» »

Note 20 Ultra ali iPhone 12 Max Pro

Note 20 Ultra ali iPhone 12 Max Pro

mahoni ::

Za potrebe smartphone videography.

Moram se odlociti cimprej oz. najboljse kar danes, ker sem dozivel prekleto razocaranje z Xiaomi Mi 10 Ultra, ki sem ga nedavno kupil.

Sem mislil, da bo to to za majhen denar. Reviewi so kazali, da gre za resnicno Ultra napravo in tudi ko sem z njim snemal, sem bil popolnoma navdusen nad kvaliteto videoposnetkov.

Vse do par dni nazaj. Jebeno sranje od Xiaomija je zacelo stekati. Video kar preskakuje v vseh nastavitvah od 1080 do 4k, od 30 do 60fps, razlicne app sprobal. Nic se na telefonu ni spreminjalo, razen pac install/deinstall appsov.

Naredil factory reset, isti sit. Video posnetki sploh niso vec smoothy, ampak se zatikajo in to je NO GO za moje bodoce smartphone video projekte.

Sedaj imam poln k...vsega in ga bom enostavno reklamiral, do takrat pa rabim drug telefon.

Po mojem mnenju je trenutno najboljsi telefon ali Note 20 Ultra ali iPhone 12 Max Pro za moje potrebe, ampak ne morem se nikakor odlociti. Note 20tka je za dobrih 200 evrov cenejsi. Pri iPhone sem od nekdaj bil navajen dobre kvalitete slikanja in video snemanja, ko sem se imel iphone XS, ampak vedno sem bil bolj Android "fan".

Ali imate kaksne izkusnje?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Kekokekič ::

Včasih je veljalo, da so Iphone top, kar se tiče video posnetkov. Kakor sm gledu nekaj testov letos jim je Samsung prišel precej blizu z S21 serijo in je sedaj v nekaterih primerih celo boljši.

Glede na to, da ti bolj odgovarja Android bo verjetno bolje, da vzameš Samsunga. Poglej mogoče še S21 Ultra (al je kakšen poseben razlog, da bi raj mel note 20 Ultra?). Prednost samsunga je tudi 120hz refresh na display-u. Sem mislu, da je to bolj bs dokler nism sam sprobu. Ko se enkrat navadiš greš težko nazaj na 60.

Drugače, kar se tiče slik mislm, da ni tak problem dobit Gcam aplikacije za Note20/S21 Ultra. Eni pravjo, da so slike potem še lepše. Za video to ne bo rešitev, ti ne bo nič pomagal ampak mislm, da boš v vsakem primeru zadovoljen.

Js mam S20FE, ki je kak nivo nižje, kar se tiče kamer in so mi slike top. Velik lepše od (sicer starega) P20pro.

Dejansko je po mojem mnenju tule bolj vprašanje Android vs IOS. Z nobenim od teh dveh telefonov neboš faliv.

mahoni ::

Nimam nobenega posebnega razloga za Note 20 Ultra. Na 21tko nisem pomislil. Sem bil prej toliko fokusiran na Xiaomi Mi 10 Ultra, da sem 21tko dal ven iz glave.

Okej, bom malo se pogledal Samsung S21 Ultra.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Vanquish ::

apple je ze nekaj casa outsider kar se tice kvalitetnih kamer, s21 pa je zal slabsi od s20 - tukaj si poglej teste:
https://www.dxomark.com/rankings/#smart...

pa ne pozabi - apple da samo 1 leto garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

mahoni ::

Kaj naj torej naredim? Rabim nujno do petka telefon, ker grem na dopust in imam ze dogovorjena snemanja.

Kako sem jezen, pa to nemores verjet. Res ne razumem kaj je problem pri mojem Xiaomiju Mi 10 Ultra. Dal sem sedaj se weekly ROM gor isto sranje, steka in steka. Nenormalno res. A je procesor problem ali je stabilizacija v igri, pojma nimam. Definitivno pa se gre za hardware problem.

Nimam veliko casa, da gledam reviews. Vem samo, da ko sem se odlocal za telefon, da sem gledal zgornja dva in moj Xiaomi in na koncu sem se odlocil za Xiaomija (tudi malo zaradi cene), ampak bolj zato, ker kolikor sem uspel detaljno gledati je bil skoraj vedno (razen selfie) kamere Xiaomi zmagovalec.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Kekokekič ::

Vanquish je izjavil:

apple je ze nekaj casa outsider kar se tice kvalitetnih kamer, s21 pa je zal slabsi od s20 - tukaj si poglej teste:
https://www.dxomark.com/rankings/#smart...

pa ne pozabi - apple da samo 1 leto garancije.


Dxomar da oceno glede na neke svoje parametre. Ni nujno, da višja ocena na dxomar pomeni v realnosti boljše slike. Lahko, da ja ni pa nujno. Sam se ne bi preveč zanašal na to.

