» »

Prodaja preko pošte + plačilo po povzetju

Prodaja preko pošte + plačilo po povzetju

bizgech ::

Preko bolhe sem se dogovoril za prodajo nekaj original računalniških programov, ki jih imam na DVD-jih. Dogovor je, da to pošljem preko pošte, kupec pa bi plačal po povzetju. Kako se to zdaj pošlje? Vse skupaj sem dal v kartonasto škatlo in jo zalepil. Poštnina ne bi smela biti draga, saj škatla ni neki težka, a vseeno me zanima okvirna cena (recimo da vse skupaj ne presega 1 kg). Kaj moram urediti na pošti, da bo prejemnik plačal poštarju po povzetju? Kako jaz dobim ta denar - na TRR ali kako drugače? Kako je s stroški pošiljanja - jih moram poravnati jaz ali obstaja možnost, da se jih prišteje znesku in jih plača prejemnik?

Matevz96 ::

Vse stroške plačaš ti. Ne kompliciraj preveč in nesi škatlo na pošto kjer ti bodo vse povedali. Če pa bi se želel izogniti stroškom pošiljanja povečaj odkupnino kolikor bo pač poštnina in dobiš povrnjene :)
#hooldthedoor

matobeli ::

https://psposljipaket.posta.si/

Odkupnino daš tako kot hočeš, stroške pa vedno plačaš vnaprej. Še več, če se kupec sprdne in ne dvigne plačaš še enkrat stroške da ti pošljejo nazaj.

Pa še storitev odkupnine plačaš.

Zmen se za paypal ali TRR, je cenejša poštnina pa ti si zavarovan proti ne dvigu.

kixs ::

Po povzetju ne posiljam ze vec kot 10 let. Prevec je takih, ki si vmes premislijo in ne prevzmejo. Resen bo placal v naprej na TRR.

Seveda tudi sam placujem v naprej, kar tudi predlagam.

Enkrat en ni hotel drugace kot z odkupnino poslati in sem privolil - pac zadevo sem hotel imeti. Na koncu je poslal s postno nakazilnico in pri ceni okoli 130€, sem moral pri prevzemu dodatno placat se 14€ stroska nakazila in odkupnine - res neprijetno presenecenje. Ni veliko manjkalo, da tudi sam ne bi prevzel paketa!

Torej s placilom v naprej ni nobenih presenecenj za enega in drugega. Seveda pa se drzis dogovora in posljes kar je kupil!

starfotr ::

Vse stroške plačaš ti.


Ni res. Prejemnik plača tudi neke stroške in provizije.

Kot pošiljatelj plačaš poštnino in storitev odkupnine (poštnino moraš seveda zaračunat zraven odkupnine, če želiš dobiti povrnjeno), prejemnik pa plača še neke postavke iz cenika, kar pa na koncu pride kar veliko.

Da dobiš povrnjeno, pa mora prejemnik prevzeti paket.

Furbo ::

Če hočeš, da stranka ne znori zaradi visokih stroškov, na pošti reci da želiš, da kupec plača preko priloženega UPN obrazca (spiši ga).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FireSnake ::

starfotr je izjavil:

Vse stroške plačaš ti.


Ni res. Prejemnik plača tudi neke stroške in provizije.

Kot pošiljatelj plačaš poštnino in storitev odkupnine (poštnino moraš seveda zaračunat zraven odkupnine, če želiš dobiti povrnjeno), prejemnik pa plača še neke postavke iz cenika, kar pa na koncu pride kar veliko.

Da dobiš povrnjeno, pa mora prejemnik prevzeti paket.


Kar govoriš je res.
Postopek:
- izpolniš listek za priporočeno pošto
- izpolniš rumeni listek za kupnino (pošiljatelj je kupec)
- ko pošiljaš moraš reči, da h kupnini prištejejo stroške pošiljanja
- stroške pošiljanja plačaš takoj
- kupec plača kupnino + poštnino (jasno, ker si rekel, da so jo prišteli h kupnini) + provizijo
- ti dobiš vsoto denarja, ki je enaka kupnini + poštnini
- provizijo obdrži pošta

Kot je nekdo omenil: preko položnice je ceneje za kupca.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GummyBear ::

Mene pa zanima, koliko časa pa potem traja, da dobiš na TRR nakazan keš?
Recimo da danes pošlješ paket, jutri bi prejemnik moral dobiti paket in plačati po povzetju, kdaj je potem to vidno na mojem TRR?

gruntfürmich ::

isti dan ali naslednji.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GummyBear ::

gruntfürmich je izjavil:

isti dan ali naslednji.


Zanimivo, ker prejemnik je paket prejel že včeraj dopoldne, jaz pa še zmeraj čakam na svoj del.

DarwiN ::

Mogoče ga ni bilo doma ob dostavi in ga paket čaka na pošti za osebni prevzem. Kak flegmatik si lahko potem vzame par dni, da se spravi do pošte.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

GummyBear ::

DarwiN je izjavil:

Mogoče ga ni bilo doma ob dostavi in ga paket čaka na pošti za osebni prevzem. Kak flegmatik si lahko potem vzame par dni, da se spravi do pošte.


Je prevzel, ker mi je to potrdil in točno opisal vsebino (zato vem, da je paket na cilju).
Je morda problem v tem, ker sem ob oddaji poleg TRR navedel svoj začasno naslov, banka pa ima samo moj stalni naslov? Kolikor berem od drugih, s tem naj ne bi bilo težav, ali pač?

matobeli ::

Ne to ne igra vloge.

A si slučajno dal naslov od kakšne tuje banke npr N26 ali Revolut? Pošta še vedno ne zna nakazovat izven SI56...

GummyBear ::

matobeli je izjavil:

Ne to ne igra vloge.

A si slučajno dal naslov od kakšne tuje banke npr N26 ali Revolut? Pošta še vedno ne zna nakazovat izven SI56...

TRR je registriran pri NLB (SI56), tako da ne bi smelo biti problema. Morda so samo počasni. Če neprijavljen začasni naslov nima veze, potem bi moral enkrat prejeti nakazilo. Če pa tudi v ponedeljek ne bo nič, bom s potrdilom o oddaji pošiljke najprej skočil na pošto, potem pa še poklical na banko.

kixs ::

Naslov ni pomemben. V bistvu tudi ime/priimek ni pomemben.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pošta Slovenije

Oddelek: Loža
291680 (1209) Ijus
»

Plačilo po povzetju

Oddelek: Loža
1525670 (25458) GupeM
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378156 (5935) valkyrie
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4312014 (8280) GTX970
»

Pošiljanje preko pošte z odkupnino

Oddelek: Pomoč in nasveti
4335050 (27095) kmetek

Več podobnih tem