» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
9 / 210
»»

Mr.B ::

2004 je bila EU inflacija krepko čez 4% pa se ni nihče sekiral...

Tu je pa ameriška... tistih 2% ni nič


Neizobraženi prek FB, pa širijo paniko... To da so bile določene tarife prestavljene iz 2020 na 2021.... Zagotovo nima to nič veze s tem da so z novim letomn.....
That means U.S. importers pay around 18.5% more in price for a Chinese product subject to that 20% tariff rate, while Chinese exporters receive 1.5% less for the same product, according to the report.


Da ampak Si predstavljaš da bi takoj ob nastoplu 5.1.2021 šle vse cena za 25% gor. KAjko misliš da bi neizobražen Američan reagirtal..
Da sej vemo Panika.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

showsover ::

Pa saj to je bistvo; gre za post-covid obdobje, ko se je pumpalo ogromne količine denarja v sistem, zdaj je narastlo povpraševanje, da je prvič po X letih se inflacija odlepila od povprečja zadnjih 15 let (da ne rečem 20). In če bi šle cene gor 25%, bi to zagotovo bil razlog za 'paniko' med normalnim prebivalstvom. In to bi naj bil razlog za zgražanje nad neizobraženimi Američanimi (in vsaj enim Slovencem, če spremljajo zadnjih nekaj sporočil).

Kako pa bodo ravnale CB, pa bomo videli, zaenkrat nobenih višanj obrestnih mer ne napovedujejo, ne zaostrovanj pogojev za kredite, stanovanjski krediti so menda eni najbolj ugodnih, kar pomnimo, do potrošniškega kredita prideš online v 10 minutah. Manjšajo paizbor izdelkov, zajetih v izračunu inflacije.

Nekateri ste investirani in zahedgani, vam verjetno nič ne pomeni niti 100% inflacija, nekateri pa nismo (dobro, imamo nekaj malega delnic, ki se kar v redu držijo, opcij verjetno nimamo kupljenih, kaj šele prodanih, in crypto, ki je sicer še vedno v plusu, čeprav je fajn upadel (morda smo že likvidirali, bi moral preverit). S forexom in podobnimi kompleksnimi stvarmi se ne ukvarjamo, ne sledimo finančnemu koledarju in ne spremljamo gospodarskih poročil. Smo čisto enostavni in preprosti, marsikdo bi (upravičeno) rekel, da smo tudi neizobraženi.

Ne razumem sicer, kako je uspešnim ekonomistom in s tako velikimi sredstvi (100-500kEUR) potrebno razlagati, da pač ni ravno vsak aktiven vlagatelj. Preprosti ljudje pač kupujemo WC papir, pa kakšno belo tehniko (za najemnike, ker pač rabimo olajšave), nekaj kavnih avtomatov za darila, zamenjamo kuhinjo, jedilnico (morali bi še dnevno, recimo, pa mladinsko sobo, pa še en kavč na drugi lokaciji), kupimo 50" tv, morda sramežljivo pogledujemo celo proti sončni elektrarni in e-avtu, ker je pač potrebno ene stvari menjati na X časa. Najbolj pametno bi sicer bilo še kaj za mladino, ko bo šla študirat in mogoče katera od obstoječih lokacija ne bo zadostna.

Tako to pač je, mi smo nepomembni in neopazni, v resnici... Radi pa imamo emotikone, še posebej na slo-tech, kjer jih ravno vsak bizgec ne zna vstaviti... Nič, to je to, jaz se pa verjetno poslavljam iz te teme.

Ja, in zdaj se bo spet odprla že prepoznavna zanka očitanj, poniževanj, sarkazma, vzvišene akademskosti, forsiranja kredibilnosti skozi razlaganja o portfeljih, različnimi investicijskimi alokacijami itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

m0LN4r ::

@gtfo
Mimogrede, mal zares, kaj predlagas, da naredimo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

showsover ::

m0LN4r je izjavil:

@gtfo
Mimogrede, mal zares, kaj predlagas, da naredimo?

Ja, saj Mr.B dobro hoče, vendar zelo slabo artikulira, ker očita, namesto, da poučuje. Čim manj prostega denarja...

bobby ::

