» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
8 / 210
»»

dronyx ::

Invictus je izjavil:

Who the fuck is Salvador !?!?!?!

El Salvador: a country ruled by gangs.

tabata je izjavil:

Jaz sem šel max v zlato, ker bo štruca kruha čez par let 1000€. Avti bojo lahko tudi čez en milijon!!!!!!

To po moje ne. Bo pa 25 m2 velika garsonjera v Ljubljani stala zlahka okrogel milijonček €, povprečna plača bo okrog 3000 €...To je seveda optimistični scenarij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

Invictus je izjavil:

Who the fuck is Salvador !?!?!?!

El Salvador: a country ruled by gangs.

tabata je izjavil:

Jaz sem šel max v zlato, ker bo štruca kruha čez par let 1000€. Avti bojo lahko tudi čez en milijon!!!!!!

To po moje ne. Bo pa 25 m2 velika garsonjera v Ljubljani stala zlahka okrogel milijonček €, povprečna plača bo okrog 3000 €...To je seveda optimistični scenarij.

ne skrbi 100$ 1914 je danes z upostevano infacijo cca 2400$. Tako da ne skrbi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

redtech ::

energetik je izjavil:

Malo sem šel čekirat, za koliko se pri nas prodajajo srebrne palice. Dejansko te pride 250g palica praktično 50% nad tržno vrednostjo, toliko pobere DDV in provizija. Pri tem da ob prodaji fašeš še eno provizijo. Me je kar minilo, da bi ob vsakem nakupu še 22% plačal državi.
Bom pa začel počasi zlato nabavljat po dollar cost averaging, redno od par plač recimo 10g palico. Da še malce razpršim vse skupaj. Za dodatek k penziji.


Pri spletnih trgovcih v Estoniji dobiš srebro brez DDV. Bullionvault in podobni so tudi brez DDV dokler srebro ostane v brezcarinskih skladiščih, pri srebru je min. 1000 T unč, če hočeš dostavo je z DDV.

Ne obupat :)

dronyx je izjavil:

V ZDA je menda dobra investicija rabljeni avtomobili. Ti dobro pridobivajo na ceni. Škoda da sem prodal moj prvi Renault 5. :))


V enem komentarju je tip reku, da je Dodga kupil za 21500 sedaj leto kasneje je rabljen 25500. VW fani komaj čakajo ta dan, ker pri njih bo cena šla še več gor :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

tabata ::

Leta 2025:

Cena povprečnega avtomobila 85.000€
Cena povprečnega stanovanja 920.000€

bobby ::

Dej se nam povej, kaj je napidal :) al spet admini brišejo vse po vrsti, kar ne zastopijo? :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tabata ::

To sem napisal samo vam. Ne okol govort.

bobby ::

Ok, za referenco potem se daj, kolika je povprecna cena avta in flrta danes, da sem zna inflacijo zracunat
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tabata ::

Ne skrbite. Krediti bojo imeli negativno obrestno mero pri takih cenah. Vsaj nekaj pozitivnega, ane?

bobby ::

Zakaj bi, po tvoje, krediti imeli negativno onrestno mero?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tabata ::

Ker ima vsak kredit drobni tisk, kjer se banka zaščiti pred tveganji. Če ne verjameš si preberi kaj ti piše na kreditu.

bobby ::

Ja super, je drobni tisk.
Ampak mi nisi niti priblizno odgovoril, zakaj sklepas, da bodo krediti imeli negativno obr. mero?
Imas fix in var(fix) del kredita.
Fix je pribitek banke in pa var (euribor/libor ali fix?).
Kater izmed teh trehopcij bo padla?
Razen ce ciljas na to, da imajo trenutno banke fix + (var/fix) in bo razlika med skupkom tega in pa inflacijo oz visanjem plac (ki ne bo na istem nivoju kot CPi) in bo ta razlika iz tvoje strani predstavljena kot "kredit z negativno obr mero"?

