» »

Ali se boste oz. ste se cepili?

Ali se boste oz. ste se cepili?

Temo vidijo: vsi
««
7 / 44
»»

Mare2 ::

kriptobog je izjavil:



Hitri test je brezplačen. Lahko tudi plačajo za cepljenje pa se ne bom cepil, dokler ne zaključijo s testiranji. Sploh pa ne proti nekem prehladu.


Prodal se boš za 30 EUR. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

LightBit ::

Ben Dover je izjavil:

Danes sem bil cepljen v Srbiji s asputnikom V. Lep je očutek, ko veš, da nič več ne vede, ne pobijaš ljudi. Stranskih učinkov, poleg veselja, ni nič. Cepite se.

:))
Uživaj v karanteni.

hendriks ::

rusilec je izjavil:


Govorim za sebe, ker se nočem niti testirati. Do sedaj se še nisem. Ne grem se te igre sploh.


Cepetavček.. Ne grem se to, ne grem se ono. Potem pa izvoli v državo, kjer se ne testirajo in ne cepijo. Nas pa ne ogrožaj s svojim načinom življenja.

kriptobog ::

FoxKnox je izjavil:

Itak ne bomo s samim cepljenjem in prebolelimi letos dosegli vsaj 70 % čredne imonosti in se nam bo to sranje vleklo še preko poletja v jesen in zimo, predvsem zaradi anticepilcev in drugih jutup strokovnjakov.Upam, da za njih država uvede kakšne " ugodnosti " čez poletje.Osebno pa bi posegel po ukrepih kot je dnevno testiranje, samoplačniško zdravljenje ob okužbi z covid 19 in kazenska odgovornost v primeru hudega poteka bolezni ali smrti bližnega. Tko.



Saj je zdravljenje samoplačniško. Plačujemo obvezno in dopolnilno zavarovanje. Zmečemo denarja, več kot ga pa potrebujemo za zdravljenje. Pa z zdravljenjem covida samo rešujejo bolnišnice. Poglej si cenik in bo vse jasno.
Boš kaznoval tudi vsakega, ki bo imel hud potek pri drugih boleznih? Sam sem imel hud zaplet pri rotavirusu. 14 dni intezivne nege in še 14 dni na oddelku. Račun je bil 3x nižji, kot za zdravljenje covida brez zapletov. Začnite razmišljati. To je samo posel...

Mare2 je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Hitri test je brezplačen. Lahko tudi plačajo za cepljenje pa se ne bom cepil, dokler ne zaključijo s testiranji. Sploh pa ne proti nekem prehladu.


Prodal se boš za 30 EUR. :)


Nisem ti, da bi se prodal, sploh pa ne za 30€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

c3p0 ::

Ben Dover je izjavil:

Danes sem bil cepljen v Srbiji s asputnikom V. Lep je očutek, ko veš, da nič več ne vede, ne pobijaš ljudi. Stranskih učinkov, poleg veselja, ni nič. Cepite se.


Če si okužen in necepljen, ležiš bolan doma, ne kužiš drugih, svojci vejo in se lahko zaščitijo (izolacija, dodatni higienski ukrepi...).

Če si cepljen in okužen, tega verjetno niti ne veš in veselo trosiš virus naokoli. 4x manj trosenja je še vedno neprimerno več od nič trosenja, če je okužena oseba statična, v karanteni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

pegasus ::

Ben Dover je izjavil:

Danes sem bil cepljen v Srbiji s asputnikom V.
FYI, znanka iz Moskve, prebolela covid, 2x cepljena s sputnikom, danes ponovno potrjeno okužena s covidom. Tako da ti še vedno priporočam obvezno nošenje maske.

energetik ::

FoxKnox je izjavil:

Itak ne bomo s samim cepljenjem in prebolelimi letos dosegli vsaj 70 % čredne imonosti in se nam bo to sranje vleklo še preko poletja v jesen in zimo, predvsem zaradi anticepilcev in drugih jutup strokovnjakov.Upam, da za njih država uvede kakšne " ugodnosti " čez poletje.Osebno pa bi posegel po ukrepih kot je dnevno testiranje, samoplačniško zdravljenje ob okužbi z covid 19 in kazenska odgovornost v primeru hudega poteka bolezni ali smrti bližnega. Tko.
Lej, skupaj uradno okuženih je bilo do zdaj 250k. Domneva se, da je dejansko število bilo nekje vsak 3x, torej skupno 750k. 1x cepljenih je 555k. Skupno smo torej na nekje 62% prebolelosti/precepljenosti. Zakaj misliš, da zdaj krivulja okužb tako pada? Zaradi pazljivosti sigurno ne, ker od "ukrepov" se verjetno držimo samo še mask v določenih prostorih.

pegasus je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Danes sem bil cepljen v Srbiji s asputnikom V.
FYI, znanka iz Moskve, prebolela covid, 2x cepljena s sputnikom, danes ponovno potrjeno okužena s covidom. Tako da ti še vedno priporočam obvezno nošenje maske.
Pa kaj? Verjetno ne leži v bolnici, verjetno ima zgolj blažji prehlad ali še to ne in viral load, ki ga trosi okoli, je verjetno nekajkrat manjši, kot bi bil sicer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

hendriks ::

c3p0 je izjavil:


