res ne sanja, za kaj gre pri vprašanju. now, fuck off.
««
183 / 211
»»