» »

Faradejeva kletka za mobitel , blokada sledenja signala

Faradejeva kletka za mobitel , blokada sledenja signala

1
2
»

poweroff ::

Torej, pomagalo bi, če bi povedal kaj točno je problem, oz. kaj želiš doseči.

Ena zanimiva rešitev je tole: https://hluh.si/

Sem jo tudi preskusil in deluje, je pa malce draga za navadnega smrtnika.

Kaj točno bi pa želeli doseči z VPNji, ki se jih je omenjalo?
sudo poweroff

TheBlueOne ::

Zaradi VPN provider ne ve kaj pocnes. Zaradi enkripcije ni mogoce razumeti kaj se posilja.

VPN + recimo fake GPS bi verjetno naredilo googlove podatke neuporabne. Zanje bi deloval kakor, da si drugje.

VPN+enkripcija je trenutno v grobem varnostni standard v industriji.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Industrija je joke.

Industrija pač uporablja tehnologijo, ki je par generacij za top notch tehnologijo. Poleg tega rešuje malo drugačne probleme, kot jih ima tipičen posameznik.

Še enkrat: kaj bi rad OP dosegel, kaj je cilj? Kaj je varnostna grožnja proti kateri bi se rad zaščitil?
sudo poweroff

Invictus ::

poweroff je izjavil:

Kaj je varnostna grožnja proti kateri bi se rad zaščitil?

Njegov debilizem ?!?!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Oberyn ::

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kaj je varnostna grožnja proti kateri bi se rad zaščitil?

Njegov debilizem ?!?!?

Ne drži. OP je vendar lepo povedal: "Sam iz firbca me zanima". Totalno legitimen razlog. Temu sicer bolj strokovno rečemo splošna razgledanost. Vem, alienski pojem za veliko tukajšnjih uporabnikov. Tudi mene zanima, če ne drugega zato, da lahko suvereno razložim, če me kdo vpraša.

Kvinta ::

destroyer2k je izjavil:

Deluje, ampak uporabnik tudi mora imeti klobuk iz alu folije.


Vi vsi preveč filme gledate:))
A.C.A.B

yayo ::

po zavijanju v folijo pet minut v mikrovalvno, pa bo ziher.

pffff ::

alese je izjavil:

Ali to dejansko deluje. Naprimer daš najprej tel v letalski način, potem ga izklopiš, pa vemo, da te še vseeno oddaja signal in da si sledljiv, potem pa daš telefon v plastično vrečko in 4 krat oviješ z aluminijastvo folijo, tisto za peko. Ali to deluje. Sam iz firbca me zanima.


Preberi si kaj je Faradayeva kletka, pa ti bo jasno. In ja, ce bos zavil telefon v alu folijo, ne bo mogel googlu javljati podatkov o tvoji lokaciji. In vseh ostalih podatkov. Ti pa ne bos imel signala. Ergo, slaba resitev. Raje flashni na telefon kaksen rom brez google spywara.

DamijanD ::

Drugače pa za teoretike zarot. Kako so lahko prepričani, da 3310 ni imel notri še ene baterije samo za vohunjene :) ?

pffff ::

DamijanD je izjavil:

Drugače pa za teoretike zarot. Kako so lahko prepričani, da 3310 ni imel notri še ene baterije samo za vohunjene :) ?


Ker "teoretiki zarot" nismo kreteni, tako kot tisti, ki nas tako imenujejo in nam je jasno kaj o fiziki, napram navadnim brezveznezem, ki jim ni jasno nic. Mrs, pojdi vrtet Ljubezen na kmetiji, primitivec neizobrazeni. S tem, da mi nismo teoretiki zarot. Ti si, ker si preneumen, da bi se zavedal, da je kar ti razlagamo res, ti pa samo nasedas korporacijskemu bullshitu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

b3D_950 ::

DostMam je izjavil:

b3D_950 je izjavil:



5 kilogramska knjiga
konzerva od koruze
alu folija


Kaj pa je to za eno telefonsko omrežje, kjer telefon "zvoni" tudi, ko ni dosegljiv? Po moje je ta video zrežiran.