Če si okužen in necepljen, ležiš bolan doma, ne kužiš drugih,


Bravo, sedi 5! https://www.bmj.com/content/369/bmj.m13...

kriptobog ::

energetik je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Itak ne bomo s samim cepljenjem in prebolelimi letos dosegli vsaj 70 % čredne imonosti in se nam bo to sranje vleklo še preko poletja v jesen in zimo, predvsem zaradi anticepilcev in drugih jutup strokovnjakov.Upam, da za njih država uvede kakšne " ugodnosti " čez poletje.Osebno pa bi posegel po ukrepih kot je dnevno testiranje, samoplačniško zdravljenje ob okužbi z covid 19 in kazenska odgovornost v primeru hudega poteka bolezni ali smrti bližnega. Tko.
Lej, skupaj uradno okuženih je bilo do zdaj 250k. Domneva se, da je dejansko število bilo nekje vsak 3x, torej skupno 750k. 1x cepljenih je 555k. Skupno smo torej na nekje 62% prebolelosti/precepljenosti. Zakaj misliš, da zdaj krivulja okužb tako pada? Zaradi pazljivosti sigurno ne, ker od "ukrepov" se verjetno držimo samo še mask v določenih prostorih.

pegasus je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Danes sem bil cepljen v Srbiji s asputnikom V.
FYI, znanka iz Moskve, prebolela covid, 2x cepljena s sputnikom, danes ponovno potrjeno okužena s covidom. Tako da ti še vedno priporočam obvezno nošenje maske.
Pa kaj? Verjetno ne leži v bolnici, verjetno ima zgolj blažji prehlad ali še to ne in viral load, ki ga trosi okoli, je verjetno nekajkrat manjši, kot bi bil sicer.



Zakaj okućbe padajo? Zaradi enakega razloga, kot maja lani lol. Toplo vreme naredi svoje.

poweroff ::

snezak21 je izjavil:

To je bilo ze zadnjic obrazlozeno s strani clana strokovne komisije, bivsega clana strokovne komisije, in clana posvetovalne skupine za cepljenje... Ker se cepis sam, na svojo zahtevo in prostovoljno, drzava ni odgovorna za stranske ucinke in s tem povezane odskodnine. Da bi bila, bi najprej morali sprejeti ustrezne zakone.

Yeah right.

Ti pričakuješ, da država ne bo odgovrona? In to v državi, kjer so razna združenja ala Frank skušala prevaliti odgovornost za slabe osebne finančne odločitve na državo?

Čisto jasno je, kaj se bo zgodilo. In če bo država imela preveliko breme odgovornosti, si lahko tudi prepričan, da bodo pogodbe s proizvajalci cepiv hitro nične...
sudo poweroff

Utk ::

Lej, skupaj uradno okuženih je bilo do zdaj 250k. Domneva se, da je dejansko število bilo nekje vsak 3x, torej skupno 750k. 1x cepljenih je 555k. Skupno smo torej na nekje 62% prebolelosti/precepljenosti. Zakaj misliš, da zdaj krivulja okužb tako pada? Zaradi pazljivosti sigurno ne, ker od "ukrepov" se verjetno držimo samo še mask v določenih prostorih.

Zakaj je pa lani do sredine maja padlo praktično na 0? Padlo bi tudi letos že praktično nič, če ne bi imeli tako vsrane pomladi. Cepivo nima _NIČ_ s tem.

Hypathia ::

c3p0 je izjavil:



Če si cepljen in okužen, tega verjetno niti ne veš in veselo trosiš virus naokoli.

Tako je, zato pa antivakserje čaka vesela jesen. Mi bomo zaščiteni trosili virus, vi pa kasirali težje poteke bolezni. Ima boga, za vsakega neumnega egoista palca raste.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

energetik ::

Utk je izjavil:

Lej, skupaj uradno okuženih je bilo do zdaj 250k. Domneva se, da je dejansko število bilo nekje vsak 3x, torej skupno 750k. 1x cepljenih je 555k. Skupno smo torej na nekje 62% prebolelosti/precepljenosti. Zakaj misliš, da zdaj krivulja okužb tako pada? Zaradi pazljivosti sigurno ne, ker od "ukrepov" se verjetno držimo samo še mask v določenih prostorih.

Zakaj je pa lani do sredine maja padlo praktično na 0? Padlo bi tudi letos že praktično nič, če ne bi imeli tako vsrane pomladi. Cepivo nima _NIČ_ s tem.
Ker smo se lani vsi usrali in se vsaj začetnih par tednov držali ukrepov!

Letos pa ima s padanjem vso vezo samo prebolelost in precepljenost. Ukrepov se nihče ne drži več že mesece. Kakšno toplo vreme, skoraj vsak dan dežuje, pred par tedni smo imeli ornk minus, zdajle imamo 10°.

RedDrake ::

Hypathia je izjavil:

c3p0 je izjavil:



Če si cepljen in okužen, tega verjetno niti ne veš in veselo trosiš virus naokoli.

Tako je, zato pa antivakserje čaka vesela jesen. Mi bomo zaščiteni trosili virus, vi pa kasirali težje poteke bolezni. Ima boga, za vsakega neumnega egoista palca raste.

