» »

Katero kitajsko reinkarnacijo X79 + Xeon

Katero kitajsko reinkarnacijo X79 + Xeon

TheBlueOne ::

Ker mi maticna plosca na pomoznem PCju pocasi umira sem se odlocil narediti aliexpress eksperiment.

V skatli imam 550W napajalnik in 1060 6gb, kar pomeni, da najnovesi tech tako ali tako nima smisla.

Gledam:
Xeon E5 2689, ker je v primerjavi z Ryzen 3700x (kar sem pac nasel to primerjavo) dovolj blizu za moj okus:



Ryzen 3700x je trenutno na Amazonu za 300€+, komplet E5 2689 + 32GB 4 kanalni ram 1600mHz + Maticna plosca pa priblizno polovica cene procesorja.

https://www.aliexpress.com/item/3304790...

Kjer mi bo 1060 6gb verjetno bottleneckala enega ali drugega. Je Kitajska loterija verjetno smiselna?

Ima kdo kaj izkusenj?

Bi kdo vzel drugacen Kitajski kombo?

scipascapa ::

se zavedaš, da boš plačal še ddv in da skoraj nimaš garancije.

hojnikb ::

kitajski xeoni so tak strel v nogo, da vecjega ni. Pozabi, ce hoces met uporabn sistem.

ali popravis obstojeco plato (kondici itd..) ali pa enostavno to kar mas (plato proc ram) prodas as is in kupis nekaj na am4. Za 200e se bo nasel ze solidn komplet, ki bo bp prezivel tega kitajskega xeona.
#brezpodpisa

KTr1sk ::

Zelo podoben sistem uporabljam, pri meni je edini problem, da kitajska osnovna plošča oz pc ne gre v spanje.
Brskal sem po spletu in opazil da večina ima enak problem.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

TheBlueOne ::

hojnikb je izjavil:

Za 200e se bo nasel ze solidn komplet, ki bo bp prezivel tega kitajskega xeona.


Lahko das kaksen link? S 32gb rama? Podoben Kitajc s 16gb je dobre 100€.

Menda je zadeva tam tam z Ryzen 7 1700, kjer menda samo proc stane kakor celoten kitajski xeon sistem.

Vetrpiha ::

A se ti gre za kolicino rama ali za hitrost?

TheBlueOne ::

Oboje. Je pa menda v teh sistemih stirikanalni, kar je menda kar velik plus. V koncni fazi gledas benchmarke, ki pa niso slabi za Kitajca.

Pac vlece me v ekspreriment. :D

m0LN4r ::

Poanta experimenta je, da ti je vseeno ali uspe, torej ti je vseeno za denar oz. izgubo.
Ce je to tako, go for it. Probaj in porocaj.

1060 ti ne bo nc bottleneckala nic. Gonim se vedno X79 platformo z 32gb v quad in 4930K in laufa kot urca z 1080Ti, tale bottleneck hype zadnje case je res krneki, kot da je neoptimiziran crap od fortnajta in 300fps merilo za karkoli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

TheBlueOne je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Za 200e se bo nasel ze solidn komplet, ki bo bp prezivel tega kitajskega xeona.


Lahko das kaksen link? S 32gb rama? Podoben Kitajc s 16gb je dobre 100EUR.

Menda je zadeva tam tam z Ryzen 7 1700, kjer menda samo proc stane kakor celoten kitajski xeon sistem.

x79 nikol nikdar nebo primerljiv z 1700ko. Je precej pocasnejsi, nekaj na racun nizjih frekvenc, nekaj pa tudi iz same arhitekture (to je sandybridge iz leta 2011).

Za 100EUR shipped takega kita ne dobis. Racunaj se davek, pa plate za 50e tut noces.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

tale am4 komplet bo z kaksno 16 core nadgradnjo v prihodnosti dober do 2030
https://www.mindfactory.de/shopping_car...
250e+ppt preko mailbox

x79 je pa na drugi strani ze danes star 10 let....

m0LN4r je izjavil:

Poanta experimenta je, da ti je vseeno ali uspe, torej ti je vseeno za denar oz. izgubo.
Ce je to tako, go for it. Probaj in porocaj.

