» »

Japonska bo v morje izpustila milijon kubičnih metrov radioaktivne vode iz Fukušime

1
2
»

FireSnake ::

To da Đapanezerjem pravico, da radioaktivno vodo preprosto .... zlijejo stran?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LightBit ::

IAEA jim "da pravico".

redtech ::

Dobro, da so Lidlove tune iz FAO 71, 77, 87.
Upam da ne plavajo v FAO 61 :D

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

To da Đapanezerjem pravico, da radioaktivno vodo preprosto .... zlijejo stran?

To, da jo zlijajo stran, niti nima veze, Bolj naj te skrbi, da bo točno ta voda izhlapela in padala nate kot dež!!!

mtosev ::

Oh ja kisli dež. To smo se že v oš učili. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

Oh ja kisli dež. To smo se že v oš učili. :D

Očitno ne preveč dobro...

Acid rain @ Wikipedia

Poldi112 ::

FireSnake je izjavil:

In kdo koga vpraša, če to sme?

A ta voda bo ostala tam pri njih.

A, da ne? Kaj jim pol daje pravico, da nas zastrupljajo?


In kako si predstavljaš, da bo ta voda vplivala na tvoje zdravje?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Težke kovine in ostala svinjarija v njej te ne motijo, dobesedno zanemarljiva doza radioaktivnosti pa?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Ko sem spraševal o vplivih na zdravje, sem imel v mislih fizične vplive, ne psihične.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Ko letiš z letalom tudi dobiš dozo sevanja. Tudi od kajenja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

FireSnake ::

LightBit je izjavil:

IAEA jim "da pravico".


V imenu vsega človeštva.
Res, tukaj je nekaj hudo narobe.

PrimozR je izjavil:

FireSnake je izjavil:

To da Đapanezerjem pravico, da radioaktivno vodo preprosto .... zlijejo stran?

To, da jo zlijajo stran, niti nima veze, Bolj naj te skrbi, da bo točno ta voda izhlapela in padala nate kot dež!!!


V vsej tej zgodbi je več stvari hudo narobe.

Poldi112 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

In kdo koga vpraša, če to sme?

A ta voda bo ostala tam pri njih.

A, da ne? Kaj jim pol daje pravico, da nas zastrupljajo?


In kako si predstavljaš, da bo ta voda vplivala na tvoje zdravje?


Eno vem zagotovo: pozitivno ne. In to je vse kar moram vedeti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

LightBit ::

FireSnake je izjavil:

LightBit je izjavil:

IAEA jim "da pravico".


V imenu vsega človeštva.
Res, tukaj je nekaj hudo narobe.

Mednarodne organizacije to počnejo. Praktično vse države so članice.
Edino Bog je več od tega.

MrStein ::

filip007 je izjavil:

Lahko jo spakirajo v embalažo, čez 12 let do dobra.

Bo le pol manj radioaktivna. Bo pa dobra, ja. (če odstranijo sol)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

pegasus je izjavil:

Tole je čist ok, ne vem čemu so sploh vso to vodo skladiščili. Če bi jo direkt v morje zlivali, ne bi bilo nobenih težav.

Med tem pa na drugi strani pacifika: https://www.cbsnews.com/news/california...
Dejanska konkretna svinjarija z konkretnimi, merljivimi posledicami, lepo pometena pod preprogo.


Tipično. Velik pomp zaradi stvari, ki jo sploh v laboratoriju še niso uspeli izmeriti (škodljivost, piše v novici), in popoln mrk pri resničnih in večjih problemih.

Gagatronix je izjavil:

Atmosferski in podvodni jedrski testi, ki jih je cel kup drzav izvajalo desetletja so sprostili orders of magnitude vecje kolicine radioaktivnosti, kot pa jo bo tale izpust vode.

Ljudje pač ne znajo šteti.

7982884e je izjavil:

poweroff je izjavil:

starfotr je izjavil:

Itak, da ne bodo z ladjami tovorili tega.

Se pa tule (in drugod tudi) vidi, kako je z jedrskimi nesrečami. Slej ko prej se varčuje. Tudi tu varčujejo denar in prostor.

