» »

Zunanji disk HDD WD EXT Elements Port 1TB iz programa zvestobe Siol

Zunanji disk HDD WD EXT Elements Port 1TB iz programa zvestobe Siol

Shoot19 ::

Kot nekateri med vami veste, kupujem nov prenosnik. Kolebam še vedno med Mac OS in Windows ultrabookom, v vsakem primeru pa bom potreboval tudi zunanji disk. V siolovem programu zvestobe sem zasledil omenjeni zunanji disk, ki se mi zdi, če primerjam cene med drugimi ponudniki, ugoden. Kakšno je vaše mnenje? Kaj je sploh razlika med npr. omenjenim diskom in WD My Passport (razen fizične velikosti)? Katere zunanje diske bi mi vi priporočali (velikosti 1-2 TB)? Hvala za vsem za pomoč!

Shoot19 ::

Res nihče nima nobenega komentarja?

BorutK-73 ::

Cena tega diska pri siolu?

Castiel ::

Če je bistveno cenejši od tega potem ga kupi: http://www.mimovrste.com/artikel/336000...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Shoot19 ::

12 obrokov po 4 evre, 48 € pri Siolu.

Castiel ::

cena je vredu, če res rabiš samo 1 tb prostora.

Če dejansko rabiš prenosni disk, bi jaz sicer rajši kupil kaj takšnega: http://www.mimovrste.com/artikel/336000...
Za ta disk namreč ne potrebuješ dodatnega napajanja, samo priklopiš na usb. Za disk, ki ga gledaš ti pa rabiš še ekstra napajanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Shoot19 ::

jah zaenkrat bi bilo to dovolj za vsaj eno leto, potem pa bodo tako cene najbrž ugodnejše oz. lahko dokupim še en disk. Kaj pa razlika med WD modeli, igra kakšno vlogo?

Castiel ::

Shoot19 je izjavil:

jah zaenkrat bi bilo to dovolj za vsaj eno leto, potem pa bodo tako cene najbrž ugodnejše oz. lahko dokupim še en disk. Kaj pa razlika med WD modeli, igra kakšno vlogo?


zakaj ne bi v štartu dal 100 eur in imel 3 tb? 3 tb boš zelo težko zapolnil, razen če imaš res epsko zbirko piratskih serij in bluray filmov. :D

1 tb ti jaz medtem zapolnim v 1 tednu (zate nevem, morda pač zate zadošča).


Kar se tiče modelov pa nevem, ne poznam več toliko trga prenosnih diskov. Disk, ki ga gledaš je sicer čisto ok za 50 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Shoot19 ::

Ker mi je "na obroke" bolj privlačno pa še cena je tam tam (+10 € v primeru Siola, seveda drug proizvajalec). A ne gre v primeru Siola za enak disk kot tisti na mimovrste? Torej brez zunanjega napajanja? http://www.siol.net/program_zvestobe/po...

Castiel ::

se opravičujem, moja napaka! Sem mislil da gre za 3.5 inč disk, zdaj pa vidim da gre za 2.5 inč.

Mislim da je odlična zadeva, verjamem da ti je lažje po 4 eur na mesec kot 100 na enkrat. Mislim da je super cena, če pa se motim pa naj me kdo popravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Shoot19 ::

ja meni se tudi zdi dobra cena, zdej samo še vprašanje izbire modelov, če je npr. My Passport boljši kot Elements. Naj nekdo pokomentira prosim?

Castiel ::

tudi če je, je razlika v ceni velika. Konkurenca za 50 eur prodaja 500 gb modele. 1 tb modeli stanejno od 70 eur dalje.

Če pa si ti našel 1 tb 2.5 inč zunanji disk pri konkurenci pod 70 eur pa mi prosim prilepi link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

BorutK-73 ::

Cena je res ugodna, še posebej na obroke.:)

Shoot19 ::

to se strinjam, vseeno pa bi rad vedel v čemu je trik, da se cene tako razlikujejo (za enako velikost med Elements in My Passport skoraj 20 € na mimovrste).

Castiel ::

pa te smem vprašat kaj si kupil da si platinast razred, da imaš samo 12x4 eur? Da pri siolu prideš v platinasti razred moraš porabit že kar veliko denarja.. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Shoot19 ::

jaz nič :).

Castiel ::

aha potem pa ok. samo tako omenim, da nisi slučajno narobe videl in morda nisi platinasti razred :D

Ker če nisi, se ti niti približno ne splača kupiti ker je potem isto kot pri konkurenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Shoot19 ::

ne ne, sem oz. so domači. sem pa šele zdaj videl, da druga dva razreda spet nista tako ugodna ja kar se tiče tega diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shoot19 ()

gendale ::

cena je kr kul, mene bi prišel 60e oziroma 12x5EUR (še zmer manj kot najdem na netu)

hitrost mi niti ni tolko bistvena (dobr če ni lih 2MB/s)

za shranit pomembne podatke na več mestih, se mi zdi kr kul...
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Shoot19 ::

Sem kar naročil pri Siolu, je res ugodna ponudba, tako da poročam kako in kaj.

musicfreak ::

To je dober disk, kar kupi. Sam ga imam 2 leti in nobenega problema. Lahko pa vedno naletiš na kakega, ki ti ga čez nekaj časa več ne bo prepoznalo...

Shoot19 ::

Če si izposodim kar to temo, disk sem danes dobil in ga na prvo žogo lahko samo pohvalim. Je za moje standarde kompakten, lep in tih. Me pa zanima sledeče. Namreč, ker bom disk verjetno uporabljal na Mac-u in bi ga zato moral formatirati ne vem, kako bi lahko to storil tako, da bi potem nanj naložil dokumente, ki jih imam na windows mašini in jih moram prenesti v novo okolje? Torej, da lahko disk uporabljam na Mac-u ga moram formatirat, kako naj potem spravim datoteke iz Win mašine na disk oz. Mac-a? Naj povem, da si obeh mašin ne bom lastil "naenkrat", nisem se niti še odločil, če bom res kupil Mac-a. Se opravičujem, če vprašanje zveni banalno...ker pa imam kar precej pomembne maile itd., bi rad zadevo rešil čim lažje in hitreje. Če se komu tudi sanja kako najlažje prenesti inbox, ki ga imam na windowsih v outlook-u, na Mac-a, bi se tudi priporočal za nasvet. Tisti, ki imate Mac-a, kaj je boljše za pošto, Outlook ali default program?

mirkuma ::

Odvisno kako boš disk uporabljal.
Če boš manualno delal backupe ga formatiraj v exFAT in bo delalo na obeh sistemih.
Če boš pa na Macu uporabljal Time Machine ali npr. Carbon Copy Cloner pa moraš imeti disk formatiran v HFS+.
V tem primeru lahko razdeliš disk na particije, na eni naredi HFS+ (bootable) na drugi pa exFAT/FAT32...lahko tudi NTFS, samo boš na Macu lahko samo bral ne pa pisal brez uporabe dodatnih programov (Paragon, ali Fuse/Tuxera).
Seveda pa lahko narediš tudi obratno (torej pustiš vse v HFS+), tudi za Win OS obstaja program za branje/pisanje HFS+ datotečnega sistema (Paragon).

Glede pošte:
https://www.google.com/search?client=op...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215381 (5027) Karen
»

Zunanji disk 2.5

Oddelek: Kaj kupiti
132244 (1657) alpha1
»

Trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9612153 (10127) radmannsdorf
»

Kje kupiti WD My Passport 1TB

Oddelek: Kaj kupiti
72111 (1902) eVro

Več podobnih tem