Zelo verjetno čisto vse čaka "podobna" jesen.
Možnosti sta dve:
- stvar zamre kot je "Španska" gripa, in bodo ukrepi in omejitve čez eno leto le še slab spomin,
- oktobra se pojavi "super-mutant" COVID sev iz neke luknje in nobeno cepivo ne prime in bo spet 40000 mrtvih v par tednih.

Prebolelih je tudi v SLO zelo verjetno konkretno več kot 500k ljudi. So enako imuni kot cepljenci. Skupaj bo cifra mnogo nad 50% populacije do jeseni. To de-facto pomeni, da je širjenje z R mnogo več kot 1 tako rekoč nemogoče. Če pa bo nov sev "imun" na prebolelost, bo tudi na cepivo. Potem smo spet na "step 1".

No, pametni bi, kot je že nekdo napisal, investirali v bolnišnično infrastrukturo, da bi lahko "handlali" bolnike, pa bi bilo to konec zgodbe. Mi nismo pametni. Imamo (celoten zahod, ne samo SLO) praktično najslabši možen odziv na to krizo. Upam da bodo "policy makerji" plačali račun za to, ampak realno ga ne bodo, ker je kriva "država" ne pa posameziki.

Utk ::

energetik je izjavil:

Utk je izjavil:

Lej, skupaj uradno okuženih je bilo do zdaj 250k. Domneva se, da je dejansko število bilo nekje vsak 3x, torej skupno 750k. 1x cepljenih je 555k. Skupno smo torej na nekje 62% prebolelosti/precepljenosti. Zakaj misliš, da zdaj krivulja okužb tako pada? Zaradi pazljivosti sigurno ne, ker od "ukrepov" se verjetno držimo samo še mask v določenih prostorih.

Zakaj je pa lani do sredine maja padlo praktično na 0? Padlo bi tudi letos že praktično nič, če ne bi imeli tako vsrane pomladi. Cepivo nima _NIČ_ s tem.
Ker smo se lani vsi usrali in se vsaj začetnih par tednov držali ukrepov!

Letos pa ima s padanjem vso vezo samo prebolelost in precepljenost. Ukrepov se nihče ne drži več že mesece. Kakšno toplo vreme, skoraj vsak dan dežuje, pred par tedni smo imeli ornk minus, zdajle imamo 10°.

Sej zato jih pa imamo še zmeraj 500 na dan, ne pa 0, ker je vreme slabše kot lani. Ni pa ravno zima vseeno.
Ukrepov se drži letos glih tolk kot lani, če ne bolj. Lani ta čas si ni nihče še niti ni znal maske nataknit.

zmaugy ::

RedDrake je izjavil:

Hypathia je izjavil:

c3p0 je izjavil:



Če si cepljen in okužen, tega verjetno niti ne veš in veselo trosiš virus naokoli.

Tako je, zato pa antivakserje čaka vesela jesen. Mi bomo zaščiteni trosili virus, vi pa kasirali težje poteke bolezni. Ima boga, za vsakega neumnega egoista palca raste.

Zelo verjetno čisto vse čaka "podobna" jesen.
Možnosti sta dve:
- stvar zamre kot je "Španska" gripa, in bodo ukrepi in omejitve čez eno leto le še slab spomin,
- oktobra se pojavi "super-mutant" COVID sev iz neke luknje in nobeno cepivo ne prime in bo spet 40000 mrtvih v par tednih.

Prebolelih je tudi v SLO zelo verjetno konkretno več kot 500k ljudi. So enako imuni kot cepljenci. Skupaj bo cifra mnogo nad 50% populacije do jeseni. To de-facto pomeni, da je širjenje z R mnogo več kot 1 tako rekoč nemogoče. Če pa bo nov sev "imun" na prebolelost, bo tudi na cepivo. Potem smo spet na "step 1".

No, pametni bi, kot je že nekdo napisal, investirali v bolnišnično infrastrukturo, da bi lahko "handlali" bolnike, pa bi bilo to konec zgodbe. Mi nismo pametni. Imamo (celoten zahod, ne samo SLO) praktično najslabši možen odziv na to krizo. Upam da bodo "policy makerji" plačali račun za to, ampak realno ga ne bodo, ker je kriva "država" ne pa posameziki.


Če se pojavi nek super sev, na katerega vsa do zdaj razvita cepiva in protitelesa prebolevnikov ne bodo delovala, lahko cepivo za to spet razvijemo v parih dneh, le da je implementacija potem bistveno hitrejša, saj mrna cepiva proti covidu že obstajajo, zgolj malo bi se modificiral payload. Po mojem bi se lahko zelo hitro odzvali in stvar zatrli.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

opeter ::

c3p0 je izjavil:

Boš pa lahko bp šel na morje, kar je glavni razlog cepljenja večine prostovoljnih poskusnih zajčkov.


Jaz se bom samo cepil zato, ker moram junija na operacijo verjetno avgusta ali septembra, kontrolo pa imam junija ... da ne bodo delali cirkus pri sprejemu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kriptobog ::

Hypathia je izjavil:

c3p0 je izjavil:



Če si cepljen in okužen, tega verjetno niti ne veš in veselo trosiš virus naokoli.

Tako je, zato pa antivakserje čaka vesela jesen. Mi bomo zaščiteni trosili virus, vi pa kasirali težje poteke bolezni. Ima boga, za vsakega neumnega egoista palca raste.


