» »

USB disk na router težava

USB disk na router težava

White666 ::

Mi lahko kdo pomaga kako omogočiti pisanje (kopiranje ipd) datotek na disk, katerega sem priklopil na USB port na routerju.

Imam router Asus RT-AX88U. Omrežje mi priklopljen disk spozna. Do datotek lahko dostopam iz vseh računalnikov v omrežju (bere).

Težava pa je...saj na ta disk ne morem skopirati nobene nove datoteke (oz. zbrisati kakšno).

Prosil bi za nasvet. Hvala

HyperGL ::

Najverjetnejša diagnoza je, da uporabljaš na zunanjem disku NTFS datotečni sistem, medtem ko router podpira le kakšen FAT, morda celo exFAT (priporočam). Definitivno preden to spreminjaš na disku (kar pomeni ga formatirati, torej popolnoma pobrisati) shrani datoteke kam drugam, nato formatiraj s pravim datotečnim sistemom, nato ponovno prenesi nanj datoteke. Pozor, FAT16 in FAT32 ne podpirata datotek večjih od 2gb oz. 4gb

EDIT: očitno tvoj router podpira vse razen FAT (podprt je le vFAT) in pravtako ne izgleda da bi podpiral APFS, podpira pa starejši HFS+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

White666 ::

V kontrolni plošči routerja (router.asus.com)... lahko kliknem na External disk status, gumb Format... pokaže opcije NTFS, FAT in HFS.
Ali to pomeni da podpira tudi NTFS?

White666 ::

Se pravi da podpira NTFS... vendar ga moram vseeno formatirati?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji disk HDD WD EXT Elements Port 1TB iz programa zvestobe Siol

Oddelek: Kaj kupiti
222961 (2574) mirkuma
»

exFAT particija na hdd disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81539 (1444) RejZoR
»

Vse o Apple računalnikih za začetnike

Oddelek: Pomoč in nasveti
171944 (1519) libreus
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706797 (5258) Mavrik
»

Težave z Lindowsi

Oddelek: Operacijski sistemi
231339 (917) CaqKa

Več podobnih tem