Aja, pa ce bi kdaj prebral drobni tisk, banke si v izrednih primerih dovoljujejo enostransko odstopit od pogodbe kar pomemi, ko bodo zavohale, da njim v minus,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

tabata ::

Cilj je potalat čimveč dolgoročnih kreditov s super pogoji in potem zaradi inflacije spreminjat pogoje sproti in izžemat malega človeka.
Zanimivo bo. 20 let je dolga doba, 30 let pa še daljša. Siromaki si trenutno jemljejo preveč samo zato, ker se splača. Vsak svojo nepremičnino in pomožnosti novo ker so poceni krediti. Banka na koncu ne bo imela minusa, ker so se naučili lekcij iz prejšnje velike nepremičninske recesije leta 2008.

Kdo bo tokrat plačal zapitek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabata ()

showsover ::

tabata je izjavil:

Kdo bo plačal zapitek?

A misliš, kdo drug, kot spet mali človek? Jah, tako je to, kaj 'češ, izgleda je rešitev, da nekako ne ostaneš mali človek. Poveš še meni?

facepalm ::

tabata je izjavil:

Cilj je potalat čimveč dolgoročnih kreditov s super pogoji in potem zaradi inflacije spreminjat pogoje sproti in izžemat malega človeka.
Zanimivo bo. 20 let je dolga doba, 30 let pa še daljša. Siromaki si trenutno jemljejo preveč samo zato, ker se splača. Vsak svojo nepremičnino in pomožnosti novo ker so poceni krediti. Banka na koncu ne bo imela minusa, ker so se naučili lekcij iz prejšnje velike nepremičninske recesije leta 2008.

Kdo bo tokrat plačal zapitek?

Banka spremeni pogoje, ti se ne strinjas in odplacas preostanek glavnice. Ce nimas, vzames drugi kredit za pokrit obstojecega.
Kaj pa bo to 200k€, ko bodo place po miljon /s

bobby ::

Ok, 2008 so drzave resevale banke,.. Drzava naj bi preko davkov dobile evre za poplacilo svojih posojil oz poplacilo obveznic.
Ce bo po tvoje, se bo tudi drzavi smejalo, ker. Bo obveznice poplacala na horuk,.. Kar pomeni, da se bo gladko lahko zadolzevala ampak,.. Ce bodo obr mere visoke, zakaj bi se. Kar pomeni, da bodo obr mere prisilno nizke ali pa bodo drzave kar naenkrat imele hudo dobro bonitetno oceno,.. In pridemo do loop efekta,.. Kaj se bo na tej fazi zgodilo, nihce ne ve. Je pa se ena opcija, ki pa je deflacija,... Kaj se pa od te tocke napred zgodi je pa se vecja neznanka.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

facepalm ::

bobby je izjavil:

Ok, 2008 so drzave resevale banke,.. Drzava naj bi preko davkov dobile evre za poplacilo svojih posojil oz poplacilo obveznic.
Ce bo po tvoje, se bo tudi drzavi smejalo, ker. Bo obveznice poplacala na horuk,.. Kar pomeni, da se bo gladko lahko zadolzevala ampak,.. Ce bodo obr mere visoke, zakaj bi se. Kar pomeni, da bodo obr mere prisilno nizke ali pa bodo drzave kar naenkrat imele hudo dobro bonitetno oceno,.. In pridemo do loop efekta,.. Kaj se bo na tej fazi zgodilo, nihce ne ve. Je pa se ena opcija, ki pa je deflacija,... Kaj se pa od te tocke napred zgodi je pa se vecja neznanka.

Jaz sem o tem premisljeval lani, ko je nasa drzava postala dobrodelna in delila helikoptrski denar, za katerega se je zadolzila.
Je mozno, da racunajo na inflacijo, da pozre drzavni dolg?

bobby ::

Tisti, ki imate kaksen kredit vezano na fiksno obr mero, a mi lahko kdo, lahko tusi privat, poslje drobni tisk. Nisem se bral drobnega tiska za fiksni obr mero. Ker ce je v tem primeru inflacija 17% naprimer, ti imas pa fix+fix 10%,.. Me zanima, kje kaj pise glede odstopa ene ali druge stranke oz ce ne druheha, bo vsaj namig, kje to najdem
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mr.B ::

tabata je izjavil:

Cilj je potalat čimveč dolgoročnih kreditov s super pogoji in potem zaradi inflacije spreminjat pogoje sproti in izžemat malega človeka.
Zanimivo bo. 20 let je dolga doba, 30 let pa še daljša. Siromaki si trenutno jemljejo preveč samo zato, ker se splača. Vsak svojo nepremičnino in pomožnosti novo ker so poceni krediti. Banka na koncu ne bo imela minusa, ker so se naučili lekcij iz prejšnje velike nepremičninske recesije leta 2008.