Itak. Ker dokler nismo imeli cepiva smo imeli samo težje poteke bolezni ane. Pa kaj vam ni jasno? Večina zadevo preboli lažje kot prehlad...

opeter je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Boš pa lahko bp šel na morje, kar je glavni razlog cepljenja večine prostovoljnih poskusnih zajčkov.


Jaz se bom samo cepil zato, ker moram junija na operacijo verjetno avgusta ali septembra, kontrolo pa imam junija ... da ne bodo delali cirkus pri sprejemu.


Loooooooooooool. Kake idiotizme vidim. Kak cirkus naj bi pa delali? Izpolneš vprašalnik in greš. Če imaš simptome te pa najprej testirajo. Če boš cepljen in boš prehlajen, te bodo isto testirali. Če ne boš imel simptomov, te ne bodo. Cepljen ali ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

RedDrake ::

zmaugy je izjavil:


Če se pojavi nek super sev, na katerega vsa do zdaj razvita cepiva in protitelesa prebolevnikov ne bodo delovala, lahko cepivo za to spet razvijemo v parih dneh, le da je implementacija potem bistveno hitrejša, saj mrna cepiva proti covidu že obstajajo, zgolj malo bi se modificiral payload. Po mojem bi se lahko zelo hitro odzvali in stvar zatrli.

Bi se klinca hitro odzvali.
Teden ali dva minimalno, da bi fabrke začele delati cepivo.
Potem pa kaj, še mesec ali dva, da dobiš zadostno precepljenost da gre R proti 1 (25%+, če ni zelo nalezljiv sev, 50%+ če je ZELO nalezljiv).
S tem, da dva meseva za 50% je utopija.
In če se ples začne oktobra, si realno šele januarja, februarja spet ven, s tem da boš spet imel čistko po DSO-jih in spet bo zdravstvo stalo in neumni ukrepi bodo povsod v veljavi.
Ali smo že zmagali, ali pa ne bomo nikoli.
Srednje opcije realno ni.

zmaugy ::

RedDrake je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Če se pojavi nek super sev, na katerega vsa do zdaj razvita cepiva in protitelesa prebolevnikov ne bodo delovala, lahko cepivo za to spet razvijemo v parih dneh, le da je implementacija potem bistveno hitrejša, saj mrna cepiva proti covidu že obstajajo, zgolj malo bi se modificiral payload. Po mojem bi se lahko zelo hitro odzvali in stvar zatrli.

Bi se klinca hitro odzvali.
Teden ali dva minimalno, da bi fabrke začele delati cepivo.
Potem pa kaj, še mesec ali dva, da dobiš zadostno precepljenost da gre R proti 1 (25%+, če ni zelo nalezljiv sev, 50%+ če je ZELO nalezljiv).
S tem, da dva meseva za 50% je utopija.
In če se ples začne oktobra, si realno šele januarja, februarja spet ven, s tem da boš spet imel čistko po DSO-jih in spet bo zdravstvo stalo in neumni ukrepi bodo povsod v veljavi.
Ali smo že zmagali, ali pa ne bomo nikoli.
Srednje opcije realno ni.

Definitivno bi bilo veliko hitreje kot v prvi rundi. Pa tudi verjetnost, da se pojavi nova različica, na katero nič od tega, kar imamo zdaj, ne bi delovalo, se mi zdi majhna.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

hendriks ::

RedDrake je izjavil:

Imamo (celoten zahod, ne samo SLO) praktično najslabši možen odziv na to krizo. Upam da bodo "policy makerji" plačali račun za to, ampak realno ga ne bodo, ker je kriva "država" ne pa posameziki.


Res je. Nekateri imajo precej boljši odziv: https://www.bbc.com/news/world-asia-571...

pegasus ::

kriptobog je izjavil:

Toplo vreme naredi svoje.
Mhm, poskusi prodati to Brazilcem in Indijcem.

kriptobog ::

Indija in Brazilija imata boljše številke, kot mi. Tako da....

lubej1 ::

no comment je izjavil:

lubej1 je izjavil:

Jaz sem bil v petek cepljen z J+J Janssen.

Mi je žal, da ga nisem zavrnil. Ker sem šele sedaj ugotovil, da ima samo 67% učinkovitost.

Je kdo od vas bil cepljen z tem cepivom? Ste imeli kakšen stranski učinek?
Mene že tretji dan boli glava, ne zelo močno, ampak je pa moteče.

Če bi ga zavrnil, bi bil verjetno v roku 1, 2 tednov že na vsti za pfizer biontec oz moderna, glede na to kako malo ljudi je še prijavljenih na cepljenje.

Tudi v petek z J&J. Za učinkovitost me ne skrbi, ker sem se cepil zato, da preprečim hujši potek bolezni in ne zato, da se ne prehladim. Me je pa tudi za pol dneva malo spigalo in sem, ker je bila sobota, popoldne preležal par ur na kavču (če bi bil delovni dan, bi moral malo stisniti zobe). Zvečer pa sem že bil dovolj dober za druženje ob pijači. V nedeljo še tudi nisem bil ravno razpoložen za kak maraton, ampak to itak nisem nikoli.
Če bi v petek lahko izbiral, bi izbral J&J. Čez tri tedne uradno nisem več bio-hazard. Tega štemplja pri Pfizerju ne dobiš tako hitro...


