» »

Kateri hladilnik kupiti?

Kateri hladilnik kupiti?

«
1
2

garfy ::

Sedaj imam Zanussi sranje, za okoli 260 eur, je velik in vse ok, ampak guma je popokala in se raztrgala, in je ne moreš zamenjat, tako da moraš kupit dve novi vrati....ki staneta več kot hladilnik
Kurčev Zanussi, nikoli več

Mislil sem GOrenje vzet okoli 350 litrov neto.... evo tega sem mislil https://www.mimovrste.com/prostostojeci...
Samsungi so baje zelo glasni pa to....
Whirlpool ma tudi dobro ceno, ampak ne vem kako se obnese, velikost je idealna, ampak mi ni spet nasedet na nizko ceno in potem ne moreš menjat gume pa to
evo Whirlpool https://www.mimovrste.com/prostostojeci...

mat xxl ::

Žal v temu cenovnem rangu, boš, dobil, kar si že imel ...........

WhiteAngel ::

A guma se je strgala, ker si držal za vrata namesto za ročaj?

Meni se je podobno zgodilo pri starem Bekotu, ker je imel ful nizko ročaj in sem ga vedno odpiral zgoraj. Sem kupil nov večji hladilnik+zamrzovalnik spodaj zdaj in je ok ;) Tudi Beko.

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

Moja izkušnja je, da je vseskup loterija. Ko bi vsaj bilo tako, da bi se dražji aparati kaj manj kvarili - pa se ne. Tudi poceni roba lahko dela zelo dobro, zelo dolgo. Jaz bi kupil glede na funkcionalnost - izgled - ceno. Zanesljivosti se žal ne da kupiti.
Diversity is our greatest strength

c3p0 ::

S trenutnim AEG/Electrolux imam srečo, že skoraj 10 let bp. Razen panti so šli hitro (vgradni hladilnik), ampak nadomestni pa držijo. Bil pa je tam 700€.

WhiteAngel ::

Reycis je izjavil:

Moja izkušnja je, da je vseskup loterija. Ko bi vsaj bilo tako, da bi se dražji aparati kaj manj kvarili - pa se ne. Tudi poceni roba lahko dela zelo dobro, zelo dolgo.


V bistvu se manj kvarijo aparati, ki so enostavnejši. Cenejše rezervne dele imajo pa cenejši aparati. Samo ne smeš iti prepoceni, ker razna čungalunga jajčka po dveh letih ne bodo imela več dobrih rezervnih delov.

vofra ::

WhiteAngel je izjavil:

A guma se je strgala, ker si držal za vrata namesto za ročaj?

Meni se je podobno zgodilo pri starem Bekotu, ker je imel ful nizko ročaj in sem ga vedno odpiral zgoraj. Sem kupil nov večji hladilnik+zamrzovalnik spodaj zdaj in je ok ;) Tudi Beko.


tudi Beko, 230 EUR in 5 let garancije, hladi kot pravi:D

mat xxl ::

Reycis je izjavil:

Moja izkušnja je, da je vseskup loterija. Ko bi vsaj bilo tako, da bi se dražji aparati kaj manj kvarili - pa se ne. Tudi poceni roba lahko dela zelo dobro, zelo dolgo. Jaz bi kupil glede na funkcionalnost - izgled - ceno. Zanesljivosti se žal ne da kupiti.


Kako se motiš, da se bolj ne bi mogel.

Imam TOP vgradnega Liebherja letnik 2001, torej 20 let, eden prvih z nulto cono, bil v manjši okvari leto nazaj - switcher napajalnik, katerega je serviser popravil za 80 eur, plin ali kar koli nikoli dodan, dela, kot prvi dan !!!! Izgled boljši, kot danes novi Gorenje, jasno vse digitalnoin 2 kompresorski...... samo tak, hladilnik je reda 1500 eur , samo če mi crkne, grem po enakega, pa povsem tih........

darkolord ::

Ne verjamem, da boš dobil dvokompresorskega. Mislim, da jih ne delajo več (energy label pa to).