Ugasnite tv ker tv ni izobrazevanje, ce bus pade v jamo in je 30 mrtvih v Boliviji, zal ne rabim tega vedet v Slo, rabijo vedet bolivijci, skocit v luft pa zahtevat popravilo ceste.
Zabijete vec kot 2 uri casa na dan za buljenje v to skatlo, ki vam ne prinasa nicesar. Zgoraj je bilo napisano (hedhe, delnice bla bla) in ce bi se povprecje financne pismenosti dvignilo za 10%, verjamem, da bi se nakupovalne navade spremenile, butaszih nepomembnih zadev bi se manj prodalo, razne tv nadaljevanke ala (nekja Spar slovenija ne vem) bi postale nezanimive oz gledanost padla,.. Recimo. Ampak ta del je pretezak. Miselnost ljudi je, da ko koncajo whatever šolo, fax, da so pojedli vso znanje tega sveta. Daaaalec od tega. Ko koncas solanje ne pomeni, da je konec izobrazbe ampak to se dejansko misli. Financnih zadev vas pa itak noben ne uci razen ce se sami ne pozanimate. In vem, da je na ST ene par takih, ki se vam sanja, vecini je tezko ze brat te vrstice, ker vam je nerazumljivo. Taki, hodite po kredit za dopust in kredit za nove avte, ker so vas mame pa očkoti, ki nista financno izobrazena btw, tako rekla ker TAKO TO JE (slisim na redni bazi od mojih prijateljev, in potem vlozim veliko vec energije za razlago kot oni, ki na koncu recejo:" stari, tko to je" in so v dolgovih za 4k avto in komaj letijo iz meseca v mesec.

Ugasnit tv pa naredite kaj drugace, kot delate vsak dan. In bom spet reku: a se vas lahko javi, koliko vas je pogledal od Mike Maloneya videe na youtube vsaj prve 3 dele (to je skupaj 90minut)?

Ta del je problematicen, k nosu vam prinesejo podatke pa vseeno znate napisat:"vi k znate zadrzujete znanje zase, kaj ce bi tud nam kaj podelili" pa se vam ne da tud 90min reskirat za buljenej v monitor.

Igrajte igrce, pojte po kredite za nova sredstva, pa bote pri mamici do 35ega leta al pa si narest stanovanje nad mamico in ockotom. S tem skoraj ni nic narobe ampak veste, pol je, da s tem niste sli od doma pa ce nimate hudo trde roke, potem izbiras med zenskama, ki te je rodila in ono, ki ti daje noge na razen in po moznosti je mati tvojih otrok. V vecini je tako.

No zdej sem zaplaval ampak hotel sem povedat da, vsak, ki bo rekel, stari tko to je, je v coni udobja in ne bi naredil nicesar, da bo 7 let kasneje nekje drugje. Bo prej locen, ker mu bo mati njegocih otrok morila do konca, ti se bos pa skurbal.

Sort of.

Prevec napak, ne da se mi popravljat, phone ima premalo tipkovnico :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

showsover ::

Bobby, smo bili na sprehodu in to in bicikel in to, pa pojedli kaj vmes, nismo ves čas pred ekranom in ne spremljamo foruma zelo aktivno. Res imam 'tak šiht', da je potrebno bit kar veliko pred ekranom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

bobby ::

Razumljivo, ampak koliko od vsega tega si pa porabil, da si na dan, teden, porabil za upgrade sebe za boljši jutri?
Popravek: finančni upograde sebe za boljši jutri?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

showsover ::

Tjah, ne vem, ne, malo smo zanemarili vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Mr.B ::

sbawe64 je izjavil:

https://necenzurirano.si/clanek/svet/bl...

Ko berem ta clanek, je vmes nakazano da je kitajska zelezniska povezava bistveno vecjega pomena kot preden sem prebral clanek.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

energetik ::

bobby je izjavil:

Ugasnit tv pa naredite kaj drugace, kot delate vsak dan. In bom spet reku: a se vas lahko javi, koliko vas je pogledal od Mike Maloneya videe na youtube vsaj prve 3 dele (to je skupaj 90minut)?

Ta del je problematicen, k nosu vam prinesejo podatke pa vseeno znate napisat:"vi k znate zadrzujete znanje zase, kaj ce bi tud nam kaj podelili" pa se vam ne da tud 90min reskirat za buljenej v monitor.
Se strinjam. Je pa res, da je tisto kar razloži Maloney kar komplicirano, moram priznati da sem njegov dokumentarec o delovanju finančnega sistema v ZDA moral gledat 2-3x, da sem približno zakapiral. Težko se pričakuje od povprečnega državljana, da si bo ogledoval in še razumel. Saj tudi zato pa je tako kot je. Mene je dejansko pustil z odprtimi ustmi.

Mi je pa Maloney všeč, ker kljub temu da načeloma reklamira zlato, prikaže tudi investiranje izmenično v delnice in spet v zlato, nenazadnje pa tudi sam investira v BTC, tako da bi rekel, da je dec kar realen.

Senior Dev ::

bobby je izjavil:


Ugasnit tv pa naredite kaj drugace, kot delate vsak dan. In bom spet reku: a se vas lahko javi, koliko vas je pogledal od Mike Maloneya videe na youtube vsaj prve 3 dele (to je skupaj 90minut)?

Si gledal Djokovic-Tsitsipas po TV? Če nisi gledal, se lahko vprašaš kakšno je tvoje mentalno zdravje.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

bobby ::

Se razjasni me, zakaj bi naj teniški dvoboj vplival na moje mentalno zdravje razen v primeru stavnega listka?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Senior Dev ::

bobby je izjavil:

Se razjasni me, zakaj bi naj teniški dvoboj vplival na moje mentalno zdravje razen v primeru stavnega listka?