Briga njih za okolje in sosede ter cel svet. To je res precej velik problem jedrske energije. Dokler ne pride do sranja je vse ok. Potem pa...

To je moj edini razlog proti jedrski energiji. In pa to, da ko pride do sranja, ti nihče ne bo povrnil škode (zemljišča,...), ker je škoda preprosto prevelika.

Ne pravim, da je ta argument prevladal. Je pa to zelo močan argument proti.

kdo povrne skodo zaradi vetrnic, solarnih panelov in vse svinjarije, ki pri teh industrijah in proizvodnji grede prosto, brez kontrol, v zrak in vodo?

starfotr je izjavil:

Itak, da ne bodo z ladjami tovorili tega.

Se pa tule (in drugod tudi) vidi, kako je z jedrskimi nesrečami. Slej ko prej se varčuje. Tudi tu varčujejo denar in prostor.

Briga njih za okolje in sosede ter cel svet. To je res precej velik problem jedrske energije. Dokler ne pride do sranja je vse ok. Potem pa...


ojoj, bogo okolje.

ce bi pil samo se tole vodo, celo zivljenje, bi ti manj skodovala kot en pohan zrezek ali pa hamburger iz mcdonaldsa. ampak bogo okolje, jedrska energija bad!

poweroff je izjavil:

Saj tega se zavedam.

Ampak po drugi strani, če gre iz nekega X razloga Krško v luft... in se onesnaži 1/3 Slovenije in del Zagreba.

Kdo misliš, da bo ljudem, ki se bodo morali izseliti karkoli povrnil? Zavarovalnica? Država? Ja, dobili bodo kontejner nekje za severu države, to je pa tudi vse. Pa mogoče kakšno ugodno posojilo za nov začetek.

Skratka, dokler zadeve tečejo je vse OK. Ko pa nastopi problem, pa nikogar ni, ki bi prevzel odgovornost.

kdo krije skodo (ki je konstantna in ni samo ob nesrecah) termoelektrarn in skodo ki jo povzroca industrija solarnih panelov, baterij, itd.?
noben, ker se iz tega sploh ne dela problem. pac se svinjarija stece nekam v kitajske reke ali v sapnike revnih delavcev.

Ljudje ne znajo gledati. In šteti.
(kdo krije škodo zaradi salonita? Kaj pa okoli našega rudnika živega srebra? Saleška dolina? )


D3m je izjavil:

Kva se sekirate?

Tole je bolj moteče..


Je radioaktivno? Ni. Ni problem.
Ljudje ne znajo šteti.

Poldi112 je izjavil:

Težke kovine in ostala svinjarija v njej te ne motijo, dobesedno zanemarljiva doza radioaktivnosti pa?

Khm... Ljudje ne znajo šteti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

PrimozR je izjavil:

mtosev je izjavil:

Oh ja kisli dež. To smo se že v oš učili. :D

Očitno ne preveč dobro...

Acid rain @ Wikipedia
Moj post se je nanašal na zgornjega. Radioactive rain pač dobiš kasneje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

PrimozR je izjavil:

FireSnake je izjavil:

To da Đapanezerjem pravico, da radioaktivno vodo preprosto .... zlijejo stran?

To, da jo zlijajo stran, niti nima veze, Bolj naj te skrbi, da bo točno ta voda izhlapela in padala nate kot dež!!!


V vsej tej zgodbi je več stvari hudo narobe.

Jap, en kup odgovorov v tej temi. Ker grejo POVSEM v nasprotju z jasnimi podatki, opredeljenimi s povsem primerljivimi številkami, ki jih navaja originalna novica.

Včasih se zdi, da en kup ljudi, ki komentira stvari, ne prebere osnovne novice...

mtosev je izjavil:

PrimozR je izjavil:

mtosev je izjavil:

Oh ja kisli dež. To smo se že v oš učili. :D

Očitno ne preveč dobro...

Acid rain @ Wikipedia
Moj post se je nanašal na zgornjega. Radioactive rain pač dobiš kasneje.