Mi imamo tudi enega ravno takšnega, kot ga opisuješ, samo je Electrolux. Danes nisem našel nič primerljivega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

DeeJay ::

Mam Samsung ameriškega, kuplenga na Petrolu že 10 let (7.9.2011). Top hladilnik. Takrat sm dal okol 700€.
Ko ta crke kupim identičnega. Ledomat je top. Ni pa najbolj varčen.

Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Reycis ::

mat xxl je izjavil:

Reycis je izjavil:

Moja izkušnja je, da je vseskup loterija. Ko bi vsaj bilo tako, da bi se dražji aparati kaj manj kvarili - pa se ne. Tudi poceni roba lahko dela zelo dobro, zelo dolgo. Jaz bi kupil glede na funkcionalnost - izgled - ceno. Zanesljivosti se žal ne da kupiti.


Kako se motiš, da se bolj ne bi mogel.

Imam TOP vgradnega Liebherja letnik 2001, torej 20 let, eden prvih z nulto cono, bil v manjši okvari leto nazaj - switcher napajalnik, katerega je serviser popravil za 80 eur, plin ali kar koli nikoli dodan, dela, kot prvi dan !!!! Izgled boljši, kot danes novi Gorenje, jasno vse digitalnoin 2 kompresorski...... samo tak, hladilnik je reda 1500 eur , samo če mi crkne, grem po enakega, pa povsem tih........

S tem nisi povedal popolnoma nič. Tudi precej hladilnikov za 150 evrov zdrži 20 let. Precej njih tudi povsem brez popravila.
Diversity is our greatest strength

garfy ::

jaz samo nočem kupit haladinika, ki bi imel tesnila nalepljena in ki se ne dajo menjati.....ZANUSSI je totalen SHIT SHIT SHIT.....
so mi rekli tesnilo se ne da menjat, kupit moraš obe vrati skupaj s tesnili....majk.........em.....to te pride pol isto kot če bi kupil dva hladilnika......izogibajte se te šhit firme...

Invictus ::

Candy ima isto...

Dober hladilnik, ki je za v smeti...

Razen če bi sam tisti tesnilo odrezal in nalepil novo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat xxl ::

darkolord je izjavil:

Ne verjamem, da boš dobil dvokompresorskega. Mislim, da jih ne delajo več (energy label pa to).

Mi imamo tudi enega ravno takšnega, kot ga opisuješ, samo je Electrolux. Danes nisem našel nič primerljivega.



Ne mi pisati, da hladilniki za 150 eur zdržijo 20 let, tu so cevi in vse povsem drugega ranga......

Evo enak hladilnik, malo modificiran, od mojega še vedno na prodaj :

https://www.merkur-static.si/pub/media/...

Seveda pa cena res ni 500 eur :

https://www.zupanc-mizarstvo.si/default...

Pa še to VREDEN, DO ZADNJEGA CENTA, se pa verjetno dobi par sto eur ugodneje......, če se potrudiš.

garfy ::

dober, je ravno tako velikega jaz rabim, je se ga da dobit?

1900 eur, to je joke a ne? za to dobiš že ameriškega plus 100 litrov šampanjca

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfy ()

feryz ::

mat xxl je izjavil:

Imam TOP vgradnega Liebherja letnik 2001, torej 20 let, eden prvih z nulto cono, bil v manjši okvari leto nazaj - switcher napajalnik, katerega je serviser popravil za 80 eur, plin ali kar koli nikoli dodan, dela, kot prvi dan !!!! Izgled boljši, kot danes novi Gorenje, jasno vse digitalnoin 2 kompresorski...... samo tak, hladilnik je reda 1500 eur , samo če mi crkne, grem po enakega, pa povsem tih........
Kaj bi rad povedal? Imam Gorenje, letnik 1998. Dela kot prvi dan. Iz stare bajte smo ga dali v klet nove, da imamo za shranjevanje viškov.
In ja, je stare šole, dvokompresorski.
Serviser ni popravljal še popolnoma nič, ker po 23 letih obratovanja ni treba popraviti nič.

