» »

SiOL e-poslovanje v Linuxu

SiOL e-poslovanje v Linuxu

moj_nick ::

Pozdravljeni Linuxaši!


Zanima me, kako naj usposobim svoje programje, da bom lahko uporabljal te SiOL-ove storitve.

Najprej me zanima, kako sploh pogledam račun (mozilla&oo mi pokažeta source xml file-a) in kako uporabiti WebSign.

Hvala vnaprej

kopernik ::

WebSign je ActiveX komponenta in je v Linuxu _ne moreš_ usposobiti, da bi delovala (razen mogoče s kakšnim dodatnim softwareom - wine, vmware...). Menda pripravljajo verzijo v Javi (applet), tako da bo podpisovanje raznih dokumentov mogoče tudi na drugih platformah.

Beernarrd ::

Že že, ampak dokument bi se moral prikazati tudi v mozilli, če podpira xml. Zanima me, kaj je v ie6 tisto, kar omogoča prikaz rečuna, in v mozilli ni prisotno. A je to kaj v zvezi z xslt?

BigWhale ::

ActiveX

kopernik ::

Dokumentov ne boš mogel podpisovati z mozillo. Pregledovanje računov pa meni v Firebirdu deluje (lahko vidim pdf in ga sprintam).

root987 ::

Kaj pa varne strani? Vam delajo? Men niti tisto ne.... :\
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

moj_nick ::

A daš primer varne strani? Če so to online trgovine, potem meni delajo.

Jst ne vidim xmla v Firebirdu (čeprav xmle na gentoo.org vidim;(( )

root987 ::

Aja, sorry. Mislil sem Siolove varne strani, katere mi v mozilli sporočijo napako -12271(nekaj podobnega), vendar menda nekaterim drugim delajo. Danes pa mi varnih strani na siolu ne odpre ne z firebirdom, ne z epaphany...:\
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

Varne strani ti ne bodo delale, ce nimas certifikata s katerim bi dokazal istovetnost.

Loki ::

Za (preprostejsi) activeX obstaja en plugin za mozillo...

Beernarrd ::

Jest sem lepo namestil certifikat, ki omogoča, da je overjen podpis elektronske pošte od siola. V mozili mi lepo okaže slikco kulija zraven priponk. xml-ja mi pa ne pokaže lepo. (nasploh mi včasih xml strani pokaže pravilno včasih pa ne) Tako na hitro sumim, da ima to nakaj veze s stili, ki se po mojem ne dl-jajo s siolove e-poslovalnice.
Problem s podpisovanjem pa je na strani WebSigna, ker podpirajo samo IE(6). Zanima me, če kdo ve za kakšno alternativo npr v javi ali kaj podobnega.

kopernik ::

Websign je trenutno le activex. Kot sem rekel, menda delajo tudi java applet. Kdaj (če sploh?) ga bodo tudi naredili, pa ne vem.

Drugače pa pojdite vprašat na Siolov forum. Tam, kolikor vem, odgovarjajo tudi siolovci in oni vam bodo dali najbolj točne podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

root987 ::

Ne vem več...Imam certifikat, nameščeno imam mozilla-psm(tako piše v README.Debian), a še vedno ne dela. ;((
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

root987: kje si dobil certifikat o tvoji istovetnosti?

root987 ::

Uporabil sem potrdilo, za katerega na servisnih straneh trdijo da je potrebno za delovanje strani - SIGEN-CA in kasneje še SIGOV-CA. Je to prav oz. kje se sploh dobi pravi če sem kaj zabluzil. :\
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Gandalfar ::

root987: to je potrdilo, da ti zaupaš njim. Zdaj pa rabiš še enega, da bodo oni zaupali tebi.

root987 ::

Gandalfar: In kje dobim to? Pišem na siol?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

root987: poklici jih .. ti bodo ze vse razlozili :)

DMouse ::

zlobno >:D
enkrat bo Siol samo nehal dvigovati telefon... :D

root987 ::

Tega me je strah. :D Hec.

No, rekli so da lahko kateri koli drug certifikat, primerne varnosti oz. neki v tem smislu uporabim. A svojega bančnega certifikata jim ne dam! Any idea?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

DMouse ::

Na www.thawte.com lahko izdelaš certifikat za tvoj email (*@siol.net, sicer nima smisla), mislim da bi to moralo zadostovati. Sicer mi je pa mal čudna ta njihova izjava "certifikat primerne varnosti", bolje bi bilo "certifikat priznanega izdajatelja" :\. Certifikat primerne varnosti si namreč lahko izdam tudi sam :D

krho ::

root987:
Oglej si tole.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

root987 ::

Sam to moraš plačati kolkr vidim.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

kopernik ::

Certifikati, ki jih servisne sprejejo so:

- Klik NLB
- SIGEN (tisti, ki ga lahko vsak ZASTONJ dobi na svoji upravni enoti)
- SIGOV
- halcom

Morda še kateri. Tujih (thawte, verisign, itd..) pa ne boste mogli uporabiti.
Tako da pejte na upravno enoto in v parih dneh boste imeli svoj certifikat, ki ga boste tako ali tako kmalu potrebovali za e-dohodnino.

kopernik ::


No, rekli so da lahko kateri koli drug certifikat, primerne varnosti oz. neki v tem smislu uporabim. A svojega bančnega certifikata jim ne dam!


Saj ti preberejo samo tvoj javni ključ. Že s tem, ko vzpostaviš SSL s client authentication (torej s tvojim certifikatom), server prebere javni ključ tvojega certifikata (oz. mu browser pošlje vse podatke - kar je isto). Kako naj server drugače ve, s čim se hočeš ti identificirati ?
Take izjave v tri dni.... dejte se malo pozanimat, kaj digitalni certifikat sploh je in kako se ga uporablja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS in Telemach priporočata uporabo starih luknjičastih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9238153 (32303) mojca
»

Internetno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419581 (15267) Tilen
»

e-dohodnina

Oddelek: Omrežja in internet
446533 (4516) romci
»

siol-servisne strani

Oddelek: Omrežja in internet
144047 (3867) kopernik

Več podobnih tem