» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
182 / 211
»»

redtech ::

Mr.B

Oil production costs vary by geologic formation. In 2014, these costs ranged from an average of $7 a barrel for the Ghawar field in Saudi Arabia, to $21 a barrel in the offshore Norwegian fields, to $51 a barrel in the Bakken shale in the United States.

Bakken je sedaj na $60. Rig count je začel drseti. Če poznaš dinamiko vrtine, ki stane 10M in naredi največ v prvem letu in nato močno pada... ja smeši se tisti, ki bo resurce kuril za $10, pametni so na stand by, testirajo field in čakajo $100+

https://tradingeconomics.com/united-sta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Mr.B ::

pangro je izjavil:

Prej mi pa ti povej kako boš preveril stanje strateških zalog? Ne moreš jih si samo believer v podatke. Ceno za mešetarje pa vedno lahko preveriš in ima za slehernika ta informacija višjo vrednost. Če se imaš pa pametnejšega in bolj informiranega od trga pa lepo prosim to dokaži in premagaj trg in ves informiran velekapital. Pa nima samo rusija plina, trg je pa kot voda vedno najde pot samo ti nimaš vseh informacij na voljo.

Strateske zaloge, so javno objavljena statistika. Od tukaj dalje so tvoji zakljucki bolj tam na nivoju 24ur sloganja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

redtech je izjavil:

Mr.B

Oil production costs vary by geologic formation. In 2014, these costs ranged from an average of $7 a barrel for the Ghawar field in Saudi Arabia, to $21 a barrel in the offshore Norwegian fields, to $51 a barrel in the Bakken shale in the United States.

Bakken je sedaj na $60. Rig count je začel drseti. Če poznaš dinamiko vrtine, ki stane 10M in naredi največ v prvem letu in nato močno pada... ja smeši se tisti, ki bo resurce kuril za $10, pametni so na stand by, testirajo field in čakajo $100+

https://tradingeconomics.com/united-sta...

Vmes so celo ubili fracking. Med prvimi zaderki bos to nasel ce bos iskal ceno sodcka in ekonomsko "sustainability". Je pa frackin v enem letu postal kar velik delez pridelave ameriske nafte.
In ko navajas podatke iz leta 2014, kaj ko bi raje zivel v letu 2023 ker sem preprican da je sla tehnologija naprej.
Najdražja nafta v ameriki je iz starih vrtin, ki jih vidis maskirane sredi LA in podobno. Sem preprican da je sodcek cez 50$ za tako vrtino. Bos pa že nasel pravo stevilko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pangro ::

Cena je pa kaj, teorija zarote? A tvoja šloganja oz. zaključki so pa kaj? Vernik v podatke si ker jih ne moreš preveriti. Nimaš znanja, denarja pa časa. Javno objavljena statistika iz katere lahko potegneš kaj? Profita definitivno ne.

redtech ::

Prikazal sem ti, da je še dražje kot 2014... nima veze s to temo, spremljaj naprej, kako bo fracking upadal z zamikom.

Mr.B ::

pangro je izjavil:

Cena je pa kaj, teorija zarote? A tvoja šloganja oz. zaključki so pa kaj? Vernik v podatke si ker jih ne moreš preveriti. Nimaš znanja, denarja pa časa. Javno objavljena statistika iz katere lahko potegneš kaj? Profita definitivno ne.

Jaz sem ti podal, da je cena starih vrtin 50$ na sodcek in vec in da je fracking blizu trenutni ceni nafte ko vracunas kredit ok+ licenco drzave. Ti si dal oziroma se nanasas na podatke iz leta 2014, ko je vmes prakticno bankrotiralo celo vrsto obrtnikov, ki so mislili da bodo zasluzili, potem pa jih je cenanafte udarila in niso pokrili obratovalnih stroskov....
A si preprican, da si sploh dorasel tematiki ki jo komentiras, glede na to da v letu 2023, pomeni fracking enega izmed bistvenih virov ameriske nafte, no doprinosa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

redtech je izjavil:

Prikazal sem ti, da je še dražje kot 2014... nima veze s to temo, spremljaj naprej, kako bo fracking upadal z zamikom.

ah oprost cena sodka s frackingom je pod 50$ celo govorijo blizu 30$ na sodcek.
To pac ni ukrajinska tema , kjer razlagas uspesnost protiletalske obrambe, vsaka sestreljena raketa, ki pade na civilni objekt, pa prodajas kot ne diskriminatorno raketiranje civilnih ciljev.

