» »

Tesla obrnila ploščo: nič več bitconov

1
2
»

spam321 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Vse je povedano že tukaj.
Tesla ne sprejema vec Bitcoinov zaradi okolja

TLDR;
Če bi bilo Musku/Tesli mar za okolje se tega sploh ne bi začeli iti. Stanje glede porabe energije je bilo povsem isto dva mesca nazaj.

Kar ostane je manipulacija trga.
Lahko je pobirat dobičke na vrhu valov in kupovati v dolinah, če sam povzročaš valovanje.


Sam mormo mu pa priznat, da ma jajca, da si upa tkole folk nategovat :))

kixs ::

Da mu ne bodo stopili na prste kot so McAfeeju.

feryz ::

Fantički zlati, bitkojnov bo 21 mio!! A veste kaj ali koliko je to? To bi lahko Slovenčki pokupili. V svetovnem merilu pa je manj kot nič. Ovc za kupovanje se še dolgo ne bo zmanjkalo. Potem si bodo pa med sabo prodajali.
Saj poznate tistega o dveh policajih in dreku na cesti?

NubCake ::

https://twitter.com/jack/status/1384903...

Še pred 2 tednoma je Elon govoril, da "Bitcoin incentivizes renewable energy", pač tukaj zadaj je nekaj drugega kot to, da Elon nima rad Bitcoin-a, ker je točno vedel kaj kupuje in kako deluje že takrat, ko ga je kupil.

In pa tale objava magično soupada z njegovo izjavo:
https://www.reuters.com/business/sustai...

Hkrati pa "Watch what Billionaires DO, not what they say", Elon je rekel, da Bitcoin-ov ne bo prodal, tako da je še vedno Long na Bitcoin :)

PS: Vem, da ste eni srečni (ker ste salty, ker niste kupli pri 100EUR), ampak Bitcoin še je vedno up +500% v 12 mesecih, tako da ta 10% padec ni nič :D Se že veselim naslednjega padca iz 100k na 90k, upam, da boste takrat tudi srečni in si rekli "prav sem imel" :D Medtem, pa grem jaz zaj kupit za 500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

zztop ::

NubCake je izjavil:

Hkrati pa "Watch Billionaires DO, not what they say"

Seriously?

NubCake ::

zztop je izjavil:

NubCake je izjavil:

Hkrati pa "Watch Billionaires DO, not what they say"

Seriously?

ja, ravnokar sem edito in popravil, ker sem dopisoval nekaj še, sem videl napako, ampak sem še dopisoval, tako da je trajalo malo dlje, čestitke, da si se osredotočil na slovnično napako (oz. pozabljeno besedo), svaka čast :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

zztop ::

NubCake je izjavil:

zztop je izjavil:

NubCake je izjavil:

Hkrati pa "Watch Billionaires DO, not what they say"

Seriously?

ja, ravnokar sem edito in popravil, ker sem dopisoval nekaj še, sem videl napako, ampak sem še dopisoval, tako da je trajalo malo dlje, čestitke, da si se osredotočil na slovnično napako :D

Nisem bil grammar nazi!

Hotel sem rečti, da so dejanja milijarderjev obupna, v primerjavi z vsebino njihovega blebetanja. Elon Musk je že prvi tak primer. Ampak Bitcoin penzionisti njega itak potrebujete, če želite dobiti to obljubljeno penzijo, tako da vam človek ne more zameriti ignorance.

c3p0 ::

feryz je izjavil:

Fantički zlati, bitkojnov bo 21 mio!! A veste kaj ali koliko je to? To bi lahko Slovenčki pokupili. V svetovnem merilu pa je manj kot nič. Ovc za kupovanje se še dolgo ne bo zmanjkalo. Potem si bodo pa med sabo prodajali.
Saj poznate tistega o dveh policajih in dreku na cesti?


A misliš, da bi teh 21M BTC dobil vse po isti ceni, da bi jih še slovenčki lahko pokupili?

NubCake ::

zztop je izjavil:

Hotel sem rečti, da so dejanja milijarderjev obupna, v primerjavi z vsebino njihovega blebetanja. Elon Musk je že prvi tak primer. Ampak Bitcoin penzionisti njega itak potrebujete, če želite dobiti to obljubljeno penzijo, tako da vam človek ne more zameriti ignorance.

Jaz pa sem hotel reči nasplošno (čeprav velja tudi za Elon-a), saj se je že neštetokrat izkazalo, da miljarderji gredo na TV in si ga bluzijo kar nekaj, potem pa naredijo nekaj čisto drugega kar so govorili. V bistvu zavajanje "navadnih" ljudi.