Please, enlighten me, kakšno povezavo imata radioaktiven dež in kisli dež?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

12c0 ::

PrimozR je izjavil:

12c0 je izjavil:

Kako vemo, da odpadki od elektrarn ne bodo končali v vodi, pod zemljo, če jim omogočimo samoregulacijo? ;)

Kdo pa je rekel karkoli o samoregulativi?
Italijanska podjetja so sama sebi izdajala potrdila, da so z odpadki ravnala v skladu s pravili.


poweroff je izjavil:

Kar se tiče pa Neapeljskega trikotnika smrti naj bodo pa lokalci kar lepo tiho in naj umirajo za rakom. Mafija je to res zakopavala, ampak na zemljiščih kmetov, ki so od mafije za to dobili lepo "odškodnino". Sosedje pa tudi, da so bili tiho kaj se dogaja.

Po par letih je pa seveda mafija kriva. """"Ubogi""" ljudje, ki so tudi dobili svoj delež pri teh poslih so pa kao žrtve. Naj gredo te pravljice komu drugemu prodajat.
Kje si pa to prebral? Ne rečem, da se ni kje zgodilo, ni pa to prevladovalo. Mafijci so kmetom celo zaračunali te smei, ker so na deponiji odpadke pomešali z zemljo, jih zapakirali v reče in jih kmetom prodali kot gnojilo, zemljo za sajenje in presajanje, itn. Mafijcev nič ne zanimajo tvoje želje, prinesejo, ti pa vzameš in plačaš. Kjer ni države, je mafija.

PrimozR ::

12c0 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

12c0 je izjavil:

Kako vemo, da odpadki od elektrarn ne bodo končali v vodi, pod zemljo, če jim omogočimo samoregulacijo? ;)

Kdo pa je rekel karkoli o samoregulativi?
Italijanska podjetja so sama sebi izdajala potrdila, da so z odpadki ravnala v skladu s pravili.

Še enkrat, kdo je rekel karkoli o samoregulativi? Če so si sama izdajal potrdila, je to definicija samoregulative. Ker ne govorimo o samoregulativi, ker je IAEA živo nasprotje tega, res ne vidim, kje je tukaj težava, če se omenja samoregulativo.

Nekaj drugega so podkupljivi oz. fleksibilni uradniki IAEA-e oz. lokalnih izpostav, ampak še enkrat, ne govorimo o samoregulativi.

mtosev ::

PrimozR je izjavil:

FireSnake je izjavil:

PrimozR je izjavil:

FireSnake je izjavil:

To da Đapanezerjem pravico, da radioaktivno vodo preprosto .... zlijejo stran?

To, da jo zlijajo stran, niti nima veze, Bolj naj te skrbi, da bo točno ta voda izhlapela in padala nate kot dež!!!


V vsej tej zgodbi je več stvari hudo narobe.

Jap, en kup odgovorov v tej temi. Ker grejo POVSEM v nasprotju z jasnimi podatki, opredeljenimi s povsem primerljivimi številkami, ki jih navaja originalna novica.

Včasih se zdi, da en kup ljudi, ki komentira stvari, ne prebere osnovne novice...

mtosev je izjavil:

PrimozR je izjavil:

mtosev je izjavil:

Oh ja kisli dež. To smo se že v oš učili. :D

Očitno ne preveč dobro...

Acid rain @ Wikipedia
Moj post se je nanašal na zgornjega. Radioactive rain pač dobiš kasneje.

Please, enlighten me, kakšno povezavo imata radioaktiven dež in kisli dež?

Da oboje pride v obliki dežja. Onesnažuješ okolje nekje na svetu in pol to onesnaževanje dobiš nazaj v drugi obliki, lokalno ali worldwide.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Ampak kako je 'pada radioaktiven dež' povezano z 'Oh ja kisli dež'?