V tej temi imamo celo vrsto socialno medijsko kampanjsko izobrazenih telebajskov, ki trdijo da inflacije "ni", sploh une za hrano..
Potem imas pa rusofilski oecd, ki daje porocilo za vsak mesec in nekako prvi prispevek inflacije je podrazitev hrane, drugo energentov, potem so pa statisticne napake.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Mr.Bedaku, nihce ni omenil, da Kitajci ne objavljajo strateskih zalog.

redtech je izjavil:

Prikazal sem ti, da je še dražje kot 2014... nima veze s to temo, spremljaj naprej, kako bo fracking upadal z zamikom.


In? Takoj, ko bo cena zrasla za tistih 10 dolarjev, bo stevilo vrtin spet raslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Drugace se ze pise, da so sedaj cene LNG ze toliko nizke, da se kot kupci spet pojavljajo revnejse drzave.

pangro ::

Na blagovnih borzah so šle cene vseh surovin lepo dol. Zdaj je treba samo spremljati kateri trendi se bodo vzpostavil ko bodo obresti padle.

redtech ::

Ja kateri... saj vidiš, da folk daje 25% plače v TSLA, AAPL, PLTR čez 20 let bodo pa pogledal, moč množice :)

pangro ::

Ja delniški trgi sploh tech stavi na preobrat glede obrestnih mer, še malce bolj drzni so in stavijo da bodo obrestne mere padle brez da se dvigne nezaposlenost.

pangro ::

Če res uspe ta gib da gredo obrestne dol, nezaposlenost pa ostane ista bodo Jerome Powellu postavili spomenik:|

kow ::

Vprasanje, ce je kitajska ze prisla do konca mini deflacije in se bo ekonomija pobrala.

https://tradingeconomics.com/china/stee...
https://tradingeconomics.com/china/ceme...
https://tradingeconomics.com/china/expo...

V ZDA in EU booma ravno ne bo v kratkem. Japonski naglo pada prebivalstvo. To je ze 45% globalnega BDP. Ce bi ostali svet normalno rasel, bi se slo. Samo Pakistan je bankrotiran, centralna azija tudi ne blesti. Latinska Amerika in Afrika sta premajhna trga. Imo, bo odlocila ekonomija kitajske in njena domaca potrosnja.

pangro ::

Kitajska je do sedaj imela predvsem vpliv na trg surovin. Se bo že nekje našel bull run da ga zajahamo.

kow ::

Bullrun lahko sprozi kaksna bolj produktivna industrija. Edina industrija, ki je vidno hitro povecala produktivnost je letos informatika. Velikani so odpustili vec deset tisoc ljudi in se seveda nic ne pozna. Lahko bi jih se vec. Koncno se tudi ogromna vlaga v nefosilno energetiko. O obnovljivih virih govorimo ze 20+ let, ampak sele letos smo dosegli scale primerljiv s fosilno industrijo. Ze nekaj casa vidim tudi dober trend pri evropskih zeleznicah. V Spaniji, Franciji, Italiji smo dobili nizkocenovne prevoznike za hitre vlake! 10 let prepozno, ampak bolje kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

pangro ::

Meni je mehika zanimiva od pojava covida spreobrnila trend napram vsem tudi nasdaqu.

kow ::

Mehika je inverzni kitajski cudez. Cudezno revna drzava - kako jim je uspelo, mi sploh ni jasno :))
Ze skoraj 2 stoletji se trudijo, da bi imeli demokracijo in pravno drzavo. Nikoli jim ni uspelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

LeQuack ::

Saj mise tudi trudimo bit Švica. Gore mamo, pa banke tud. Zakaj ne mormo bit Švica?
Quack !

pangro ::

kow je izjavil:

Mehika je inverzni kitajski cudez. Cudezno revna drzava - kako jim je uspelo, mi sploh ni jasno :))
Ze skoraj 2 stoletji se trudijo, da bi imeli demokracijo in pravno drzavo. Nikoli jim ni uspelo.