Kdo bo tokrat plačal zapitek?

O čem ti to... ? Tak način delovanja bank je bolj ali manj isti že od njihovega nastanka.... To ni pogruntavščinma tega stoletja.

showsover je izjavil:

tabata je izjavil:

Kdo bo plačal zapitek?

A misliš, kdo drug, kot spet mali človek? Jah, tako je to, kaj 'češ, izgleda je rešitev, da nekako ne ostaneš mali človek. Poveš še meni?

Sej ste imeli možnost, da rečete na, pa se je mali človek ustreašil za vse tiste ki imajo na banki več kot 100k€ gotovine.. Kot nekateri jamrajo kao zaradi inflacije denar puhti in banke s tem ......
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

bobby ::

facepalm je izjavil:

bobby je izjavil:

Ok, 2008 so drzave resevale banke,.. Drzava naj bi preko davkov dobile evre za poplacilo svojih posojil oz poplacilo obveznic.
Ce bo po tvoje, se bo tudi drzavi smejalo, ker. Bo obveznice poplacala na horuk,.. Kar pomeni, da se bo gladko lahko zadolzevala ampak,.. Ce bodo obr mere visoke, zakaj bi se. Kar pomeni, da bodo obr mere prisilno nizke ali pa bodo drzave kar naenkrat imele hudo dobro bonitetno oceno,.. In pridemo do loop efekta,.. Kaj se bo na tej fazi zgodilo, nihce ne ve. Je pa se ena opcija, ki pa je deflacija,... Kaj se pa od te tocke napred zgodi je pa se vecja neznanka.

Jaz sem o tem premisljeval lani, ko je nasa drzava postala dobrodelna in delila helikoptrski denar, za katerega se je zadolzila.
Je mozno, da racunajo na inflacijo, da pozre drzavni dolg?


Ne vem. Obvezniski trg mi niznan, ne vem,, kkao, imajo tam narejeno. Dvomim pa, da je karkoli podobnega kot komercialne pogodbe. Je oa res, da je tudi obveznica definirana kot investicijski produkt kar pomeni, da je vseeno nekaj rizika za propad oz da investitor pogori. Zdej, kako je v primeru, ko je drzava znotraj EU bo drugace, kot ce je drzava samostojna, (turcija, Iran, argentina, Salavdor, kot primeri) lahko pogledas Argentino, ki ima najvec propadov v zadnjih 50ih letoh.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tabata ::

Banke ne ponavljajo napak iz preteklosti. Mali človek bo nasankal tokrat!

bobby ::

Banke ponavljajo napake iz preteklosti, se posebej, ce jih drzava potem resuje. Iscejo pa skrajni limit,, kjer pridejo do tocke "TO big to Fail" za doloceno regijo/drzavo in so na varni strani glede ohranitve na trgu.

Pa govoris najbrz o komercialnih bankah, katere delnicar postanes v trenutku, ko imas pri njih odprt trr in na njem nekaj valute. Ko in ce gre ta banka v stecaj, si prijavitelj stecajne mase, kjer ti do 100keur (si predstavljas, da se to vlece 10let) povrne drzava (100k eur bo 10let kasneje manj vredna kot je bila pri propadu banke) ves ostali visek pa al se obrises pod nosom (varcevalci v NLB zagrebska izpostava) ali pa dobis mizerijo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

showsover ::

Mr.B je izjavil:

Sej ste imeli možnost, da rečete na, pa se je mali človek ustreašil za vse tiste ki imajo na banki več kot 100k€ gotovine.. Kot nekateri jamrajo kao zaradi inflacije denar puhti in banke s tem ......

Ja, ok, glej, ti si bogat, mi nismo, meni tega ni problem sprejeti. Tebi inflacija ni ovira, še več, še mastno služiš, super lepo, naj tako tudi ostane. Če te tiščijo viški denarja, lahko kaj nakažeš tudi meni.