Nastanka sta popolnoma različna, enako njuna efekta.

mtosev ::

To me je spomnilo na onesnaževanje in dežju iz oš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

poweroff ::

12c0 je izjavil:

Kje si pa to prebral? Ne rečem, da se ni kje zgodilo, ni pa to prevladovalo. Mafijci so kmetom celo zaračunali te smei, ker so na deponiji odpadke pomešali z zemljo, jih zapakirali v reče in jih kmetom prodali kot gnojilo, zemljo za sajenje in presajanje, itn. Mafijcev nič ne zanimajo tvoje želje, prinesejo, ti pa vzameš in plačaš. Kjer ni države, je mafija.

Članek o tem sem bral pred leti. Lokalno prebivalstvo je od tega imelo svoj delež. In od zatiskanja oči. Poleg tega mafija ni prišla od zunaj. Mafijci so bili lokalni možakarji.

Če bi lokalci imeli interes, bi se organizirali in mafijo pospravili sami.

Aja, bali so se? Ja, potem je pa vse v redu. Očitno je bil strah pred rakom manjši kot strah pred mafijo, torej naj sedaj umirajo od raka. Samo da od mafije ni bilo treba.
sudo poweroff

MrStein ::

Ah, tipični Matejev "sami so si krivi". ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Kdo pa?

Saj nisem v SDS, ko so vedno vsi drugi krivi... :))
sudo poweroff

12c0 ::

Spomin ni zanesljiv, mogoče si si slabo zapomnil, ali pa je bil članek slabo preveden. Kmetje so bili prisiljeni kupovati te smeti v obliki gnojil in zemlje, deponije pa so mafijci ustvarjali kjer koli - mogoče je nekdo rekel, da so kmetje bili tiho, če so jim mafijci ukradli kos zemlje, ampak sodelovanja ni bilo, ker mafija ne deli denarja naokrog.

avani ::

Kaj pa možnost, da je oboje res? V nekaterih vaseh so bili kmetje z mafijci Best buddies, v drugih pa so jih prisilili kupovati okuženo zemljo?

poweroff ::

Če bi se ljudje množično uprli, bi mafijo odnesli.

Mafijo je ščitil molk.
sudo poweroff

Kebo ::

Zanimivo, kak se folk 10 let kasneje še vedno krega o Fukušimi in o tem a bodo na koncu 3 al 4 je mrtvi vse skupaj. Cunami je pa terjal 20.000 življenj pa so ga vsi že pozabili.

PrimozR ::

FYI, tole je tema o izpuščanju vode v Fukušimi, ne o italijanski mafiji...

Ljudje pa itak nimajo pravega občutka za to, kako nevarno oz. verjetno je nekaj, fearmongering v medijih (in v komentarjih) pa tudi ne pomaga.

europenian ::

Zakaj pa ne zgradijo en velik bazen in potegnejo eno cev v morje in bi spuscali pocasi recimo 10.000 kubikov na leto? Pa bi pocasi v desetih letih spustili ven, kot pa vse naenkrat.
Zdaj pa bo teh miljon kubikov na enem mestu zelo koncentriranih in bo kontaminiralo en kup rib, ki pa to spet raznasajo naokoli.

Oz. kaksen je sploh plan? Da jim morski tokovi tega potem ne raznosijo nazaj po obali ali kaksni drugi obali?
Bo potem treba skoljkam in ribam iz okolice meriti radioaktivnost par let?

Zgodovina sprememb…

Kebo ::

Saj ne bodo na enkrat, več desetletij bodo počasi spuščali in pred izpustom bodo tudi razredčili.

Matevz96 ::

europenian je izjavil:

Zakaj pa ne zgradijo en velik bazen in potegnejo eno cev v morje in bi spuscali pocasi recimo 10.000 kubikov na leto? Pa bi pocasi v desetih letih spustili ven, kot pa vse naenkrat.
Zdaj pa bo teh miljon kubikov na enem mestu zelo koncentriranih in bo kontaminiralo en kup rib, ki pa to spet raznasajo naokoli.

Oz. kaksen je sploh plan? Da jim morski tokovi tega potem ne raznosijo nazaj po obali ali kaksni drugi obali?
Bo potem treba skoljkam in ribam iz okolice meriti radioaktivnost par let?


Točno to je plan, samo da bodo vmes še redčili to vodo.
#hooldthedoor

europenian ::

Ja no, potem ne vidim problema. Razen, ce pride spet kak cunami vmes in jih odresi teh vecletnih muk.