Ko ti telefonu izklopiš, telefon pošlje BS (base stationu), da je offline. Če ti npr. zmanjka baterija in ni "clean" shutdown, pa BS ne ve, da je telefon offline, oz. traja nekaj časa, da se updata "status". Sicer nevem koliko je posnetek star, ampak včasih je bilo tako. Lahko, da se danes kaj hitreje.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

DamijanD ::

Novichok si pa kar prijazen fant zgleda... 8-O Ne vem kdaj/ s čim sem te (u)žalil.

Fun fact: Ko sem star telefon ugasnil, je alarm še vseeno delal - takrat sem imel vse Nokie jaz ponoči ugasnjene (niti ne vem, če je takrat že bil letalski način - po moje, da ne). In prvi android me je kar šokiral, ker če je bil ugasnjen potem alarm ni delal...

showsover ::

Novichok je ok, sicer to je bilo še blago do tebe, ma še fetiš na zrjavele (zaRustane) trobente giljotine in rad je*e mater vsem na forumu po vrsti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

matobeli ::

DamijanD je izjavil:

In prvi android me je kar šokiral, ker če je bil ugasnjen potem alarm ni delal...

Enako, skoraj da nisem uspel verjet da tak "hud" fon nima te funkcije, oziroma sem bil prepričan da je to nek bug. Če se prav spomnem je nokia celo ob izpraznjeni bateriji ponavad še uspela pozvonit.
To je še iz časov ko smo polnilce pospravljal.

Se je pa nekaterih telefonih dal z določenimi smsi nekaj nastavljat al dobit podatke, nekaj v tem stilu, je že predolgo nazaj.

pffff ::

DamijanD je izjavil:

Novichok si pa kar prijazen fant zgleda... 8-O Ne vem kdaj/ s čim sem te (u)žalil.


Z nicemer. Ne da se mi vec poslusat bullshita. Poln kurac ga imam.

DamijanD ::

Saj ni bullshit, prej vdanost v usodo. Tehnologija je že toliko napredovala, da (če hočejo) imajo lahko vohunjenje na hardware nivoju ne glede na to, kakšen OS imaš na vrhu. V končni fazi si na milost in ne milost prepuščen proizvajalcu (posameznih komponent) in koliko mu zaupaš. Tudi opensource HW bi načeloma lahko v livarni malo "dopolnili". Nekako zame prednosti telefona odtehtajo slabosti, je pa kriminal kar se dogaja. In resno mislim, da (če bi hoteli) bi lahko tudi 3310 naredili na tak način, da bi brez baterije še kakšnih 12 ur vohunila - je pa res, da je tam edini senzor bil mikrofon.

Koliko je pa telefon aktiven v ugasnjenem stanju se bi načeloma lahko dokaj enostavno preverilo z nekim EM skenerjem.

Ahim ::

LeQuack je izjavil:

In kot je bilo že nekajkrat pokazano, če daš telefon v airplane mode bo vsaj na Androidu GPS sprejemnik še vedno lepo delal in hranil lokacije.

Napisal si kot da je s tem razkrita neka neverjetna skrivnost?!

"Letalski nacin" je namenjen temu, da telefon ne oddaja (ker naj bi tovrstno oddajanje predstavljalo potencialno nevarnost za instrumente letala); ne da je popolnoma nefunkcionalen - torej da ne sprejema nic, da je prikazuje ali obdeluje nobenih informacij ...

Ce si lahko predstavljas katere aktivnosti telefona zahtevajo oddajo podatkov, kazere pa ne, je tudi jasno kaj deluje tudi v letalskem nacinu. Odcitavanje lokacije na podlagi sprejetih signalov satelitov sodi med slednje.

Pa se glede SJW komentarjev na traparije, ki jih stresa po tem delu foruma OP, in na odzive drugih uporabnikov nanje - dobesedno 5 minut bi OP porabil, da bi pri mami izprosil dovolj alu folije (in eno plasticno vrecko :)) ) za preizkus svoje teorije ... ampak je lazje provocirat s smetmi od tem po raznih forumih, potem pa zmerjati tiste, ki mu odgovarjajo vprasanjem primerno.