Mr.B ::

bobby je izjavil:

Banke ponavljajo napake iz preteklosti, se posebej, ce jih drzava potem resuje. Iscejo pa skrajni limit,, kjer pridejo do tocke "TO big to Fail" za doloceno regijo/drzavo in so na varni strani glede ohranitve na trgu.

Pa govoris najbrz o komercialnih bankah, katere delnicar postanes v trenutku, ko imas pri njih odprt trr in na njem nekaj valute. Ko in ce gre ta banka v stecaj, si prijavitelj stecajne mase, kjer ti do 100keur (si predstavljas, da se to vlece 10let) povrne drzava (100k eur bo 10let kasneje manj vredna kot je bila pri propadu banke) ves ostali visek pa al se obrises pod nosom (varcevalci v NLB zagrebska izpostava) ali pa dobis mizerijo.

Sej pravim, mali človek je ZATO da rešuje bogatega.
Če greš preračunat osd leat 2008 + 10L zgubiš 10-15% realne vrednosti.
Pustimo da mali človek raje pusti denar na banki, namesto da ga investira, ker misli da lahko tako zgubi več.

Pustimo da je tvoja vrednost denbarja izgubila v zadnjih 20letih cca 40% vrednosti. Sedaj pa to vračunaj v mentalni kontekst "ampak na koncu mi ostane streha nad glavo", ko si ne samo plačal glavnico kredita + obresti + inflacijo

showsover je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Sej ste imeli možnost, da rečete na, pa se je mali človek ustreašil za vse tiste ki imajo na banki več kot 100k€ gotovine.. Kot nekateri jamrajo kao zaradi inflacije denar puhti in banke s tem ......

Ja, ok, glej, ti si bogat, mi nismo, meni tega ni problem sprejeti. Tebi inflacija ni ovira, še več, še mastno služiš, super lepo, naj tako tudi ostane. Če te tiščijo viški denarja, lahko kaj nakažeš tudi meni.

ČE bi bral moje komentarje reševanja NLB banker, sem bil proti reševanju bogatih, tistih ki imajo nad 100k€ na banki.
LAhko pa najdeš tevilko, koliko mijard € je mali človek rekel, da je reševanje bogatih potrebno... Včasih smo govorili da je za reševanje NLB-ja šlo 13 mijard, kolikšna je ta številka danes ? ne vem, vemo pa da nekdo je za teh 13mijard moral plačevati in še vedno odplačevati obresti kreditov.
Sedaj si pas še 1x uredi mentalni okvir komentiranja... ker imam očutek da ne veš kaj komentiraš, ampak trosiš neke populizme...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

showsover ::

Mr.B je izjavil:

ČE bi bral moje komentarje reševanja NLB banker, sem bil proti reševanju bogatih, tistih ki imajo nad 100k€ na banki.

Mr.B, a potem nisi bogat ali kaj? Oprosti potem...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bobby ()

Mr.B ::

showsover je izjavil:

Mr.B je izjavil:

ČE bi bral moje komentarje reševanja NLB banker, sem bil proti reševanju bogatih, tistih ki imajo nad 100k€ na banki.

Mr.B, a potem nisi bogat ali kaj? Oprosti potem...

Nisem bogat in ne lastnim si nepremičnine.
Kaj pa sedaj porečeš.

AMpak ja kot kaže SI TI BOGAT, ker si ZA reševanje Bank. Pustimo da da ravno ne moreš biti bister, da pustiš več kot 100k€ ležati na banki, če ti tako 15% požre inflacija na cca vsakih 10let.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bobby ::

Ja se strinjam, jaz se malega cloveka tudi dotaknil nisem v teh postih, dotaknil sem se vecjih igralcev. Mali clovek bo nafukal, ker je financno nepismen, je sprejel logiko od 8-16 in 30letni kredit za cegle, vse davke ampak o investiranju in kako se priblizat izgodu iz podganje dirke, e to je pa prevec za mislit, ker bo zamudil svojo najljubso nadaljevanko, tekem nogometa, poivanje na dnevni bazi v goatilni pri piru za 2 eur ampak se bo kregal, kk bo litr mleka sel iz 1.1eur na 1,3uer in butasto gledal ljudi, ki jih ima v svoji glavi definirane kot preperje ali to, da mu je skoda kupit kilo srebra,, ker mora placat ddv in ne vidi potenciala.