Dober backhand je kura, ki nese zlata jajca. Poglej si kakšno lekcijo na youtubu. Opozorilo, visoki donosi!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

dronyx ::

Danes je mnogo lažje natisniti bilijon novih evrov, kot pa speči štruco kruha. To se menda ne šteje kot velika anomalija monetarnega sistema. :))

bobby ::

Senior Dev je izjavil:

bobby je izjavil:

Se razjasni me, zakaj bi naj teniški dvoboj vplival na moje mentalno zdravje razen v primeru stavnega listka?

Dober backhand je kura, ki nese zlata jajca. Poglej si kakšno lekcijo na youtubu. Opozorilo, visoki donosi!


Ok, priznam, da mi ni jasno o čem govoriš, kar bi imelo povezave z tematiko nitke. Lahko, a sem edini ampak
Prosil bi te za kakšen youtube video.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

feryz ::

Evo, danes sem malo dlje spal, ker se mi ob ponedeljkih ne da delati. Ob petkih tudi ne, ampak ok. Plus, z mulcem sva (ob)stala na superpretočni AC (odkar kamioni ne smejo prehitevati). Aha.

V glavnem, privalim se v šiht, odprem mail, bum bum bum. Podražitve, daljši dobavni roki ali celo dobava nedefinirano v prihodnosti. Se pravi, letošnja klasika.
Nič, pravim mojim puncah, lotil se bom delati. In skočijo vame, da niti ne rabim več ta mesec. Ker je folk ponorel in plačuje kot nor, smo imeli že enajstega junija 20 procentov realizacijo preko mesečnih zmogljivosti in posledično zabite ljudi za dolgo v prihodnost. Treba je upoštevati tudi kolektivne dopuste in še in še. Roki izdelave letijo nekam v nebesa.
Folk bi se rad znebil denarja, to je več kot očitno. Jaz nimam pa kaj delati, ker sem že preveč.

Sem pa popravil dobavne roke in dvignil cene. Če bo vseeno še kak optimist plačal in potrdil, da se s tem strinja, tudi ni nič narobe. Bomo že. Denarja ni nikoli preveč, ga bo itak inflacija požrla.

z0mbie ::

bobby je izjavil:

Ugasnite tv ker tv ni izobrazevanje


bobby je izjavil:

koliko vas je pogledal od Mike Maloneya videe na youtube vsaj prve 3 dele (to je skupaj 90minut)?


Ti se hecas, mar ne? Samo eno sranje si zamenjal za drugo sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

PrimoZ_ ::

Ali pa če bi imeli sistem, ki bi omogočal normalno življenje povprečnih ljudi z samo plačo brez potreb, da so finančni eksperti :)

z0mbie ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ali pa če bi imeli sistem, ki bi omogočal normalno življenje povprečnih ljudi z samo plačo brez potreb, da so finančni eksperti :)


++++++++++++1

facepalm ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ali pa če bi imeli sistem, ki bi omogočal normalno življenje povprečnih ljudi z samo plačo brez potreb, da so finančni eksperti :)

To bi bilo super, vendar se vecina (1%) s tem ne bi strinjala. Saj je premozenje omejeno. Ce damo vsem "Janezom" dovolj za prezivetje, bo pri nekomu drugemu zmanjkalo denarja za peto stolpnico..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

z0mbie ::

facepalm je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ali pa če bi imeli sistem, ki bi omogočal normalno življenje povprečnih ljudi z samo plačo brez potreb, da so finančni eksperti :)

To bi bilo super, vendar se vecina (1%) s tem ne bi strinjala. Saj je premozenje omejeno. Ce damo vsem "Janezom" dovolj za prezivetje, bo pri nekomu drugemu zmanjkalo denarja za peto stolpnico..


Ne, tezava se pojavi cisto drugje. Razne pizde, ki nastudirajo finance zacnejo zlorabljati sistem. In potem se moras proti njim oboroziti z vec znanja. Bolj preprosto bi bilo, ce bi jih naredili betonske cevlje in jih odvrgli na sredo atlantika kot hrano za ribe (zacnemo pri kriptopizdah), pa se gremo raje human nacin in prilagajamo zakonodajo s premajhnimi kaznimi. Boljsa resitev bi bila, da se javnost preprosto zacne zavedati, da so t.i. investitorji gnoji od ljudi. Bi precej pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Mr.B ::

Fixed, ljud z znanjem je potrebno...
In potem se moras proti njim oboroziti z vec znanja. Bolj preprosto bi bilo, ce bi jih naredili betonske cevlje

Če se odločate o lastnih financah na podlagi enega twita, bi rekel, da je prov da ste nategnjeni..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kriptobog ::

z0mbie je izjavil:

facepalm je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ali pa če bi imeli sistem, ki bi omogočal normalno življenje povprečnih ljudi z samo plačo brez potreb, da so finančni eksperti :)

To bi bilo super, vendar se vecina (1%) s tem ne bi strinjala. Saj je premozenje omejeno. Ce damo vsem "Janezom" dovolj za prezivetje, bo pri nekomu drugemu zmanjkalo denarja za peto stolpnico..


