» »

Katera vtičnica je to?

Katera vtičnica je to?

olnt ::

Na podstrešju najdemo nerabljeno vtičnico:



Je to vtičnica za žični telefon?

smile- ::

Zidna vtičnica za stacionarni telefonski priključek - preko rj11 ali starejše telefonske vtičnice

borut_p ::

Pismu smo ze tam ... en bo kmali floppy gor obesu in spraseval kaj je :):)

pegasus ::

Tko kot tisti joke z vhs kaseto za age verification ... :D

showsover ::

Kurzweil ::

To se človek vpraša... ali so oni tako mladi, da ne vedo... ali mi tako stari teleti, da bi mogoče že bilo primerno, da ne komentiramo tovrstnih stvari, verjetno bo drugo... je pa to ena taka cute stvar, ja, ko si star, se ti malce fino zdi... zanimivo pa je, da če bi šel v kakšen računalniški muzej, pa bi pogorelo tudi 90% starejših, ko bi pokazal razne priključke in vrste zapisa pred temi najbolj razširjenimi mediji, kot so bile "male in velike" diskete... že en Zip-drive ne bi večina prepoznala, pa je bil še dokaj razširjen... da ne gremo dalje... ker se tu rado zgodi, da kdo stvari vzame preveč osebno, sem tole napisal povsem v sproščenem duhu...

@gtfo, poleg "malih in velikih" disket, ki jih ima tu večina, sem si pa nekoč shranil tudi eno od teh največjih disket, ki so na tej sliki, verjetno je bolj ohranjena, kot moj rojstni list in spričevalo iz osnovne šole :))

dild0idis ::

Kolega mi je pokazal tole in mi povedal, da so včasih na tržnici kupovali špile in so jih dobili v teh rjavih škatlicah, prodajalci so jih kopirali pa preko Radia Študent.

Je to res?

Kaj naj bi to bilo?



:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Mi za stare telefone nismo nikol mel vtičnic. Je fotr sam žičke skupi zvezal.

dild0idis je izjavil:

Kolega mi je pokazal tole in mi povedal, da so včasih na tržnici kupovali špile in so jih dobili v teh rjavih škatlicah, prodajalci so jih kopirali pa preko Radia Študent.

Je to res?

Kaj naj bi to bilo?



:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


ZX Spectrum @ Wikipedia
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Kurzweil ::

Seveda je res, kar nekaj računalnikov uporabljajo kot medij audio kasete, med drugim tudi Atari, ki ga imam še vedno v lasti... recimo primer, kako se je nalagala igra:



Zdej pa glede na to, kako kompleksna je bila igra, tako dolgo je nalagalo, recimo 30 min si čakal, da se je nalagalo... seveda, če je prej prišlo do motnje, si moral nalagat še enkrat... tu pa tam, je ven tudi cuknilo trak od kasete, katerega si potem veselo navijal, včasih ga je tudi vtrgalo, in si ga potem lepil skupaj....

Imaš na podobno temo tudi slovenski dokumentarc, ki ga je posnel Jonas Ž., ki je bil takrat eden od bolj aktivnih, kar se tega tiče.

Jure14 ::

Bi si pa nabavil comodorja 64, pa uporabljal "turbo tape".
Max minuta za igro naložit.

dild0idis ::

Haha, vem, mi je celo mami kupila prvi špil za C64 na tržnici... 8-)

Če še nisem pozabi je bil tudi Rambo: First Blood Part II gor.

Na drugi strani pa Samurai Warrior: The Battles of Usagi Yojimbo.

Mislim, da jih je šlo celo več kot samo dve igri gor, samo sem že pozabil... :8)
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

VaeVictis ::

Hahaha, pri Spectrumu sem videl prvič kako grupa otrok moli, da se bo špil uspešno naložil...

Si mogu prov čakat in gledat une barvne črte, da se je zadeva uspešno naložila, če ne pa premikati na kasetarju oz. walkmanu in poskušati še enkrat.

LOAD ""
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

brbr21 ::

dild0idis je izjavil:

Kolega mi je pokazal tole in mi povedal, da so včasih na tržnici kupovali špile in so jih dobili v teh rjavih škatlicah, prodajalci so jih kopirali pa preko Radia Študent.

Je to res?

Kaj naj bi to bilo?



:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


NI RES!!! Nobeden ni uporabljal SONY kaset. TDK, BASF... pa sinčki z Maxell Metallic. :D

Gapi ::

Radio Študent je javno oddajal igrce/programe v eter. Takrat si moral samo imet prštiman kastear in čakat kdaj se bo začelo in si upal da nisi zamudil začetka.
No person is rich enough,to buy back his past.

fosil ::

Tako je!

c3p0 ::

dild0idis je izjavil:


Na drugi strani pa Samurai Warrior: The Battles of Usagi Yojimbo.


To igro sem na C64 religiozno igral.

Sicer pa je na C64 kasetarju prvi poseg bil vrtanje luknjice, da si lahko štelal glavo, drugače je bolj malo naložilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piratstvo v Sloveniji - nekoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8916347 (12878) ZaphodBB
»

Serija-Revolution (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
656573 (4755) Okapi
»

Kače - nabiranje gozdnih jagod (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9811485 (9381) Trololololo1
»

Se mi splača menajt sistem?

Oddelek: Strojna oprema
10826 (681) nodes
»

Vlak na "magnetno-zračni" blazini

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
164498 (4498) Thomas

Več podobnih tem