Kaj je za vas Bogat, ne vem, zame je to, da ce se odlocim vsak dan ustat, it v trgovino po normalno specerijo, ne gledat na cene mleka, imam popoldne za 2 pivi, racuni vsi vedno placani in izvajat isto kot ljudje od 8-16 brez aktivnega prihodka, sem po moji definiciji bogat, samostojen, neodvissn (dodaj karkoli). Ce jenpa po vase se imet jahto, ai privoscit v Bezozsom pot v vesolje, to je zame oa ze ekstremno bogat,, na kar ne ciljam. Toliko v vednost za definicijo bogat iz moje strani. S oasivnimi prihodki izvajat vse, kar je vec kot nujno za eksistenco mojega fizicneg telesa na tretjem kamnu od Sonca.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

showsover ::

Mr.B je izjavil:

AMpak ja kot kaže SI TI BOGAT, ker si ZA reševanje Bank. Pustimo da da ravno ne moreš biti bister, da pustiš več kot 100k€ ležati na banki, če ti tako 15% požre inflacija na cca vsakih 10let.

Oh, jaz sem v biznisu, i/t in finance in to, pač nekaj mora ostat, a ne... Nisem pa toliko star, da bi mi VSAKIH 10 let pobirala 15% inflacija... Se ropotija kupuje, opremlja, investira, obnavlja, posoja, kupuje, itn. Se kar dogaja. Hvala za skrb, ampak res ni potrebno, da te skrbijo naše finance...

Mr.B ::

showsover je izjavil:

Mr.B je izjavil:

AMpak ja kot kaže SI TI BOGAT, ker si ZA reševanje Bank. Pustimo da da ravno ne moreš biti bister, da pustiš več kot 100k€ ležati na banki, če ti tako 15% požre inflacija na cca vsakih 10let.

Oh, jaz sem v biznisu, i/t in finance in to, pač nekaj mora ostat, a ne... Nisem pa toliko star, da bi mi VSAKIH 10 let pobirala 15% inflacija... Se ropotija kupuje, opremlja, investira, obnavlja, posoja, kupuje, itn. Se kar dogaja. Hvala za skrb, ampak res ni potrebno, da te skrbijo naše finance...

Kot kaže se en brez osnov, ki je malo bral FB jokanje kako kapitalisti kradejo, potem pa pametuje o "vpiši poljubno". Še invlacije in vresnoti ne znaš zračunat.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bobby ()

bobby ::

Kaj, ce bi vidva odrasla pa se ne napadala na ossbnem nivoju in spisala stavke,, ki nimajo veze z naslovom. Vzamita kot predlog. Napadajta moje pisarije in tocke,, kjer imam narobe oz dodajanje temu.

Dodatek:

Sej pravim, mali človek je ZATO da rešuje bogatega.
Če greš preračunat osd leat 2008 + 10L zgubiš 10-15% realne vrednosti.
Pustimo da mali človek raje pusti denar na banki, namesto da ga investira, ker misli da lahko tako zgubi več.


Pri 2% letni inflaciji,, na katero kvazi, ciljajo je 1000eur leta 2008 v enaki protibrednoati danasnjim 1290eur in to je blizje 30% kot 15%

Glede investicije, skoraj kamorkoli bi teh 1000eur porinu, bi bil na boljsem kot na banki, skoraj najslabse je nogavica.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

showsover ::

Mr.B je izjavil:

Kot kaže se en brez osnov, ki je malo bral FB jokanje kako kapitalisti kradejo, potem pa pametuje o "vpiši poljubno". Še invlacije in vresnoti ne znaš zračunat.

OK, Mr.B, karkoli rečeš, da se boljše počutiš :-)

Bobby, ne skrbi, jaz grem Mr.B-ju fajn na živce, ima posebno veselje, da me stalka...
Ampak, pustimo mu malo veselja, meniš, da ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

bobby ::

Ne gre za to ,, kdo gre komu na zivce,, jaz bi rad samo, da je debata na nekem visjem nivoju, prepucavanje med osebki me ne zanima, to se zmenta na piru.