Ne, tezava se pojavi cisto drugje. Razne pizde, ki nastudirajo finance zacnejo zlorabljati sistem. In potem se moras proti njim oboroziti z vec znanja. Bolj preprosto bi bilo, ce bi jih naredili betonske cevlje in jih odvrgli na sredo atlantika kot hrano za ribe (zacnemo pri kriptopizdah), pa se gremo raje human nacin in prilagajamo zakonodajo s premajhnimi kaznimi. Boljsa resitev bi bila, da se javnost preprosto zacne zavedati, da so t.i. investitorji gnoji od ljudi. Bi precej pomagalo.


Fovšija detektor bo pregorel... Si naredil samo minus s kriptom in investicijami in si zdaj jezen na vse, ki delajo profit? :))

facepalm ::

z0mbie je izjavil:

facepalm je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ali pa če bi imeli sistem, ki bi omogočal normalno življenje povprečnih ljudi z samo plačo brez potreb, da so finančni eksperti :)

To bi bilo super, vendar se vecina (1%) s tem ne bi strinjala. Saj je premozenje omejeno. Ce damo vsem "Janezom" dovolj za prezivetje, bo pri nekomu drugemu zmanjkalo denarja za peto stolpnico..


Ne, tezava se pojavi cisto drugje. Razne pizde, ki nastudirajo finance zacnejo zlorabljati sistem. In potem se moras proti njim oboroziti z vec znanja. Bolj preprosto bi bilo, ce bi jih naredili betonske cevlje in jih odvrgli na sredo atlantika kot hrano za ribe (zacnemo pri kriptopizdah), pa se gremo raje human nacin in prilagajamo zakonodajo s premajhnimi kaznimi. Boljsa resitev bi bila, da se javnost preprosto zacne zavedati, da so t.i. investitorji gnoji od ljudi. Bi precej pomagalo.

Tele "pizde" so zgolj ljudje, ki so se prilagodili pokvarjenemu sistemu kateri ti/nam krade.

bobby ::

Mislim, da z0mbie bolj nastrojen proti bancnikom in drzavi v koncni fazi,ker mu je ta svet nerazumljiv, kot oriti nam, malim jebivetrom, ki bi delajo na tem, da nam sistem ne pobere vseh zapravljenih ur, ki smo jih zamenjali za valuto.
Ampak se ne zna drugace izrazit, kot z napadom na osebo, je lazje, kot malo prestudirat pravila igre. Ni mu za zamert, tak pac je ?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

tabata ::

Malo še ti preštudiraj pisanje s telefonom. Tu imaš še nekaj prostora za izboljšave. V zasluženih milijonih si pa pomoje nepremagljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabata ()

gruntfürmich ::

bobby je izjavil:

Mislim, da z0mbie bolj nastrojen proti bancnikom in drzavi v koncni fazi,ker mu je ta svet nerazumljiv, kot oriti nam, malim jebivetrom, ki bi delajo na tem, da nam sistem ne pobere vseh zapravljenih ur, ki smo jih zamenjali za valuto.
Ampak se ne zna drugace izrazit, kot z napadom na osebo, je lazje, kot malo prestudirat pravila igre. Ni mu za zamert, tak pac je ?

vsekakor, ampak pravi problem nastane, kot se gre za tole mantro:

Ali pa če bi imeli sistem, ki bi omogočal normalno življenje povprečnih ljudi z samo plačo brez potreb, da so finančni eksperti :)

kar je super in ideal življenja.
ampak potem pa nastopijo putritanski retardi ala zombie, katere pokvarjeni politiki nategnejo da delajo kontra sebi in drugim; nenamerno, ker so pač prebutasti da bi videli da so zavedeni.
in ker je pamet razdeljena tako kot pač je, in glavnina volilcev dela škodo sebi in ostalim, pametnim ne preostane drugega kot da za lastno preživetje vijugajo skozi sistem, katerega so si naredili pokvarjeni s pomočjo koristnih idiotskih volilcev.

in potem imamo stanje takšno kot je; brezizhodno, v katerem nekateri (ala zombie) menijo da je potrebno čisto vse resetirati in nacionalizirati da bomo znova imeli ideal življenja... in se znova zaciklamo še za en krog vzrokov in posledic ;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

z0mbie ::

kriptobog je izjavil:

Fovšija detektor bo pregorel... Si naredil samo minus s kriptom in investicijami in si zdaj jezen na vse, ki delajo profit? :))


Seveda kot obicajno projiciras... ja, to so tvoji goni. Kar se vedno in ves cas dokazuje kaksen obupen primerek cloveka si.

bobby je izjavil:

Mislim, da z0mbie bolj nastrojen proti bancnikom in drzavi v koncni fazi,ker mu je ta svet nerazumljiv, kot oriti nam, malim jebivetrom, ki bi delajo na tem, da nam sistem ne pobere vseh zapravljenih ur, ki smo jih zamenjali za valuto.
Ampak se ne zna drugace izrazit, kot z napadom na osebo, je lazje, kot malo prestudirat pravila igre. Ni mu za zamert, tak pac je ?


