» »

Alarmni sistem

Alarmni sistem

matobeli ::

Ima kdo kakšne dobre izkušnje za kakšen cenejši (kitajski) alarmni sistem? Od senzorjev se rabi samo za gibanje, more imet pa gsm dostop in podpirat več uporabnikov ki ima vsak svojo kodo.
Pa napajanje na 12V oziroma neko DC napajanje.

Nek v rangu 50eur bi blo fajn :)

cvalsr ::

A za avto? Hišo? Bicikel? Jahto? Sedež protiobveščevalne službe?
Alarm je v vseh primerih enak!?
Upam, da sem ti z odgovorom kaj pomagal. Čisto resno - pomagal vsaj za silo povedati, kaj bi sploh rad?

matobeli ::

Za ladijski kontejner. Tolk da se ve če kdo not vdre, oziroma da naprava zabeleži kdo od tistih ki majo ključ je bil not.

Torej nek stenski kontroler pa en senzor za gibanje, pa seveda sirena.

TheBlueOne ::

Ce bo na ladji ti GSM verjetno ne koristi. Ce ne bo in si malo programerja imas ESP32 z GSM modulom. Lahko kupis se senzorje, citalce kartic itn. Kar ti dusa pozeli. Vsak Event smsnes kakor ti pase.

Invictus ::

Sam ne bo šlo za 50 EUR ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

matobeli ::

Na kopnem bo :) Ja, ESP32 bi lahko šel. Ampak dvomim da že sam material pride pod ceno ene kitajske postaje, kje so šele moje ure. Treba je met tudi ohišje nenazadnje.

Aja, pa nisem dovolj izpostavil, ne rabim RFID, rabim samo numerični PIN za vsakega uporabnika.
Bo še najbolš če se kar na AE zaženem.

TheBlueOne ::

Sej tudi Kitajsko zadeva bo terjala cas, da jo integriras in morda bos potreboval dve. Ce si spreten pri programiranju imas tukaj odprtokodno resitev in svoj design. Lahko dodajas kar si zamislis...

Esp lahko privijacis na steno kontejenrja, mordi ti po predalih lezi kaj takega:

https://www.aliexpress.com/item/3271817...

In samo dodas nek pokrov, ki ti kje lezi. Lahko Toperware... :)

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Mrbit bi pa res, oziroma men bi blo tko bolš, HWja mam velik, tud ESP je vmes in kakšen rpi. Je pa kontejner od društva tko da nisem samo jaz v igri. So pa definitivno v igri starejši ter tehnologije nevešči ljudje. More bit simpl stupid.

mirator ::

Lej, ne zameri, ker ti ne bom pomagal po tvojih željah.
Ti iščeš najcenejšo rešitev, ki bi jo lahko prodal naprej. Ne vem, če je ta forum za ta namen. Vsekakor, če boš nekomu motiral alarmni sitem, boš s tem prevzel tudi odgovornost. Torej na forumu sicer lahko dobiš tebi všečen predlog, venda to ne pomeni, da lahko zanj prevzameš tudi odgovornost, če ne bo deloval. Priporočam, ker v tem delu nisi "doma", se nikar ne ponujaj.

matobeli ::

Prodal? Sem član tega društva, kjer bo monitirana naprava, ves moj čas bo zastonj, iz skupnega keša, ki ga itak ni veliko, bo šlo samo za HW, pa še to bom sam kril pol vsega, ker na koncu vsega, delam tudi zase.

Se pa seveda ukvarjam s podobno tehniko tudi profesionalno. Ampak tisto so industrijske zadeve. Bolj kot strokovna usposobljenost me daje lenoba ;)

BTW, kolk pa tvoj sistem košta? Ker voham konkurenco...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

mirator ::

Ne, imaš pokvarjen vohalni sitem - nisem konkurenca.
Ker si glede na tvoje poste na tem forumu pač iz #foha#, ti predlagam, glede na to da delaš "pro bono" za svoje društvo, da narediš shemo protivlomne zaščite in kaj od tega boste potem potrebovali. Lahko izbereš IR senzorje (niso ne vem kako dragi), ki pokrijejo vse površne tam, kjer je množen vdor iz zunajosti. Vseeno pa potrebuješ alarmno centaralo (ker boš delal sam, je lahko brez ohišja in zato ceneje), ki pa bo imela možnost gsm. Seveda pa so tu še akumulatorji, ki bodo zagotovili delovanje tudi ob izpadu elektrike.
Imaš pa na goolgu tudi KIT izvedbe.
No kot sem že prej zapisal, se opravičujem, če moje posredovanje ne pomaga.

matobeli ::

A ti veš kaj je to ladijski kontejner?

mirator ::

Pojma nimam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB tip B s stikalom za izklop

Oddelek: Pomoč in nasveti
5652 (489) Djuro
»

Krmiljenje motorja nape

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7947 (736) Teslo43
»

Katero kitajsko reinkarnacijo X79 + Xeon

Oddelek: Kaj kupiti
221272 (805) hojnikb
»

Nabava routerjev in antene za WiFi bridge med hišama

Oddelek: Strojna oprema
181482 (959) klinker
»

zunanji priklop za SATA disk

Oddelek: Strojna oprema
7932 (829) solatko

Več podobnih tem