Jaz sem se cepiv v MB in vsj v času ko sem bil v dvorani, so cepili samo z J+J, nisem slišal, da bi kdo zavrnil to cepivo.
Če bi lahko izbiral, bi izbral MRNA cepivo ampak tudi to bo vredu. Tako kot si napisal, glavno je da ne pride do hujšega poteka bolezni.

-----------------

Vidim pa, da sta tukaj dva tabora, tako kot vedno. :D
In nikoli ne bosta prišla skupaj. Eni ste strogo proti cepljenju, drugi za cepljenje. Vsak se odloči sam za sebe in to je to.
Prepričevati prepričane v eno ali drugo smer je nesmiselno.

------------------

Me pa zanima, kako boste necepljeni razmišljali, ko boste npr, Avgusta zboleli za težjo obliko in pristali na respiratorju...
Verjetno se boste tolkli po glavi, zakaj se niste cepili. Se motim?

LP

energetik ::

lubej1 je izjavil:


Jaz sem se cepiv v MB in vsj v času ko sem bil v dvorani, so cepili samo z J+J, nisem slišal, da bi kdo zavrnil to cepivo.
Če bi lahko izbiral, bi izbral MRNA cepivo ampak tudi to bo vredu. Tako kot si napisal, glavno je da ne pride do hujšega poteka bolezni.
Jaz bom počakal še kakšen teden/dva, grem skoraj stavit, da se bo dalo izbirat oz. če bom zavrnil vektorsko, da bom kmalu na vrsti za mRNA. Itak delam od doma, stikov okoli nimam skoraj nič, starši itd so že cepljeni, tako da mi ni tvegano še malce počakat.
Načeloma bi vzel tudi AZ, ampak mi gre na jetra, da bom potrdilo dobil potem šele septembra, pa mRNA so bolj učinkovita proti ostalim različicam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Okapi ::

Pri astri bodo sigurno skrajšali razmik s treh mesecev na en mesec, mogoče 6 tednov. Ker jim bo sicer ostajalo cepivo in statistika cepljenja bo slabša.

S tem, da pri nas je dovolj že prvi odmerek, da veljaš za cepljenega. Za sedenje v lokalu si pri astri dober tri tedne po prvem odmerku, pri drugih pa po 2 tednih od druge doze, se pravi 6 tednov od prve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

snezak21 ::

Glede na to, da do pred par mesecev, v zadnjih 10+ letih razvoja kljub kar nekaj poskusom ni bilo enega samega mRNA cepiva, ki bi prestalo teste in prislo v uporabo, me resno zanima od kje vam toliko nasprotovanja standardnim vektorskim cepivom, ki so vsaj glede tehnologije preizkusena, medtem ko vsi navijate za nekaj, kar do sedaj nikoli ni prestalo testov zaradi prevec stranskih ucinkov?
@Lubej1 ja mogoce bom avgusta zbolel, mogoce tudi za tezjo obliko in mogoce bom pristal na respiratorju (do danes kljub normalnemu zivljenju in potovanju v letu in pol se nisem prisel niti do okuzbe, kaj sele kaj drugega), ampak to lahko obrnemo tudi drugace. Kaj ce bos cez mesec, leto ali tri, cudezno zacel imeti probleme zaradi stranskih ucinkov nepreizkusenega cepiva? S tem da to ne bo en dan boleca roka ali dan vrocine, pac pa kaj drugega. Verjetno se bos tolkel po glavi, zakaj si se cepil. Se motim?

Utk ::

Okapi je izjavil:

Pri astri bodo sigurno skrajšali razmik s treh mesecev na en mesec, mogoče 6 tednov. Ker jim bo sicer ostajalo cepivo in statistika cepljenja bo slabša.

S tem, da pri nas je dovolj že šrvi odmerek, da veljaš za cepljenega.

Vse to ima seveda znanstveno podlago v študijah, vseeno je mesec gor dol, po prvem ali po drugem, odvisno kaj se valja po skladiščih in česa ne morejo spravit v promet, ljudje bi šli pa na morje.
Ste resni?

energetik ::

AZ ima že ves čas predpisan 2. odmerek v 4-12 tednih po prvem. Jasno je odvisno kaj se valja po skladiščih, če zalog ni, zakaj bi hitel že po 4. tednih? Če bo pa ostajalo, jasno bodo porabili po 4. tednih.

sbawe64 ::

energetik
Ne 4-12, temveč 9-12.
2020 is new 1984
Corona World order

3p ::

feryz je izjavil:

Napaka. S cepljenjem nikoli ne boš zreduciral korone na nivo prehlada. To storiš tako, da pustiš telesu, da spozna virus in se spoprime z njim.
Ker enkrat te bo že dobil brez cepiva in se boš takrat soočil z njim. Kasneje boš to doživel, slabše bo zate.


Jao, tvoj post ilustrira realnost internetov: "če nimaš pojma, uči še druge".

Cepivo spozna telo z "virusom", le da na:
-bistveno manj tvegan način
-na način, ki ne širi virusa naokoli

Imaš pa prav vsaj v tistem delu, ko praviš, da je za telo *antivaxerjev* boljše, da se z virusom spoznajo čim mlajši. In tako verjetno še nekajkrat, z različnimi sevi. In če vse po sreči prebolijo, bojo verjetno tudi na prihodnje seve dovolj odporni, in predvsem dovolj odporni v letih, ko tveganje za neugoden potek znatno naraste.