Ja bolj bodo kitajci mimo streljal bolj bo mehika kul izgledala:)) Odvisno bo seveda koliko ameriskega kapitala se bo tja prelilo. Zaenkrat izgleda začetek nekega trenda, čakam samo še neko korenito korekcijo.

LeQuack je izjavil:

Saj mise tudi trudimo bit Švica. Gore mamo, pa banke tud. Zakaj ne mormo bit Švica?


Vsake volitve pokažejo zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

Mr.Bedaku, nihce ni omenil, da Kitajci ne objavljajo strateskih zalog.

redtech je izjavil:

Prikazal sem ti, da je še dražje kot 2014... nima veze s to temo, spremljaj naprej, kako bo fracking upadal z zamikom.


In? Takoj, ko bo cena zrasla za tistih 10 dolarjev, bo stevilo vrtin spet raslo.

Ko gres tako nepripravljen v debato, da moras v nekaj tako banalnega pripeljati kitajce, je nekako jasno da se ti ni poklapalo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pangro ::

Obresti na nemške obveznice od pojava covida rastejo hitreje od ameriških in nakazujejo da bo ecb imela dlje zategnjeno politiko obrestnih mer.

Mr.B ::

pangro je izjavil:

Obresti na nemške obveznice od pojava covida rastejo hitreje od ameriških in nakazujejo da bo ecb imela dlje zategnjeno politiko obrestnih mer.

Da dax je rekorden, ceprav imajo dva zaporedna padca gospodarske rasti.
FED, kot kaźe, ne bo dvignil obrestne mere po dogovoru o debit limitu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LeQuack ::

Kakor vem gredo cene delnic spet rekordno gor. Nvidia 30% v enem dnevu. Tako da nov balkon prihaja.
Quack !

pangro ::

Dax, ftse nov vrh, Nasdaq se pa spogleduje z novim vrhom, delniški trgi stavijo na preobrat pri obrestnih merah in na nizko nezaposlenost pa seveda na normalizacijo inflacije, pa vseeno če pride do preobrata bo ecb počasneje spuščala obrestne mere od feda.

Nekak izgleda da se stavi naprej na glavni trend ki traja od leta 2009, long ameriški tech oz long na ameriko na sploh, long na eu pa izogibanje kitajski in surovinam, rojevata se pa dva nova trenda long na japonsko in mehiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

pangro ::

Da se ponovim še enkrat, potrditev vseh trendov bomo dobil ko se bodo obresti znormalizirale, ko bodo kratkoročne spet nižje od dolgoročnih.

FrRoSt ::

Mr.B je izjavil:

pangro je izjavil:

Obresti na nemške obveznice od pojava covida rastejo hitreje od ameriških in nakazujejo da bo ecb imela dlje zategnjeno politiko obrestnih mer.

Da dax je rekorden, ceprav imajo dva zaporedna padca gospodarske rasti.
FED, kot kaźe, ne bo dvignil obrestne mere po dogovoru o debit limitu.


:))
Saj plače so tudi ne rekordnih (nominalnih) vrednostnih! 8-) Tudi v slo. :)

REALNO (kupna moč ) je pa padla, vsaj za 1% v zadnjem letu. :)) To je uradna objavca statističnega urada! ;)

Koliko se bo še nategovala (ali popuščala) ta elastika, je pa drugo vprašanje! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kow ::

Mr.B je izjavil:


Ko gres tako nepripravljen v debato, da moras v nekaj tako banalnega pripeljati kitajce, je nekako jasno da se ti ni poklapalo.


Cakam, da mi podas stevilke o kitajskih strateskih zalogah... Pa vzemi si cas.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Ko gres tako nepripravljen v debato, da moras v nekaj tako banalnega pripeljati kitajce, je nekako jasno da se ti ni poklapalo.


Cakam, da mi podas stevilke o kitajskih strateskih zalogah... Pa vzemi si cas.