1060 ti ne bo nc bottleneckala nic. Gonim se vedno X79 platformo z 32gb v quad in 4930K in laufa kot urca z 1080Ti, tale bottleneck hype zadnje case je res krneki, kot da je neoptimiziran crap od fortnajta in 300fps merilo za karkoli.


bo bo. Kr poglej frametime z enim xeonom na x79 ali pa kaksen modern 5600x :) Pa nerabis niti dat v mix 1080ti, da vidis razlike....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TheBlueOne ::

m0LN4r je izjavil:

Poanta experimenta je, da ti je vseeno ali uspe, torej ti je vseeno za denar oz. izgubo.
Ce je to tako, go for it. Probaj in porocaj.


Bom ja, samo bo trajalo, ker posiljanje ni najbolj hitro. No upam, da se spomnem. Ni mi problem izgubiti tiste €. In se nekaj varovalk je vmes, bomo videli. :D Je za sekundarni PC, ki pa ga kar pogosto uporabljam, za geeky obiske.

hojnikb je izjavil:


bo bo. Kr poglej frametime z enim xeonom na x79 ali pa kaksen modern 5600x :) Pa nerabis niti dat v mix 1080ti, da vidis razlike....


Uf, to ali naslednik bo verjetno moj nov nov PC cez nekaj casa. Sam proc trenutno stane ca. 350€. Skoraj vse, kar se lahko primerja stane sam procesor vec kot Xeon+Ram+Plata.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

KTr1sk je izjavil:

Zelo podoben sistem uporabljam, pri meni je edini problem, da kitajska osnovna plošča oz pc ne gre v spanje.
Brskal sem po spletu in opazil da večina ima enak problem.

to je pa rezultat shekanga biosa in dejstva, da vecina teh plat sploh nima x79 cipseta, ampak nekaj iz 1155 socketa (h61, b75 itd..) nalotano skup, da recimo dela z 2011
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

hojnikb je izjavil:

tale am4 komplet bo z kaksno 16 core nadgradnjo v prihodnosti dober do 2030
https://www.mindfactory.de/shopping_car...
250e+ppt preko mailbox


Shit, to pa ni slabo... :D

hojnikb ::

TheBlueOne je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Poanta experimenta je, da ti je vseeno ali uspe, torej ti je vseeno za denar oz. izgubo.
Ce je to tako, go for it. Probaj in porocaj.


Bom ja, samo bo trajalo, ker posiljanje ni najbolj hitro. No upam, da se spomnem. Ni mi problem izgubiti tiste EUR. In se nekaj varovalk je vmes, bomo videli. :D Je za sekundarni PC, ki pa ga kar pogosto uporabljam, za geeky obiske.

hojnikb je izjavil:


bo bo. Kr poglej frametime z enim xeonom na x79 ali pa kaksen modern 5600x :) Pa nerabis niti dat v mix 1080ti, da vidis razlike....


Uf, to ali naslednik bo verjetno moj nov nov PC cez nekaj casa. Sam proc trenutno stane ca. 350EUR. Skoraj vse, kar se lahko primerja stane sam procesor vec kot Xeon+Ram+Plata.

v igrah 1600af kamot pomete z x79 platformo, pa cel komplet z 16gb rama ne stane vec k 250e (kar te bo x79 tko al tko stal, ko bos enkrat vracunal se davek, carinski postek in postnino).

TheBlueOne je izjavil:

hojnikb je izjavil:

tale am4 komplet bo z kaksno 16 core nadgradnjo v prihodnosti dober do 2030
https://www.mindfactory.de/shopping_car...
250e+ppt preko mailbox


Shit, to pa ni slabo... :D

pri teh cenah ni kaj razmisljat o x79, premajhna razlika, prestara platforma in predolg dobavni cas (zdaj bo se kitajsko novo leto). Tale komplet lahk mas kamot cez tedn dni doma.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TheBlueOne ::

No to ne drzi, ker lahko vzamem:

https://www.aliexpress.com/item/3304398...

Z dajatvami pod 150EUR. Sem pa morda malo v drugacnem polozaju, ker zivim v Avstriji, tu pa kar veliko tega gre skozi brez tezav.