Okapi je izjavil:

Pri astri bodo sigurno skrajšali razmik s treh mesecev na en mesec, mogoče 6 tednov. Ker jim bo sicer ostajalo cepivo in statistika cepljenja bo slabša.

S tem, da pri nas je dovolj že prvi odmerek, da veljaš za cepljenega. Za sedenje v lokalu si pri astri dober tri tedne po prvem odmerku, pri drugih pa po 2 tednih od druge doze, se pravi 6 tednov od prve.


Na to tudi sam "računam", čeprav se mi ne mudi na plažo. Baje so zdaj nekateri že na cepljenju dobili napovedano drugo dozo čez 4 tedne?

sbawe64 je izjavil:

energetik
Ne 4-12, temveč 9-12.


Ne. Bo kar 4-12.

https://www.ema.europa.eu/en/documents/...

snezak21 je izjavil:

Glede na to, da do pred par mesecev, v zadnjih 10+ letih razvoja kljub kar nekaj poskusom ni bilo enega samega mRNA cepiva, ki bi prestalo teste in prislo v uporabo, me resno zanima od kje vam toliko nasprotovanja standardnim vektorskim cepivom, ki so vsaj glede tehnologije preizkusena, medtem ko vsi navijate za nekaj, kar do sedaj nikoli ni prestalo testov zaradi prevec stranskih ucinkov?


Odkod ta fama o vektorskih cepivih? Je kdo tule, na slo-techu že bil cepljen s kakršnimkoli vektorskim cepivom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Utk ::

Imaš pa prav vsaj v tistem delu, ko praviš, da je za telo *antivaxerjev* boljše, da se z virusom spoznajo čim mlajši. In tako verjetno še nekajkrat, z različnimi sevi. In če vse po sreči prebolijo, bojo verjetno tudi na prihodnje seve dovolj odporni, in predvsem dovolj odporni v letih, ko tveganje za neugoden potek znatno naraste.

Kaj boste pa vi? 50 let do smrti se 2x letno cepili? To je 100 doz...
Z virusom smo se najbrž že vsi srečali, ali se pa bomo, postopoma. Gledano tehnično si okužen, če si pozitiven na PCR test, kaj pa če je tega virusa bilo res tako malo, da test ne bi bil pozitiven, telo ga je pa vseeno premagalo (ni virus kar sam izginu)? Podobno kot pri cepivu, naslednjič ga bo premagalo še lažje.

3p ::

Utk je izjavil:

Kaj boste pa vi? 50 let do smrti se 2x letno cepili? To je 100 doz...
Z virusom smo se najbrž že vsi srečali, ali se pa bomo, postopoma. Gledano tehnično si okužen, če si pozitiven na PCR test, kaj pa če je tega virusa bilo res tako malo, da test ne bi bil pozitiven, telo ga je pa vseeno premagalo (ni virus kar sam izginu)? Podobno kot pri cepivu, naslednjič ga bo premagalo še lažje.


1) Najbrž ne bo potrebno nič več krat, kot antivaxerju prebolevati virus.
2) Predpostavljaš, da smo (bili) vaxxerji skriti po luknjah. Marsikdo od cepljenih je virus tudi vede ali nevede prebolel.

Zdaj, preden kdo vskoči z "zlobna farmacija služi s cepivi". Da, seveda je ta zorni kot res(ničen), tako kot pri drugih podjetjih, ki delajo za zaslužek. A dražje cepivo je ~30€ po dozi. 6000€ za 100 cepcev, na sezono.
Recimo, da 5 od 100 prebolelnikov pristane za teden dni v bolnišnici, en od stotih pa na intenzivi. Koliko "zlobna farmacija" zasluži z njimi?

Okapi ::

sbawe64 je izjavil:

energetik
Ne 4-12, temveč 9-12.

Na NIJZ (tam piše 9-12), kot običajno, nimajo pojma.>:D

Uradno je 4-12 tednov.

https://www.jazmp.si/2021/02/01/cepivo-...
Javna agencija za zdravila:

Cepivo COVID-19 AstraZeneca se daje v obliki dveh injekcij, običajno v mišico nadlakti. Drugi odmerek je treba dati med 4 in 12 tedni po prvem odmerku.


COVID-19 Vaccine AstraZeneca
Product Information as approved by the CHMP on 29 January 2021, pending endorsement by the European Commission:

The COVID-19 Vaccine AstraZeneca vaccination course consists of two separate doses of 0.5 ml each. The second dose should be administered between 4 and 12 weeks (28 to 84 days) after the first dose (see section 5.1).

LightBit ::

sbawe64 je izjavil:

energetik
Ne 4-12, temveč 9-12.

9-12 pri nas trenutno velja.

3p ::

LightBit je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

energetik
Ne 4-12, temveč 9-12.

9-12 pri nas trenutno velja.


Gremo stavit dozo Pfizerja, da se bo tole spremenilo v naslednjih 14 dneh?

(glede na to, da je ta teden na cepljenje z AZ vabljen sorodnik, pod 30, brez VIP, jim očitno zelo zmanjkuje kandidatov)

Okapi ::

Teh 12 tednov je bila politična odločitev izpred nekaj mesecev, da bi čim prej čim več ljudi dobilo vsaj prvo dozo.