Iphone, kar se tiče fotografij je zadnji 2 leti spet med boljšimi. Daleč od tega, da bi biv outsider. Marsikdo ga uvršča na prvo mesto pred Pixl-e, kar se tiče slik samih. Za video pa so itak vedno bli top. Samsung se jim približuje ampak večina je še vedno mnenja, da je Iphone boljši. Poglej si kak review ;).

Mogoče ti tale video zna pomagat, da malo primerjaš stvari.

Vanquish ::

Kekokekič je izjavil:

Dxomar da oceno glede na neke svoje parametre. Ni nujno, da višja ocena na dxomar pomeni v realnosti boljše slike. Lahko, da ja ni pa nujno. Sam se ne bi preveč zanašal na to.

Iphone, kar se tiče fotografij je zadnji 2 leti spet med boljšimi. Daleč od tega, da bi biv outsider. Marsikdo ga uvršča na prvo mesto pred Pixl-e, kar se tiče slik samih. Za video pa so itak vedno bli top. Samsung se jim približuje ampak večina je še vedno mnenja, da je Iphone boljši. Poglej si kak review ;).

Mogoče ti tale video zna pomagat, da malo primerjaš stvari.


ne mesat, da so ti slike bolj vsecne s samo kvaliteto slik oziroma realnostjo, na kar se pri dxomark bolj koncentrira.

mahoni ::

Kekokekič je izjavil:



Mogoče ti tale video zna pomagat, da malo primerjaš stvari.

Ne pomaga mi. :)

Iskreno, sam se nagibam bolj k iPhone, mogoce je to zato, ker sem videl, da je na jutubu cel kup smartphone filmmakerjev, ki uporabljajo iPhone.
Joooj.

Kar se tice slikanja, so IMO vsi v podobnem / istem rangu. Meni se gre samo in zgolj za video.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

Kodrnusa ::

Xiaomi 11 ultra. King na dxomarku..

mahoni ::

Kodrnusa je izjavil:

Xiaomi 11 ultra. King na dxomarku..

Tako kot je bil Xiaomi Mi 10 Ultra in po enem mesecu defekt. Jebes Xiaomi never ever. Zasovrazil sem ga kot najvecjega sovraznika, ker me je pustil na cedilu.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Kodrnusa ::

Hm... Tole kar govoris je ali defekt hardwara ali pa nekaj tretjega. Xiaomi telefoni so zelo tekoci z rednimi updati.. vsakemu svoje, ce mislis da ni zate potem ni. Je pa za rang ki ga gledas 11 ultra dalec pred samsungom in ipohonom pri kameri.. poglej malo reviewe..
Ce je pa hardware napaka daj pa na servis pod garancijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

mahoni ::

Kodrnusa je izjavil:

Hm... Tole kar govoris je ali defekt hardwara ali pa nekaj tretjega. Xiaomi telefoni so zelo tekoci z rednimi updati.. vsakemu svoje, ce mislis da ni zate potem ni. Je pa za rang ki ga gledas 11 ultra dalec pred samsungom in ipohonom pri kameri.. poglej malo reviewe..
Ce je pa hardware napaka daj pa na servis pod garancijo...

Vse to mi je jasno. Tudi mislil sem tega cez par mesecev podariti zeni, sebi pa vzeti Xiaomi 11 Ultra.

Problem je, ker imam snemanje za drug teden na dopustu ze dogovorjeno in to je to kar me j...

Tretjega ne vem ce je problem, ker sem sprobal z razlicnimi ROM-i in povsod je enako. Stekanje.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Vanquish ::

mahoni je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Hm... Tole kar govoris je ali defekt hardwara ali pa nekaj tretjega. Xiaomi telefoni so zelo tekoci z rednimi updati.. vsakemu svoje, ce mislis da ni zate potem ni. Je pa za rang ki ga gledas 11 ultra dalec pred samsungom in ipohonom pri kameri.. poglej malo reviewe..
Ce je pa hardware napaka daj pa na servis pod garancijo...

Vse to mi je jasno. Tudi mislil sem tega cez par mesecev podariti zeni, sebi pa vzeti Xiaomi 11 Ultra.

Problem je, ker imam snemanje za drug teden na dopustu ze dogovorjeno in to je to kar me j...

Tretjega ne vem ce je problem, ker sem sprobal z razlicnimi ROM-i in povsod je enako. Stekanje.


no,da ti povem mojo izkusnjo. Sem bil zelo zadovoljen z iphone 6S plus, ko je prisel ven in ko so mi ga vkradli sem vzel 7-ko, tezava pa je bila v tem, da se mi je telefon izpraznil v 8h in noben ni znal pomagat. Imel sem tudi support od apple na mojem telefonu in je bil njihov nasvet naj vgasnem vse smart funkcije, kar je cisto bolano.

No na koncu sem sam resil tezavo in je telefon po tem delal super.