In pa to, da misliš, da Bitcoin ne more uspet brez Elon-a se krepko motiš :D Bitcoin je večji kot en sam človek, tudi kot ena država, Bitcoin-u je šlo dobro še preden je Elon kaj rekel in mu bo šlo tudi sedaj dalje, en človek ima samo kratkoročen vpliv lahko, dolgoročno se nič ne spremeni :) 100k letos? :o V bistvu je to samo ena slaba novica ob 20 dobrih ki jih je blo v zadnjem mesecu, tako da tu sploh ni panike :) lahko se mu samo zahvalimo za poceni Bitcoin, kupim še danes (nakazano že iz banke).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

Izi ::

Že dolgih 11 let se napoveduje propad Kriptovalut in vsakič ko pade za 10% je povsod žolčna debata, ampak potem vsakič zraste za 500% pa so spet vsi tiho do naslednjič ko pade za 10%...
11 let isto, kriptovalute pa z občasnimi manjšimi padci ves čas rastejo.

Če v celem desetletju ne dojameš kako določene zadeve delujejo potem si pač obsojen, da boš celo življenje revež. Nič hudega, večina tako ali tako mora biti revežev, drugače tudi bogati ne bi bili bogati. Če imamo vsi enako smo vsi reveži in noben bogat.

zztop ::

Kriptovalute ne bodo propadle, samo bodo končno dobile nek pomen.

Kaj vse ljudje odobravajo, da naredijo 10k profita, pa je strašno.

c3p0 ::

Prehod na PoS in vsaj delna neodvisnost od zlobnih bank. "Država, prosim reši me!", je vzkliknil normie.

Izi ::

zztop je izjavil:

Kaj vse ljudje odobravajo, da naredijo 10k profita, pa je strašno.

Ja, to pa res. Nekateri so za 10k profita pripravljeni celo leto vstajati zgodaj zjutraj, se uro drenjati na avtobusih ali tičati v prometni konici, potem pa 8 ur čepeti v službi. Vsak dan celo leto, za 10k profita. Strašno!

tikitoki ::

c3p0 je izjavil:

Prehod na PoS in vsaj delna neodvisnost od zlobnih bank. "Država, prosim reši me!", je vzkliknil normie.


PoS? Kaj je to, vec bogastva za bogate? Brezvezen sistem, to imamo ze sedaj.

FastWIND ::

Twitnil zato da je zaslužil z rastjo bitkoina zaradi Twita.

Manipulator. Take so včasih zapirali.

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Vse je povedano že tukaj.
Tesla ne sprejema vec Bitcoinov zaradi okolja

TLDR;
Če bi bilo Musku/Tesli mar za okolje se tega sploh ne bi začeli iti. Stanje glede porabe energije je bilo povsem isto dva mesca nazaj.

Kar ostane je manipulacija trga.
Lahko je pobirat dobičke na vrhu valov in kupovati v dolinah, če sam povzročaš valovanje.


Sam mormo mu pa priznat, da ma jajca, da si upa tkole folk nategovat :))


Kripto (še)ni reguliran.
Ko je twital o Tesla delnicah, mu je nekaj težil SEC, tukaj mu pa niti oni ne bodo. Ego boost je pa isto, ko z enim twitom izbrišeš miljarde.

NubCake ::

Izi je izjavil:

Že dolgih 11 let se napoveduje propad Kriptovalut in vsakič ko pade za 10% je povsod žolčna debata, ampak potem vsakič zraste za 500% pa so spet vsi tiho do naslednjič ko pade za 10%...
11 let isto, kriptovalute pa z občasnimi manjšimi padci ves čas rastejo.



Klasična :D

zztop ::

NubCake je izjavil:

Izi je izjavil:

Že dolgih 11 let se napoveduje propad Kriptovalut in vsakič ko pade za 10% je povsod žolčna debata, ampak potem vsakič zraste za 500% pa so spet vsi tiho do naslednjič ko pade za 10%...
11 let isto, kriptovalute pa z občasnimi manjšimi padci ves čas rastejo.

https://www.youtube.com/watcuh?v=xiLMNh...

Klasična :D

Ljudje te vprasajo kako si obogatel, pa poves, da z Bitcoinom. Te vprasajo kaj je point Bitcoina. Razlozis. Te vprasajo, ce si kdaj uporabil v te namene. Poves ne, ti ga kupujes samo zato, da ga lahko prodas kasneje, ko vrednost naraste.