Sedaj se je izkazalo, da kandidatov za prvo dozo Astre skoraj ni več, cepivo pa prihaja v konkretnih količinah. In bodo z njim pač začeli čim prej cepit vse, ki so dobili prvo dozo, da ne bo cepivo ostajalo, in da bo statistika dvojno cepljenih čim boljša.

Jaz imam jutri 4 tedne od prve doze astre. Me prav zanima, kdaj me bodo poklicali za drugo rundo.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

no comment ::

snezak21 je izjavil:

@Lubej1 ja mogoce bom avgusta zbolel, mogoce tudi za tezjo obliko in mogoce bom pristal na respiratorju (do danes kljub normalnemu zivljenju in potovanju v letu in pol se nisem prisel niti do okuzbe, kaj sele kaj drugega), ampak to lahko obrnemo tudi drugace. Kaj ce bos cez mesec, leto ali tri, cudezno zacel imeti probleme zaradi stranskih ucinkov nepreizkusenega cepiva? S tem da to ne bo en dan boleca roka ali dan vrocine, pac pa kaj drugega. Verjetno se bos tolkel po glavi, zakaj si se cepil. Se motim?

Jaz sem do sedaj "oddelal" skoraj mesec dni karantene. Ne zaradi tega, ker bi bil sam okužen. Je imela najprej žena in ni dobil nihče drug. Čez dva meseca hči in spet ostali nismo dobili in potem čez mesec spet enako. Last man standing. Če bi bil neumen, bi si mislil, da imam magično naravno odpornost in se ne bi cepil. Ampak sem videl pri otrocih, da to ne gre tako.

Mimogrede, zakaj si tako prepričan, da po blagem ali asimptomatskem poteku ne boš imel probleme čez leto ali tri?

Igra verjetnosti, meni se zdi, da imam s cepljenjem boljše možnosti. Garancije pa seveda ni nobene.

(bonus je, da me nekateri kretenski ukrepi s cepljenjem ne zadevajo več, pametnih ukrepov oz. navad se bom pa itak držal še naprej.)

sbawe64 ::

Utk je izjavil:

Imaš pa prav vsaj v tistem delu, ko praviš, da je za telo *antivaxerjev* boljše, da se z virusom spoznajo čim mlajši. In tako verjetno še nekajkrat, z različnimi sevi. In če vse po sreči prebolijo, bojo verjetno tudi na prihodnje seve dovolj odporni, in predvsem dovolj odporni v letih, ko tveganje za neugoden potek znatno naraste.

Kaj boste pa vi? 50 let do smrti se 2x letno cepili? To je 100 doz...
Z virusom smo se najbrž že vsi srečali, ali se pa bomo, postopoma. Gledano tehnično si okužen, če si pozitiven na PCR test, kaj pa če je tega virusa bilo res tako malo, da test ne bi bil pozitiven, telo ga je pa vseeno premagalo (ni virus kar sam izginu)? Podobno kot pri cepivu, naslednjič ga bo premagalo še lažje.

https://www.logicno.com/politika/covid-...

Američki CDC je objavio uputu svim laboratorijima da cijepljene testiraju na drugačiji način od necijepljenih, koristeći samo 28 PCR ciklusa, umjesto standardnih 35-50.



Kmalu sledijo ostali.


PS
O skyhigh ciklih smo trobili že lani in bili označeni kot flatearherji in podobno.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

3p ::

sbawe64 je izjavil:

O skyhigh ciklih smo trobili že lani in bili označeni kot flatearherji in podobno.


Ti si se čisto zaciklal pri teh ciklih. Če znižaš občutljivost PCR testa, dobiš bistveno manj potrjeno okuženih in posledično postane covid (še) precej bolj zajebana bolezen (višji CFR).

mile ::

RedDrake je izjavil:


Prebolelih je tudi v SLO zelo verjetno konkretno več kot 500k ljudi. So enako imuni kot cepljenci.


To tudi priblizno ni res, lahko ti podam 3 primere iz ZD Vic, 2 prebolevnika zdravnika (s srednje hudim potekom bolezni, 2- 3 tedni bolniške), narejen test na protitelesa , vrednost AU/mL 40-50, kar je zanemarljivo malo..enak test naredila 3. zdravnica pred odhodom v tujino, 2 x Pfeizer v januarju, vrednost okoli 1000 AU/mL

Prebolela sta to zimo, zato januarja nista bila cepljena, ker sta predvidevala dobro zascito..vendar temu ni tako

PS: Jaz sem se ze cepil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

Utk ::

Prebolela sta to zimo, zato januarja nista bila cepljena, ker sta predvidevala dobro zascito..vendar temu ni tako

Če enačiš protitelesa z zaščito, potem res...

3p ::

Utk je izjavil:

Prebolela sta to zimo, zato januarja nista bila cepljena, ker sta predvidevala dobro zascito..vendar temu ni tako

Če enačiš protitelesa z zaščito, potem res...


Ne, auro je treba. 8-O

Utk ::

sbawe64 je izjavil:

Utk je izjavil:

Imaš pa prav vsaj v tistem delu, ko praviš, da je za telo *antivaxerjev* boljše, da se z virusom spoznajo čim mlajši. In tako verjetno še nekajkrat, z različnimi sevi. In če vse po sreči prebolijo, bojo verjetno tudi na prihodnje seve dovolj odporni, in predvsem dovolj odporni v letih, ko tveganje za neugoden potek znatno naraste.