Enako.

Mr.B je izjavil:

Če se odločate o lastnih financah na podlagi enega twita, bi rekel, da je prov da ste nategnjeni..


In spet enako.

A vam predragim podnom od ljudi res ni jasno, da ste tocno sami, s svojim pritlehnim razmisljanjem, ves problem clovestva? Samo vas profil rabimo izbrisati pa bo clovestvo dejansko napredovalo. Do takrat, pa... na juris v idiokracijo.

Saj se mi cisto narahlo smilite ampak delate pa samo skodo. Sami in vam podobni ste razlog, zakaj je celotno clovestvo fucked up kot je.

Ste kdaj razmisljali, da bi se samomorili, cisto tako, za dobro druzbe.

Seveda niste.

Pa ne bi bilo slabo, ce bi o tem resno razmislili, saj drugega kot denarja in povzpetnistva nimate. Zakaj vztrajate, saj ni tako tezko, zanka na kljuko, se usedes na pete in jih spodmaknes. Trivialno dejanje, z njim pa ste v nekaj minutah naredili clovestvu vec dobrega, kot boste sicer sposobni narediti v celem zivljenju, morda celo pridete v raj(tm). Za razmislit.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: wajdouc ()

Mr.B ::

z0mbie je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Fovšija detektor bo pregorel... Si naredil samo minus s kriptom in investicijami in si zdaj jezen na vse, ki delajo profit? :))


Seveda kot obicajno projiciras... ja, to so tvoji goni. Kar se vedno in ves cas dokazuje kaksen obupen primerek cloveka si.

bobby je izjavil:

Mislim, da z0mbie bolj nastrojen proti bancnikom in drzavi v koncni fazi,ker mu je ta svet nerazumljiv, kot oriti nam, malim jebivetrom, ki bi delajo na tem, da nam sistem ne pobere vseh zapravljenih ur, ki smo jih zamenjali za valuto.
Ampak se ne zna drugace izrazit, kot z napadom na osebo, je lazje, kot malo prestudirat pravila igre. Ni mu za zamert, tak pac je ?


Enako.

Mr.B je izjavil:

Če se odločate o lastnih financah na podlagi enega twita, bi rekel, da je prov da ste nategnjeni..


In spet enako.

A vam predragim podnom od ljudi res ni jasno, da ste tocno sami, s svojim pritlehnim razmisljanjem, ves problem clovestva? Samo vas profil rabimo izbrisati pa bo clovestvo dejansko napredovalo. Do takrat, pa... na juris v idiokracijo. Saj se mi cisto narahlo smilite ampak delate pa samo skodo. Sami in vam podobni so razlog, zakaj je celotno clovestvo fucked up kot je.

A dej no...
Mali ljuidej investirajo vspekulativne nalozbe tipa kripto... Nalobzbe v skade/delnice in ostale ustaljene nalozbe pa ne, ker te manipulirajo črni mozje.
Nepoučeno volilno telo zaradi pohlepa investira v spekulativne nalozbe, kjer vam ljudje zaradi VAŠE nespsosbnosti, zeti si mesec casa,da za VAŠ s krvjo prisparan denar investirate vsaj s kančkom razsodnosti.

Ti pomagam, ki ne samo povzame tvoje sprenevedanje...Best Quote se začne pri 1 minuti in višek pri 1 minuti 50s.... in povzame Twit.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

z0mbie ::

Kot povedano... zanka na kljuko, se usedes na pete in jih spodmaknes... naredite najvecji prispevek clovestvu kar ste jih sposobni. Zakaj ne. Saj nimate nic, zenske bi si kupili, ljubezni ne razumete, empatije ni, prijatelji se vam samo *zdijo* prijatelji, dejansko pa ne poznate koncepta. Degeneriranci, ki so nekje narobe zavili... Zakaj vztrajati v svetu, ki bi bil boljsi brez vas... pa saj to veste tudi sami, samo zaradi neke samotolazbe vztrajati nima smisla. Pa ne me razumeti narobe, niste sami krivi. Vasi fucked up starsi so. Kar pa tudi ze veste. Saj bojo placali za to... ce se niso.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: wajdouc ()

wajdouc ::

Opa, nekdo je butt-hurt ker ostali ne delajo tako, kot si on želi.

z0mbie ::

wajdouc je izjavil:

Opa, nekdo je butt-hurt ker ostali ne delajo tako, kot si on želi.