Ja bošček,
Od 18.5.2021, ko je tema odprta, smo TEBE in tebi podobne telebajske, ki so recimo ko si iskal rešitev s preusmerjanjem teme, nazadnje ko sem/smo vam razblinili ideje, da vaše mešetarske cene ne pomenijo en K, k končni ceni, ki jo ima navaden smrtni, sedaj preusmerjaš s kitajsko.
V Google vpišeš "china strategic oil reserves" , TOLIKO tvojem telebajsku tvojimi podobnimo nerazgledanimi in to ne samo računalniško opismenimi razgledanimi telebajski. Ki so tako pograbili upanje in šli temo Kitajska. Kot bugiman, da bo pika na !.

Ps: imaš pa nekaj res, samo sem prepričan da s svojo nerazgledanostjo nisi niti dojel, da si si nastavil lastni facpalm. Če danes kitajska propade, pač rečemo utopično novi netopirski virus, bo tvoje tedensko objavljane cen plina BILO relevantno, samo kaj ko večina zahodnih potrošnikov ne bo imela osnovnih sredstev, ker so osnovne komponenta potrošniške družbe tako ali drugače delno ali v celoti narejena made in China, oziroa večinoma Azijskih držav "Fuck china" ima glavnega uvoznika Kitajsko in prodaja naprej MADE in Vietnam, Malezija in podobno.


Predlagam da malo zadihaš, kisik pomaga, ne glede na sinonim ki ga trnutno uporabiš.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Ce skratimo tvoje blodnje: velikost trenutnih kitajskih strateskih rezerv je neznana. Lej, samo ena vrstica!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ce skratimo tvoje blodnje: velikost trenutnih kitajskih strateskih rezerv je neznana. Lej, samo ena vrstica!

Napiši da Kitajci samo lažejo z objavljenimi številkami. Boš bolj na nivoju. Ker drugače se lahko tvoj napisan odgovor razume, da ne znaš uporabljati ne samo Chat-GPT ampak tudi google ali druge iskalnike.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Cifre pol nimas, a? :))

redtech ::

Svojo proizvodnjo imajo na nivoju Iraqa, z SA imajo direkt povezavo, zakaj gledata kaj je v sodu?

Nazadnje je CN polnila zaloge zastonj med svetovnim prehladom :))

https://tradingeconomics.com/country-li...

FrRoSt ::

kow je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Ko gres tako nepripravljen v debato, da moras v nekaj tako banalnega pripeljati kitajce, je nekako jasno da se ti ni poklapalo.


Cakam, da mi podas stevilke o kitajskih strateskih zalogah... Pa vzemi si cas.


Kakšnih kitajskih strateških zalogah!?? :))

Menda bi rad tudi številhe o ruskih strateskih zalogah!??? :)):)):))

NO, britanska obveščevalna MI6 je izjavila, da jim bo v 14. dneh zmanjkalo streliva. :))

No, očitno so tile rusi res tako neumni, da še ne vedo, da jim je zmanjkalo streliva! :)):)):|
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kow ::

redtech je izjavil:

Svojo proizvodnjo imajo na nivoju Iraqa, z SA imajo direkt povezavo, zakaj gledata kaj je v sodu?


Ker sodi niso tako majhni. Ce bi vedeli cifre, bi bil trg manj volatilen. Saj ZDA so ze veckrat pozvale kitajsko naj objavljajo cifre. Je pa tudi razumljivo, da so kitajci manj transparentni, ker so bolj odvisni od uvoza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

FrRoSt je izjavil:

kow je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Ko gres tako nepripravljen v debato, da moras v nekaj tako banalnega pripeljati kitajce, je nekako jasno da se ti ni poklapalo.


Cakam, da mi podas stevilke o kitajskih strateskih zalogah... Pa vzemi si cas.


Kakšnih kitajskih strateških zalogah!?? :))

Menda bi rad tudi številhe o ruskih strateskih zalogah!??? :)):)):))

NO, britanska obveščevalna MI6 je izjavila, da jim bo v 14. dneh zmanjkalo streliva. :))

No, očitno so tile rusi res tako neumni, da še ne vedo, da jim je zmanjkalo streliva! :)):)):|

Pa sej smo definirali, da lažejo.
Kow pa ne zna uporabljati googla ali Chat-GPT. Zato pa ima sedaj take probleme.

kow je izjavil:

redtech je izjavil:

Svojo proizvodnjo imajo na nivoju Iraqa, z SA imajo direkt povezavo, zakaj gledata kaj je v sodu?