Kaj boste pa vi? 50 let do smrti se 2x letno cepili? To je 100 doz...
Z virusom smo se najbrž že vsi srečali, ali se pa bomo, postopoma. Gledano tehnično si okužen, če si pozitiven na PCR test, kaj pa če je tega virusa bilo res tako malo, da test ne bi bil pozitiven, telo ga je pa vseeno premagalo (ni virus kar sam izginu)? Podobno kot pri cepivu, naslednjič ga bo premagalo še lažje.

https://www.logicno.com/politika/covid-...

Američki CDC je objavio uputu svim laboratorijima da cijepljene testiraju na drugačiji način od necijepljenih, koristeći samo 28 PCR ciklusa, umjesto standardnih 35-50.



Kmalu sledijo ostali.


PS
O skyhigh ciklih smo trobili že lani in bili označeni kot flatearherji in podobno.

To je škandalozno. Kje so zdaj "strokovnjaki" in "znanstveniki", da to razložijo nam navadni laični raji, ki je prezabita, da bi zadela piškot v usta...

mile ::

Naj se dodam, da me veseli, da se bo antivaxxer idiote druzbeno izoliral

no comment ::

Utk je izjavil:


To je škandalozno. Kje so zdaj "strokovnjaki" in "znanstveniki", da to razložijo nam navadni laični raji, ki je prezabita, da bi zadela piškot v usta...

Kaj točno je tu škandaloznega?

Več ciklov polovi "mejne" rezultate. Pri necepljenih so to tisti, ki so na začetku okužbe (ali pa tisti na koncu, ampak toliko ciklov je zaradi tistih, ki šele bodo postali močno kužni). Pri cepljenih ne velike škode, če takega mejnega ne zaznamo kot kužnega, ker je velika verjetnost, da se bo tu stvar ustavila.

Pa še dejanski IRL primer. Dva tedna nazaj je bil sosed z vsemi simptomi kovida testiran pozitivno s PCR testom. Nič neobičajnega. Razen, da je pred 3-4 meseci že prebolel kovid. Ker pozna človeka na NIJZ, ga je poklica in mu je ta rekel, da to ni nič takega in da ga bodo testirali spet čez dva dni in da predvideva, da se bo že čez dan ali dva počutil kot nov in da bo tudi test negativen. Guess what?

Zgodovina sprememb…

3p ::

no comment je izjavil:

Utk je izjavil:


To je škandalozno. Kje so zdaj "strokovnjaki" in "znanstveniki", da to razložijo nam navadni laični raji, ki je prezabita, da bi zadela piškot v usta...

Kaj točno je tu škandaloznega?


Daleč najbolj škandalozno je to, da v članku ni navedenega nobenega kredibilnega vira, na osnovi katerega bi lahko človek sploh preveril, če ne gre za navadne buče.

Linkani so članki, ki pravzaprav navajajo neke anekdotične primere, da so tudi cepljeni lahko pozitivni. In da so tisti, ki so covid preboleli, lahko spet pozitivni.

Utk ::

Če nimaš istega metra za cepljene in necepljene, kako zaboga veš ali cepljenje sploh kaj pomaga? Kaj bo nazadnje, nekdo bo cepljen ležal na intenzivni priklopljen na ventilator, pa bojo rekli, pljučnica, to, ono, vse živo, samo korona ne. Ker je bil cepljen. No, vidite, cepite se še vi, da ne boste v bolnici zarad korone....morda zarad pljučnice, ampak zarad korone sigurno ne. Ker tudi če bo, bomo napisali, da ni.

3p je izjavil:

no comment je izjavil:

Utk je izjavil:


To je škandalozno. Kje so zdaj "strokovnjaki" in "znanstveniki", da to razložijo nam navadni laični raji, ki je prezabita, da bi zadela piškot v usta...

Kaj točno je tu škandaloznega?


Daleč najbolj škandalozno je to, da v članku ni navedenega nobenega kredibilnega vira, na osnovi katerega bi lahko človek sploh preveril, če ne gre za navadne buče.

Linkani so članki, ki pravzaprav navajajo neke anekdotične primere, da so tudi cepljeni lahko pozitivni. In da so tisti, ki so covid preboleli, lahko spet pozitivni.

Linkana so tudi navodila za poročanje okuženosti cepljenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

josipdare ::

Če so za prehlad in gripo potrebna sezonska cepiva, predvidevam da je isto za covid?

sbawe64 ::

3p je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

O skyhigh ciklih smo trobili že lani in bili označeni kot flatearherji in podobno.


Ti si se čisto zaciklal pri teh ciklih. Če znižaš občutljivost PCR testa, dobiš bistveno manj potrjeno okuženih in posledično postane covid (še) precej bolj zajebana bolezen (višji CFR).

https://link.springer.com/article/10.10...

Who je vse do letos januarja priporočal 45 ciklov.Kar so vsaj v ZDA in Uk tudi uporabljali.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()
««
7 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako do visoke precepljenosti? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60478820 (60322) BigWhale

Prisilno cepljenje in rdeci seznam (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
38655760 (46023) bluefish

Več podobnih tem