In se nekdo, ki projicira; naj ti razlozim in vsem ostalim tudi - probali ste se vziveti v moje besedilo gledajoc "kaj bi jaz obcutil, da bi nekaj takega spisal". In precej primitivno razkrili kaj so vasi interni goni - saj tudi, ce ne bi, je jasno tudi brez komentarjev. Prazne lupine ljudi, ki nimajo nicesar, zato se poizkusajo oprijeti necesa kar se jim zdi univerzalno sprejemljivo - denar.

Zanimivo koliko razno raznih kretenov se nalovi na preprost sestavek, ki zeli narediti clovestvu uslugo.

Kljuka? Spodmaknes pete? Razmisli malo o tem, bi bilo res tako hudo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: wajdouc ()

Mr.B ::

z0mbie je izjavil:

Kot povedano... zanka na kljuko, se usedes na pete in jih spodmaknes... naredite najvecji prispevek clovestvu kar ste jih sposobni. Zakaj ne. Saj nimate nic, zenske bi si kupili, ljubezni ne razumete, empatije ni, prijatelji se vam samo *zdijo* prijatelji, dejansko pa ne poznate koncepta. Degeneriranci, ki so nekje narobe zavili... Zakaj vztrajati v svetu, ki bi bil boljsi brez vas... pa saj to veste tudi sami, samo zaradi neke samotolazbe vztrajati nima smisla. Pa ne me razumeti narobe, niste sami krivi. Vasi fucked up starsi so. Kar pa tudi ze veste. Saj bojo placali za to... ce se niso.


Sorry, da imaš svoj koncept... Sej bi ti rekel da sem za uvažanje teh doktorjev, samo sedaj sem s to izjavo zagotovo kapitalist :)), včasih me pa imajo za janšista. Pač odloči se kdaj in koga boš obešal, ker se je v zgodovini vzhodega bloka izkazalo to zelo uspešno.

Ostalo pa internet res ni zastonj, lahko ga uporabljaš tudi v knjižnici. Knjige tiste pisane tudi niso drage tudi v knjižnici. Dokler pa boš govoril izkoriščanje sistem s strani posameznikov ? glej v kripto temi razlagajo da nekdo s twitom krei usodo, z enim twitom. Tu se ne gre za izkorišanje sistema, tu se gre da pohlep presega razum.


PS: zagotovo si samsi zafrustreran in za vse kriviš druge.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

z0mbie ::

Mr.B je izjavil:

PS: zagotovo si samsi zafrustreran in za vse kriviš druge.


In tudi po tem, ko sem razlozil, se ne mores zadrzati. :)) Ok, ostali so bili zgubljeni primeri, ti si pa se "zabit" za zraven. Cestitke.

Ni panike, saj se bo se precej podobnih pojavilo spodaj, potolazi se, da nisi edini "cuden" z zjebanim egom in pritlehnimi goni.

Kot receno, se mi smilite ampak po drugi strani pa razumem, kaksno korist clovestvu lahko naredite z zanko na vratih in malo korajze, ki je sicer v zivljenju ne premorete.

(p.s.: poznam tudi precej takih nasprotnega spola, ki sem jih sicer sam odhebal, ampak za najnizji poden druzbe bojo dobre. Tako da juhej, sposobni se boste razmnozevati z enakimi pijavkami kot ste sami, samo pocakajte, da dojamejo, pri ~38ih koliko so vredne. Boste dobili svoj nakup.)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: energetik ()

Mato989 ::

z0mbie je izjavil:

facepalm je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ali pa če bi imeli sistem, ki bi omogočal normalno življenje povprečnih ljudi z samo plačo brez potreb, da so finančni eksperti :)

To bi bilo super, vendar se vecina (1%) s tem ne bi strinjala. Saj je premozenje omejeno. Ce damo vsem "Janezom" dovolj za prezivetje, bo pri nekomu drugemu zmanjkalo denarja za peto stolpnico..


Ne, tezava se pojavi cisto drugje. Razne pizde, ki nastudirajo finance zacnejo zlorabljati sistem. In potem se moras proti njim oboroziti z vec znanja. Bolj preprosto bi bilo, ce bi jih naredili betonske cevlje in jih odvrgli na sredo atlantika kot hrano za ribe (zacnemo pri kriptopizdah), pa se gremo raje human nacin in prilagajamo zakonodajo s premajhnimi kaznimi. Boljsa resitev bi bila, da se javnost preprosto zacne zavedati, da so t.i. investitorji gnoji od ljudi. Bi precej pomagalo.



Ali pa se naj folk neha mnozit da pade prebbivalstvo na 1 milijardo pa bo bolje za vse
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

z0mbie je izjavil:

facepalm je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ali pa če bi imeli sistem, ki bi omogočal normalno življenje povprečnih ljudi z samo plačo brez potreb, da so finančni eksperti :)

To bi bilo super, vendar se vecina (1%) s tem ne bi strinjala. Saj je premozenje omejeno. Ce damo vsem "Janezom" dovolj za prezivetje, bo pri nekomu drugemu zmanjkalo denarja za peto stolpnico..