No, prebral, sem pa vidim, da je ze pobrisano. Admini nas imajo ocitno radi danes.

Prevec energije vlagata v prepucavanje med sabo, vlozita ga kam drugam. Razen, ce sta si vsec pa si ne priznata,, potem pa kar go for it :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

showsover ::

Ja, lej, ne vem, Mr.B si je ustvaril neko fiksacijo, ki mi jih hoče na vsak način pripisati, sploh v povezavi s FB...
Kar se mene tiče, lahko greva z Mr.B takoj na pivo, verjamem, da pod krinko svoje jeznoritosti v resnici hoče dobro...
Vprašaj še njega, če želi, čeprav glede na njegovo prepirljivost, dvomim, da se bo odzval.
Ja, možno, da sem mu všeč, ne bi bil prvi, bi pa bil v realnosti nedvomno zelo razočaran.
Ali pa tudi ne, kdo bi vedel.
:-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

bobby ::

Admini se men png definirajo, pa gremo vsi trije na pivo, bom mediator,.. Ce začutim pozitivne vibracije med vama, se umaknem, naj narava naredi svoje :) No iz moje steani je to to, vlede vaju, ostalo back to topic.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

showsover ::

Mr.B, ne boj se, nalagal sem te, valjda, da nimam 100k€ na računu, od kod bi le dobil...
Sem šel pogledat, samo ene 243,17€ je, kmalu bo plača, bo že blizu 1000€.

bobby ::

showsover je izjavil:

Mr.B, ne boj se, nalagal sem te, valjda, da nimam 100k€ na računu, od kod bi le dobil...
Sem šel pogledat, samo ene 243,17€ je, kmalu bo plača, bo že blizu 1000€.


Ni vidis, pa si delnicar banke, pri kateri imas shranjeni valuto. :) Upam da se zavedas odgovornosti. :)

Drugače pa, bil bi nepismen ce bi bil imel 100k in na trr, razen ce nimas prej 1Mio vlozenih kamorkoli drugam in je teh 100ksamo kot operativni budget.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

showsover ::

bobby je izjavil:

Ni vidis, pa si delnicar banke, pri kateri imas shranjeni valuto. :) Upam da se zavedas odgovornosti. :)

Ja, to pa ne gre tako, sem nekoč res imel kar nekaj KBMR (samo Mr.B ne bi bil impresioniran), pa je Alenka rekla 'нет это наше'...

Bobby, lepo te prosim, od kje bi dobil 100k€, a iz FB? :-)

bobby ::

Neee, dejansko si delnicar banke, ko imas pri njih shranjeno valuto,, za to dobis nadomestilo v obliki obresti ali drugače receno dividende.
Tako te banke tretirajo, brez heca. Zato tudi, ce gredo v stecaj,, kar komercialne banke lahko naredijo, tvoja valuta pade v stecajno maso, vse kar je nad 100k.

Lahko FB, pornjava, droge, prodajanje megke,.. Ne vem, s cim se ukvarjas. Ampak ciljaj na 100k pa bo 500k smesno blizu.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

LeQuack ::

A potem se Slovenija vrača v revščino?
Quack !

bobby ::

LeQuack je izjavil:

A potem se Slovenija vrača v revščino?


Elaboriraj, na osnovi cesa mislis, da se Slovenija, ki je del EU, vraca v revscino? Je Grcija v revscini, ki ima veliko vecji primanklaj, ali pa Italija, ki je v vagini?

Edit:typo
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

showsover ::

bobby je izjavil:

Neee, dejansko si delnicar banke, ko imas pri njih shranjeno valuto,, za to dobis nadomestilo v obliki obresti ali drugače receno dividende.
Tako te banke tretirajo, brez heca. Zato tudi, ce gredo v stecaj,, kar komercialne banke lahko naredijo, tvoja valuta pade v stecajno maso, vse kar je nad 100k.

Lahko FB, pornjava, droge, prodajanje megke,.. Ne vem, s cim se ukvarjas. Ampak ciljaj na 100k pa bo 500k smesno blizu.