Mislim, mene bi bilo sram okoli govoriti, da sluzim s trejdanjem kriptovalut, ki nima nobenega vpliva ali pointa.

Sem pa vlozil nekaj v ETH, ampak ne zaradi penzije.
Izberi raje izgubo kot umazan dobiček:
zakaj prva boli enkrat, druga zmeraj.
~Hilon

Argica ::

Vse v zapor.

Glugy ::

On je najboljši tržni manipulant kar jih je. Njegove besede so tako brezpomenske da res ni ampak če jim dost folka verjame niso brezpomenske čeprav v resnici so. žal takle mamo. Prov igračka se on z denarjem. To mu žal uspeva.

NubCake ::

zztop je izjavil:

Ljudje te vprasajo kako si obogatel, pa poves, da z Bitcoinom. Te vprasajo kaj je point Bitcoina. Razlozis. Te vprasajo, ce si kdaj uporabil v te namene. Poves ne, ti ga kupujes samo zato, da ga lahko prodas kasneje, ko vrednost naraste.

Mislim, mene bi bilo sram okoli govoriti, da sluzim s trejdanjem kriptovalut, ki nima nobenega vpliva ali pointa.

Sem pa vlozil nekaj v ETH, ampak ne zaradi penzije.

Samo, ko ti bo nekdo rekel, da je obogatel od Bitcoin-a, mu ne reči potem, da je imel srečo :) Ker če nekdo kupi nekaj in drži 10 let skozi vse padce in vzpone, to ni sreča :) srečo imajo tisti, ki trgujejo vsaki dan in se jim splača, če pa nekdo vlaga svoj denar v svojo (boljšo) prihodnost in pa prihodnost svojih otrok, pa ni sreča, ampak je to zasluženo, če se izzide :) Če ti ne vidiš vpliva ali point-a, še ne pomeni, da ga tudi v resnici nima, za nekatere ga ima :)
Lahko ti dam quote samega Satoshi-ja:


Bitcoin pa je za mene predagocen, da bi ga uporabljal, za ta namen imam nekaj Litecoin-a in ga lahko uporabljam :D

Bitcoin-a pa se ne prodaja, ker se ga ne splača, ker se ga "zastavi", lepo razloženo tukaj :)

GrX ::

FireSnake je izjavil:

mtosev je izjavil:

Elon je res malo čuden tip. Samo prodaja avtomobilov mu gre.

A, da mu gre?
Ni dolga leta delal minusa?
Že dela profit?

A razvoj je zastonj?

dexterboy ::

SuperKripto je izjavil:

mnogi pozabljajo, da imajo elite ze ves denar na tem svetu. Ce lahko printas denar iz nic, a vi res mislite, da je denar konci cilj? Ti ljudje so ze na taksnem nivoju, da razmislajo o cist drugacnih stvareh, o katerem se povprecnemu cloveku niti ne sanja. Mnogi pravijo, da se taksni krogi radi pogovarjajo o planetu, o bolj cistem planetu, kjer bo manj onesnazevanja, kjer bodo lahko ziveli v miru. Vsekakor masoven turizem ne prispeva k bolj cistemu okolju. Tudi tovarne ne. Pa narascanje prebivalstva tudi ne pripomore k bolj cistemu okolju. Kaj pa delovna sila? Hja, ni vec toliko potrebe, saj je umetna inteligenca in robotika ze ogromno napredovala in nekatere tovarne ze nadomescajo precejsen procent cloveske delovne sile.

Idealna podlago za Asimovo trilogijo;
Jeklene Votline
Golo Sonce
Roboti Jutranje Zarje
Ako še niste prebrali, vam toplo priporočam ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Konlov ::

Dejansko je rudarjenje p P2P okoljski problem (jedrska elektrarna v soseski, premog...). Vsaka čast tipu...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tesla obrnila ploščo: nič več bitconov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7319268 (8952) Konlov
»

Tesla ne sprejema vec Bitcoinov zaradi okolja

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
464908 (4119) IL_DIAVOLO
»

Tesla začela sprejemati plačila v bitcoinih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8313805 (9200) N4g4c3N
»

Elon Musk poskrbel za skokovito rast bitcoina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10920462 (14509) IL_DIAVOLO
»

Bitcoin nič kaj anonimen, kriminalci imajo raje zcash in monero (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5022795 (18003) MrStein

Več podobnih tem