Ne, tezava se pojavi cisto drugje. Razne pizde, ki nastudirajo finance zacnejo zlorabljati sistem. In potem se moras proti njim oboroziti z vec znanja. Bolj preprosto bi bilo, ce bi jih naredili betonske cevlje in jih odvrgli na sredo atlantika kot hrano za ribe (zacnemo pri kriptopizdah), pa se gremo raje human nacin in prilagajamo zakonodajo s premajhnimi kaznimi. Boljsa resitev bi bila, da se javnost preprosto zacne zavedati, da so t.i. investitorji gnoji od ljudi. Bi precej pomagalo.



Ali pa se naj folk neha mnozit da pade prebbivalstvo na 1 milijardo pa bo bolje za vse

Vemo da to ne deluje, öe se ne vpleja razenih teorij zarot depopulacije. Glede na to da si pa brez otrok, seveda te ne skrbi da ti prva runda ne uide.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kriptobog ::

z0mbie je izjavil:

Mr.B je izjavil:

PS: zagotovo si samsi zafrustreran in za vse kriviš druge.


In tudi po tem, ko sem razlozil, se ne mores zadrzati. :)) Ok, ostali so bili zgubljeni primeri, ti si pa se "zabit" za zraven. Cestitke.

Ni panike, saj se bo se precej podobnih pojavilo spodaj, potolazi se, da nisi edini "cuden" z zjebanim egom in pritlehnimi goni.

Kot receno, se mi smilite ampak po drugi strani pa razumem, kaksno korist clovestvu lahko naredite z zanko na vratih in malo korajze, ki je sicer v zivljenju ne premorete.

(p.s.: poznam tudi precej takih nasprotnega spola, ki sem jih sicer sam odhebal, ampak za najnizji poden druzbe bojo dobre. Tako da juhej, sposobni se boste razmnozevati z enakimi pijavkami kot ste sami, samo pocakajte, da dojamejo, pri ~38ih koliko so vredne. Boste dobili svoj nakup.)


Pismo res si bogi. Ne bi ogoče kar ti razmislil o zanki in se odrešil muk? :))

ubermensch ::

z0mbie je izjavil:

facepalm je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ali pa če bi imeli sistem, ki bi omogočal normalno življenje povprečnih ljudi z samo plačo brez potreb, da so finančni eksperti :)

To bi bilo super, vendar se vecina (1%) s tem ne bi strinjala. Saj je premozenje omejeno. Ce damo vsem "Janezom" dovolj za prezivetje, bo pri nekomu drugemu zmanjkalo denarja za peto stolpnico..


Ne, tezava se pojavi cisto drugje. Razne pizde, ki nastudirajo finance zacnejo zlorabljati sistem. In potem se moras proti njim oboroziti z vec znanja. Bolj preprosto bi bilo, ce bi jih naredili betonske cevlje in jih odvrgli na sredo atlantika kot hrano za ribe (zacnemo pri kriptopizdah), pa se gremo raje human nacin in prilagajamo zakonodajo s premajhnimi kaznimi. Boljsa resitev bi bila, da se javnost preprosto zacne zavedati, da so t.i. investitorji gnoji od ljudi. Bi precej pomagalo.


Lol, commie spotted.

Ne, tezava se pojavi cisto drugje. Razne pizde, ki nastudirajo finance zacnejo zlorabljati sistem. In potem se moras proti njim oboroziti z vec znanja.


Kot da bi miš govorila o mački v naravi.

Trg je prost, znanje je prosto dostopno... pa se še ti nauči o financah in te ne bodo "razne pizde" nategovale, boš mel še ti kaj od tega razen jamranja in pritoževanja. Be the change you want to see pa to.

showsover ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

facepalm ::

showsover je izjavil:

Give it to me baby, uh huh, uh huh
*it = ?

Details.

Uh, so me pomirile te stevilke.
Sem imel obcutek, da so se artikli/hrana v trgovini obcutno podrazali, pa sem se ocitno motil.

showsover ::

Ja kaj, nič, zmotil si se, Topčider pa še povečuje printanje, da se približamo optimalni inflaciji - glej zadnjo točko.

Blago se je podražilo povprečno za 2,3 %, storitve pa so se za 0,2 % pocenile. Trajno blago je bilo dražje za 0,9 %, poltrajno blago za 1,7 %, blago dnevne porabe pa za 2,8 %.

K letni inflaciji so največ (1 odstotno točko) prispevale višje cene naftnih derivatov. Cene tekočih goriv so se zvišale za 31,1 %, cene dizelskega goriva za 24,8 % in cene bencina za 19,3 %.

Na drugi strani so se v letu dni najopazneje pocenili počitniški paketi (za 8,1 % ) in inflacijo znižali za 0,5 odstotne točke.

poweroff ::

Dva komentarja. To, da se počitniški paketi uporabljajo pri izračunu inflacije samo kaže kako fejk so tile izračuni. Bencin tankaš vsak teden in je nujnost, počitnice si pa privoščiš, ko imaš odvečen denar (če govorimo o tistih na robu preživetja).