Kar ti hocem rect je, da se sranje dogaja tudi pri drugih znamkah - ne mores na podlagi ene izkusnje projicirat vse skupaj na vse produkte. Mogoce si imel samo peh.

mahoni ::

Ma ja, ampak ta grenki priokus ostane. Posebej, ker sem vedno kupovalo samo flagship telefone in nisem imel problemov nikoli, posebej, ker sem se naokoli "hvalil", kako sem dobil koncno bombo od telefona za relativno majhen denar.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Vanquish ::

mahoni je izjavil:

Ma ja, ampak ta grenki priokus ostane. Posebej, ker sem vedno kupovalo samo flagship telefone in nisem imel problemov nikoli, posebej, ker sem se naokoli "hvalil", kako sem dobil koncno bombo od telefona za relativno majhen denar.


te popolnoma razumem. Jaz se glede tega odlocam iz druge strani - ne, ce se mi kaj zgodi ampak kak se zadeva resi.

Na iphone sem presaltal, ko sem 4x dobil nexus 5 iz popravila pokvarjen z isto napako.

mahoni ::

Vanquish je izjavil:


Na iphone sem presaltal, ko sem 4x dobil nexus 5 iz popravila pokvarjen z isto napako.

Uff. Saj to bo sedaj najbrz pri meni podobno. Posebej, ker je telefon kupljen direktno iz Kitajske. Ma saj ne bi toliko bil v stresu, ampak rabim telefon se ta teden, polno delujoc.

Odlocil sem se za iPhone 12 Max Pro.

Tudi FilmicPro App deluje bp in najbrz bo tudi boljsa povezava z mojim gimbalom.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Vanquish ::

no kar se tice videa na iphone, ne glede na to, da po fotoaparatu nekaj zaostajajo imam jaz dobre izkusnje, sploh z zvokom in "izolacijo", kjer je na vseh ostalih telefonih hrescalo (koncerti), na iphone pa je bil zvok top.

Pa sem drugace lastnik s20 ultra :)

mahoni ::

Vanquish je izjavil:

no kar se tice videa na iphone, ne glede na to, da po fotoaparatu nekaj zaostajajo imam jaz dobre izkusnje, sploh z zvokom in "izolacijo", kjer je na vseh ostalih telefonih hrescalo (koncerti), na iphone pa je bil zvok top.

Pa sem drugace lastnik s20 ultra :)

Ma zalostno je, da moramo koncati stavek kot je tvoj tip "sem lastnik s20 ipd".

Jaz ne gledam toliko na znamke, zato sem tudi sel na Xiaomija.
Jaz gledam kaj lahko s tem telefonom naredim in v tem momentu mislim, da je skoraj vseeno ali bi vzel od samsunga kaksen top flagship ali iPhone. iPhone sem pa vzel tudi se zaradi enega razloga in to je, da razmisljam o prehodu na Apple.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Vanquish ::

jaz sem koncal na tak nacin, da ves, da sem objektiven in nisem apple zaprisezen. Prej sem mel Huawei in bi takoj sel nazaj, ce bi imeli nazaj google. Samsunga pa verjetno vec ne bom kupil. Tudi kamera mi je razocaranje in so jo ultra hvalili. S21 pa bi naj imel se slabso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

Kodrnusa ::

Na huawei brez problema namestis google

mahoni ::

Kodrnusa je izjavil:

Na huawei brez problema namestis google

Lahko, ampak jaz osebno nimam vec volje se s tem ukvarjati. Ze vceraj sem porabil 5h za predrkavanje s custom romom, pa fleshi to pa uno...

Ko si casovno omejen, se ne ukvarjas s tem, temvec z vsebino.

Lahko bi se reklo, pa kupi si kamero in se ne ukvarji s smartphoni - se strinjam, ampak za hobi in recimo neke low budget projekte, se da s smartphone marsikaj narediti in zato pac potrebujem napravo, ki deluje.

Se zmeraj sem jezen in mogoce neobjektiven, ampak ce se mi verjame, sem tale Xiaomi toliko hvalil in priporocal, da me je sedaj sram povedati folku, da imam ocitno hardware problem.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

darck ::

Jaz imam sedaj probleme z mojim Xiaomi Note 8 Pro saj si mi ne more več nafilat normalno in včasih začne filati in potem sploh nič ne fila ali se kar čez čas ustavi. Recimo ko ga čisto ugasnem in dam na filanje ga nekaj fila ampak včasih spet nič ne fila in probal sem že z več vrst polnilci pa je vse bilo isto. Zdaj ne vem ali bi šel kupiti novi telefon in tega pošljem na servis in vleče me k Iphonu,ker vem da njihov sistem laufa u piko saj Samsunga ne maram sem imel z Note 4 probleme že po 10 mesecih in sem ga potem dal otrokom za igrat.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novice o prihajajočih telefonih

Oddelek: Mobilne tehnologije
445310 (2490) Morison
»

Nov telefon za 600-800€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
587343 (4925) Vetrpiha
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32850218 (34941) MrStein

Več podobnih tem