PrimozR ::

Tudi če bi vse naenkrat zlili v morje recimo 200 km od obale ne bi bil noben problem...

Matevz96 ::

PrimozR je izjavil:

Tudi če bi vse naenkrat zlili v morje recimo 200 km od obale ne bi bil noben problem...


Točno to, ne vem kako je sicer na tistem področju z morskimi tokovi ampak če bi zlili v kakšnega malo močnejšega bi se tako hitro razredčilo da sploh ne bi vedeli kam se je zlilo.
#hooldthedoor

PrimozR ::

Tokovi ali ne, itak se bo razredčilo.

Pri teh zadevah ne smemo pozabiti, da obstajajo ideje, da bi uran za gorivo jedrskih elektrarn pridobivali iz morske vode - s filtracijo naravno prisotnega urana. To je možno, ker voda raztaplja uran in ga vzame s sabo, torija pa recimo ne. Zaradi slednjega bi premik na torijev cikel pomenil še bolj varno skladiščenje odpadkov pod zemljo, ker ni nevarnosti, da bi podtalnica v primeru velikih geoloških sprememb začela izpirati in odnašati odpadek. Poleg tega, da je torij precej bolj povezan z breeder in/ali molten salt reaktorji, kar pomeni že itak bolj varne reaktorje z boljšim izkoristkom.

Jure14 ::

Joj, 1.000.000 m3 vode.

To je bazen 1000x500x2 m.

Največje slovensko kopališče ima več bazenov
(al pa tam nekje).

In to se spusti v tihi ocean.
Ne komplicirat!

PrimozR ::

Zdajle sem pomislil in preveril, volumen Bohinjskega jezera je 100 milijonov kubičnih metrov, v Fukušimi je torej v rezervoarjih za dober procent vode Bohinjskega jezera.

europenian ::

PrimozR je izjavil:

Tudi če bi vse naenkrat zlili v morje recimo 200 km od obale ne bi bil noben problem...
Ja bi te male japonke imele se vecje joske. Damn, pa malce prej umrle in poerbas bajto na japonskem.

PrimozR je izjavil:

Zdajle sem pomislil in preveril, volumen Bohinjskega jezera je 100 milijonov kubičnih metrov, v Fukušimi je torej v rezervoarjih za dober procent vode Bohinjskega jezera.

Baje ta voda ni glih radenska z zdravilnim ucinkom. Ampak smo zgoraj rekli, da se jo bo pocali miksalo skup z morsko, da nebi bila prevelika koncentracija kot en plavajoci madez v morju, ki bi ga lahko nekontrolirano odneslo sem al tja, recimo v kako jato tune, ki se razmnozuje in potem odplava malce sem pa tja po svetu.

Zgodovina sprememb…

12c0 ::

poweroff je izjavil:

Če bi se ljudje množično uprli, bi mafijo odnesli.

Mafijo je ščitil molk.
Če, če... če bi bilo tako preprosto ;)

Je pa bistvena razlika med "denar so vzeli, da so si zemljo smetili" in "pretvarjali so se, da ne vidijo", ker prvo pojasnita pohlep in neumnost, drugo pa strah.

imagodei ::

europenian je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Tudi če bi vse naenkrat zlili v morje recimo 200 km od obale ne bi bil noben problem...
Ja bi te male japonke imele se vecje joske. Damn, pa malce prej umrle in poerbas bajto na japonskem.

PrimozR je izjavil:

Zdajle sem pomislil in preveril, volumen Bohinjskega jezera je 100 milijonov kubičnih metrov, v Fukušimi je torej v rezervoarjih za dober procent vode Bohinjskega jezera.

Baje ta voda ni glih radenska z zdravilnim ucinkom. Ampak smo zgoraj rekli, da se jo bo pocali miksalo skup z morsko, da nebi bila prevelika koncentracija kot en plavajoci madez v morju, ki bi ga lahko nekontrolirano odneslo sem al tja, recimo v kako jato tune, ki se razmnozuje in potem odplava malce sem pa tja po svetu.