No, jaz delnice striktno ločujem od trr in povezanih storitev, tudi različno se vodi 'lastništvo', obračunavajo nadomestil (dividende in obresti, stroški, davki), odsvojitve in to. Auch, a ste vi hecni, s kakšnimi zneski operirate, najprej 100kEUR, potem 500kEUR... Jah, nič, kaj čem drugega kot da iskreno izrazim favšijo. Jaz sem se lagal, ker sem hotel biti faca pred Mr.B, pa me je takoj prebral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

LeQuack ::

bobby je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A potem se Slovenija vrača v revščino?


Elaboriraj, na osnovi cesa mislis, da se Slovenija, ki je del EU, vraca v revscino? Je Grcija v revscini, ki ima veliko vecji primanklaj, ali pa Italija, ki je v vagini?

Edit:typo


Ja inflacija + vedno višje cene + vedno nižje realne plače = revščina.
Quack !

bobby ::

LeQuack je izjavil:

bobby je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A potem se Slovenija vrača v revščino?


Elaboriraj, na osnovi cesa mislis, da se Slovenija, ki je del EU, vraca v revscino? Je Grcija v revscini, ki ima veliko vecji primanklaj, ali pa Italija, ki je v vagini?

Edit:typo


Ja inflacija + vedno višje cene + vedno nižje realne plače = revščina.


To velja za cel EU potem, vec ali manj.
Ampak ne smes se spotaknit ob samo eno zadevo ki se ji rece "place v DE so x v Slo pa x-90%" in hkrati ne upostevat zivljenjskega standarda med za priner Berlinom in Ljubljano v procentualnem nivoju.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

showsover ::

bobby je izjavil:

Ampak ne smes se spotaknit ob samo eno zadevo ki se ji rece "place v DE so x v Slo pa x-90%" in hkrati ne upostevat zivljenjskega standarda med za priner Berlinom in Ljubljano v procentualnem nivoju.

Seveda ne, za najbolj osnovno primerjavo pač pogledaš (ja, link je res iz, oh ne, FB, se opravičujem) tole: klik.

Consumer Prices in Ljubljana are 16.08% lower than in Berlin (without rent)
Consumer Prices Including Rent in Ljubljana are 21.93% lower than in Berlin
Rent Prices in Ljubljana are 34.70% lower than in Berlin
Restaurant Prices in Ljubljana are 14.44% lower than in Berlin
Groceries Prices in Ljubljana are 14.10% lower than in Berlin
Local Purchasing Power in Ljubljana is 39.79% lower than in Berlin


Pazi to:
| Childcare                                                           | Berlin      | Ljubljana      |                |
|---------------------------------------------------------------------|-------------|----------------|----------------|
| Preschool (or Kindergarten), Full Day, Private, Monthly for 1 Child | 110.35 EUR    | 379.36 EUR       |      +243.77 % |

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

bobby ::

@everbody: o tem govorim!!
Gtfo je podal link, ki je NAM koristen. Ne,, nisem vedel tega in tist,, ki bere te vrstice zadnjih dveh ur, z nekaj izjeme, nekaj takega bi moglo bit. Hvala za link.

Za vse,, ki berete,, ko, bo nekdo v startu zinu, da v DE dobi xxx eur in je oh in sploh za Slo razmere, je link zslo merodajen ali pa vsaj za primerjavo (upostevaje splosno statistiko)

Grfo: cetudi je FB link po tvoje, bo ok. Hvala.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

showsover ::

Če ne bi bil Mr.B tako hud, bi jaz zdaj prilepil nekaj emotikonov, pa raje ne bom, ne toliko paničnih, kot tisti prst gor in to... :-)

Mr.B ::

bobby je izjavil:

Kaj, ce bi vidva odrasla pa se ne napadala na ossbnem nivoju in spisala stavke,, ki nimajo veze z naslovom. Vzamita kot predlog. Napadajta moje pisarije in tocke,, kjer imam narobe oz dodajanje temu.

Dodatek:

Sej pravim, mali človek je ZATO da rešuje bogatega.
Če greš preračunat osd leat 2008 + 10L zgubiš 10-15% realne vrednosti.
Pustimo da mali človek raje pusti denar na banki, namesto da ga investira, ker misli da lahko tako zgubi več.


Pri 2% letni inflaciji,, na katero kvazi, ciljajo je 1000eur leta 2008 v enaki protibrednoati danasnjim 1290eur in to je blizje 30% kot 15%

Glede investicije, skoraj kamorkoli bi teh 1000eur porinu, bi bil na boljsem kot na banki, skoraj najslabse je nogavica.