Ker sodi niso tako majhni. Ce bi vedeli cifre, bi bil trg manj volatilen. Saj ZDA so ze veckrat pozvale kitajsko naj objavljajo cifre. Je pa tudi razumljivo, da so kitajci manj transparentni, ker so bolj odvisni od uvoza.

Če zanš to najti poz znal celo drugo najti. Lol.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

kow ::

Ne najdem. Sem preprican, da ti pa lahko. Kaj je Mr.B, se kar ne gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ne najdem. Sem preprican, da ti pa lahko. Kaj je Mr.B, se kar ne gre?

Najprej nastaviš da lažejo potem pa zahtevaš vire. Niti za prvo niti za drugo nisi ravno brihtno bitje,tudi pod drugimi sinonimi.
Po drugi strani, pa…. Kitajska umira, cena energentov je najnižja od, inflacija je utvara...pa še mnogo cvetk si v zadnjih dveh letih v tej temi natresel. Torej lahko že zdavnaj sklepam da nisi sposobeen niti prvega zadetka na googlu citirat.

Pač sej razumeš, relevitiziram, da ne boš spet padel na preumerjanju pozornosti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

pangro ::

FrRoSt je izjavil:

Mr.B je izjavil:

pangro je izjavil:

Obresti na nemške obveznice od pojava covida rastejo hitreje od ameriških in nakazujejo da bo ecb imela dlje zategnjeno politiko obrestnih mer.

Da dax je rekorden, ceprav imajo dva zaporedna padca gospodarske rasti.
FED, kot kaźe, ne bo dvignil obrestne mere po dogovoru o debit limitu.


:))
Saj plače so tudi ne rekordnih (nominalnih) vrednostnih! 8-) Tudi v slo. :)

REALNO (kupna moč ) je pa padla, vsaj za 1% v zadnjem letu. :)) To je uradna objavca statističnega urada! ;)

Koliko se bo še nategovala (ali popuščala) ta elastika, je pa drugo vprašanje! :))


plače itak niso imele nekega hudega donosa napram dobrinam kljub nizkim obrestim in qe-ju, donos so imele investicije.

LeQuack ::

Golob v boju z inflacijo znižuje plače za 2%. Veselite se, kajti ta denar bi itak šel za neumnosti, tako da bo šel za državo.
https://www.rtvslo.si/zdravje/neuradno-...

PS: Nekdo s povprečno plačo bo ob cca 30€ na mesec, poleg tega bo delodajalec zanj moral plačati še 30€ več kot zdaj. Torej delodajalec več plača, delavec dobo manj.
Quack !

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Golob v boju z inflacijo znižuje plače za 2%. Veselite se, kajti ta denar bi itak šel za neumnosti, tako da bo šel za državo.
https://www.rtvslo.si/zdravje/neuradno-...

PS: Nekdo s povprečno plačo bo ob cca 30€ na mesec, poleg tega bo delodajalec zanj moral plačati še 30€ več kot zdaj. Torej delodajalec več plača, delavec dobo manj.


Grdi Janša nam je hotel dat 30-60EUR, golob nas osvobaja denarja spet za penziče... GOVNA.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

link_up ::

Zdaj je cas za "Ampak Jansa, [error]".
In and Out

kow ::

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Ne najdem. Sem preprican, da ti pa lahko. Kaj je Mr.B, se kar ne gre?

Najprej nastaviš da lažejo potem pa zahtevaš vire. Niti za prvo niti za drugo nisi ravno brihtno bitje,tudi pod drugimi sinonimi.
Po drugi strani, pa…. Kitajska umira, cena energentov je najnižja od, inflacija je utvara...pa še mnogo cvetk si v zadnjih dveh letih v tej temi natresel. Torej lahko že zdavnaj sklepam da nisi sposobeen niti prvega zadetka na googlu citirat.