Highlag ::

No prodajajo tudi telefone, ki imajo naložen namesto androida recimo Linux, in imajo celo namenska stikala, s katerimi onemogočiš delovanje nekaterih podsklopov - recimo radijo wifi / bluetooth .. Recimo Librem 5 ali pa Pine64..
Never trust a computer you can't throw out a window

poweroff ::

Pine64 še ni consumer ready.
sudo poweroff

SmeskoSnezak ::

erkgheoruugh je izjavil:

Ti stari cigli dajejo lažen občutek varnosti. Na ravni operaterja se beleži vse.
Če uporabiš en moderen telefon, ne naložis gor brezveznih apliakcij, kupiš kartico in dobroimetje na keš v šparu/hoferju in uporabljaš e2ee programe za enkripcijo je to zelo velik nivo zasebnosti. Praktično razen prijave na mobilno omrežje ne spuščaš prevelikih sledi okrog. Če pa daš gor še en drug ROM, ki še googla odstrani pa si zmagal.
Sam si moraš dobiti dovolj somišljenikov, ki bodo na ta način komunicirali s tabo, sicer boš bolj osamljen.

A dodas seznam teh e2ee programov za taksen telefon, kot primer, hvala?
In recimo tudi en taksen ROM ki je na splosno na voljo ljudstvu, brez vecjih tezav za namestiti.
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Mogoče še tole: https://calyxos.org/get/
sudo poweroff

WizzardOfOZ ::

DamijanD je izjavil:

Ok vprašanje kar se tiče Faradayeve kletke je legitimno - ampak še pred tem je že v prvem stavku neumnost v zvezi z ugasnjenim telefonom in letalskim načinom...


Avto je faradejeva kletka. Ti telefon dela v njem?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

matobeli ::

Avto je zgolj podoben in lahko v določenih situacijah deluje kot faradejeva kletka. Oziroma predvsem v enem, udarcu strele.

EM sevanja ki imajo manjše valovne dolžine od npr. okna, nimajo nobenih težav priti v vozilo.

poweroff ::

A se komu vsaj približno sanja na kaj vse je treba paziti, pri designu ohišja, naprave, da dobi tempest A certifikat? No, tisto je prava Faradayeva kletka...
sudo poweroff

erkgheoruugh ::

SmeskoSnezak je izjavil:


A dodas seznam teh e2ee programov za taksen telefon, kot primer, hvala?
In recimo tudi en taksen ROM ki je na splosno na voljo ljudstvu, brez vecjih tezav za namestiti.
Smeska

Ja odvisno, za kaj rabiš. Za sporočanje je Signal čisto dovolj, za mail protonmail ali tutanota. Poglej si več tule ali pa tule

Glede ROMov je malce bolj komplicirano, saj moraš ugotoviti, če tvoj telefon podpira odklepanje bootloaderja, kar sploh omogoča, da ga naložiš.
Zato so pa Pixli tako priljubljeni, ker Google to omogoča, hkrati pa so varnostni popravki ves čas na voljo.
Recimo jaz sem za tovrstno preskušanje potegnil iz predala še vedno delujočo Motorolo E, jo odklenil in nanjo naložil LineageOS. Drgač pa vpiši svoj model telefona pa custom ROMs pa boš videl kaj ti vrže ven.
Najbolje bo, da si na prvi zgoraj navedeni strani najdeš in pogledaš video, kateri koraki so potrebni, do zasebnosti in se odločiš, koliko je želiš imeti. Moje prvo priporočilo je vsekakor Password manager in sporoččanje (signal, mail), ter brskalniki (ojačan in zaščiten Firefox) potem pa od tu naprej postopoma. Vedi pa da je to lahko zajčja luknja.

Invictus ::

https://apps.nsa.gov/iaarchive/programs...

Tempest (codename) @ Wikipedia

RTFM ;).

Bi bil pa zanimiv projekt... Priznam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

poweroff ::

Še bolj zanimivo je videti TEMPEST prestrezanje v praksi... 8-)
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko sledijo pametni telefon tudi ce das sim ven (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
759893 (7086) DostMam
»

San Bernardino: Apple se je pritožil, industrija ga podpira

Oddelek: Novice / Zasebnost
2912167 (9859) Oberyn

Sevanje baterije

Oddelek: Loža
202759 (2050) pegasus
»

Poslušanje radia na letalu

Oddelek: Zvok in slika
4311462 (9969) [D]emon
»

Kako so v praksi videti prometni podatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10542470 (36089) PaX_MaN

Več podobnih tem