Tole je Link za kalkulacijo Euro območja...
1000€ 2008 - 1168,48 € 2021
Tole je Dolarski kalkulator
1000$ 2008 je 1250.31 $ 2021

showsover je izjavil:

Če ne bi bil Mr.B tako hud, bi jaz zdaj prilepil nekaj emotikonov, pa raje ne bom, ne toliko paničnih, kot tisti prst gor in to... :-)

Glede na to da si se zaplezal z bobby-jem, bi rekel da imas probleme predvsem ti, ker zagotovo nisem jaz vzrok, ampak tvoje nedoživetje....drugače nebi repliciral bobby...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

showsover ::

Mr.B je izjavil:

Glede na to da si se zaplezal z bobby-jem, bi rekel da imas probleme predvsem ti, ker zagotovo nisem jaz vzrok, ampak tvoje nedoživetje....drugače nebi repliciral bobby...

Kako to misliš, Mr.B, zaplezal z Bobbyjem? Zaplezal glede česa, Mr.B? A ne smem govoriti z njim, si me lastiš, Mr.B? Ali celo meniš, Mr.B, da sem jaz bobby? Nič te ne razumem, Mr.B, res ne. S kom pa potem smem komunicirati, Mr.B?

Moderatorji, dajte tole, prosim, razčistiti z našim investicijsko/inflacijskim strokovnjakom Mr.B, izgleda, da je preveč zaslužil in ima zdaj neke halucinacije. Ali kaj?

Saj sem precej tolerantna oseba, ampak tale Mr.B res postaja malo toxic. Bobby, ali pa dajta vidva z Mr.B razčistiti, meni nič več ni jasno, kaj bi Mr.B rad od mene ali od tebe ali od foruma ali koga, dajte to uredit. Ali od inflacije ali od svojega premoženja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

bobby ::

Noben se ni zaplezal z mano, ne želim, da se, želim pa, da imamo argumentirano debato na vsebino ne na osebo,.. Želim, dam če napišame kaj narobe, i nnekdo VE, da iamm napačne info,m da me argumentirano polravi, ne neke naplošne informacije.
Razen dveh, nisem spotznal nobenegaiz ST. in tedva nista v tej debati ker nista kompetentna.

Še enkrat, nečem, da se kdo "zapleza" karkoli bi to pomenilo, z mano, ampak ima argumentirano debato. To je vse.

Ne pšoznam ne mrt.b ne gtfo, se lahko dobimo na pivici, da ne bo nesporazuma ampak ćeli pa si argumentirano temeljito debasto, pa naj ostali berejo pa se učijo, če imajo manjše znanje od nas treh, ne pa da koga potiskamo "dol".

Lahko pa MR.b kontradikritam da njegovi linki zelo optimistični po najboljših statistikah, srednja verzija je moja ampak se bojim da je veliko slabša.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

showsover ::

Ja, pojma nimam, kako bo, nisem strokovnjak, pa tudi šlogam bolj slabo...

Lahko dam samo povezave na članke od Finance.si, tudi vsebino lahko prilepim, če sami res nimate dostopa in so plačljivi, večina je verjetno brezplačnih (registracija je dovolj)...

Inflacija naenkrat dosegla dva odstotka. Kako bo ravnala ECB?
Ameriška inflacija maja petodstotna, najvišja po letu 2008
ECB napoveduje: evrska inflacija bo letos dosegla 1,9 odstotka, prihodnje leto pa upadla na 1,5 odstotka
Nemško gospodarstvo v pričakovanju močnejšega pokoronskega odboja
Nemčija z najvišjo stopnjo inflacije v zadnjih desetih letih
Majska inflacija na letni ravni 2,1-odstotna

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

LeQuack ::

Ne razumem zakaj bi bil kdo tako neumen da bi verjel uradnim podatkom o inflaciji? Tam so samo točno določeni izbrani izdelki, ki jih opazujejo in nimajo veze z realnostjo. Če javni sektor reče da je inflacija 2%, realno pa je 20% potem veš da nima smisla.
Quack !
««
8 / 210
»»