Pač sej razumeš, relevitiziram, da ne boš spet padel na preumerjanju pozornosti.


Vidim, da se kar googleas, pa ne najdes :))

Mr.B ::

kow je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Ne najdem. Sem preprican, da ti pa lahko. Kaj je Mr.B, se kar ne gre?

Najprej nastaviš da lažejo potem pa zahtevaš vire. Niti za prvo niti za drugo nisi ravno brihtno bitje,tudi pod drugimi sinonimi.
Po drugi strani, pa…. Kitajska umira, cena energentov je najnižja od, inflacija je utvara...pa še mnogo cvetk si v zadnjih dveh letih v tej temi natresel. Torej lahko že zdavnaj sklepam da nisi sposobeen niti prvega zadetka na googlu citirat.

Pač sej razumeš, relevitiziram, da ne boš spet padel na preumerjanju pozornosti.


Vidim, da se kar googleas, pa ne najdes :))


1. Ti si napisal da lažejo
2. Ti si napisal da Američani zahtevajo resnične podatke.

Torej je na tebi da dokažeš da Kitajci, ne samo da lažejo, prikazujejo napačne podatke, po podatkih Američanov, na katere se ti sklicuješ.

Kot kaže je tvoja splošna razgledanost, omejena tudi na lastno napisano besedo ergo imaš probleme z razumevanjem lastne napisane besede.

Verjento bomo rekli, da se ti je spet odpeljalo. Oziroma kot rad argumentiraš: tabletke.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Jaz nisem nic napisal, da lazejo. Spet pozabil tablete vzeti, pa mas privide?

Mr.B, predlagam, da si vzames 1 teden pavze, pa samo po naravi hodis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Velki ::

Malo se umirimo... gremo nazaj na temo... torej strop je povišan, AI fenzy se nadaljuje, psi lajajo, karavana gre dalje! Kot kaže sedaj vsi (vključno z FED) stavijo na AI, torej da jim ga bo uspelo dovolj hitro razviti/uporabiti do take mere da bo sposoben ta znižati inflacijo.
Kaj mislite bo eksperiment uspel ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

LeQuack ::

AI je samo nov buzzword, tako kot kripto pred tem in še mnogo podobnih. Koliko problemov je rešil kripto? Blizu nič.
Quack !

Mr.B ::

kow je izjavil:

Jaz nisem nic napisal, da lazejo. Spet pozabil tablete vzeti, pa mas privide?

Mr.B, predlagam, da si vzames 1 teden pavze, pa samo po naravi hodis.

Boscek,
skrbijo te kitajci in volativnost njihovih zalog, medtem pa ameriske zaloge zadostujejo za dobra dva tedna. S tem da je cena nafte stabilna, americani pa iz nekega cudeza ne morejo napolniti rezerv in se vedno padajo.
Bomo videli kako bo naslednji teden z objavljeno napovedjo inflacije v ameriki, morda bo cudez.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pangro ::

Velki je izjavil:

Malo se umirimo... gremo nazaj na temo... torej strop je povišan, AI fenzy se nadaljuje, psi lajajo, karavana gre dalje! Kot kaže sedaj vsi (vključno z FED) stavijo na AI, torej da jim ga bo uspelo dovolj hitro razviti/uporabiti do take mere da bo sposoben ta znižati inflacijo.
Kaj mislite bo eksperiment uspel ali ne?


Na dolgi rok bo seveda uspel tako kot je it scena, problem bo timing, vmes se ti lahko zgodi svašta. Zaenkrat je trg obveznic in surovin pozicioniran na recesijo tako da če ai ne bo zbil inflacije jo bo pa recesija.

pangro ::

ameriški cpi je zdaj pod fedovo obrestno mero, točno tam kjer recimo hočejo gold bugsi da je he he. Je pa uspel to kar je predvidel trg obveznic da bo fed zbil inflacijo brez da obrestno mero dvigne nad njo, no zdaj pa je nad njo ker je pač cpi toliko padel. V glavnem piše se finančna zgodovina., če je seveda cpi-u za verjet.
««
182 / 211
»»