Kar pomeni, da če pravilno sestaviš košarico inflacije, boš dobil rezultat, kot ga želiš...

Kar se pa tiče višjih cen naftnih derivatov, bom pa samo spomnil na liberalizacijo trga, ki je je izvedel Ivan Blazni...
sudo poweroff

facepalm ::

In tile "pocitniski paketi" zbijejo za celih 0.5%.
Glede cen naftnih derivatov pa bi bilo potrebno vedeti ali je morda tudi drzava se kaj dvignila trosarine od liberalizacije cen do danes.

luli ::

poweroff je izjavil:

Dva komentarja. To, da se počitniški paketi uporabljajo pri izračunu inflacije samo kaže kako fejk so tile izračuni. Bencin tankaš vsak teden in je nujnost, počitnice si pa privoščiš, ko imaš odvečen denar (če govorimo o tistih na robu preživetja).

Kar pomeni, da če pravilno sestaviš košarico inflacije, boš dobil rezultat, kot ga želiš...

Kar se pa tiče višjih cen naftnih derivatov, bom pa samo spomnil na liberalizacijo trga, ki je je izvedel Ivan Blazni...

Vsaka skupina "izdelkov" ima svoj ponder. Verjamem, da veš kaj to pomeni, drugače pa kar vprašaj. Glede liberalizacije pa je debata z nazadnjaški komunisti itak brezveze. Mi pa je všeč, da trpite pod Ivanom. Še na dolga leta.

poweroff ::

Nadaljevanje Harrya Potterja: Ivan Blazni in red bodičaste Koprive. :))

Ne vem pa kdo trpi? Mogoče njegovi nizko izobraženi volilci, ki ne morejo ven?
sudo poweroff

energetik ::

poweroff je izjavil:

Dva komentarja. To, da se počitniški paketi uporabljajo pri izračunu inflacije samo kaže kako fejk so tile izračuni. Bencin tankaš vsak teden in je nujnost, počitnice si pa privoščiš, ko imaš odvečen denar (če govorimo o tistih na robu preživetja).

Kar pomeni, da če pravilno sestaviš košarico inflacije, boš dobil rezultat, kot ga želiš...

Kar se pa tiče višjih cen naftnih derivatov, bom pa samo spomnil na liberalizacijo trga, ki je je izvedel Ivan Blazni...

Kot sem že omenil, vsak si mora sam sestaviti svojo košarico. Če misliš v naslednjih letih ali čez 10 let nabaviti svojo nepremičnino, ti to praktično določa vso tvojo osebno inflacijo.

gruntfürmich ::

ampak pozabljate pa da ko se izračuna inflacija na ravni VSEH državljanov, pa je potrebno upoštevati tudi turizem, ker če večina gre na dopust in tam troši denar, potem se to njim pozna in če je takšnih prebivalcev večina, se pozna na ravni države.

tko da ne bit tako ozkogledni in gledat samo na to kaj je najnujnejše, ker to NI inflacija na ravni DRŽAVE.

energetik je izjavil:

Kot sem že omenil, vsak si mora sam sestaviti svojo košarico. Če misliš v naslednjih letih ali čez 10 let nabaviti svojo nepremičnino, ti to praktično določa vso tvojo osebno inflacijo.

vsak si sestavi svojo košarico in če daš 2.000.000 košaric skupaj dobiš inflacijo na ravni države...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Jasno, da se vse usklajuje glede na reven države in uradno izračunano inflacijo. Samo hotel sem izpostaviti, da se npr. inflacija cen nočitev nekomu nič ne pozna, če skoraj nikoli ne gre v hotel, hkrati pa varčuje za nepremičnino. In po drugi strani ima morda nekdo podedovano bajto in mu je vseeno za inflacijo cen nepremičnin, in ga bo morda bolj zadelo višanje cen vozil. Ipd.

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak pozabljate pa da ko se izračuna inflacija na ravni VSEH državljanov, pa je potrebno upoštevati tudi turizem, ker če večina gre na dopust in tam troši denar, potem se to njim pozna in če je takšnih prebivalcev večina, se pozna na ravni države.

tko da ne bit tako ozkogledni in gledat samo na to kaj je najnujnejše, ker to NI inflacija na ravni DRŽAVE.

energetik je izjavil:

Kot sem že omenil, vsak si mora sam sestaviti svojo košarico. Če misliš v naslednjih letih ali čez 10 let nabaviti svojo nepremičnino, ti to praktično določa vso tvojo osebno inflacijo.

vsak si sestavi svojo košarico in če daš 2.000.000 košaric skupaj dobiš inflacijo na ravni države...


Ne ni ampak pondri so falirani do amena... najvišji ponder bi moralo imet tisto kar VSAK DAN kupujemo oz. vsak teden...torej živila bi morala bit najvišji ponder, pa najemnina bi se morala štet vsaj 20% celotne košarice
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
9 / 210
»»