Edino šajbe moram naročiti. Glih nežno ne ravnamo z njim, zato smo ostali brez polic.

showsover ::

Wow, 'Zupančevi' hladilniki pa so fancy in namenjeni predvsem (kripto) milijonarjem.

garfy ::

tud firma zgleda shady.....ne bi kupil cigaret na tej spletni strani

floyd1 ::

Moji starši so 12 let nazaj kupili "top" Gorenje, ni da ni. Dvokompresorc, masivni alu ročaji, dokaj tih (vsaj glede na moje poceni sranje), radio, glasovno opozarjanje za odprta vrata... Sicer še vedno dela super, a ga ne moreš več nastavljati, ker je crknila touchscreen nadzorna plošča z elektroniko, rezervnih delov pa žal ni več :'(. Podobno, kot na mojem Gorenje bojlerju, smo ugotovili, da je včasih klasični mehanski termostat brez (nepotrebnih) fensi funkcij pri takih zadevah boljša rešitev.

darkolord ::

floyd1 je izjavil:

Sicer še vedno dela super, a ga ne moreš več nastavljati, ker je crknila touchscreen nadzorna plošča z elektroniko, rezervnih delov pa žal ni več :'(
Če si malo DIY, lahko poskusiš prelotati kontakte (flat kabel) med touch panelom in ploščo. Če še vedno ne dela, se da čez nalepiti nadomestni digitalizator ...

misticnimrk ::

Ima kdo kaj podobnega temu?
https://www.zupanc-mizarstvo.si/default...
https://www.zupanc-mizarstvo.si/default...
https://www.zupanc-mizarstvo.si/default...

kako je zadovoljen?
Sej človek bi imel ledomat še zraven, ampak zavzame preveč prostora v samem zmrzovalniku po vseh videnih modelih.

c3p0 ::

Pa ga rabiš? Jaz ga na koncu nisem vzel, en do dva modelčka poleti več kot zadostujeta.

misticnimrk ::

saj pravim. Nebi vzel ledomata, ker za svojo delovanje zavzame preveč prostora, ki mi je veliko pomembnejši kot led.
Tako kot si sam ugotovil - dva modelčka več za ledene konce in si na istem.

Pa zelo fajn zgledajo tudi ta mala vratca, za si postrešt kakšno mrzlo pijačo/sadje iz hladilnika brez da odpiraš cela vrata...
Ampak - še ena stvar, ki se lahko pokvari. Po drugi strani pa tudi, če že odpiram velike razlike med celimi vrati in tisto odprtino spet ni.
Zgleda pa fancy, tako kot ledomat. Ni pa vredno eno in drugo skupaj za še en hladilnik/škrinjo.

Invictus ::

Sam bi trenutno vzel hladilnik, višine nekje do 2m, brez zamrzovalnika. Ker imam ločeno skrinjo...

Aja, pa obvezno bi vprašal, ali se da tesnila na vratih menjat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jure14 ::

garfy je izjavil:

tud firma zgleda shady.....ne bi kupil cigaret na tej spletni strani

Firma je čisto OK.

Že pred leti sem pri njih kupoval belo tehniko.
So bili vedno najcenejši.

Edino hladilnik/zamrzovalnik sem v BigBangu kupil.
Libherja, visokega, no frost,...
Po 5ih letih je šla elektronika. Oz. nofrostu se je zmešalo.
Sem dal za kontrolo v zamorzovalni del en tak mali gumbek, ki meri in shranjuje temperaturo.
Je nastal en tak žagast graf.
Od -20 strmo gor do +30, nato poševno dol do -20 in spet strmo gor do +30.
8x na dan.

Kupil Elektroluxa, tudi visok, no frost, digitalno krmiljenje,...
Po 4ih letih zamrzovalni del ni šel več pod -10.
Sem ga ročno odtopil, kolikor je pač šlo, na koncu spet raje kupil novega.

Zdaj imam pa enega Bekota, z analognim termostatom, ročno odtajevanje mi vzame 30 minut 1x letno.