Madona no, saj ta voda ne obstane na mestu v nekakšnem mehurčku, ampak se pomeša s preostalo okoliško vodo.

Dajmo poleg Bohinjskega jezera še par primerov, ki si jih morda zmoremo predstavljat, da malo možgančki začnejo delat.

Piranski zaliv ima površino 19 km2, če privzamemo povprečno globino dobrih 15m (nisem našel točnega podatka, za Tržaški zaliv je na voljo podatek 18,7 m) to znese že 300 milijonov kubičnih metrov vode. Vode v rezervoarjih v Fukušimi je za 3 promile tega.

Tržaški zaliv pa ima ob povprečni globini 18,7m površino 550 km2. To znese preko 10 milijard m3 vode. Radioaktivna voda iz rezervoarjev v Fukušimi predstavlja 0,1 promil te količine.

Če pa pogledaš celo Jadransko morje, pa podatki navajajo, da obsega 35 bilijonov m3, t.j. 35.000 km3 oziroma 35 * 1012 kubikov vode. Tisti milijonček kubikov vode iz Fukušime je dobesedno pregovorni pljunec v morje, merska napaka na šesti decimalki, part per million (ppm). OK, Piranski zaliv, Tržaški zaliv in Jadransko morje so vsi po vrsti zalivi, kjer voda še nekoliko bolj zastaja. Japonska je pa otok, Fukushima Daiichi leži na vzhodni obali in gleda na Pacifik. Nisem strokovnjak, ampak čez palec bi si upal trditi, da se voda tam zmeša z okoliško vsaj za par velikostnih razredov hitreje kot npr. v Severnem Jadranu (če gledamo primerljive volumne, torej 35.000 km3 - v resnici pa je vode, ki obkroža Japonsko, neprimerno več).

Pri vsem tem se je treba še zavedati, da pravzaprav ni radioaktivna vsaka molekula vode v Fukušiminih rezervoarjih. Le tritija ne znajo učinkovito ločiti od neradioaktivnega vodika (in devterija), zato ostaja tam v vodi. K radioaktivnosti tako ne prispeva celotna masa vode, ki je v rezervoarjih.

Novica na S-T navaja, da je v rezervoarjih radioaktivnost trenutno med 100.000 in 1.000.000 Bq/L, dovoljena vrednost v Sloveniji pa 100 Bq/L. Če vsak kubik te vode iz Fukušime zaliješ s 1.000 - 10.000 kubiki običajne morske vode, si že na dovoljeni meji za Slovenijo. In to je v resnici količina vode v Tržaškem zalivu.

Pa, nenazadnje - novica tudi pravi, da vode ne bodo naenkrat pljušknili v morje, ampak jo bodo zlivali tja celo desetletje. Tako da, v resnici gre spet za to, da ne znamo pravilno presoditi nevarnosti.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

PrimozR ::

Novica tudi pove, da je dovoljen nivo sevanja pitne vode v Avstraliji ~75.000 Bq/L, kar pomeni, da je tole skorajda pitna voda za Avstralce.

Še eno vprašanje pa je, kolikšno je sevanje ozadja v morski vodi? Torej kako bo tale radioaktivna voda sploh spremenila stanje?

D3m ::

Many years laterz.......

|HP EliteBook|R5 6650U|

Gagatronix ::

Spet budaliranje z Gojiro... :))

blay44 ::

Spomini, spomini....

Le kje je vse to? Kamencek na kamencek, pogaca:D

PrimozR ::

Kaj točno je point telih treh minut in pol, ki sem jih kot kaže vrgel stran?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Japonska bo v morje izpustila milijon kubičnih metrov radioaktivne vode iz Fukušime (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9516821 (10433) PrimozR
»

Kam z radioaktivno vodo iz Fukušime?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4710968 (7188) blay44
»

Najnovejši izliv radioaktivne vode iz Fukušime nič tragičnega

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3514280 (7733) BaToCarx
»

Fukušima - jedrski incident, peti dan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
380110799 (93658) Keyser Soze

Več podobnih tem