Pri tvojem predlogu, ki stane 250EUR ne vem, ce se lahko zadrzim, da ne vzamem 3600, ki je trenutno v akciji. Potem pa sem na 300EUR. :D

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

sj zgleda mamljivo... 8 jeder, 16gb rama pa 130e pred dajatvami. Sam kaj k je hudic se pocasnejsi od 4 jedernega 3100 (tam kjer steje anyway), pa z poceni plato bojo tezave z standby (ce ze nebo DOA)...

na konc dneva vzames en OEM prebuilt z haswell i7ko za podobn dnar in prodas, kar nenucas.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Ja pac al gres na real deal al pa poisces najvecji budget deal na aliju hehe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

KTr1sk ::

Moji dejanski testi kažejo, da je "problem" samo v preslabi grafični na x79 sistemu,




seveda se ne more primerjat z novejšo tehnologijo, ampak takrat sem tudi poceni dobil in sem probal skup zmetat in delalo v prvo, imam še pa en pc starejši i7 4770 za moje zahteve čisto ok, vsekakor če bi novo sestavljal bi sestavil nekaj takega kot je @hojnikb napisal
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

hojnikb ::

za nek ultra poceni gamer pc je bolj smiselno iskat ze sestavljen oem sistem z 2/3/4 generacijo i5/i7 in dodat kaksno graficno (najbolje 1060 zaradi porabe). Seveda dokler ni korona unicla used trga. Vse ostalo za ultra cheap gaming je brezveze, ker je cenovno preblizu novi sestavi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TheBlueOne ::

Ampak ce ze imas 1060, katera je bottleneck za skoraj vse moderno, ali potem kupis poceni kitajski komplet ali pa dvakrat drazji osnovni Ryzen. Naceloma brez nadgradnje graficne verjetno skoraj ne bo razlike v FPS pri polovicni ceni.

Sam pa imam poleg tega se hobi, da delam 3D animacije in mi jedra koristijo v Blenderju.

Kar se tice standby, pa ga ne zmore niti trenutna plata z i5, ker imam Win10. Z razliko, da se ne dela, da gre spat ampak zamrzne, ce nimam izkljuceno varcevanje. Ce se prav spomnem je najvecji problem bila mrezna.

hojnikb ::

TheBlueOne je izjavil:

Ampak ce ze imas 1060, katera je bottleneck za skoraj vse moderno, ali potem kupis poceni kitajski komplet ali pa dvakrat drazji osnovni Ryzen. Naceloma brez nadgradnje graficne verjetno skoraj ne bo razlike v FPS pri polovicni ceni.

Sam pa imam poleg tega se hobi, da delam 3D animacije in mi jedra koristijo v Blenderju.

Kar se tice standby, pa ga ne zmore niti trenutna plata z i5, ker imam Win10. Z razliko, da se ne dela, da gre spat ampak zamrzne, ce nimam izkljuceno varcevanje. Ce se prav spomnem je najvecji problem bila mrezna.

ce imas za gaming z 1060ko je velik boljsi value kupit eno ze sestavljen masino z 2/3/4 gen i5/i7 za 100e ali manj. Efekt bo isti, cakal bos pa precej manj. Seveda ce nimas nic druga kot grafiko.

Xeon je res pogojno smiseln samo ce delas kaksen render ali virtualke in lovis res zadnji evro. In da mas seveda ze kisto, katero nadgrajujes.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TheBlueOne ::

Ma ne da se mi iskati po bolsjakih. Pri Kitajcih mi je vsec, da poklikas in kupis. Sem vseeno malo pregledal, ce je kaj blizu in je vse brezveze drago.

Kakor pravim je za moj sekundarni comp, zato nocem v njega metati pretirano veliko denarja. DOA bi bil totalno razocaranje, po drugi strani pa ce se mi da bolhati lahko prodam R9 380 4gb in i5, ki je trenutno v compu kjer umira grafika in dobim "kitajca" skoraj zastonj. Predvsem pa me matra firbec kako se bo zadeva obnesla. Kar gledam na YT in berem naceloma zadeve delujejo. Tukaj se pravtako ni nasel kdo, ki bi napisal, da je dobil DOA.

Si mislim, da bom vzel tega:

https://www.aliexpress.com/item/4001124...

Ce imam nesreco in mi ga ucarinijo potem bo skupaj ca. 130EUR.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ne kupuj teh ultra poceni plat, da nebo potem razocaranje, k se bojo vrmji kuhal
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši price/preformance gaming računalnik za 600evrov. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1097948 (4975) Blinder
»

Pomoč pri sestavi Zverine od računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8918129 (6931) overklocker
»

Nakup nove matične in procesorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13818692 (15528) hojnikb
»

Ivy Bridge Extreme

Oddelek: Strojna oprema
425682 (3845) klinker

Več podobnih tem