Moji pogoji za nakup, po pomembnosti:
1. vsaj 5 let garancije. Manj sploh ne gledam.
2. Čim manj elektronike
3. najnižja cena

Ko smo šli nekaj let nazaj na dopust, smo v naglici pustili vrata od zamrzovalnika 1cm odprta.
Po 14 dneh težkega hlajenja je zamrzovalnik naredil 2cm debelo plast ledu in se sam "zaprl". Sem se moral dobesedno pretolčt do predalov, ampak vse je bilo še vedno globoko zamrznjeno.

floyd1 ::

darkolord je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Sicer še vedno dela super, a ga ne moreš več nastavljati, ker je crknila touchscreen nadzorna plošča z elektroniko, rezervnih delov pa žal ni več :'(
Če si malo DIY, lahko poskusiš prelotati kontakte (flat kabel) med touch panelom in ploščo. Če še vedno ne dela, se da čez nalepiti nadomestni digitalizator ...

Hvala za idejo. Če bi bil pri meni doma, bi gotovo že poskusil. Je pa pri starših in še vedno v uporabi, tako da ga trenutno raje pustim. Mogoče je res samo touch digitizer crknil, ker display še prikazuje stvari.
Serviser je bil tam, a ni mogel narediti nič. Današnji serviserji... Če ne more zamenjati celega modula, se pač "ne da več popravit", lotat več ne znajo.

misticnimrk ::

Invictus je izjavil:

Sam bi trenutno vzel hladilnik, višine nekje do 2m, brez zamrzovalnika. Ker imam ločeno skrinjo...

Aja, pa obvezno bi vprašal, ali se da tesnila na vratih menjat...


Višji je, boljše je, ker spraviš več noter (vsaj načeloma). In bolj kot je simpl boljše je, ker ti gre lahko manj stvari narobe. Sploh tesnila so rak rana vseh hladilnikov in zmrzovalnikov kar sem jih imel v življenju po rokah.

Je pa zame obvezen zmrzovalnik, ker nimam toliko prostora, da bi ga kam postavil.


Da komentiram še cene na 'zupanovi strani'.. cene so glede na trg in kar spremljam kar konkurenčne. Ako je trgovec prijazen in ustrežljiv, je pa sploh OK.

darkolord ::

floyd1 je izjavil:

Serviser je bil tam, a ni mogel narediti nič. Današnji serviserji... Če ne more zamenjati celega modula, se pač "ne da več popravit", lotat več ne znajo.
Problem je, ker je digitizer prilepljen na LCD in se ga ne da enostavno odstraniti. Če daš svoj digitizer čez, potem moraš pač žičke zalotati na isto mesto in ni čisto košer za uradno popravilo, da bi na to potem dal garancijo ...

Cel modul škart proizvajalca (Wintek) pa žal ni kompatibilen z novim (JIC) in bi bilo treba menjati celotno elektroniko :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mat xxl ::

Jure14 je izjavil:

garfy je izjavil:

tud firma zgleda shady.....ne bi kupil cigaret na tej spletni strani

Firma je čisto OK.

Že pred leti sem pri njih kupoval belo tehniko.
So bili vedno najcenejši.

Edino hladilnik/zamrzovalnik sem v BigBangu kupil.
Libherja, visokega, no frost,...
Po 5ih letih je šla elektronika. Oz. nofrostu se je zmešalo.
Sem dal za kontrolo v zamorzovalni del en tak mali gumbek, ki meri in shranjuje temperaturo.
Je nastal en tak žagast graf.
Od -20 strmo gor do +30, nato poševno dol do -20 in spet strmo gor do +30.
8x na dan.

Kupil Elektroluxa, tudi visok, no frost, digitalno krmiljenje,...
Po 4ih letih zamrzovalni del ni šel več pod -10.
Sem ga ročno odtopil, kolikor je pač šlo, na koncu spet raje kupil novega.

Zdaj imam pa enega Bekota, z analognim termostatom, ročno odtajevanje mi vzame 30 minut 1x letno.

Moji pogoji za nakup, po pomembnosti:
1. vsaj 5 let garancije. Manj sploh ne gledam.
2. Čim manj elektronike
3. najnižja cena

Ko smo šli nekaj let nazaj na dopust, smo v naglici pustili vrata od zamrzovalnika 1cm odprta.
Po 14 dneh težkega hlajenja je zamrzovalnik naredil 2cm debelo plast ledu in se sam "zaprl". Sem se moral dobesedno pretolčt do predalov, ampak vse je bilo še vedno globoko zamrznjeno.



Si preveril pri Liebherju, če ni šel samo napajalnik, ker imajo elektronske switcher napoajalnike in se malo razštela in je konec, to pa zato, ker je princip, da ventilator uravnava temperaturo, ko ta ne dela več, kot mora je to, kar praviš.

Meni se je to zgodilo, če rabiš kontakt serviserja javi na ZS, elektronika je za panelom, na vrhu je odnesel in čez 2 dni popravljeno vrnil in sedaj že 8 mesecev spet deluje, kot prvi dan .

floyd1 je izjavil:

darkolord je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Sicer še vedno dela super, a ga ne moreš več nastavljati, ker je crknila touchscreen nadzorna plošča z elektroniko, rezervnih delov pa žal ni več :'(
Če si malo DIY, lahko poskusiš prelotati kontakte (flat kabel) med touch panelom in ploščo. Če še vedno ne dela, se da čez nalepiti nadomestni digitalizator ...

Hvala za idejo. Če bi bil pri meni doma, bi gotovo že poskusil. Je pa pri starših in še vedno v uporabi, tako da ga trenutno raje pustim. Mogoče je res samo touch digitizer crknil, ker display še prikazuje stvari.
Serviser je bil tam, a ni mogel narediti nič. Današnji serviserji... Če ne more zamenjati celega modula, se pač "ne da več popravit", lotat več ne znajo.


Za to napako je nekdo nekje na enem forumu, točno opisal, kako se popravi, malo pogooglaj !!! Evo našel takoj : https://www.podsvojostreho.net/forum/sh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

floyd1 ::

Super, hvala za to. Bom "potipal" starše, če so za menjavo toucha. Kabel mislim da (žal) ni, ker tisto bi verjetno že serviser zamenjal, ko je bil tam.

house ::

Kateri hladilnik, ki ima inverterski kompresor in stane okrog 500 €?

mat xxl ::

V tem cenovnem rangu, boš težko našel, kar iščeš .......

Djole ::

Kako da ne, gorenje, samsungov je kar nekaj, lg...itd, odvisno kaj potrebujes, visina, barva, itd, jaz sem bil omejen na 186cm in belo barvo, zato sem vzel https://lgelectronics.si/produkti/bela_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djole ()

house ::

Kaj pa ta (mere morajo biti točno take):
https://www.aliansa.si/izdelek/hladilni...

Djole ::

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/11500... izgleda vredu, ga imas pa na shoppsterju se za par € ceneje :)

house ::

Djole je izjavil:

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/11500... izgleda vredu, ga imas pa na shoppsterju se za par € ceneje :)

Ni isti model.

tomlin ::

Tudi meni ceneni Beko hladnik z ločenim zmrzovalnikom, dela v redu že kakšnih 10+ let. Nasploh pa je običajno življenjska doba hladilnikov daljša kot pri pralnih strojih. Zahtevnost dela - pranja je precej bolj izčrpajoča hot hlajenje. Zato velja načelo, seveda z izjemami, šparaj pri nakupu hladilnika, zapravljaj pri pralnem stroju. No ja, recimo.;)

house ::

A kdo najde hladilnik z zamrzovalnikom z merami (ŠxVxG) 59,5x185,3x59,5 cm (širina in globina ne smeta biti večji - 60 ali manj, višina je lahko večja) in da ima inverterski kompresor?

koyotee ::

Ne kupujte samsunga, ga imam doma in občasno štema kot cestni delavci.
Serviser ima z njim enak problem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

house ::

koyotee je izjavil:

Ne kupujte samsunga, ga imam doma in občasno štema kot cestni delavci.
Serviser ima z njim enak problem.

Ravno Samsung je v igri...

koyotee ::

Srečno :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

house ::

koyotee je izjavil:

Srečno :))

Točno kaj pa se dogaja z njim? Zakaj ne reklamiraš? Kateri model?

Scaramouche ::

Glih zdej je začel hladilnik posnemati zvok vrtalnika,sem mislil da zunaj nekdo vrta...
Več kot 17 let star Candy...

Mislim da bo treba novega vzeti, hočem 190cm plus...

Kje je najboljša izbira? Bigbang? Harvey?

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Ma jaz gledam bolj na to, koliko ima zadeva garancije. minimum 3. Še bolje če je 5 let. Evo Beko pralni stroj po 2 letih šle krtačke. Candy sušilec.. po samo 1 letu šla tesnila.
V starem Candy pralnem stroju, krtačk nismo menjali v 10 letih uporabe.

Čas, ko si kupil belo tehniko, in je ta delala 10-15 let brez servisa so žal mimo.

Shkorc ::

Po 7 letih izdihnil Electrolux hladilnik, sedaj pa iščem 2m visok kombiniran hladilnik. Se kar strinjam z ostalimi, čim manj elektronike, 5 let garancije, pa da je cena ugodna.

V Harvey letaku mi je v oko padel tale Liebher https://www.harveynorman.si/prostostoje...

Kakšna so kaj mnenja o teh "poceni" Libherjih? Slovijo bolj pri dražjih modelih, ampak trenutno ni financ za nakup 2k hladilnika.

Mogoče kak predlog za hladilnik, ki bi ustrezal zgornjim pogojem, je kdo kaj zasledil, sedaj ko je čas popustov?

Hvala ter lp

Djole ::

Kaj pa tale
 vox

vox

, sicer nizji malo, ampak sam 20l manj peostora v hladilnem delu, no frost, moji ga imajo oz mislim da predhodni model, super dela. Za pol denarja napram liebherju, 5let garancije

Shkorc ::

Hvala za predlog Djole. 20l bi se pri naši zasedenosti hladilnika precej poznalo hihi

Vox ne poznam, sklepam, da je isto kot Beko, poceni pa s 5let garancije. Samo če bi bil večji hmm

Robert ::

Odločam se za nakup hladilnika in sta prišla v ožji izbor naslednja:
- Gorenje NRK6192AXL4 - https://si.gorenje.com/izdelki/hlajenje... in
- Samsung RT5000K (RT32K5030S9/EO) - https://www.samsung.com/si/refrigerator...
Zanimajo me vaši komentarji, predvsem pa komentarji uporabnikov navedenih hladilnikov, če jih je že kaj. Bolj se sicer nagibam k prvemu, Gorenje ima 5 let garancije za Samsunga pa ne vem.

TehDucky ::

Jaz imam Samsung RB37, odličen, včasih kaj "poprdi", zelo natančna temperatura, niha za največ 0.5C, nastavljiva na 1,2,3,5,7°C za hladilnik in še 5 funkcij za skrinjo.

Res malo stvari se pokvari, vode in ledu nikjer do sedaj v 3 letih.

Zame špica.

jocoj ::

Samsung nofrost modeli so (pre)glasni, če ga imaš v manjšem stanovanju. Ga imata dva znanca in obžalujeta nakup. Še posebej pa ne kupiti tega, ki ima zgoraj zamrzovalnik razen, če imaš posebej tehten razlog, da bi imel takšen aparat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri gospodinjski hladilnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838983 (778) klekej
»

hladilnik BEKO - pokanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5312268 (4731) RED_line
»

Hladilnik

Oddelek: Loža
212552 (1370) donvito
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411836 (10795) IL_DIAVOLO
»

+/- ;) BELE TEHNIKE

Oddelek: Kaj kupiti
3611033 (10010) RejZoR

Več podobnih tem